Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az miért baj, hogy én nem...

Az miért baj, hogy én nem hiszek Isten létezésèben és feleslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt?

Figyelt kérdés
Semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen Isten létezésére. A templomokra egyházi szemèlyek fizetésére meg rengeteg pènz megy el feleslegesen. Megfelelnènek olcsóbb templomok is.

#tudomány #Isten #valláskritika #pénz #milliomos egyházi személyek #bizonyítèk hiánya
2019. dec. 9. 12:03
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/118 anonim ***** válasza:

"- Ezen nincs mit kidolgozni."

Miért nincs?

𝐄𝐙 a lét egyik legfontosabb kérdése.

Ez olyan, mintha egy építész építene olyan házat is, ami úgy néz ki, és olyan erős, mintha arany ötvözetből lenne - és építene olyat is, ami úgy porlik és olyan gyenge, mintha frissen szárított sárból lenne. Egy perc alatt a fejedre omolhat bármikor.

Ugyanakkor a lakóknak nem hagy választást, hogy melyikbe költözhetnek - de még arról sem, hogy egyáltalán melyiket nézhetik meg.

Az összedőlő sárkunyhó előtt álldogálva el kell hinni, hogy épített ám ő örökké tartó arany palotát is!

Ja: és oda fog vinni majd valamikor - 𝐇𝐀 amúgy 𝐌𝐈𝐍𝐃𝐄𝐍 titkos óhaját teljesíted. Azt is, amiről nem is tudsz.

Valami nagyon nem kerek itt, és te csak lazán átsiklasz felette, hogy "nem érdekel"?

Akkor igazából 𝐦𝐢 érdekel téged, ha az életed nem?


"ez még messze nem magyarázza meg az isten működését, szándékait, elvárásait - és a"

Jó, akkor zárjuk rövidre ezt is.

Ha te nem tudod megmondani, akkor megbecsülöm én: ehhez neked még szükséged lenne legalább 100 db. önkényes feltevésre.

Amiből egyiket sem magyarázod vagy bizonyítod, hanem "így van, és kész".

No most az egy dolog, hogy így én győztem :-)

Ez csak egy játék, még nem bizonyíték semmire.

De ha elképzeled, hogy a kettőnk magyarázatából melyik lehet az igazi:

az, ami összesen 3 feltevésből meg tudja magyarázni az egész világot - vagy az, amelyiknek sok 100 önkényes feltevés kell?

Eléggé gyanús a dolog, nem?


"ennyire számít, hogy mit fogadok el a kereszténységben és mit nem?"

Ha te azt mondod, hogy "Isten", az azt jelenti, hogy keresztény vagy.

Ezek után még tisztázni kéne, hogy a 6000 irányzatból melyikhez tartozol, vagy pedig saját hited van, és akkor az milyen.

Ezek az alapok, 𝐜𝐬𝐚𝐤 ezek után ülhetünk le érdemi beszélgetésre.


"biztosan jól tudod, hogy ki az, aki a TUDÁS birtokában van"

Pl. a tudósok közössége.


"és ki az, aki nincs"

Ezt én inkább úgy mondanám: ki az, akinek hite van.

A hit az 𝐧𝐞𝐦 tudás és nem is bizonyosság!


"Sajnálom, hogy ezzel fárasztalak."

Az nem lenne probléma. Van, ami megéri a fáradságot.

Sokkal nagyobb baj, hogy te nem ismered a saját szent tanaidat (sem). És - ahhoz képest, hogy tanulmányoztál még néhány vallást - azokat se nagyon. Valamint problémáid vannak az evolúcióval, és nyilván a természettudományokkal is.

Igazából ezek után nem igazán tudom elképzelni, hogy melyik terület az, a munkádon kívül, ahol te otthon vagy?

2020. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/118 anonim ***** válasza:

"- Ezen nincs mit kidolgozni."

Miért nincs?

- Azért, mert nem vagy alkalmas arra, hogy ezt megértsd.


Akkor igazából 𝐦𝐢 érdekel téged, ha az életed nem?

- Honnan veszed, hogy nem érdekel az életem? Csak én nem olyan partikuláris dolgok vizsgálatával keresem az életem értelmét, mint például az ősrobbanás vagy az evolúció.


