Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az miért baj, hogy én nem...

Az miért baj, hogy én nem hiszek Isten létezésèben és feleslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt?

Figyelt kérdés
Semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen Isten létezésére. A templomokra egyházi szemèlyek fizetésére meg rengeteg pènz megy el feleslegesen. Megfelelnènek olcsóbb templomok is.

#tudomány #Isten #valláskritika #pénz #milliomos egyházi személyek #bizonyítèk hiánya
2019. dec. 9. 12:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/118 anonim ***** válasza:
100%

#40

A templomokat a hívek fenntartják, a stadionokat az adófizetők pénzén tartják fenn, mert jegyeladásból képtelenek rá. Szóval a magyar állampolgárok érdeke, hogy ne épüljön több stadion, már az is sok, ami van. Arról nem beszélve, hogy egy-egy ilyen stadionépítésből mennyi pénz landol Pénztáros Lőrinc és hasonlók számláján, az összes erősen túlárazott.

2019. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/118 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem tudnád, egy stadion nem csak a focistáké..."


Egy templom sem csak a keresztényeké, mindenki előtt nyitva áll...


"Veszprémben kellene inkàbb sport csarnokot építeni. Megérdemelne a város egy új 8-10 ezres csarnokot+a stadionokba jöhetnek sztàr énekesek külföldről is, akik sok fizető nèzőt tudnak bevonzani+a fiatal sportolóknak legyen hol fejlődni, kiteljesedni, sportolni."


Kérdező hidd el nekem, hogy nem azért nem épül új sport csarnok mert elmegy a pénz a templom fent tartására. Emiatt a városvezetésnél kell verni az asztalt és nem a templomok fenttartására szánt pénzt megvonni. Persze valószínűbb hogy nem is az a baj, hogy nincs rá keret, hanem az hogy nem oda teszik azt a pénzt ahová kellene, ha érted hogy értem.


"...egyházi szemèlyek fizetésére meg rengeteg pènz megy el feleslegesen."


És mennyi pénz megy el feleslegesen focisták fizetésére annak ellenére hogy a magyar foci kritikán aluli? Mennyi pénz megy el feleslegesen országgyűlési képviselők fizetésére akik sz@*nak az emberekre pedig azért kapják a fizetésüket hogy az embereket képviseljék?

Mennyi pénz megy el feleslegesen politológusok fizetésére akiknek van egy haszontalan diplomája és nem csinálnak semmit?

2019. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/118 anonim ***** válasza:
4%

"Az miért baj, hogy én nem hiszek Isten létezésèben és feleslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt?"

Neked lehet, hogy nem baj, de Istennek és a hívő embereknek baj, hogy nincs hited. Miért? Mert az lenne Isten és a hívő emberek célja, hogy a tanításait önként megfogadva egy egészséges, harmonikus életet tudjál leélni az anyagi, véges életben, ami után az üdvözülés, az örök boldogság vár Rád. Természetesen nem gondolok arra, hogy erőltetni kellene bárkinek is, hogy légy vallásos és higgy. Isten sem erőlteti senkire. Inkább a figyelmedet próbálja Önmaga felé terelni, hogy lásd meg az igazságot. A pénz kérdéssel nem foglalkozok most, mert az jelentéktelen kérdéskör a hit mellett.


"Semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen Isten létezésére."

Azt bizonyította már valaki, hogy nincs Isten? Nem. Tehát, akkor tutira biztos vagy benne, hogy nincs? Mi van, ha van? Mi van, ha tényleg van pokol és mennyország? Mi van, ha tényleg nincs Isten és ebből adódóan mennyország és pokol sem és az életedet mégis vallásos módon éled le? Ezeket a kérdéseket feltetted már magadban?

