Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy számos ember még mindig a kereszténység befolyása alatt van?

Figyelt kérdés

Még a gondolat is elborzatszt, hogy hogy léteznek emberek, akiknek vallási vezetők mondják meg azt, hogy miként gondolkodjanak. Az emberek pedig vakon isszák a szavaikat. Némely vallási vezetőnek van valamiféle isteni státusza is van, mert a hívek megvannak győződve arról, hogy ő isten embere.


A legnagyobb sarlatánoknak nem is az ezoterikus gyógyítókat, hanem a keresztény lelkészeket, papokat tartom. Természetesen hevesen ellenállok ennek az egésznek, nem csak ateista, de nagyon erős anti-teista is vagyok.


Vallástörténeti, teológiai ismereteim azonban vannak, mert úgy vagyok vele, hogy ismernem kell azt, amit mondok. Szóval paradox módon számos katolikus és protestans bibliakommentárt olvastam már el, stb.


2019. okt. 2. 07:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
80%

"Egy Luthernek tulajdonított mondás szerint az Egyház legkisebb bűne nagyobb, mint az állam legnagyobb bűne. Mert a vallási vezetőkre az emberek felnéznek, szemben az állami vezetőkkel."

Hány olyan káros és romboló politikai ideológiát szeretnél aminek része volt a személyi kultusz? Mert lehetne sorolni végtelenségig...


"Ateista aktivistaként kötelességemnek érzem felvenni a föld megrontói, Lucifer fattyai, a vallási vezetők elleni harcot."

Tehát betűre pontosan ugyan azt csinálod mint a vallási fanatikusok. Mert ők meg azt mondják, hogy:

"Igaz hívőként kötelességemnek érzem felvenni a föld megrontói, Lucifer szolgái, az ateizmus és a hamis vallások vezetők elleni harcot."


Gondolkodj el ezen egy pindurit...

2019. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

A modernkori ateizmus és az anti-teizmus egy ellenreakció. Enélkül az ellenreakció nélkül még mindig a középkorban élnénk. Ha kiálltál volna a 18. századi párizsiak elé a szövegeddel, és megfogadták volna, semmi változás nem lett volna.


A nép azonban nekiment a vallásnak, és lerázta magáról annak terhét. Szóval nem, k**vára nem ugyanaz. A vallás egy eredendően rossz dolog, ami babonákba süllyesztette a vilàgot. A modern ateizmus pedig erre egy reakció. Ha szép szóval nem ment, hát akkor csúnyán. Ennyi.


Nem, nem erőszakoltak meg. Mondjuk azt nem bántan volna, ha egy szexi apáca játszadozni akar velem, de ha lelkész pasi akart volna hozzám érni, akkor szilánkokra törtem volna a kezét. :)

2019. okt. 2. 12:43
 23/34 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan úgy beszélsz mint egy fanatikus vallásos. Semmi különbség nincs. És pontosan ugyanolyan veszélyes amit képviselsz mint ami ellen harcolsz.
2019. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Tévedés. A 22.-es válaszomban ezt a témát kifejtettem.


Rengeteg különbség van, eleve más az indíték. Ha annak idején az úttőrők megfogadták volna a magadfajta senkiháziak tanácsát, még mindig a középkorban élnénk.

2019. okt. 2. 13:14
 25/34 A kérdező kommentje:

Tökmindegy, hogy Luther mire értette, ez ma akkor is igaz.


A vallásoknak hatalmas tekintélye van. Mindent lerombolnak maguk körül.

2019. okt. 2. 13:17
 26/34 anonim ***** válasza:
Nem lehet, kérdező, hogy te e gy bukott vallási vezető vagy?
2019. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Senkiházizhatsz de ettől még igazam van te meg csak lejáratod magad.

Gondold végig mit csinálsz. Azt bizonygatod, hogy Te jobban tudod másnak hogyan kellene gondolkodnia. Te jobban tudod, más miben hihet és miben nem. És aki veled nem ért egyet azt már lehet savazni. Pontosan ugyan ezt mondják a fanatikus hívők is. Egy külső szemlélő számára ugyan olyanok vagytok. Mert mindketten csak azt bizonygatjátok, hogy nekem hogyan kéne élnem az életem. De tudod mit. Azt majd én eldöntöm. Nincs szükségem se rád sem a vallásos fanatikusokra. Mert erről szólt a Francia forradalom. Szabadság, Egyenlőség, Testvériség. Nem arról, hogy egy ideológiát váltson fel egy másik.


És tévedsz a 22-es válaszodban is. Mert bár valóban egy ellenreakcióról van szó (többek között) a vallási elnyomás ellen. Viszont az alap gondolat a gondolat szabadsága volt nem az, hogy szűnjön meg a vallásosság. Ők azt akarták, hogy ne legyen kötelező vallásosnak lenni, hogy ne legyen kötelező azt hinni amit az Egyház mond. És lehessen vitatni a vallási dogmákat. Amit te képviselsz az meg már a lónak a túloldala.

