Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van aki a vallása miatt...

Van aki a vallása miatt tagadja az evolúció elméletét? Titeket zavarna ha a gyerekeiteket az iskolában evolúcióból tanítanák a biológia órán?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 19:30
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/281 Pombe ***** válasza:
89%

#159


Nagyon egyszerű, hogy miért nem vettem észre, hogy te mások pontatlanságait sorolod.


Mivel a tieid pont ugyanolyanok:


#5: "Nem, én azt gondolom inkább ilyen "tudományos tényeket" nem ismernek el amiket az evolúciós elméletre hivatkozva állítanak itt is néhányan, hogy:"


Kik nem ismernek el, mit??? A #4-re válaszolsz, vagy a @Kérdezőnek???


Tisztára úgy tűnik, mintha a vallásos emberek nevében beszélnél, akik a felsorolásodban lévő evolúciós állításokat nem fogadnák el.


Most kimosod magad, vagy komolyan beszélsz? Veled van baj, hogy egyszerűen érthetetlenül írsz.


#5: "Nem az evolúció folyamatát tagadják, hanem hogy ebből valamiért valakik arra jutottak, hogy tudjuk hogyan lettünk és kik vagyunk. "


Mi van??? Megint kik, és mit? Akkor ez már a vallásos emberek véleményét tükrözi? Hogy ez nem jó?


#5: " Pedig nem. És azt tanítani az iskolában, hogy az evolúció teremtett minket, és majmok vagyunk, szerintem helytelen, mert az evolúciós elmélet ezt soha nem igazolta."


Ez most kinek a véleménye? A tiéd? Vagy a vallásosoké? Mindegy, hogy kié, mert egyszerűen ugyanakkora butaság, mint amiket állítólag az evolúciót nem ismerők állításaiként soroltál. És innentől kezdve, az következne amit eddig is írtam a #149-ben.


Minimális a különbség a kiigazításod tükrében is. Nem vagy képes érthetően írni, mintha csak magadban morognál, és ugrálsz a gondolataid között, miközben eszedbe se jut az, hogy ami neked természetes, az vajon másnak is az lesz-e.


Ne másra fogd a hibáidat, hanem próbáld végre észrevenni, hogy hárman sem vagyunk képesek megérteni a mondataid értelmét. Egy nagy köszönömmel kellene inkább előrukkolnod mások hibáztatása helyett, hogy ennek ellenére mégis próbálunk megérteni.

2019. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/281 Anahystor ***** válasza:
100%

#141

"

mirőlszól nevű felhasználó válasza:


Le tudnád írni mi az amivel nem értek egyet? Egy mondatban. Mondjuk az #5 a #24 és a #28 válaszaim alapján. Komolyan erdekel, hogy szerinted mi volt a "hipotézis" valójában.

"


#153

"

Anahystor nevű felhasználó válasza:


Nem értesz egyet azzal, hogy az ember egy állat

...

(ugyanakkor képtelen vagy bármi módon definiálni a szerinted létező lényegi eltérést)

"


Megtörtént, le lett írva!



(bár én 74%-ot látok magamnál, így lehet nem nekem címezted a felkérést)


A részletes indoklást (tőled idézett szövegekkel) lásd a 153-as hozzászólásban.

2019. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/281 Pombe ***** válasza:
84%

@mirőlszól


Írod: "de szerintem nem érted a szövegösszefüggéseket."


Mert nem gyártasz közöttük jól látható, és érthető összefüggéseket, ahol a szükséges elválasztás a gondolataid között még a hülyének is nyilvánvaló.


Elképesztő, hogy te magad írtál mind a hármunkról olyan diagnózist, amely szerint nem értjük a magyart, nem értjük ezt meg azt, és közben semmi de semmi nem jutott eszedbe az önkritika szó jelentéséről? Mindenki mással lehet baj, csak veled nem, ugye?

2019. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/281 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted ennek a szövegnek az az alapállítása, hogy nem mondhatod, hogy az ember is állat?"

Nem, a kiemelt mondatodnak volt ez az állítása. A hozzászólásod többi része ezügyben nem volt releváns.

Vagy akkor most elfogadod hogy az ember is állat?

2019. okt. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/281 A kérdező kommentje:
Elképesztő hogy olyan szélsőséges ateisták mint például Pombe azzal töltik a napjaikat hogy minden erejükkel küzdenek a vallásos emberek ellen és próbálják a hitüket gyengíteni. Ugyanolyan betegek ezek az emberek mint a szektások (jehova, szcientológia).
2019. okt. 16. 00:46
 166/281 Pombe ***** válasza:
84%

@Kérdező


Írod: "Elképesztő hogy olyan szélsőséges ateisták mint például Pombe azzal töltik a napjaikat hogy minden erejükkel küzdenek a vallásos emberek ellen és próbálják a hitüket gyengíteni."


Ez egy undorító hazugság! Talán olvasd el erről egy tegnapi beírásomat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Pombe(#14): "Isten nélkül? Ha a világegyetemet ő durrantotta be azzal, hogy a mű forogva építse fel önmagát, akkor az ő szellemi ereje most is ott van az univerzum minden részében. A biológiai evolúció munkájában is."


Számtalanszor leírtam itt, hogy vannak olyan pillanataim néha, amikor magam is úgy gondolom, hogy kell lennie "odafenn" valami felsőbb...


Sehol és semmivel se támadom és támadtam a vallásos emberek hitét (kivéve az elvakult fanatizmust), sőt, a teista evolúciót valló embereknek mindig is erős támasza voltam. A tudomány által vallott nézeteket védem, ha azokat támadják. Pl. az ember állatként való nyilvántartása egy egyszerű tudományos álláspont, és bár ez nem támasztja alá-, de nem is cáfolja semmivel se Isten létezését.


