Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az miért baj, hogy én nem...

Az miért baj, hogy én nem hiszek Isten létezésèben és feleslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt?

Figyelt kérdés
Semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen Isten létezésére. A templomokra egyházi szemèlyek fizetésére meg rengeteg pènz megy el feleslegesen. Megfelelnènek olcsóbb templomok is.

#tudomány #Isten #valláskritika #pénz #milliomos egyházi személyek #bizonyítèk hiánya
2019. dec. 9. 12:03
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/118 anonim ***** válasza:

"- Tehát akkor Te egy Isten létezésében hiszel, a gonosz istenben?"

Nem.

De az elképzelt istenek között van ilyen is.

Tehát akkor válaszolsz végre a kérdésre?


"Ne viccelj már, hogy a százalékos eltérésekkel akarod bizonyítani, hogy több Isten van. :-D Röhej!"

Ja, hát neked minden érv röhej.

Mondtam már, hogy halvány fogalmad sincs az érvek és a bizonyítás működéséről.

Tehát válaszolnál arra, hogyan lehetséges az, hogy az egyik istennél az emberek nagyon nagy többsége a mennyországba jut, a másiknál csak néhány %-a, és ez a két isten mégis ugyanaz?


"Az nem elmezavar, ha felismerek közted és a sátán között bizonyos hasonlóságot"

Az valóban nem.

Tudod, a sátán használ értelmes érveket 𝐢𝐬 az isten ellen.

Tehát akkor aki értelmes érveket használ, az már olyan, mint a sátán?

Nálad valami nagyon komoly probléma van odafönt, ha tényleg ezt hiszed.

2020. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/118 anonim ***** válasza:

"- Tehát akkor Te egy Isten létezésében hiszel, a gonosz istenben?"

Nem.

De az elképzelt istenek között van ilyen is.

Tehát akkor válaszolsz végre a kérdésre?

- Egy Isten van, amit én végtelenül jónak gondolok, Te pedig gonosznak. Ez a válaszom.


"Ne viccelj már, hogy a százalékos eltérésekkel akarod bizonyítani, hogy több Isten van. :-D Röhej!"

Ja, hát neked minden érv röhej.

Mondtam már, hogy halvány fogalmad sincs az érvek és a bizonyítás működéséről.

Tehát válaszolnál arra, hogyan lehetséges az, hogy az egyik istennél az emberek nagyon nagy többsége a mennyországba jut, a másiknál csak néhány %-a, és ez a két isten mégis ugyanaz?

- Ok okoskám! Megválaszolom, csak előtte szíveskedj tájékoztatni, hogy a kereszténységnél hány százalék és mondjuk az iszlámban hány százalék ember jut a mennyországba. Örülnék, ha megjelölnéd azokat a Szent Iratokat, melyek ezeket az adatokat tartalmazzák. :-D


"Az nem elmezavar, ha felismerek közted és a sátán között bizonyos hasonlóságot"

Az valóban nem.

Tudod, a sátán használ értelmes érveket 𝐢𝐬 az isten ellen.

- Ezek szerint ismered a sátánt? Tehát létezik? Ha sátán van, akkor Isten nincs?


Tehát akkor aki értelmes érveket használ, az már olyan, mint a sátán?

Nálad valami nagyon komoly probléma van odafönt, ha tényleg ezt hiszed.

- Ne hívd értelmes érveknek. Nem ezt mondtam. Hanem azt, hogy az érveiddel hasonlítasz a sátánhoz, az érveid értelmességétől függetlenül. Az irányultságoddal van a baj, amiért valamiért úgy érzed belül, hogy cáfolnod kell Isten létezését. Gonosznak állítod be, mert nem ismered Őt. Lázadsz ellene, ahelyett, hogy meg akarnád ismerni, hogy felfedje magát előtted. De tudom... Persze, persze... Isten a hibás, még véletlenül sem Te. Isten a hibás, amiért nem nyitja ki a szemed... Ha probléma van, annak okát mindig magában kell keresnie az embernek elsősorban.

2020. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/118 anonim ***** válasza:

"- Egy Isten van, amit én végtelenül jónak gondolok, Te pedig gonosznak. Ez a válaszom."

