Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van aki a vallása miatt...

Van aki a vallása miatt tagadja az evolúció elméletét? Titeket zavarna ha a gyerekeiteket az iskolában evolúcióból tanítanák a biológia órán?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 19:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/281 anonim ***** válasza:
6%

"Van aki a vallása miatt tagadja az evolúció elméletét?"

Szerintem van, de ez annyira nem probléma, hisz az evolúció megbukott


"Titeket zavarna ha a gyerekeiteket az iskolában evolúcióból tanítanák a biológia órán?"

Persze. De még tanítják az evolúciót.

2019. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/281 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagyok könyvmoly vagy ilyenek, de gyerekkoromban néha elém toltak könyveket, hogy na ezt olvassad mert neked való. Nem sok maradt meg ezekből, de néha eszembe jutnak részletek. Az egyikben volt egy olyan, hogy az iskolában a gyerekek a számokról tanultak, és arról, hogy mennyi egy tucat, erre kért a tanár példákat, és az egyik kislány azt mondta az egyik osztálytársa családjára, hogy ők is egy tucatnyian vannak, mert pontosan tizenketten laknak egy házban. Az osztálytárs meg besértődött erre, hogy lehet egy tucat almád vagy kavicsod, de egy családra ahol 12 ember él, nem mondhatod hogy egy tucat. Aztán ezt be is bizonyítja. Ezt a sztorit a gyerekek megértik általában. Felnőtt emberek mégsem értik, hogy az ember miért nem állat. Nem tudom mi kell ehhez, hogy mi az a tulajdonság vagy képesség ami lehetővé teszi, hogy valaki pontosan értse a különbséget.

Azt remélem, hogy az olyan emberek akik valóban közel állnak a tudományokhoz, akik értik is amit tanulnak, és nem csak mások állításait ismételgetik, ők nem tesznek ilyen kijelentéseket. Ha látjuk, hogy valamiből valami lett, de nem tudjuk mi történt közben és mi nem, akkor nem mondhatjuk, hogy a két dolog megegyezik, vagy hogy ugyan olyan lenne, ugyan az a célja, és ugyan az vezérli. Ezért is szeretem az androidos filmeket, ott sem tudják, hogy egy fejlett gép meddig gép, és ha már nem gép, akkortól mi vagy ki? Ha egy bolygónyi android öntudatra ébred, alkot, fejlődik, érez, mutogatnád-e nekik a személyi számítógépedet meg a telefonodat, hogy nézd, rokonod?

Itt van a baj szerintem, hogy jött egy ember, aki leült és nézegette ami mindig is itt történt a szemünk láttára, megfigyelte hogyan alakul át valami valamilyenné, mi befolyásolja ezeket, és sikerült igazolni, hogy ez a folyamat valóban minden élőlény esetében így működik. Ez nagy felfedezés, de nem mond el semmit arról, hogy mi az ember, kik vagyunk, hogyan lettünk, miért vagyunk itt. Ezzel minden embernek tisztában kellene lennie, aki érti is azt amit megtanult, és nem csak elhiszi amit másoktól olvas, attól függően, hogy ki írta, hova és milyen nyelven.

2019. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/281 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem van, de ez annyira nem probléma, hisz az evolúció megbukott"

És erről hogyhogy elfelejtették értesíteni a tudományos közösséget?

2019. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/281 Anahystor ***** válasza:
94%

Csak zárt körben terjesztik a bizonyítást.

ŐŐŐŐ izé, lehet hogy nem zárt körben hanem zárt osztályon?!!


Csak azon csodálkozom, hogy ott van internet hozzáférés!

2019. okt. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/281 anonim ***** válasza:
100%

Az osztálytárs bizony potyára sértődött meg, mert tizenkét ember az bizony egy tucat és az analógiád szerint az ember is az állatvilág része, abból fejlődött ki, mégpedig a legveszélyesebb minden között, mert nem hallottam, hogy bármelyik társunk ebből a világból atombombát szerkesztene.

Azt nem mondta senki, hogy értelmi képességeivel nem tornyosul magasan a többi felé, vagy hogy nincsenek rendkívül fejlett különös képességei, amivel művészi ösztöneit, alkotási vágyát kiélheti és igen, valóban kivált már az állatvilágból, de ha lefosztjuk a külsőségeket, akkor az alaptevékenységeket továbbra is ugyanúgy végzi, mint a többi állat.

Érdekes kérdés, hogy mikortól válik el élesebben az ember a fejlődése során, amint a majomemberből, illetve az előemberből kiválik a Homo Sapiens, amelyiknek már van kultúrája, többnyire olyan háromszázezer évvel ezelőttöt mondanak, hogy onnantól, de az egészen biztos, hogy harminc - ötvenezer évvel ezelőtt már pontosan olyan emberek éltek a Földön, mint manapság.

A kérdésre pedig az a válaszom, hogy engem a vallás tanítása zavar, azt nem kellene iskolában oktatni, annak a templomban van a helye, nem az iskolákban.

2019. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/281 anonim ***** válasza:
16%

Ezt mondom, nem mindenki érti mi a különbség, és tényleg nem tudom mi az oka ennek. 9 éves korúak már szokták érteni.

Nem tudok olyan állami iskoláról, ahol kötelező lenne a hittanoktatás.

2019. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/281 Anahystor ***** válasza:
95%

Ki tudnád részletesebben fejteni, hogy milyen határvonal választja el biológiai értelemben az embert az állatvilág többi fajától?


(pl a főemlősöktől csupán 2%-ban tér el genetikailag, amire azért nem lehet azt mondani, hogy jelentős eltérés)

2019. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/281 Anahystor ***** válasza:
94%
Egy kilenc éves (de még egy felnőtt sem) érez erős különbséget mondjuk 2 kocka között, ha azok csupán 2%-ban térnek el egymástól!
2019. okt. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/281 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy a majmok egy fajon belül 2%-nál jobban is eltérhetnek egymástól.

2 azonos fajú majom között nagyobb különbség lehet, mint egy majom és egy ember között.

2019. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/281 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Csak biológiai értelemben létezhet határvonal?
2019. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!