Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az miért baj, hogy én nem...

Az miért baj, hogy én nem hiszek Isten létezésèben és feleslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt?

Figyelt kérdés
Semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen Isten létezésére. A templomokra egyházi szemèlyek fizetésére meg rengeteg pènz megy el feleslegesen. Megfelelnènek olcsóbb templomok is.

#tudomány #Isten #valláskritika #pénz #milliomos egyházi személyek #bizonyítèk hiánya
2019. dec. 9. 12:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/118 anonim ***** válasza:
30%
Az nem baj,hogy nem hiszel,én sem. Az nagyobb baj,hogy már rendelkeznél mások pénze felett. Sokszor látom,hogy azon is hőbörögnek,hogy az egyháztagok tesznek a kosárba pénzt. Ez mindenkinek a maga dolga,senki sem azért fog kevesebbet adni és támogatást megvonni,mert valaki nem hisz.
2019. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/118 anonim ***** válasza:
70%

" Én szeretnék még stadionokat, sportlétesítményeket, mert még mindig nagyon le vagyunk maradva. "


Én meg rohadtul nem,és akkor? Engem szerinted megkérdez valaki,hogy akarok-e stadiont? Na ugye,akkor ez így működik,más meg a templomot akarja úgy,mint te a stadiont. Ugyanott tartunk,semmivel sem ér többet a te kívánságod,mint másé.

2019. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/118 anonim ***** válasza:
68%
Na hiszen, ha a püspököknek abból kellene élniük, amit a hívek adnak össze, akkor nem ennének libacombot, meg nem Audival járnának, olyan szegények lennének, mint a templom egere...
2019. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/118 anonim ***** válasza:
47%
Ahova én jártam vagy járok még néha,az pl teljesen önfenntartó (bár csak egy kis gyülekezet,nem egy nagy egyház templommal). De még az is kapja az ívet,mert merészelnek kosarat körbeadni,mert valamiből azért perkálni kell a terem bérleti díját meg még millió más dolgot. Nem mondom,hogy költsünk inkább templomokra,csak arra akartam rávilágítani,hogy senki óhaja sem magasabbrendű a másikénál. Ha te azt várnád,hogy az egyháznak kevesebb jusson,mert inkább stadiont akarsz,akkor viseld el,hogy más meg nyugodtan elvárhatja,hogy inkább az egyház legyen támogatva. Ez ennyire egyszerű.
2019. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/118 anonim ***** válasza:
52%

" kkor nem ennének libacombot, meg nem Audival járnának, olyan szegények lennének, mint a templom egere..."


Nyugi,a focisták se épp az éhhalál szélén tengődnek...

2019. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/118 anonim ***** válasza:
68%
Én nem az egyházat meg a stadiont ütköztetném ilyen téren,hanem inkább azt,ami még pár éve volt esedékes,nevezetesen,hogy a Pető intézet felújítása vagy új stadion építése. És megszavazták a stadiont. Na ez az undorító és ezen mégsem háborodnak fel annyira.
2019. dec. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/118 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Így továbbra is olyan templomok épülnek, mint 1500-ban."


Mutassál 1 db ilyen új építésű templomot!

2019. dec. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/118 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudnád, egy stadion nem csak a focistáké, mindenféle szakosztály helyet kap ott, a lelátók alatt termek vannak, ahol súlyoznak, pingpongoznak, a futópályákon atlétika megy, még az evezősök téli edzései is ott zajlanak.

Otthont ad mindenféle sportágnak, amely az egész régió sportéletét megszervezheti, egy sportkomplexumban gyakran teniszpályák is vannak, de még szakkörökre is van mód. Gyerekkoromban az Úttörő stadionban modelleztem is, a bátyámék kézilabdáztak és amikor vízipólóztam az OSC-ben, gyakran ott futottunk, néha magán a szigeten.

Az MTK pályán az úszók bemelegítésnek futották a köröket, meg gimnasztikáztak és csak aztán csobbantak a mellette lévő medencében és a tömegsport egy ilyen létesítménytől megtáltosodik általában.

2019. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/118 anonim ***** válasza:
24%

"Ne szalmabábozz! Senki nem akarja lerombolni a műemlékeket. A kérdés arra vonatkozott, hogy ma miért nem épül több olcsóbb kivitelezésű, modern templomépület? Ha véletlenül mégis ilyen épül, a hívők őrjöngenek, hogy ez istenkáromlás, meg minden... Így továbbra is olyan templomok épülnek, mint 1500-ban. Egy rakás kő, magas torony, nyirkos, dohos, nedves, hideg, kényelmetlen lócákkal, és vastagon aranyozott oltárokkal."

Te szalmabábozol. :)) Illetve ferdítesz, információk nélkül. Mutass egy olyan templomot, ami mostanában épült és olyan, mint az 1500-ban... :)) Nem fogsz tudni. Egyrészt 1500-ból sajnos nem sok templom maradt fenn itt nálunk Magyarországon, így ez nem is szolgál mintául. A templomépítészet mintája inkább az 1750-es évek és természetesen az erre jellemző barokk stílus, illetve később a historizmus.. VOLT főleg a századfordulón és a két világháború között. Akkor több száz templom épült. Ma azért ennek töredéke. A stílus meg "modern", de látható, hogy még nem voltál olyan templomban, ami az elmúlt 20 évben épült. Ég és föld a különbség sajnos, szakralitást tekintve is (és a maiakra nézve nem pozitív értelemben). Bár historizálnánk.. Ehelyett sok helyen kicserélik a bútorokat egyszerűbbre és átalakítják a templombelsőt puritánná.

Ha már pénz és az állami támogatások: a legtöbbet nem új templomokra költ állam-papa, hanem a felújításokra. A mi templomunk 80 éves, és most újították fel: teljes fűtéscsere, új hőszigetelő ablakok, belső festés. Mi a cél? Hogy olcsóbb legyen a fenntartás. Ma ez a prioritás.

2019. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/118 A kérdező kommentje:
Isten káromlàs. Előbb keressenek már valami tudomànyos bizonyítèkfélét Isten létezésére, mert ha nincs is Isten, akkor ami nincs azt nem is lehet káromolni. Veszprémben kellene inkàbb sport csarnokot építeni. Megérdemelne a város egy új 8-10 ezres csarnokot+a stadionokba jöhetnek sztàr énekesek külföldről is, akik sok fizető nèzőt tudnak bevonzani+a fiatal sportolóknak legyen hol fejlődni, kiteljesedni, sportolni.
2019. dec. 11. 14:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!