Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy számos ember még mindig a kereszténység befolyása alatt van?

Figyelt kérdés

Még a gondolat is elborzatszt, hogy hogy léteznek emberek, akiknek vallási vezetők mondják meg azt, hogy miként gondolkodjanak. Az emberek pedig vakon isszák a szavaikat. Némely vallási vezetőnek van valamiféle isteni státusza is van, mert a hívek megvannak győződve arról, hogy ő isten embere.


A legnagyobb sarlatánoknak nem is az ezoterikus gyógyítókat, hanem a keresztény lelkészeket, papokat tartom. Természetesen hevesen ellenállok ennek az egésznek, nem csak ateista, de nagyon erős anti-teista is vagyok.


Vallástörténeti, teológiai ismereteim azonban vannak, mert úgy vagyok vele, hogy ismernem kell azt, amit mondok. Szóval paradox módon számos katolikus és protestans bibliakommentárt olvastam már el, stb.


2019. okt. 2. 07:59
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

"Az a baj hogy fogalmad sincs mi a keresztënység"


De, van fogalmam róla. A Biblia mellett az atyák írásait is tanulmányoztam. Nem értek velük egyet sem, viszont azokkal nem foglalkozok. Felesleges, mert az ókori hívek hitét ma már talán csak Keleten, a konzervatív ortodox közösségekben képviselik, azok meg nem zavarnak senkit.


Az én ellenségeim a szekták.

2019. okt. 2. 14:34
 32/34 A kérdező kommentje:
*nem értek velük sem egyet.
2019. okt. 2. 14:35
 33/34 anonim ***** válasza:
85%

"Az emberiség egyik legszebb időszaka volt a Francia Forradalom"

És ezt képes leírni valaki... A legszebb időszak volt, amikor férfiakat, nőket, gyerekeket nyilvánosan kivégeztek, továbbá embereket lincseltek meg és mészároltak le az utcákon?

Te is csak egy unatkozó gyűlölködő vagy, aki át sem gondolja miket ír le.

2019. okt. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 pelgrim ***** válasza:
39%

„Hogyan lehetséges az, hogy számos ember még mindig a kereszténység befolyása alatt van?”


Talán úgy hogy Názáreti Jézus, kinek élete és tanítása körül jött létre a kereszténység, a mai napig nagyjaink legnagyobbja. Nincs az emberiség történetében egy nálánál kiemelkedőbb személyiség.

2019. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!