Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent az, hogy a seregek...

Mit jelent az, hogy a seregek jehovája? Mert a seregek ura értelmes, de ez így nem. Vagy lehet, hogy az úr szó lett átírva?

Figyelt kérdés
2019. szept. 23. 07:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez valóban nem értelmes így, de az ember mit vár olyan fordítóktól, akiknek zéró héber ismeretük van.

Az eredeti kifejezés Jahve szabaoth, a zsidók ezt úgy mondják, hogy a Seregek Ura. Valószínűleg egy rövidülése annak, hogy Jahve a Seregek Istene.

A Seregek Ura Isten egyik címe, mely kifejezi, hogy egyrészt Hadúr, aki vezeti Izrael (nem a mostani, hanem az ókori) seregeit, sőt maga is nagy harcos, illetve minden földi és égi hatalmasság engedelmességgel tartozik az Neki.

2019. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam. Elég zagyva ez a kifejezés, nem is értem hogy merték ezt így belerakni.
2019. szept. 23. 08:42
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak az UVF.-ban szerepel,amit a JT szervezet átirt.Másképp a Seregek Ura.
2019. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
5%

Sátánnak is van serege, Aki most "Úr" a Föld felett, sőt az emberek is rendelkeznek hadseregekkel. Hogy ne lehessen összekeverni más seregekkel, ezért Isten neve, és vezetése alatt létező csoportot ezért forditották Seregek Jehovájának.

Nem kötelező elfogadni.

2019. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ezt nem lehet elfogadni, mert értelmetlen 😀

Hihetetlen, hogy még a magyar nyelvet is megerőszakolja az őrtorony és képes veletek el hitetni azt, hogy ez így helyes 😀

2019. szept. 23. 12:01
 6/20 anonim ***** válasza:

"Seregek Jehovája". Lehet, hogy a Jehova nevű démon a sátáni seregek Jehovája. Szóval ez nem igazán magyarázat.

Magyarul (és értelmesen): Jehova a seregek ura.

2019. szept. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Luci, én tudom hogyan hangzik helyesen, de az új világ ferdítésben ez így van. Ugyanis a jehova nőnemű műszót rakták az Úr szó helyére (igen, átírták) és így keletkezett ez a halandzsa.
2019. szept. 24. 06:08
 8/20 anonim ***** válasza:

" Sátánnak is van serege, Aki most "Úr" a Föld felett, sőt az emberek is rendelkeznek hadseregekkel. Hogy ne lehessen összekeverni más seregekkel, ezért Isten neve, és vezetése alatt létező csoportot ezért forditották Seregek Jehovájának.


Nem kötelező elfogadni. "


Mégsem mondja senki,hogy seregek Sátánja.

Az meg már rég rossz,ha a hatalmatos istenetek seregét összekeveritek a sátán seregével. Érdekes,hogy tök kívülállóként,bárki magyarázása nélkül olvastam a Bibliát és vágtam,hogy a seregek Ura,az valszeg Isten.


Ti szoktatok azzal érvelni,hogy a Sátán meg a többiek csak kisbetűs isten. Akkor most a nagybetűs seregek Ura miért lenne a Sátán,vagy ember? Rémesen következetlenek vagytok,ráadásul madárnak nézitek az embert.

2019. szept. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

[link]


Nem csak Jehova Tanúi bibliafordításában olvasható ilyen. (Google a barátod)

2019. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egyébként köszönöm a kérdést, mert ha nem írtad volna ki, nem lett volna alkalmam rátalálni erre a régi, Komáromi-féle magyar bibliafordításra.
2019. szept. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!