Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van aki a vallása miatt...

Van aki a vallása miatt tagadja az evolúció elméletét? Titeket zavarna ha a gyerekeiteket az iskolában evolúcióból tanítanák a biológia órán?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 19:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/281 anonim válasza:
13%
Nincs olyan vallás, amit ez zavarna.
2019. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/281 anonim ***** válasza:
77%
Szinte mindegyik evolúciótagadó vallási okok miatt ellenáll.
2019. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/281 anonim ***** válasza:
69%
Én ezen az oldalon hallottam előszőr ezt a szót, hogy evolúció.
2019. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/281 anonim ***** válasza:
34%

Piaristákhoz jártam. Előtte hívő voltam.

Érettségi banketten a fizikatanár: BAB azt mondta, hogy reméli senki sem fog sikeresen felvételizni közülünk és reméli, hogy nem visszük sokra.

Határozottan elegem lett a Keresztény vallásból a Piarok miatt.

2019. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/281 anonim ***** válasza:
68%

Nem, én azt gondolom inkább ilyen "tudományos tényeket" nem ismernek el amiket az evolúciós elméletre hivatkozva állítanak itt is néhányan, hogy:

- "Mer' az ember is állat...

- "Mer' az evolúció bizonyítja, hogy nincs szükség teremtésre...

- "Mer' már tudjuk hogyan lettünk, ki lehet dobni a Bibliát...

Szóval ilyenek vannak. Nem az evolúció folyamatát tagadják, hanem hogy ebből valamiért valakik arra jutottak, hogy tudjuk hogyan lettünk és kik vagyunk. Pedig nem. És azt tanítani az iskolában, hogy az evolúció teremtett minket, és majmok vagyunk, szerintem helytelen, mert az evolúciós elmélet ezt soha nem igazolta. Még Darwin is elmondta, hogy az evolúciós elmélet annyi amennyi, és nem válaszolja meg a fenti kérdéseket. Az evolúció egy működő folyamat, kell is tanítani, mondjanak el róla mindent amit tudnak, de többet ne. Kicsit olyan ez mint egy törióra ahol a tanár nem politizálhat. A biosztanár sem teheti a világról alkotott személyes elképzeléseit a tananyag részévé.

2019. okt. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/281 anonim ***** válasza:
80%
Kent Hovindra keress rá! El fogsz képedni mi mindenhez ért a forma. Földrajz, biológia, fizika, csillagászat, teológia, adócsalás stb stb stb. Egy modernkori polihisztor!
2019. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/281 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyenek, tagadják a nagy bummot, az evolúciót, Mózes első könyvét szó szerint értelmezik, őket kreacionistának nevezzük.


Nem vagyok ateista, de nem vagyok evolúció tagadó sem, tehát nem zavarna ha a gyerekeim tanulnának róla az iskolában, sőt elvárom, hogy tanuljanak róla.

2019. okt. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/281 anonim ***** válasza:
100%

"- "Mer' az ember is állat..."

Ezzel konkrétan mi a bajod?

Az állatok közé tartozunk, ők a legközelebbi rokonaink.


"- "Mer' az evolúció bizonyítja, hogy nincs szükség teremtésre..."

Ezt értelmes ember nem mondja.

Nem bizonyítja, csak valószínűsíti.

Ráadásul nem szól az első élőlényről.


"- "Mer' már tudjuk hogyan lettünk, ki lehet dobni a Bibliát..."

Azért a Bibliában más is van ám a teremtéstörténeten kívül!

2019. okt. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/281 anonim ***** válasza:
97%
Volt ilyen, az USA-ban. "Majomper" volt a neve a múlt század elején. El is ítéltek tanárokat, mert az evolúciót iskolában tanították. A per jelentősége igazából az, hogy az amerikai igazságszolgáltatást ekkor mennyire áthatotta az újnak mondható fundamentalista keresztény szekták terjedése.
2019. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/281 Anahystor ***** válasza:
95%

Íme a válasz:


Vannak!!!!


32%-os az egyik díszpéldány!


Itt 5-ös hozzászóló: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2019. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!