Egyébként rengeteg irományt találhatsz az élő szervezetekről. Ha csak egyetlen egy sejtet is tanulmányozol a mai tudásunk alapján és elgondolkozol rajta, elképesztő dolgokra bukkanhatsz. Csak vizsgáljuk meg a DNS-t. Gyakorlatilag néhány vegyület által alkotott, rendezett kódsorozat.Ha egy komponens nem ott és nem úgy áll ott, ahogy kellene, akkor a sejt vagy nem működik, vagy már egy teljesen más faj sejtjéről beszélhetünk. Ezek a kódok tartalmazzák a fejlődéshez, életfunkciókhoz, szaporodáshoz stb. tartozó kódokat. Egy mai számítógép sem egyszerű berendezés, de egy sejthez képest eltörpül. Ami a nagy bummot illeti. Hogy állhatott össze véletlenül egy DNS lánc? Előnyből indítalak! Veszek Neked egy laptopot szoftver nélkül. Tehát nem kell várnod, hogy a természetből, vagy egy láva kitörésből memóriák, képernyő, processzor potyogjon ki, melyek aztán azok a földön maguktól összerendeződnek egy házba. Tehát van egy géped feltöltött akkumulátorral, és várja, hogy bekapcsold. Szerinted mi arra az esély, hogy az imént leírt egyedülálló módon kialakult hardverben még működőképes szoftver is legyen? Hogy a gépben lévő vinyóban és memóriákban a megfelelő 0 és 1 jelek legyenek olyan rendezett sorokban, hogy bekapcsolás után elinduljon a Win10? Ne haragudj, de én nem tudok abban hinni, hogy csak úgy magától létrejött az élet. Ha Te mégis így gondolod, akkor javaslom hogy tegyél egy szatyorba egy fa kirakós játékot és addig rázd, amíg ki nem rakódik.


Én javaslom Neked, ha Isten létezését kutatod, hogy tanulmányozd a vallásokat, akár hit nélkül is! Hiszen addig nem értheted meg Istent, amíg nem tanulmányozod. Az autó működését sem értheted meg, amíg nem tanulmányozod.


"A templomokra egyházi szemèlyek fizetésére meg rengeteg pènz megy el feleslegesen. Megfelelnènek olcsóbb templomok is."

Az autós példánál maradva. Ha nincs autód, akkor nincs szükséges autószerelőre. Ha nincs hited, akkor nincs szükséged papokra. Viszont, amint lesz autód az autószerelők ott lesznek, hogy segítsenek. Ha lesz hited, a papok ott lesznek, hogy segítsenek!

2019. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/118 anonim ***** válasza:
63%

Mennyi, de mennyi vallás volt már a történelemben, akiknek a papjait jól tartották a hívei, drága templomokat építettek nekik, adták az ajándékokat, áldoztak az istenek részére.

Jupiter hatalmas templomait, szobrait imádták, Zeuszét, meg a többit is mind, Baál papjainak gyermekeket is áldoztak, na és volt értelme?

Mennyit, de mennyit robotoltak az emberek az Egyház földjein, de az csak jobbágysorban tartotta őket, beszedte a papság könyörtelenül a tizedet és a kapzsi papok esküvő, keresztelő, temetés címén kifosztották őket.

Ugyan mi végre építették a sok égig érő, gazdagságtól roskadozó egyházi épületeket, amikor a nép viskókban tengődött, az égre meredő tornyok szinte agyonnyomták az embereket és a szószékről csak butították őket, az analfabéta tömegeket, akik mindent bevettek és megfélemlítettek mindenkit a máglyák lángjaival, meg az inkvizíció kínvallatásaival.

Ezerszeresen bűnös a papság, de nem tanulnak a szerencsétlen hiszékeny emberek, továbbra is etetik, itatják a sok élősködőt, akik elbolondítanak jóérzésű népeket, mindenfélével tömik a fejüket és maradi, ókori erkölcsökre tanítják őket, amik anakronisztikusak.