Nem, én nem gondolom gonosznak.

Vannak olyan vallások, ahol LÉTEZIK gonosz isten 𝐢𝐬.

Leszel szíves végre reagálni arra, hogy ez a gonosz isten 𝐡𝐨𝐠𝐲𝐚𝐧 lehet azonos a 𝐭𝐞 jó isteneddel?

És most már végre örülnék egy érdemi válasznak is, az állandó terelés és ferdítés helyett!

Ez vonatkozik a következő válaszodra is:

"hogyan lehetséges az, hogy az egyik istennél az emberek nagyon nagy többsége a mennyországba jut, a másiknál csak néhány %-a, és ez a két isten mégis ugyanaz?"

Ehhez persze el kellene fogadnod, hogy létezik ilyen vallás is, amiről persze neked fogalmad sincs, mert nem ismered.


"Az irányultságoddal van a baj, amiért valamiért úgy érzed belül, hogy cáfolnod kell Isten létezését."

Miért kéne MÉG ennél is jobban cáfolnom?

Pl. a keresztények istene és Allah nem létezik.

A többi 8000 vallás istenéről azonban nem tudok nyilatkozni, így igazából téged nem is érdekel, ha egy-két istent tagadok, igaz?

Egy, a világunkat teremtő isten létezhet. Csak nem lehet végtelen, több okból is.

Örülnék, ha végre arra reagálnál, amit írtam.


"Gonosznak állítod be, mert nem ismered Őt."

Ez nevetséges: már többször bebizonyosodott, hogy bizonyos dolgokat nálad sokkal jobban ismerek. És nem mondtam gonosznak: nagyon is jó tulajdonságai 𝐢𝐬 vannak.

Mint ahogy nagyon gonosz tulajdonságai 𝐢𝐬 vannak.

Pont ugyanúgy, mint a képére teremtett embernek is. Teljesen ugyanúgy néz ki, csak ő ugye végtelen.


"Lázadsz ellene"

Mindenki magából indul ki...


"ahelyett, hogy meg akarnád ismerni"

Nálad sokkal-sokkal jobban ismerem (mennyit is ismersz a 8000 vallásból? Ötöt? De ebből négy egymás testvére?)

Én pedig VALÓBAN megismerni szeretném a dolgokat, nem csak elhinni, és ezért kérdezek.


"hogy felfedje magát előtted"

Ha fel akarná fedni magát, már réges-régen felfedte volna. Ne feledd, hogy 𝐦𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 az ő akarata szerint történik. Igaz?


"Isten a hibás, még véletlenül sem Te."

Ez az isten nagyon sok dologban hibás, amit mi is meg tudunk érteni.

Ez persze 𝐧𝐞𝐦 ment fel egyetlen embert 𝐬𝐞𝐦 a saját hibái alól, mint ahogy már sokszor mondtam.

Megtennéd, hogy arra reagálsz, amit mondtam?


Ezen kívül sokszor írod, hogy ha nem hiszek valamiben, akkor miért kérdezem?

Azért, mert gondolkodni attól még képes vagyok, és ha elmagyarázod, megértem az istenképedet is, és kérdezni is tudok róla.

Csak neked megy borzasztó nehezen a gondolkodás, mert a "válaszaid" többsége nem a kérdésről szól, használhatatlan.

Megpróbálsz ezen változtatni, vagy továbbra is terelni akarsz?

2020. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/118 anonim ***** válasza:

"- Egy Isten van, amit én végtelenül jónak gondolok, Te pedig gonosznak. Ez a válaszom."

Nem, én nem gondolom gonosznak.

Vannak olyan vallások, ahol LÉTEZIK gonosz isten 𝐢𝐬.

Leszel szíves végre reagálni arra, hogy ez a gonosz isten 𝐡𝐨𝐠𝐲𝐚𝐧 lehet azonos a 𝐭𝐞 jó isteneddel?

És most már végre örülnék egy érdemi válasznak is, az állandó terelés és ferdítés helyett!

