Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az miért baj, hogy én nem...

Az miért baj, hogy én nem hiszek Isten létezésèben és feleslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt?

Figyelt kérdés
Semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen Isten létezésére. A templomokra egyházi szemèlyek fizetésére meg rengeteg pènz megy el feleslegesen. Megfelelnènek olcsóbb templomok is.

#tudomány #Isten #valláskritika #pénz #milliomos egyházi személyek #bizonyítèk hiánya
2019. dec. 9. 12:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
92%
Nem baj, amíg nem akarod másokra ráerőltetni a saját véleményedet. Mindenki abban hisz vagy nem hisz, amiben akar.
2019. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 A kérdező kommentje:
Én nem akarom senkire ráerőltetni a vélemènyemet. Nagyon távol áll tőlem. Azt viszont nehezen viselem, ha mások rám akarják erőltetni.
2019. dec. 9. 12:14
 3/118 anonim ***** válasza:
90%
Nem baj, mindenkinek a magánügye, miben hisz vagy nem hisz.
2019. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/118 anonim ***** válasza:
23%

A vallásos emberek szerint azért, mert téged megtévesztett a Sátán, és el fogsz kárhozni. Amolyan isteni küldetésnek tekintik, hogy felnyissák a szemed.


Na, ezek a majmok így "gondolkodnak".

2019. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/118 anonim ***** válasza:
23%

"Az miért baj, hogy én nem hiszek Isten létezésèben és feleslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt?"

Nem baj, te dolgod


"A templomokra egyházi szemèlyek fizetésére meg rengeteg pènz megy el feleslegesen. Megfelelnènek olcsóbb templomok is."

Ez meg nem a te dolgod. Ez a gyülekezet és az egyház dolga


"Semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen Isten létezésére"

Rengeteg bizonyíték van Isten létezésére

2019. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/118 anonim ***** válasza:
29%

"Én nem akarom senkire ráerőltetni a vélemènyemet. Nagyon távol áll tőlem. Azt viszont nehezen viselem, ha mások rám akarják erőltetni."

Értem. Gondolom most sem vallási, hanem ateista topikban vagyunk, és mi hívők erőltetjük a dolgot:)

Ma az ateisták erőltetik a nézetüket a hívőkre, nem fordítva

2019. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/118 anonim ***** válasza:
32%

Igazad van, bontsuk le a Szent István bazilikát és a Mátyás-templomot! Halkan jegyzem meg, valószínűleg többe kerülne, mint a fenntartása, ráadásul műemlékvédelem alatt áll, tehát ezt eleve módosítani kell. A műemléképületek restaurálása, akár templom, akár nem, egyrészt balesetmegelőzési szempontok miatt kell, másrészt kulturális dolog. Akár van Isten szerinted, akár nincs.

A templomok és egyéb egyházi épületek közüzemi számláit meg fizeti az egyházközség: gondolom az elmúlt időben nem sok egyházközségi hozzájárulást fizettél, így nem a te pénzedből.

2019. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/118 anonim ***** válasza:
75%

"Rengeteg bizonyíték van Isten létezésére"


Semmiféle bizonyíték nincs Isten létezésére. Mindössze istenérvek vannak, de azok nem bizonyítanak semmit. A hivatalos tudomány ma sem veszi tényként Isten létezését, ezért amikor felallít egy modellt, figyelmen kívül hagyja, nem foglalkozik vele


Csak a kreacionisták veszik tényként Istent, de ők Oxfordban prédikálnak róla, hanem az adventista gyülekezetben.

2019. dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/118 jdfGabrella ***** válasza:
48%
Ez nem baj.
2019. dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/118 anonim ***** válasza:
65%
ők sem*
2019. dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!