Szemfényvesztő módon csodákkal traktálják a hiszékenyeket és zsebelik, zsebelik be a nincstelenek adományait gátlástalanul, állandóan egyre többet követelve és kijárják azt is, hogy akik nem hisznek bennük, azok is perkáljanak, hiszen az adóforintokat istenesen megdézsmálják, még akkor is, ha sokan egyáltalán nem akarják támogatni a humbugot, mert nem hisznek a hintett maszlagban és eszükben sincs a nagy ravaszul kitalált túlvilági gyönyörűségekre várakozni. Bezzeg a főemberek, a főpapság minden időkben dúskált minden jóban és nevettek a szerencsétleneken, akiket kecsegtettek a semmivel, ami semmibe sem kerül, a nem létező halál utáni élettel, a 'seholsincs' Mennyországgal és a 'sosemvolt' Istennel, akinek láthatatlanul is pompás hajlék dukál és a papjait selyemben, bársonyban illik tartani, óriási költséggel, amit sokszor az éhezők szája elől vonnak el.

2019. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/118 A kérdező kommentje:
Azt nem àllíthatom biztosan, hogy Isten nem létezik, ugyanis nincs a nem létre sem tudományos magyaràzat, hogy akkor mi van helyette és hogyan keletkezett ez az egész, ha Istent kivesszük a pakliból. Ez benne a csavar. Viszont azt állíthatom, hogy nagyon nem mindegy, hogy létezik-e Isten vagy nem. Ugyanis ha semmiféle Istensèg nem létezik akkor a vallás sok hűhő a semmiért, népbutítás. Sokan nagyon sok pènzt àldoztak erre nem csak Magyarországon, hanem globàlisan, világszerte. Plusz ugye az aszkétàk, akik Isten (?) parancsai szerint èltek. Ugye azzal egyetérthetünk, hogy az nem baj, még akkor sem, ha nincs Isten, hogy erkölcsösek voltak és nem voktak bűnözők. Így kellene élnünk ha van Isten ha nincs. De itt nem csupàn erről van szó. Ezek az emberek Istennek szentelték az életüket, lemondtak a földi örömökről, sanyargattàk magukat, ami nagyon nem természetes. Mièrt? Mert közel voltak ès akartak lenni (egy àllítólagos?) Istenhez. Ezek az emberek buta birkàk lennének? Bolondok? Vagy tudnak valamit, amit sokan nem? Ezért sem mindegy, hogy létezik-e Isten vagy nem. Ugye amikor kisgyerekek voltunk mennyire hittünk a Mikulásban, Jézuskában, amikor meg nagyobbak lettünk, megtudtuk, hogy kamu az egész. Itt is erről lenne szó csak màr ez felnőtteknek szól?
2019. dec. 12. 15:04
 46/118 anonim ***** válasza:
33%

"Azt bizonyította már valaki, hogy nincs Isten?"

IGEN.

De azt még nem, hogy nincsenek istenek.


"Mi van, ha tényleg van pokol és mennyország?"

Akkor ez az isten igencsak rosszindulatú!

Gondold csak végig.


"Mi van, ha tényleg nincs Isten és ebből adódóan mennyország és pokol sem és az életedet mégis vallásos módon éled le?"

Régebben ez még érthető volt, és sokszor hasznos is.

Ma már ez nagyon káros lehet, erről már írtam.


"Hogy állhatott össze véletlenül egy DNS lánc?"

Simán.

Neked milyen természettudományos képzettséged van?


De akkor kérdezek valamit:

hogyan állhatott össze MAGÁTÓL egy, a DNS-nél végtelenül bonyolultabb isten?


"mi arra az esély, hogy az imént leírt egyedülálló módon kialakult hardverben még működőképes szoftver is legyen?"

Attól függ.

Ha elvégzel annyi kísérletet, amennyi az ősi Földön történt, simán összejöhet valami működő.

Na, az nem a Win'00 lesz! Működőről beszéltem!


"Ne haragudj, de én nem tudok abban hinni"

Nem kell hinni benne.

Erre találták is az ún. "tudomány" szót, az pedig a "kísérlet" nevezetű varázslatot.

Ja, meg a matekot.

2019. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/118 anonim ***** válasza:
5%

#46

"Azt bizonyította már valaki, hogy nincs Isten?

IGEN."

Ki és hogyan?


"Mi van, ha tényleg van pokol és mennyország?