- Nem tudom ezen mit lehet érteni! Egy Isten van. Vallás lehet 100 millió is, de Isten csak egy van. Nem a vallásoknak vannak istenei, hanem az embereknek vannak vallásaik. Tehát a kérdésed értelmetlen! A gonosz isten csak részedről LÉTEZIK.


Ez vonatkozik a következő válaszodra is:

"hogyan lehetséges az, hogy az egyik istennél az emberek nagyon nagy többsége a mennyországba jut, a másiknál csak néhány %-a, és ez a két isten mégis ugyanaz?"

Ehhez persze el kellene fogadnod, hogy létezik ilyen vallás is, amiről persze neked fogalmad sincs, mert nem ismered.

- Még mindig azt mondom, hogy kérlek mond meg, hogy a keresztényeknél és a muszlimoknál pontosan hány százalék jut a mennybe. Honnan veszed ezt a baromságot, hogy százalékos alapon ki lehet azt jelenteni, hogy különböző vallásoknál mennyi ember kerülhet a mennybe? Abszolút értelmetlen ez a gondolat meneted és az amit ebből következtetni próbálsz, azaz, ha eltérő a százalék, akkor biztos nem egy az Isten. Egy vicc vagy.


"Az irányultságoddal van a baj, amiért valamiért úgy érzed belül, hogy cáfolnod kell Isten létezését."

Miért kéne MÉG ennél is jobban cáfolnom?

- Mondjuk, mert hasonlítasz a sátánhoz? Tanulmányozd a sátánt és talán meg tudod ezt válaszolni magadnak.


A többi 8000 vallás istenéről azonban nem tudok nyilatkozni, így igazából téged nem is érdekel, ha egy-két istent tagadok, igaz?

- Egy Isten van. Gondolj már bele: ha több Isten lenne, akkor köztük vagy demokratikus rendszer lenne, vagy hierarchia. :-D Ilyen nincs. Egy az Isten.


Egy, a világunkat teremtő isten létezhet. Csak nem lehet végtelen, több okból is.

Egy, a világunkat teremtő Isten létezik. Ugyan, miért nem lehet végtelen? Ezt senki nem tudja bizonyítani és nem is fogja soha, mert Ő ezen, a tudósok által is kizárólag tapasztalható és mérhető világon túlmutat.


Örülnék, ha végre arra reagálnál, amit írtam.

-Reagálok arra, amire tudok. De vannak teljesen értelmetlen írásaid, amire lehetetlen reagálni.


"Gonosznak állítod be, mert nem ismered Őt."

Ez nevetséges: már többször bebizonyosodott, hogy bizonyos dolgokat nálad sokkal jobban ismerek. És nem mondtam gonosznak: nagyon is jó tulajdonságai 𝐢𝐬 vannak.

- Mivel öntelt vagy, Te magadnak ezt is jól bebizonyítottad, hogy sokkal jobban ismersz nálam dolgokat. Sőt! Majdhogynem a felső 1%-ba gondolod magad a tudás terén. Most komolyan? Téged nem vertek az iskolában? Igen, lovagoljunk a szavakon. Mindjárt jössz megint azzal, hogy nem mondtad gonosznak csak azt, hogy van gonosz isten is.


"Lázadsz ellene"

Mindenki magából indul ki...

- Igaz, ezzel nem is vitatkozom.


"ahelyett, hogy meg akarnád ismerni"

Nálad sokkal-sokkal jobban ismerem (mennyit is ismersz a 8000 vallásból? Ötöt? De ebből négy egymás testvére?)

- Bocs, hogy a nem mérvadó az elmúlt években kitalált és létrehozott vallásokat nem ismerem és nem is akarom megismerni.


Én pedig VALÓBAN megismerni szeretném a dolgokat, nem csak elhinni, és ezért kérdezek.

- Már mondtuk, hogy ha szeretnél megismerni dolgokat, akkor azt hogy kell csinálni. Nem! A Te célod az, hogy itt embereket ránts magaddal abba a sötétségbe, ahol jelenleg fortyogsz. Azzal nincs gond, ha Te ott vagy, de azzal már igen, ha másokat is magaddal akarsz rántani, ahelyett, hogy csendben lennél.