"ez még messze nem magyarázza meg az isten működését, szándékait, elvárásait - és a"

Jó, akkor zárjuk rövidre ezt is.

Ha te nem tudod megmondani, akkor megbecsülöm én: ehhez neked még szükséged lenne legalább 100 db. önkényes feltevésre.

- Még jó, hogy a Te feltevéseid nem önkényesek. Mondtam: Erre nem tudok Neked már mit mondani. Nem akarom ismételni önmagam.


Amiből egyiket sem magyarázod vagy bizonyítod, hanem "így van, és kész".

- Azt értsd meg, hogy a Te kiinduló pontod és az enyém nem hozható közös nevezőre, ezért közös eredményre sem juthatunk. Te elmerültél az anyagi világban és nem látsz ki belőle.


No most az egy dolog, hogy így én győztem :-)

- Gratulálok! :-)


De ha elképzeled, hogy a kettőnk magyarázatából melyik lehet az igazi:

- Ki másé, ha nem a Tiéd?! :-D


"ennyire számít, hogy mit fogadok el a kereszténységben és mit nem?"

Ha te azt mondod, hogy "Isten", az azt jelenti, hogy keresztény vagy.

- Mondhatnám azt is, hogy Allah, vagy azt is, hogy Abszolútum. Nekem az Isten szó tetszik. Ez esik jobban a számra.


Ezek után még tisztázni kéne, hogy a 6000 irányzatból melyikhez tartozol, vagy pedig saját hited van, és akkor az milyen.

- Nem sok értelmét látom megosztani Veled: tradicionalista vagyok.


Ezek az alapok, 𝐜𝐬𝐚𝐤 ezek után ülhetünk le érdemi beszélgetésre.

- Sajnos a Te értelmezésedben közöttünk nem lehet szó érdemi beszélgetésről. A Te utad és az én utam nem találkozik egymással. Egymást nem értjük meg, nem beszélünk egy nyelvet.


"biztosan jól tudod, hogy ki az, aki a TUDÁS birtokában van"

Pl. a tudósok közössége.

- Gratulálok hozzá! :-D


Igazából ezek után nem igazán tudom elképzelni, hogy melyik terület az, a munkádon kívül, ahol te otthon vagy?

- Nem baj az! Ne agyalj ezen. Felesleges!


Majd eljön az idő, amikor megkapod MINDENRE a bizonyítékot, amiben kívánom, hogy örömöd teljék!

2020. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/118 anonim ***** válasza:

"nem vagy alkalmas arra, hogy ezt megértsd."

Tudod, eddig amit kérdeztél, arra 𝐦𝐢𝐧𝐝𝐫𝐞 próbáltam NORMÁLIS választ adni. Olyan szinten, hogy lehetőleg megértsd.

Te pedig most itt az egész írásodban mellébeszélsz.

Vagy pedig képtelen vagy egyszerű szavakkal, emberi nyelven kifejezni a gondolataidat?


"Te elmerültél az anyagi világban és nem látsz ki belőle."

Akkor talán írd le, mutasd meg, hogyan működnek a dolgok.

Na, erről idáig nem írtál egy szót sem.


"Nekem az Isten szó tetszik. Ez esik jobban a számra."

Csakhogy te nem vagy nyelvújító - akkor pedig kéretik betartani a nyelv szabályait.

Vagy anarchista vagy?


"Egymást nem értjük meg"

Én elég jól értelek, köszönöm.

Általában azt is elég jól látom, hogy hol vagy lusta, vagy hol ér véget a tudásod.


"Majd eljön az idő, amikor megkapod MINDENRE a bizonyítékot, amiben kívánom, hogy örömöd teljék!"

Ilyen süket dumát én is tudnék mondani, csak nem akarok.

Látod, ha a tudósok így dolgoznának, akkor egy ember 100 éves korában költözhetne be az első lakásába.


A mostani írásodat megspórolhattad volna: teljesen értelmetlen volt.

Aki olvassa, annak fölöslegesen vesz el perceket az életéből.


És hogy visszautaljak a kérdezőnek:

ha a hívők ennyit tudnak és ilyenek - akkor ÉN IS fölöslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt.