Akkor ez az isten igencsak rosszindulatú!

Gondold csak végig."

Végig gondoltam. Miért lenne rossz indulatú? Mindenkinek meg kell kapnia, amit megérdemel. Egy kisarkított példa: egy gonosz gyerekgyilkosnak, aki sosem bánta meg a tetteit szerinted nem a pokolban a helye?


"Mi van, ha tényleg nincs Isten és ebből adódóan mennyország és pokol sem és az életedet mégis vallásos módon éled le?

Régebben ez még érthető volt, és sokszor hasznos is.

Ma már ez nagyon káros lehet, erről már írtam."

Ma mi abban a káros, ha valaki Isten félő, bűn nélkül akar élni és üdvözülni szeretne?


"Hogy állhatott össze véletlenül egy DNS lánc?

Simán.

Neked milyen természettudományos képzettséged van?"

Simán? Te is rázd akkor addig egy szatyorban a kirakós játékot, amíg ki nem rakódik. Nincs természettudományos végzettségről papírom. Mérnök vagyok, arról van papírom. Mérnökként azért nem állnak olyan távol tőlem a természettudományok. Elég sokat olvasok, hogy nagyobb ismeretre tegyek szert. Papírt még nem kértem róla. :-)


"De akkor kérdezek valamit:

hogyan állhatott össze MAGÁTÓL egy, a DNS-nél végtelenül bonyolultabb isten?"

Kezdjük ott, hogy Isten nem evilági. Mégis miből kellett volna összeállnia? Nem csak anyag létezik a világon.


"mi arra az esély, hogy az imént leírt egyedülálló módon kialakult hardverben még működőképes szoftver is legyen?

Attól függ.

Ha elvégzel annyi kísérletet, amennyi az ősi Földön történt, simán összejöhet valami működő."

Hajrá!

2019. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/118 anonim ***** válasza:

"Azt bizonyította már valaki, hogy nincs Isten?

A %-odból látszik, hogy már régen itt vagy.

Tehát akkor vagy követted idáig is témát - de ha nem, akkor már biztos elolvastad az oldal szabályzatát.

Így kérlek, hogy ha még nem tetted meg, keresd vissza, amire kíváncsi vagy.


"Miért lenne rossz indulatú? Mindenkinek meg kell kapnia, amit megérdemel."

Ez az istenre is vonatkozik?

Tudod, ő végtelen. A teremtés előtt is tudta, hogy mi fog történni, és azt is, hogyan javíthatná ki ezt.

Tehát simán teremthetett volna egy tökéletes világot.

BTK rá is vonatkozik?

Szándékos emberölés, nagy tömegben, előre eltervezve, aljas indokból... ezen kívül gondatlanságból veszélyeztetés, ugyanígy.


"Ma mi abban a káros, ha valaki Isten félő, bűn nélkül akar élni és üdvözülni szeretne?"

Amíg másokat nem kényszerítesz különféle dolgokra (lásd pl.: abortusztilalom, csak egyházi iskolák, kötelező hittan - ősrobbanás, evolúció tagadása, stb) - addig csak egy baj lehet, amit már szintén megírtam.

Nézd vissza.


"Te is rázd akkor addig egy szatyorban a kirakós játékot, amíg ki nem rakódik. Nincs természettudományos végzettségről papírom."

És sajnos tudásod sem.

Maradjunk ennyiben.

Egyébként a kirakós játék (LEGO) pont jó példa lenne. Tudjuk, hogy ott is hajlamosak összekapcsolódni a részek, viszont bizonyos nagyság fölött már könnyen törnek.


"Mérnök vagyok, arról van papírom."

Kocamérnök. Szakbarbár.

Lehet, hogy a szakmádban elvagy valahogy, de úgy nézem, semmi máshoz nem értesz (természettudományhoz).

Viszont akkor miért írsz róla?


"Mérnökként azért nem állnak olyan távol tőlem a természettudományok."

De, sajnos nagyon.


"Elég sokat olvasok, hogy nagyobb ismeretre tegyek szert."