"hogy felfedje magát előtted"

Ha fel akarná fedni magát, már réges-régen felfedte volna. Ne feledd, hogy 𝐦𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 az ő akarata szerint történik. Igaz?

- Igen, de ezt is részleteztük korábban. Nem csodálkozom, hogy nem fedi fel magát előtted. És hívhatod ettől gonosznak, de ennek oka van. Mégpedig Te vagy az oka. Lázadhatsz, csinálhatsz bármit, de ez akkor is így van. Emlékezzél erre, hogy majd amikor ütött az órád, akkor volt valaki, meg még ki tudja hányan, akik figyelmeztettek. De akkor már késő lesz sajnos.


"Isten a hibás, még véletlenül sem Te."

Ez az isten nagyon sok dologban hibás, amit mi is meg tudunk érteni.

- Sajnos fogsz még koppanni, ha nem változol.


Ez persze 𝐧𝐞𝐦 ment fel egyetlen embert 𝐬𝐞𝐦 a saját hibái alól, mint ahogy már sokszor mondtam.

Megtennéd, hogy arra reagálsz, amit mondtam?

- Mire is?


Ezen kívül sokszor írod, hogy ha nem hiszek valamiben, akkor miért kérdezem?

Azért, mert gondolkodni attól még képes vagyok, és ha elmagyarázod, megértem az istenképedet is, és kérdezni is tudok róla.

- El lett magyarázva, hogy hogyan ismerhető meg. Nem rajtam keresztül. Nem én vagyok Jézus, akit meg kell értened és követned kell, mert én is gyarló vagyok minden igyekezetem ellenére.


Csak neked megy borzasztó nehezen a gondolkodás, mert a "válaszaid" többsége nem a kérdésről szól, használhatatlan.

- Sajnálom, hogy nem érted. Korábban ezt is mondtam, hogy át kellene állítani az agyadat, mert nem érted a lényeget. Egy film jutott most eszembe. A békés harcos útja. A srác belecsöppent az anyagi szemléletű életéből egy másik szemléletmódba, amire az agya nem bír először ráállni. A végén viszont sikerül. Akkor már őt sem értette a környezete. Na Te is ilyen srác, vagy lány vagy.


Megpróbálsz ezen változtatni, vagy továbbra is terelni akarsz?

- Én ez vagyok. Én szeretettel fordulok Feléd. A lényegre próbálom a magam módján a figyelmedet terelni.

2020. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/118 anonim ***** válasza:
51%

"A gonosz isten csak részedről LÉTEZIK."

Na, ez egyrészt gonosz reakció volt tőled, másrészt terelés.

Ezért utálom a hívők agyblokkját, mert nem tudnak tőle normálisan gondolkodni, és helyette ilyen elhárító reakciókat csinálnak.

Légy szíves, nézz utána a mitológiában, hogy mennyi gonosz isten létezik.

𝐍𝐄𝐌 a keresztény/muszlim/hasonló egyistenes mitológiában!

Nem kell mind felderítened, egy is elég. Nézd meg mondjuk kezdetnek a Tollaskígyót.

Ha ennek 𝐧𝐞𝐦 nézel utána, akkor ezt viszont kifejezetten rosszindulatnak minősítem a részedről!


"a keresztényeknél és a muszlimoknál pontosan hány százalék jut a mennybe."

Tényleg el sem tudod képzelni, hogy más vallás is létezik?


"Tanulmányozd a sátánt"

Tanulmányozd te, én jobban ismerem nálad. A hívők rászorítottak, hogy utánanézzek.

Te viszont nem ismered jól, ahogy látom.


"ha több Isten lenne, akkor köztük vagy demokratikus rendszer lenne, vagy hierarchia. :-D "

Mi ezzel a gond?

Úgy néz ki, hogy sok helyen hierarchia van, máshol pedig harc. Demokrácia nincs, az egy elég új találmány, és még nem került be a mitológiába, ami inkább konzervatív.

Tanulmányoznod kellene a mitológiát. Komoly hiányaid vannak benne, lásd most is kiütközött.


