Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy számos ember még mindig a kereszténység befolyása alatt van?

Figyelt kérdés

Még a gondolat is elborzatszt, hogy hogy léteznek emberek, akiknek vallási vezetők mondják meg azt, hogy miként gondolkodjanak. Az emberek pedig vakon isszák a szavaikat. Némely vallási vezetőnek van valamiféle isteni státusza is van, mert a hívek megvannak győződve arról, hogy ő isten embere.


A legnagyobb sarlatánoknak nem is az ezoterikus gyógyítókat, hanem a keresztény lelkészeket, papokat tartom. Természetesen hevesen ellenállok ennek az egésznek, nem csak ateista, de nagyon erős anti-teista is vagyok.


Vallástörténeti, teológiai ismereteim azonban vannak, mert úgy vagyok vele, hogy ismernem kell azt, amit mondok. Szóval paradox módon számos katolikus és protestans bibliakommentárt olvastam már el, stb.


2019. okt. 2. 07:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
57%

1. A Jehova tanúinak semmi köze a kereszténységhez.

2. engem is elborzaszt, hogy magát értelmesnek gondoló ember így gyűlölködjön a másként gondolkodókkal szemben. Ezek a veszélyesek, nem a papok.

2019. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Nyolcas!


Ugyanmár, az összes vallás azt gondolja, hogy nála az igazság.


Ezt használják ki az olyan gonosz vezetők, mint a Jehova tanuinál a vezető testület, adventistáknál a Generál konferencia, a higyülinél, német sándor, a katolikusoknál a pápa, stb, stb...


Ez személyi kultusz, mert az ostobák meg vannak arról győződve, hogy a fenti vezetőik Istentől vannak. És alá rendelik az életüknek ezeknek a majmoknak. Szánalmas, nyomorult életűek ezek a vallásos embereknek, hogy szükségük van a vallási vezetőkre.


A magam részéről rendkívüli módon megvetem a vallási vezetőket.

2019. okt. 2. 10:21
 13/34 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező, te álomvilágban élsz, sohasem tartoztam a Jehova tanúi szervezethez, de jobban belegondolva, valóban egy szekta és nem sok köze van a Bibliához.

Írd meg, légy szíves, miért képzeled, hogy közéjük tartozok? Egyébként lehet, hogy lelkileg , emberekre nézve veszélyes , de azt kétlem, hogy szervezetten bűncselekményeket követnének el, ha így lenne, azt már a média rendesen felfújta volna.


A szcientológia egyház is durva, de úgy tudom, hivatalosan nem is egyház.


A keresztény lelkészek között vannak alkalmatlanok, csak a pénzért és nem szívből tevékenykedők, de nem rosszabbak, mint a politikusok.


Miért ér meg neked ez a téma annyit, hogy energiát fordíts rá? Valamikor átvertek téged?

2019. okt. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%

"Még a gondolat is elborzatszt, hogy hogy léteznek emberek, akiknek vallási vezetők mondják meg azt, hogy miként gondolkodjanak."

Miben más, ha egy vallási vezető mondja mintha egy politikai vagy más ideológiai vezető? Az agymosás az agymosás. A forrása irreleváns, szvsz.


Más kérdés az egyén személyes szabadsága. Mert ahhoz viszont mindenkinek elvitathatatlan joga van, hogy megválassza és szabadon válassza meg a vallását. Komoly kérdés, hogy meddig mehet el a közösség, az állam az egyén szabadságának korlátozásában.


Én azt gondolom, hogy mindenki válassza meg szabadon, hogy akar-e követni egy vallási felekezetet vagy sem. Viszont a döntésétől függetlenül SOHA és SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT nincs joga a saját vallási vagy egyéb ideológiai meggyőződése alapján másokat bírálni, minősíteni, ne'adj'isten diszkriminálni. És itt a bökkenő. Mert a vallások fanatikus követői előszeretettel teszik ezt az ideológián kívüli személyekkel. Mert minden vallás elengedhetetlen tétele, hogy "Nálunk, és csak nálunk az igazság!" valamint "Aki nincs velünk az ellenünk!" Így viszont nem lehet harmonikusan működő közösségeket építeni.

Persze sokan vannak akik ezt tudják a helyén kezelni. Ahogy Jézus is mondta "Adjátok meg a császárnak ami a császáré és Istennek ami az Istené.".

2019. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
0%

"veszélyes szekta"

Még is nemzetközileg megvalósitottuk azt, amit egyetlen vallás, vagy politikai hatalom nem tudott, Isten tanitása alapján;

2019. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

#15


Mit valósítottatok meg? Hogy csengetgéreztek az emberekhez a hitvány tévtanításaitokkal? Bebeszéled magadnak, hogy a vallási vezetőidet Isten irányítja, noha csak sarlatánok vagytok.

2019. okt. 2. 11:30
 17/34 A kérdező kommentje:

Nincs veszélyesebb, és hitványabb ember a világon a vallási vezetőnél. A vallási vezető hatalma egészen rendkívüli. Hihetetlen, hogy a hívek úgy kortyolják a szavaikat, mint a friss vizet. A vallási vezetők ezt nagyon sokszor ki is használják. Aljas emberek ezek, egy kutya mind.


Az emberiség egyik legszebb időszaka volt a Francia Forradalom, amikor a kirobbant új ateizmus a vallási vezetők hatalmát ideiglenesen megtörte. Futottak a kutyák, mint az őrült, mert tudták, hogy a nép nem tűri tovább őket. A vallási vezetőket nem szabad sajnálni, mert a Föld megrontói.


Ateista aktivistaként kötelességemnek érzem felvenni a föld megrontói, Lucifer fattyai, a vallási vezetők elleni harcot.

2019. okt. 2. 11:41
 18/34 A kérdező kommentje:

"Miben más, ha egy vallási vezető mondja mintha egy politikai vagy más ideológiai vezető"


Egy Luthernek tulajdonított mondás szerint az Egyház legkisebb bűne nagyobb, mint az állam legnagyobb bűne. Mert a vallási vezetőkre az emberek felnéznek, szemben az állami vezetőkkel.

2019. okt. 2. 11:48
 19/34 anonim ***** válasza:

Luther ezt a katolikus egyházra mondta, nem másra és nem az összesre. Azért érdemes ezt is tudni.


Voltak rossz időszakok a kat. egyházban, pl. bűnbocsátó cédulák árulása pénzért és ezt , meg a többi olyan liturgiát, aminek nincs köze a Bibliához.


Kérdező, még mindig nem tudjuk, hogy téged mikor vertek át és mivel? Mit tettek? Megerőszakoltak esetleg? Merthogy ilyen is van.

2019. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem mi a nagy bajod a keresztémységgel, semmilyen gyakorlati beleszólása nincs a világ folyamataiba már évszázadok óta. Személyeknél valóban elõfordulhat negatïv hatása, de ez egyénfüggõ. Nekem például segített talpraállni a hitem, de rengeteg hasznos része van még.

A vallási vezetõk közül van aki hasznos, van aki káros, de minek egy lapra venni õket?

Én például sok ateista vezetõt megvetek (pl Sztálin, Hitler) de mégsem vagyok anti ateista...

De nem kell aggódnod a kereszténység egyre jobban gyengülõben van ateista aktivisták meg egyházak feloszlatása nélkül is. Ez a világ már régen az ateistáké szóval a háborgâsod értelmetlen erõfeszítés.

2019. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!