Pontosan mit?


"hogyan állhatott össze MAGÁTÓL egy, a DNS-nél végtelenül bonyolultabb isten?"

Nézd: ezt a kérdést nem értetted meg.

Kis kitérő: nem szeretek olyan emberekkel vitatkozni, akiknek valamiféle agyi problémája van. Nem azért, mert elítélném őket - viszont annyira kicsavarják a tényeket, és olyan használhatatlan "érvelésük" van, amivel nem lehet valós eredményre jutni.

Ha te is ilyen problémával küzdesz, akkor légy szíves, jelezd.


Tehát még egyszer a kérdés: HOGYAN keletkezhetett MAGÁTÓL egy olyan isten, (lehet akár szellemi lény is), aki végtelenszer bonyolultabb bárminél, mint ami itt a mi világunkban létezik?

Akkor már miért nem a mi világunk keletkezett magától?


"Ha elvégzel annyi kísérletet"

Nézd: én nem lennék ennyire büszke rá, ha nem értenék valamihez.

Nézz utána először, és csak aztán írj erről.

2019. dec. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/118 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó. Nem olyan ártatlan dolog az a vallás aminek megpróbálják beàllítani. Règen különösen nem volt az, de ma sem az. Pl. Amit említettél abortusz tilalom a vallás nevèben, különösen aljas dolog. Vagy az agymosó szektàk, amiket hagy ne nevesítsek. De behálóznak, aztán nem szabadulsz tőlük. Kötelezően le kell adnod a fizetésedből nekik nem is keveset. Egyszerűen túl sokan élnek meg túl jól ès túl könnyen ahhoz, hogy érdekük legyen, hogy kiderüljön az igazsàg. Ezzel az istenes dologgal zsarolni is tudnak anyagilag èrzelmileg, függővé, kiszolgàltatottà tehetnek befolyàsolható embereket és a legnagyobb félelmekre hatnak, ami nagyon ronda dolog. Lehet hibàztatni a híveket is, hogy miért hisznek, miért adnak pènzt igen. De ez àldozat hibàztatás, aminek mint félig ateista nagyon nem vagyok a híve. Lehetne azt mondani, hogy erre vannak a törvènyek, csakhogy azok nem mindig védenek mindentől. És ha semmi büntetés nem járna azért, hogy én egy idős embert leüssek és elvegyem a pènzét, akkor sem tenném meg. Míg egy magàt nagyon vallásosnak mondó gyakran tesz megbotránkoztató dolgokat.
2019. dec. 13. 09:17
 50/118 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 48-as hozzászóló!


Úgy érzem, hogy kifogytál a megfelelő válaszokból és ezt leplezendő, ezért engeded meg magadnak ezt a stílust.


"Azt bizonyította már valaki, hogy nincs Isten?

A %-odból látszik, hogy már régen itt vagy.

Tehát akkor vagy követted idáig is témát - de ha nem, akkor már biztos elolvastad az oldal szabályzatát.

Így kérlek, hogy ha még nem tetted meg, keresd vissza, amire kíváncsi vagy.


- A fentiek alapján a kérdésemet, miszerint ki és hogyan bizonyította, hogy Isten nem létezik elegánsan elkerülöd.


"Miért lenne rossz indulatú? Mindenkinek meg kell kapnia, amit megérdemel."

Ez az istenre is vonatkozik?

Tudod, ő végtelen. A teremtés előtt is tudta, hogy mi fog történni, és azt is, hogyan javíthatná ki ezt.

Tehát simán teremthetett volna egy tökéletes világot.

BTK rá is vonatkozik?

Szándékos emberölés, nagy tömegben, előre eltervezve, aljas indokból... ezen kívül gondatlanságból veszélyeztetés, ugyanígy.


