Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van aki a vallása miatt...

Van aki a vallása miatt tagadja az evolúció elméletét? Titeket zavarna ha a gyerekeiteket az iskolában evolúcióból tanítanák a biológia órán?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 19:30
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/281 Pombe ***** válasza:

mirölszól(#128): "Ja, de most látom, az alap feladatot sem érted... hát így baromi nehéz."


Nagy igazság...


Anahystor(#112) 1. pont: "Meg tudod adni konkrétan, mely szempontrendszer (tételes összehasonlítási szempontok) szerint különíted el az emberi fajt az állatvilág más fajaitól? (Hipotézis: az ember nem állat)"


Ahogy a #126 is írta, ha 30 oldal óta sem sikerült erre válaszolnod, miért reménykedhetnénk abban, hogy ez fog menni a 31-en? Persze a kérdést másképpen is rövidre lehetne zárni, ha sikerülne prezentálnod egy vizsgálható angyalt... vagy ilyesmi.


Nem kételkedem abban, hogy van erre szépen megcsiszolt, kipolírozott válaszod, csak hát nem megy a kérdés megértése...


Sebaj! Ne hidd, hogy ezzel a szellemi képességeidet minősíteném, hiszen nem csak neked nem sikerült erre válaszolni már több évtizede, hanem azoknak se, akikre a legelső megjegyzésedben, mint vallásos emberekre hivatkoztál, hogy ők csak ezzel nem értenek egyet evolúció ügyben (bár, hogy ennek mi a búbánatos tök köze van az evolúcióhoz, azt is csak te tudod, meg a veled egyetértő vallásosok, és gyaníthatóan ez is a ti örök titkotok marad azzal együtt, hogy mi miért nem vagyunk állatok). Én hiszek neked, hogy nem ők voltak rád hatással a véleményed megfogalmazásában, de elég furcsa, hogy még tőlük se tudtál tanácsot kérni, hogy mégis mi a manóra gondolnak ilyenkor.

2019. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/281 Pombe ***** válasza:

#130: "Nem a mondat állítmánya függ tőle, hanem hogy milyen állatokon végeznek kísérleteket."


Te látsz ebből kiutat arra, hogy megtudjuk, hogyan nem lesz állat az emberből A la @mirölszól?


:)

2019. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/281 anonim ***** válasza:
Igen, egyébként én látok!
2019. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/281 Pombe ***** válasza:
100%

Tényleg?


14 oldallal ezelőtt is ezt állítottad.


Mire tippelsz? Hány 14 oldalra van még szükségünk ahhoz, hogy a jelenlegi vitapartnereid közül legalább egy felfogja, hogy miről beszélsz?


Jóóó, nyilván nem én leszek ez a szerencsés, már csak azért se, mert amellett, hogy én mindössze csak egy csekély értelmű medvebocs vagyok, utólagos engedelmeddel kiszállnék ebből az imamalomból, átadva a helyet azoknak a sokkal türelmesebbeknek, akik el vannak szánva a 30, vagy akár a 60, vagy több oldalas kihívásodra is...


No, pá! :)

2019. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/281 anonim ***** válasza:
100%

Én még türelmes vagyok. Kedves Mirőlszól! Egyszerűsítsünk!

Meg tudnál adni olyan szempontrendszert, ami alapján az ember nem számítana állatnak, viszont ugyanakkor nem lenne teljes káosz az összes többi élőlénycsoportra nézve?

Szerinted mi alapján kéne kategorizálni a fajokat, és miért?

2019. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/281 Anahystor ***** válasza:
100%
Még én is várom a választ türelemmel!
2019. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/281 anonim ***** válasza:

#135 Nem tudnék, és ezt már le is írtam. Igaziból mindent többször is leírtam. Én nem kategorizálnám a fajokat.


A többi kérdésre is többször válaszoltam, de szerintem tényleg legtöbb esetben ott van a probléma, hogy én állítok valamit, ti meg nem arra kérdeztek vissza, hanem egy ahhoz kapcsolódó elgondolásotokra. Nem tudom miért. Talán szándékos, talán nem, talán a magyar nyelv sem közös nyelvünk, pedig nekem anyanyelvem, feltételezem itt többeknek is az lenne, és mégsem működik.

Anahystor, fogalmam sincs mit kérdeztél tőlem utoljára.

2019. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/281 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudnék, és ezt már le is írtam"

Akkor mi értelme volt az egész beszélgetésnek? Van valami amivel nem értesz egyet, de se ellenvetésed nincs, se alternatívád. Ennek nem sok értelme van.

Mintha ahhoz ragaszkodnál hogy a piros az szerinted nem szín. Nem tudod miért nem, ötleted sincs akkor mégis mi más lehetne, de akkor sem szín, mert csak...

2019. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/281 A kérdező kommentje:
Az hogy az olvasók mit gondolnak nem számít. Sajnos a kérdező nem tud 0 százalékra lepontozni egy választ pedig sokszor hasznos dolog lenne. Ezt a fejlesztést támogatnám a gyakori kérdéseken. Így a provokátorokat lehetne szűrni.
2019. okt. 15. 18:21
 140/281 anonim ***** válasza:
89%

"Az hogy az olvasók mit gondolnak nem számít. Sajnos a kérdező nem tud 0 százalékra lepontozni egy választ pedig sokszor hasznos dolog lenne. Ezt a fejlesztést támogatnám a gyakori kérdéseken. Így a provokátorokat lehetne szűrni"

És a provokátor vagy a gondolkodás nélkül az önigazolást jelentő válaszolókat pontozó kérdezők kiszűrését is megoldhatóvá tennéd egyúttal?

2019. okt. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!