"miért nem lehet végtelen? Ezt senki nem tudja bizonyítani"

Nem fogom itt neked magyarázni, mert olyan szinten vagy képtelen megérteni a bizonyításokat.

Maradjunk annyiban, hogy LÉTEZHET világokat teremtő isten, de az semmiképpen nem a keresztényeké vagy a muszlimoké. Mondom: mivel a sok 100000 istenből én csupán néhányat tagadok, ezért ez téged ne zavarjon.

Ez alig különbözik a te világképedtől. Te azt mondod, hogy gonosz isten nem létezik (mert képzetlen vagy), én pedig azt mondom, hogy végtelen isten nem létezik (illetve nincs hatással ránk, mert ez bizonyítva van).

Képes vagy normálisan gondolkodni, és ezeket figyelembe véve tovább beszélgetni, vagy még 36-szor fogod szajkózni az "egy isten létezik, és csakazértsem válaszolok normálisan semmire" szövegedet?


"a nem mérvadó az elmúlt években kitalált és létrehozott vallásokat nem ismerem és nem is akarom megismerni."

Te ugye hülye vagy?

Szerinted ha annak idején Jézus elé ezzel a szöveggel álltam volna, akkor mit mond?

Maradjunk annyiban, hogy nagyjából minden vallás egyenrangú. Egyik sem jobb vagy hitelesebb a másiknál, és nem igazán számít a régisége vagy a követőinek a száma.

Másrészt csak szólok, hogy a mostanában létrejött vallások többsége keresztény jellegű, és én 𝐍𝐄𝐌 ezekről beszéltem!

Nagyon ősi, régi vallásokról van szó, és a helyedben égne a bőr az arcomról, hogy még csak nem is hallottam róluk.

Arról nem is beszélve, hogy ismeretlenül is leszólod őket... szégyen!


"A Te célod az, hogy itt embereket ránts magaddal abba a sötétségbe, ahol jelenleg fortyogsz."

Te miért gyűlölsz ennyire engem?

Én mikor írtam ilyeneket rólad?


"hogy felfedje magát előtted"

Valamit tisztázzunk:

ELŐSZÖR felfedi magát,

UTÁNA tudok erre reagálni.

Lázadni addig nem is tudok, amíg fel nem fedte magát. A semmi ellen hogy lázadjak?


"Sajnos fogsz még koppanni, ha nem változol."

Egy gonosz isten esetén tuti.

Egy végtelenül jó isten esetén ki van csukva.

Mivel jó szándékú vagyok, még ha te ezt nem is fogod fel.

Viszont egy végtelenül jó isten nem hagyna kétségek között egy másodpercig sem.


"El lett magyarázva, hogy hogyan ismerhető meg."

Na nem.

Nem arra vagyok kíváncsi, hogyan higgyek benne csak úgy a vakvilágba.

Bizonyíték kell, utána tudok továbblépni. Nem előtte, hanem utána!

Ez olyan, mintha egy bizonytalan hegyi terepen mennél: ha látsz egy sziklát, amiben nem bízol meg, akkor nem úgy próbálod ki, hogy először hiszel benne, és ráugrasz - hanem úgy, hogy először 𝐧𝐞𝐦 hiszel benne, és valahogyan bizonyítékot szerzel.

Mármint normális ember így csinálja.


"át kellene állítani az agyadat, mert nem érted a lényeget."

Remekül értem, amit mondasz.

Te nem fogod fel, hogy amit mondasz, az 𝐧𝐞𝐦 működik!


"Én szeretettel fordulok Feléd."

Akkor nem mondanál ennyi dolgot, ami a benned levő gyűlöletről árulkodik. Lehet, hogy ösztönös, azt nem tudom.


"A lényegre próbálom a magam módján a figyelmedet terelni."

Sajnos a lényeg nem lehet az, hogy "hidd el!"

Nem fogsz rávinni egy sziklára. Még akkor sem, ha ez a szikla valami miatt most éppen nem borulna fel.

Tudod, nekem ELŐBB kell tudni, és csak UTÁNA lépek rá.

2020. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/118 anonim ***** válasza:
31%

"A gonosz isten csak részedről LÉTEZIK."