- Isten maga a jó. Viszont, ha Te ezt nem érted meg, mert a földi világ dolgaiból indulsz ki, akkor mélyebben kellene valamelyik tradicionális valláson keresztül tanulmányoznod Istent. Ne akarj Istennél okosabb lenni! Valószínűleg, ha megmutatná Neked a művét egyben és elmesélni Neked az akaratát és szándékait, akkor leesne a tantusz, megvilágosodnál és teljesen egyetértenél vele. Teremtett egyébként egy tökéletes világot, amit a katolikus hagyományban úgy nevezünk, hogy mennyország. Viszont van egy földi világ is, ahol szabad akarata van mindenkinek. Bárhogy élheted az életedet, de annak következményei lesznek. Isten mindenki számára meg akarja mutatni magát, de aki makacsul elfordul tőle, azzal nem tud mit kezdeni. BTK? Ne vicceld el a dolgot. Megint földi ember által alkotott dolgot akarsz Isten felé helyezni.

A szándékos emberölés.... ezzel nem értem mit akarsz mondani.


"Ma mi abban a káros, ha valaki Isten félő, bűn nélkül akar élni és üdvözülni szeretne?"

Amíg másokat nem kényszerítesz különféle dolgokra (lásd pl.: abortusztilalom, csak egyházi iskolák, kötelező hittan - ősrobbanás, evolúció tagadása, stb) - addig csak egy baj lehet, amit már szintén megírtam.

Nézd vissza.


- Én nem kényszerítek senkit, semmire, mint ahogy Isten sem teszi ezt. Nem Isten vezette be az abortusztilalmat. Bár tény, hogy az abortusz nem egyeztethető össze az akaratával. A csak egyházi iskolát és a kötelező hittant sem Isten rendelte el. Az ősrobbanás és evolúció tagadása sem szerepel Isten tanításai között egyetlen vallásban sem. Tehát még egyszer kérdem, hogy mi abban a káros, ha valaki Isten félő, bűn nélkül akar élni és üdvözülni szeretne?


"Te is rázd akkor addig egy szatyorban a kirakós játékot, amíg ki nem rakódik. Nincs természettudományos végzettségről papírom."

És sajnos tudásod sem.

Maradjunk ennyiben.

Egyébként a kirakós játék (LEGO) pont jó példa lenne. Tudjuk, hogy ott is hajlamosak összekapcsolódni a részek, viszont bizonyos nagyság fölött már könnyen törnek.


- Ha már megállapítottad, hogy nincs tudásom, akkor Te biztos egy okos és tanult ember vagy a témában, aminek őszintén mondom, hogy örülök. Elfogadom a véleményedet, hogy nincs tudásom. Viszont kérlek arra, hogy ne tereld el a szót. Javaslom, ha valamire nem tudsz értelmes, adekvát választ adni, akkor kérlek ne tereld el a szót a végzettségekre, a tudásra és ne akarj nevetségessé tenni. Tudom, hogy a mai világban bevált módszer a "karaktergyilkosság", de ezzel vigyázz, mert ez egy kétélű kard, mivel az alkalmazójáról árulkodik, hogy így próbálja a számára kellemetlen témákról elterelni a figyelmet. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy mi nem ellenségek vagyunk, hanem beszélgető partnerek. Én nem akarlak bántani Téged.

A LEGO-hoz visszatérve. Hajlamosak összekapcsolódni? Igen. A hidrogén és az oxigén is hajlamos összekapcsolódni, de egy élő szervezettől még igen messze van. Szerintem lehetetlenség, hogy egy lego figura összeálljon a darabjaiból, mint ahogy az is, hogy egy élő sejt kialakuljon magát az anyagból.



"Mérnök vagyok, arról van papírom."

Kocamérnök. Szakbarbár.

Lehet, hogy a szakmádban elvagy valahogy, de úgy nézem, semmi máshoz nem értesz (természettudományhoz).

Viszont akkor miért írsz róla?


- Ennél a hozzászólásodnál is csak azt tudom mondani, hogy hagyjuk a "karaktergyilkosságot" és a sértegetést. Isten mindenkinek a témája kell, hogy legyen, ezért írok róla. Egyébként én sem kérem számon rajtad, hogy miért írsz Istenről, ha nem tudsz róla semmit és nem foglalkozol teológiával?