És ahogy megvetek mindenkit aki a vallását rám akarja erőltetni ugyan úgy megvetem azt is aki a vallásellenességét akarja rám erőltetni. Mert ez bizony egy kutya.

2019. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Vannak jó meg rossz képviselői. Kevés a jó, még kevesebb a megfelelő.
2019. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy fogalmad sincs mi a keresztënység. Nem a vatikán, nem a Jehova tanúi, nem Luther, nem az ószövetség, hanem emberi közösségek. Igen, rengeteg hibával, ostobasâggal, defektes emberekkel, de nennek ellenére Nincs még egy hasonló eszme ami így tud építeni mint bizonyos keresztény közösségek.Áthidal minden közösségi, politikai, nemzeti, ideológiai akadályt és ez gyakorlatban most történik igaz emberekkel igaz közösségekkel. Saját szememmel látom,különben magasból ívelve szarnék én is a kereszténységre ahogy nemrég még tettem is.

De többek között ott voltam Londonban amikor kisgyerekeket hoztak egy ugandai anglikán árvaházból, és nem azért voltak árvák mert az anyjuk a pénzt választotta helyettük, hanem mert a falujukban minden felnõttet legyilkoltak a gyerekek szeme láttára istentelen âllatok " forradalom" címszóval. Azok a gyerekek ezt végigszenvedve soha de soha nem kaptak volna semmi szeretetet meg új esélyt túlélni angliai keresztények nélkül!

Àllj oda eléjük, nézz bele a szemükbe, és mond nekik, hogy a kereszténység kártékony! Emberek milliói szenvednek különbféle kissebb-nagyobb gondokkal, akik Istenbe vetik a hitüket és az egy ok ami miatt életben akarnak maradni.

Ezért mondom ne itt gyakorin magyarázzatok meg Bibliai 2 sorokba kössetek, ha akarjátok tudni milyen a hit ereje menjetek gyõzõdjetek meg saját szemetekkel! Nem az a kereszténység amit a szomszéd gyöpös paraszt bemutat magáról! Ezt úgy írom, hogy nem vagyok 30 de én már többet láttam mint az otthoni kocsmakeresztények egész életük során, és azért húz fel és írom le! Nem akarom, hogy bárki is megtérjen vagy beálljon afrikai missziókba, csak rá akarok mutatni, hogy ezzel tiszta szeretetet gyaláztok, ami sokaknak szó szerint életet ad.

2019. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

"Senkiházizhatsz de ettől még igazam van te meg csak lejáratod magad."


>Ha vallásokban hinnék, akkor járatnám le magam.


"Gondold végig mit csinálsz. Azt bizonygatod, hogy Te jobban tudod másnak hogyan kellene gondolkodnia."


>Teszek rá, ki hogyan gondolkodik. Ha otthon, csendben a 4 fal közt csinálnák ezt. De nehogymár ne szóljak az ellen, amikor a sarlatánok gyalázzák pl. az evolúciót, amely egy nagyszerűen dokumentált tudományos modell. Az áltudomány ellen fel kell szólalni, és az áltudomány legnagyobb terjesztője a kereszténység elszektásodott része. Még véletlenül sem a wicca-k vagy a buddhisták.


"Te jobban tudod, más miben hihet és miben nem. És aki veled nem ért egyet azt már lehet savazni."


>Ateista aktivistaként ezt határozottan visszautasítom. Azért megy a savazás, mert téveszméket terjesztenek, családokat húznak szét, lelkileg nyomorgatják az embereket, főleg a gyerekeket, akik befolyásolhatók.


"Pontosan ugyan ezt mondják a fanatikus hívők is."


>A fanatikus hívők azt mondják, hogy a Harry Potter, az evolúció stb. ördögi. Ez ugyanaz?



"Egy külső szemlélő számára ugyan olyanok vagytok. Mert mindketten csak azt bizonygatjátok, hogy nekem hogyan kéne élnem az életem."


Szó sincs életvezetési tanácsadásról. Úgy éled az életed, ahogy akarod. Élheted vallásosan is, csak ne gyalázd a tudományt, mert ha ezt teszed, rámutatok, hogy a 6 napos teremtés mese.



"Mert erről szólt a Francia forradalom. Szabadság, Egyenlőség, Testvériség. Nem arról, hogy egy ideológiát váltson fel egy másik."


>De, arról szólt. A Jakobinus diktatúra 3,5 éven el is törölte a vallást. Vagy nézd meg, hogy Párizsban mit műveltek az emberek. Egyértelműen a vallással való szembefordulás volt az.



"És ahogy megvetek mindenkit aki a vallását rám akarja erőltetni ugyan úgy megvetem azt is aki a vallásellenességét akarja rám erőltetni. Mert ez bizony egy kutya"


Semmit nem erőltek senkire. Pusztán leleplezem a vallások hazugságait.

2019. okt. 2. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!