Mindez ugyanúgy igaz az evolúcióra-, és az emberi evolúcióra is.


Én ezeket a téziseket védem. Mindezeknek az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy van-e Isten, vagy nincs.


Aki itt - a te topikodban - egyértelműen kinyilvánította, hogy nem hisz Istenben, az nem én voltam.


@Kérdező!


Már megint alátámasztás nélkül vakon vagdalkozva vádaskodsz. Soha itt egy olyan szó nem hangzott el a részemről, ami támadta volna a hitet, még csak áttételesen se.


@Kérdező: "Ugyanolyan betegek ezek az emberek mint a szektások (jehova, szcientológia)."


Ha nincs ellenség körülötted, akkor a beteg elméd teremt egyet neked, nemde? Ha kell, egy teljesen ártatlant is lerohansz habzó szájjal és gyűlölködve. És csodálkozol, ha Anahystor topiktársunk itt is lesújtóan nyilatkozik azokról a hozzád hasonló vallásos fanatikusokról, akiknek elég annyi is, ha a szektavezető csak bemondásra megbélyegez valakit istentagadóként, és már üvöltöd is, hogy lámpavasra vele!!! Vagy máglyára! Nemde?

2019. okt. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/281 Pombe ***** válasza:
84%

@Kérdező!


Szomorú statisztika, de itt négy ember (68%-os barátunkat is ide számolva) vált eszmecserét két vallásos emberrel.


Bizonyíthatóan csak ti ketten vagytok azok, akik gátlástalanul hazudtok, akik konkrétan gyűlölködtök, és személyre szabottan megalázni akarjátok a másikat.


Gondolod, hogy ez lenne a helyes magatartás a részetekről? Erre tanít titeket Jézus? Azt várja el tőletek, hogy bármilyen áron, akár tisztességtelenül is terjesszétek a hitet? Rágalmazzatok, lódítsatok, támadjatok?


Nem nyugtalanító az a tény, hogy azok az emberek itt sokkal tisztességesebben viselkednek, akik nem vallásosak, vagy csak úgy-ahogy?

2019. okt. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/281 Anahystor ***** válasza:
91%

Kedves Pombe!


"

A kérdező kommentje:

Elképesztő hogy olyan szélsőséges ateisták ... azzal töltik a napjaikat hogy minden erejükkel küzdenek a vallásos emberek ellen és próbálják a hitüket gyengíteni. Ugyanolyan betegek ezek az emberek mint a szektások (jehova, szcientológia).

"

Én úgy vélem a Kérdező az, aki -bár vallásosnak tartja magát -még a ne ítélj, hogy ne ítéltess elvvel sincs tisztában, és saját frusztráltságát vetíti ki másokra!


Például velem kapcsolatban is alaposan téved, lévén nem vagyok szélsőséges ateista. Ha a pontos hovatartozásomat meg kellene határozni, akkor agnosztikusnak nevezném magam, lévén isten létezését sem állítani, sem tagadni nem tudom bizonyítékok hiányában. Személyes vélekedésem, hogy nem létezik, mivel semmi nyomát nem látni a világban, de az nem több, mint hit. Az egy más kérdés, hogy a Biblia Istenéről (mint konkrét tulajdonságokkal felruházott isten) miképpen vélekedek! Lásd 44-es hozzászólásom. Kiemelem: "Nem isten ellen harcolok, mert az szerintem egy kamu, hanem a vallásos ostobaság ellen ..."


Megjegyzem, édesanyámmal, aki mélyen meggyőződéses katolikus nagyon sokat beszélgetünk a vallásról. Érdekes, mégsem gyűlölködünk, és sok kérdésben egyet értünk. Ő volt annyira nyitott, hogy felismerte a kereszténység és a Biblia számtalan hibáját, ugyanakkor a hite Istenben töretlen, és azt nem is támadom soha.

Az olyan téveszméket viszont sikerült kijavítani, mint például a hatnapos teremtés szó szerinti értelmezése. Ő, 84 éves dacára, volt annyira friss szellemileg, hogy megértette ennek a nézetnek a tarthatatlanságát éppúgy mint az Ószövetség sok más meséjének fundamentalista értelmezésének hibáját.

2019. okt. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/281 Pombe ***** válasza:
84%

@Kérdező!


Elvárom, hogy kérj bocsánatot tőlem! És nem csak én várom el, hanem az a vallás és hit is, amit állítólag követsz!

2019. okt. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/281 Pombe ***** válasza:

Anahystor!


Mentségére legyen mondva a @Kérdezőnek, csak engem jelölt meg szélsőséges ateistaként - hacsak korábban nem tette meg ezt veled is.


Anyukád eszerint nagyon rugalmas - főleg ebben az életkorban ez nagyon meglepő, és így duplán példaértékű, és példamutató! :)


Bár hozzáteszem, hogy én a Biblia Teremtésleiratában sem látok olyan nagy kibékíthetetlen ellentétet az evolúcióval szemben (csak kicsit :)), ugyanis a kreacionisták, és úgy általában azok, akik állítólag szó szerint értelmezik a Bibliát, azok valójában egy cseppet se azt teszik, hanem a saját szájuk íze szerint egyszerűen meghamisítják a tartalmát, méghozzá pont a hatnapos teremtéssel teszik ezt a legdurvábban, ill. az 1Mózes2-vel is pont ugyanilyen mostohán bánnak.

2019. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!