"Mérnökként azért nem állnak olyan távol tőlem a természettudományok."

De, sajnos nagyon.


- Figyelj ide! Nem akarok előtted vizsgázni, de elkerülhetetlen volt számomra, hogy foglalkozzam a természettudományokkal, főleg azért, mert reál beállítottságú vagyok/voltam. A voltamat, azért írom, mert az utóbbi években egyre többet foglalkozom a Léttel, Istennel. Te a kijelentéseidet arra alapozod, vagyis a sértegetéseidet, hogy én hiszek Istenben. Szerinted én azért nem értek a természettudományhoz és azért vagyok kocamérnök és szakbarbár, mert hiszek Istenben. A természettudományban lévő összefüggések is Istentől valóak. A természettudományok nem ellentétesek Istennel. A baj ott van, amikor az ember által létrehozott természettudománnyal akarnak a földi térben bizonyítani vagy cáfolni egy nem a földi térben lévő dolgot. Ismerek egy személyt. Fizikai Kutatóintézetben kutató, kvantumoptikával foglalkozik. Ja! És Isten hívő!



"Elég sokat olvasok, hogy nagyobb ismeretre tegyek szert."

Pontosan mit?


- A tradicionális vallásokról, azok kinyilatkoztatásairól, illetve az ezeket feldolgozó művekről. Judaizmus, katolicizmus, hinduizmus, buddhizmus, iszlám. A tradicionális létszemléletről. Nagyon erősen gondolkoztam rajta, hogy milyen konkrétumot írjak le, ami nagyon nehéz kérdés, mert sok jó könyv van, melyeket egymás mellett kellene kezelni. Mondhatnám a Bibliát is, de most mást mondok. Legyen mondjuk René Guénon: A mennyiség uralma és az idők jelei


"hogyan állhatott össze MAGÁTÓL egy, a DNS-nél végtelenül bonyolultabb isten?"

Nézd: ezt a kérdést nem értetted meg.

Kis kitérő: nem szeretek olyan emberekkel vitatkozni, akiknek valamiféle agyi problémája van. Nem azért, mert elítélném őket - viszont annyira kicsavarják a tényeket, és olyan használhatatlan "érvelésük" van, amivel nem lehet valós eredményre jutni.

Ha te is ilyen problémával küzdesz, akkor légy szíves, jelezd.

Tehát még egyszer a kérdés: HOGYAN keletkezhetett MAGÁTÓL egy olyan isten, (lehet akár szellemi lény is), aki végtelenszer bonyolultabb bárminél, mint ami itt a mi világunkban létezik?


- Isten nem keletkezett és nem múlik el. Ne legyél ilyen beszűkült gondolkodású. Próbálj egy kicsit a földi és anyagi világon túl tekinteni. Nem csak az létezik, amit valaki már látott és bizonyított.


Akkor már miért nem a mi világunk keletkezett magától?

- A Te gondolkodásodból kiindulva keletkezhet magától. Bár még mindig ott van több térben és időben elválasztott vallás a földön, melyek ugyanarra az isteni igazságra épülnek. Akkor ezek is véletlenek és nem az isteni kinyilatkoztatáson alapulnak? (Ez csak költői kérdés, Tőled nem várok rá választ.)


"Ha elvégzel annyi kísérletet"


Nézd: én nem lennék ennyire büszke rá, ha nem értenék valamihez.


Nézz utána először, és csak aztán írj erről.

- Én örülök, hogy ilyen hozzáértő szaktekintéllyel van szerencsém beszélgetni.


Kedves Kérdező!


Istent ne keverd össze a vallásokkal és hívekkel. A vallások juthatnak téves megállapításra, főleg az új vallások. A hívek köztük a vallási vezetők hozhatnak rossz döntéseket, követhetnek helytelen gondolatokat. Emberek, akik hozhatnak rossz döntést, de ettől függetlenül Isten nem változik. Tehát, ha bajod van az egyházzal, az ne jelentse azt, hogy Istennel is bajod van.

2019. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!