Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Valláskritika

A kérdés

Mit jelent az, hogy a seregek jehovája? Mert a seregek ura értelmes, de ez így nem. Vagy lehet, hogy az úr szó lett átírva?

szept. 23. 07:34  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Ez valóban nem értelmes így, de az ember mit vár olyan fordítóktól, akiknek zéró héber ismeretük van.

Az eredeti kifejezés Jahve szabaoth, a zsidók ezt úgy mondják, hogy a Seregek Ura. Valószínűleg egy rövidülése annak, hogy Jahve a Seregek Istene.

A Seregek Ura Isten egyik címe, mely kifejezi, hogy egyrészt Hadúr, aki vezeti Izrael (nem a mostani, hanem az ókori) seregeit, sőt maga is nagy harcos, illetve minden földi és égi hatalmasság engedelmességgel tartozik az Neki.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/20Időpont szept. 23. 08:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így gondoltam. Elég zagyva ez a kifejezés, nem is értem hogy merték ezt így belerakni.

# 2/20Időpont szept. 23. 08:42 Privát üzenet
Ez csak az UVF.-ban szerepel,amit a JT szervezet átirt.Másképp a Seregek Ura.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/20Időpont szept. 23. 09:26 Privát üzenet

Sátánnak is van serege, Aki most "Úr" a Föld felett, sőt az emberek is rendelkeznek hadseregekkel. Hogy ne lehessen összekeverni más seregekkel, ezért Isten neve, és vezetése alatt létező csoportot ezért forditották Seregek Jehovájának.

Nem kötelező elfogadni.

A válasz 8%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 26%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/20Időpont szept. 23. 11:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezt nem lehet elfogadni, mert értelmetlen 😀

Hihetetlen, hogy még a magyar nyelvet is megerőszakolja az őrtorony és képes veletek el hitetni azt, hogy ez így helyes 😀

# 5/20Időpont szept. 23. 12:01 Privát üzenet
Lucifer-666 nevű felhasználó válasza:

"Seregek Jehovája". Lehet, hogy a Jehova nevű démon a sátáni seregek Jehovája. Szóval ez nem igazán magyarázat.

Magyarul (és értelmesen): Jehova a seregek ura.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/20Időpont szept. 24. 01:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Luci, én tudom hogyan hangzik helyesen, de az új világ ferdítésben ez így van. Ugyanis a jehova nőnemű műszót rakták az Úr szó helyére (igen, átírták) és így keletkezett ez a halandzsa.

# 7/20Időpont szept. 24. 06:08 Privát üzenet
RachelWarner nevű felhasználó válasza:

" Sátánnak is van serege, Aki most "Úr" a Föld felett, sőt az emberek is rendelkeznek hadseregekkel. Hogy ne lehessen összekeverni más seregekkel, ezért Isten neve, és vezetése alatt létező csoportot ezért forditották Seregek Jehovájának.

Nem kötelező elfogadni. "

Mégsem mondja senki,hogy seregek Sátánja.

Az meg már rég rossz,ha a hatalmatos istenetek seregét összekeveritek a sátán seregével. Érdekes,hogy tök kívülállóként,bárki magyarázása nélkül olvastam a Bibliát és vágtam,hogy a seregek Ura,az valszeg Isten.

Ti szoktatok azzal érvelni,hogy a Sátán meg a többiek csak kisbetűs isten. Akkor most a nagybetűs seregek Ura miért lenne a Sátán,vagy ember? Rémesen következetlenek vagytok,ráadásul madárnak nézitek az embert.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/20Időpont szept. 24. 09:31 Privát üzenet

[link]

Nem csak Jehova Tanúi bibliafordításában olvasható ilyen. (Google a barátod)

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/20Időpont szept. 27. 09:43 Privát üzenet
Egyébként köszönöm a kérdést, mert ha nem írtad volna ki, nem lett volna alkalmam rátalálni erre a régi, Komáromi-féle magyar bibliafordításra.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/20Időpont szept. 27. 09:45 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit jelent számodra a Biblia? Értelmes válaszokat kérnék xD
Miért haragudott meg Isten Bálám szamarának a gazdájára? (Bálámra)? Azért, mert csak a szamarak látják az angyalokat? Vagy van rá értelmes magyarázat is?
Ha élnek értelmes élőlények másutt is, a Földön kívül, náluk is volt eredendő bűn és Jézus őket is megváltotta?
Hol találhatnék ÉRTELMES emberektől segítséget a Szent Biblia értelmezésére és szimbolikulikus írottságának fordítására?
Magyarországon van valami értelmes, vagy érdekes vallás?
Mit jelent az, hogy a seregek jehovája?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Valláskritika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!