Na, ez egyrészt gonosz reakció volt tőled, másrészt terelés.

- Te írtad, hogy létezik. Én csak azt mondtam, hogy a Te elmédben.


Ezért utálom a hívők agyblokkját, mert nem tudnak tőle normálisan gondolkodni, és helyette ilyen elhárító reakciókat csinálnak.

- Ne utálkozz!


Légy szíves, nézz utána a mitológiában, hogy mennyi gonosz isten létezik.

𝐍𝐄𝐌 a keresztény/muszlim/hasonló egyistenes mitológiában!

- Olvasgassak Erich von Dänikent? :-D


Nem kell mind felderítened, egy is elég. Nézd meg mondjuk kezdetnek a Tollaskígyót.

- :-))))))))))))))))))))))))))


"a keresztényeknél és a muszlimoknál pontosan hány százalék jut a mennybe."

Tényleg el sem tudod képzelni, hogy más vallás is létezik?

- Ne beszélj mellé! A százalékot mond!


"Tanulmányozd a sátánt"

Tanulmányozd te, én jobban ismerem nálad.

- Azt tudom! :-)


"ha több Isten lenne, akkor köztük vagy demokratikus rendszer lenne, vagy hierarchia. :-D "

Mi ezzel a gond?

- Mondjuk annyi, hogy a demokratikus rendszer nem Istentől való, ha viszont hierarchia van, akkor annak a csúcsán csak Isten lehet. A többi szinten nem Isten van.


Tanulmányoznod kellene a mitológiát. Komoly hiányaid vannak benne, lásd most is kiütközött.

- Rendben van öntelt barátom. Tanulmányozom! :-)


Maradjunk annyiban, hogy LÉTEZHET világokat teremtő isten, de az semmiképpen nem a keresztényeké vagy a muszlimoké. Mondom: mivel a sok 100000 istenből én csupán néhányat tagadok, ezért ez téged ne zavarjon.

- Nem a keresztényeknek van Istene. A keresztényeknek vallásuk van. Egy az Isten. Ne nevettesd már ki magad! sok 100000 istent ismersz? Mindegyikről olvastál legalább egy könyvet? És ezek után ki tudtad választani azt a néhányat, aki nem szimpatikus. :-D :-)))))))))))


Ez alig különbözik a te világképedtől. Te azt mondod, hogy gonosz isten nem létezik (mert képzetlen vagy), én pedig azt mondom, hogy végtelen isten nem létezik (illetve nincs hatással ránk, mert ez bizonyítva van).

- Jól van öntelt barátom!


Képes vagy normálisan gondolkodni, és ezeket figyelembe véve tovább beszélgetni, vagy még 36-szor fogod szajkózni az "egy isten létezik, és csakazértsem válaszolok normálisan semmire" szövegedet?

- Egy Isten van.


"a nem mérvadó az elmúlt években kitalált és létrehozott vallásokat nem ismerem és nem is akarom megismerni."

Te ugye hülye vagy?

- És Te???


Szerinted ha annak idején Jézus elé ezzel a szöveggel álltam volna, akkor mit mond?

- A Te életedben Jézus egy példa. A Biblia egy megnyilvánulás, egy útmutató az üdvösséghez. Nem kell belekeverni azt, hogy mi lett volna, ha akkor ott vagy. Most itt vagy. És tradicionális szemlélettel el lehet dönteni, hogy melyik vallás jár tévúton és melyik van összhangban az isteni akarattal.


Maradjunk annyiban, hogy nagyjából minden vallás egyenrangú. Egyik sem jobb vagy hitelesebb a másiknál, és nem igazán számít a régisége vagy a követőinek a száma.

- Ebben nem állapodhatunk meg öntelt barátom!


Nagyon ősi, régi vallásokról van szó, és a helyedben égne a bőr az arcomról, hogy még csak nem is hallottam róluk.

- De szerencsére itt vagy Te öntelt barátom és tájékoztatsz ezekről mindenkit.


Arról nem is beszélve, hogy ismeretlenül is leszólod őket... szégyen!

- Konkrétan melyiket szóltam le?


"A Te célod az, hogy itt embereket ránts magaddal abba a sötétségbe, ahol jelenleg fortyogsz."

Te miért gyűlölsz ennyire engem?

Én mikor írtam ilyeneket rólad?

- Én nem gyűlöllek, csak felhívom a figyelmedet néhány dologra a lelki üdvöd érdekében. Csak azért, hogy ne mondhasd majd, hogy nem tudtál róla.


"hogy felfedje magát előtted"

Valamit tisztázzunk:

ELŐSZÖR felfedi magát,

UTÁNA tudok erre reagálni.

- Képletesen: Ha nem nézel fel az égre, akkor nem fogod látni a csillagokat. Először Neked kell lépéseket tenned.


Lázadni addig nem is tudok, amíg fel nem fedte magát. A semmi ellen hogy lázadjak?

- Akkor meg ne legyél istentelen.


"Sajnos fogsz még koppanni, ha nem változol."

Egy gonosz isten esetén tuti.

Egy végtelenül jó isten esetén ki van csukva.

- A jó szülő is olykor büntet, de csak a gyerek érdekében. A végtelen jóság és a büntetés nem zárja ki egymást. Viszont a gonoszság igen is kapcsolatban áll a büntetlenséggel. Nézz meg egy olyan gyereket, akivel nem foglalkoznak a szülei, akit nem tanítanak, nem szólnak rá, nem büntetnek.


Mivel jó szándékú vagyok, még ha te ezt nem is fogod fel.

- "A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve"


Viszont egy végtelenül jó isten nem hagyna kétségek között egy másodpercig sem.

- Te azt nem tudhatod, hogy mit miért tesz.


"El lett magyarázva, hogy hogyan ismerhető meg."

Na nem.

Nem arra vagyok kíváncsi, hogyan higgyek benne csak úgy a vakvilágba.

Bizonyíték kell, utána tudok továbblépni. Nem előtte, hanem utána!

- Várd akkor a sült galambot.


Ez olyan, mintha egy bizonytalan hegyi terepen mennél: ha látsz egy sziklát, amiben nem bízol meg, akkor nem úgy próbálod ki, hogy először hiszel benne, és ráugrasz - hanem úgy, hogy először 𝐧𝐞𝐦 hiszel benne, és valahogyan bizonyítékot szerzel.

- Csak Isten nem egy bizonytalan kőszikla. Ha "ráugrasz", abból Neked bajod nem lesz. Sőt! Végre bizonyságot kaphatnál arról, amit már jó néhányan szajkózunk. Te most vagy a bizonytalan kősziklán, amiről nem vagy hajlandó lejönni.


"át kellene állítani az agyadat, mert nem érted a lényeget."

Remekül értem, amit mondasz.

- Sajnos nem. De talán egyszer...


Te nem fogod fel, hogy amit mondasz, az 𝐧𝐞𝐦 működik!

- Én tapasztalom. Te is tapasztalhatnád...


"Én szeretettel fordulok Feléd."

Akkor nem mondanál ennyi dolgot, ami a benned levő gyűlöletről árulkodik. Lehet, hogy ösztönös, azt nem tudom.

- Csak a figyelmedet próbálom felhívni az érdekedben.


"A lényegre próbálom a magam módján a figyelmedet terelni."

Sajnos a lényeg nem lehet az, hogy "hidd el!"

- Járj az úton ás tapasztalj.


Nem fogsz rávinni egy sziklára. Még akkor sem, ha ez a szikla valami miatt most éppen nem borulna fel.

Tudod, nekem ELŐBB kell tudni, és csak UTÁNA lépek rá.

- Te ezen a borulékony sziklán vagy.

2020. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/118 anonim ***** válasza:
Ha ezt a kommentet valaki más írta, de az én nevemben. Hogyan állapíthatja meg ebből bárki, hogy létezek vagy sem? Maximum hiheti. Mivel nem láttak és nem hallottak és nem is érintettek.
2020. márc. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/118 MolnárDávid2004 válasza:

#12 Anzsizsuzsi!


Hát az olcsó templomok olyanok, mindegy ökoház:Fenntartható, környezetbarát és önellátó.

2020. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!