2020. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/118 anonim ***** válasza:

"nem vagy alkalmas arra, hogy ezt megértsd."

Tudod, eddig amit kérdeztél, arra 𝐦𝐢𝐧𝐝𝐫𝐞 próbáltam NORMÁLIS választ adni. Olyan szinten, hogy lehetőleg megértsd.

Te pedig most itt az egész írásodban mellébeszélsz.

- Ez nem mellébeszélés. Nem az az ember vagy, aki alkalmas ennek a megértésére.


"Te elmerültél az anyagi világban és nem látsz ki belőle."

Akkor talán írd le, mutasd meg, hogyan működnek a dolgok.

Na, erről idáig nem írtál egy szót sem.

- Már írtam, de mivel más szemszögből közelíted meg a dolgokat, ezért hasztalan minden erre irányuló próbálkozás Nálad.


"Nekem az Isten szó tetszik. Ez esik jobban a számra."

Csakhogy te nem vagy nyelvújító - akkor pedig kéretik betartani a nyelv szabályait.

- Ez nem nyelvújítás. Ne lovagolj ezen. Bár tudom, hogy szeretsz a részletekben elveszni. Helyesírási hibát vétek? Mondtam, hogy nekem Isten nagy betűs. Nekem Isten az Isten. Ne túráztasd ezen magad. Ettől nem fogsz fejlődni. :-)


"Egymást nem értjük meg"

Én elég jól értelek, köszönöm.

- Szerintem meg nem.


Általában azt is elég jól látom, hogy hol vagy lusta, vagy hol ér véget a tudásod.

-Ok


"Majd eljön az idő, amikor megkapod MINDENRE a bizonyítékot, amiben kívánom, hogy örömöd teljék!"

Ilyen süket dumát én is tudnék mondani, csak nem akarok.

- Nem szeretnéd megkapni MINDENRE a bizonyítékot? Bocsánat! Idáig azt hittem. Akkor visszaszívom!


Látod, ha a tudósok így dolgoznának, akkor egy ember 100 éves korában költözhetne be az első lakásába.

- Én nem tudom milyen világban élsz, de én úgy látom, hogy tudós nélkül is lehet házuk az embereknek.


A mostani írásodat megspórolhattad volna: teljesen értelmetlen volt.

- Ezt mondom én is! Nem értjük egymást! Teljesen felesleges beszélgetnünk!


Aki olvassa, annak fölöslegesen vesz el perceket az életéből.

- Mondjuk ez nem biztos.


És hogy visszautaljak a kérdezőnek:

ha a hívők ennyit tudnak és ilyenek - akkor ÉN IS fölöslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt.

- Szerintem Te ne fizess egy forintot se vallásra, viszont azt, hogy egy hívő mire költi a pénzét abba meg ne üsd bele a orrod.


A beszélgetésünk kapcsán kíváncsiságból rákerestem az evolúcióra a youtube-on. Véletlenszerűen ráböktem egy videóra. Kíváncsi lennék, hogy mit mondasz rá. Főleg az egyszerűsíthetetlen összetettségről. A 14 perctől nézd esetleg.

https://www.youtube.com/watch?v=D54z5byYjF0

2020. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/118 anonim ***** válasza:

"Szerintem Te ne fizess egy forintot se vallásra"

Visszaadod az adómat? Segítesz felmondani a vatikáni egyezményt? Nagyon örülnék neki!


"egyszerűsíthetetlen összetettségről"

Nem néztem meg a videót, a problémát mondd.

Az evolúcióban nem létezik ilyen témakör, ez a kreacionisták csalása. 25-ször leleplezték már, de csak nyomják tovább, hátha valaki elhiszi.

2020. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/118 anonim ***** válasza:
50%

"Szerintem Te ne fizess egy forintot se vallásra"

Visszaadod az adómat? Segítesz felmondani a vatikáni egyezményt? Nagyon örülnék neki!

- Én nem tudom Neked visszaadni. Adja vissza az, akinek odaadtad. Én is befizetem az adót. Az adót nem mi mondjuk meg, hogy mire költsék. Nekem is van olyan terület, amire nem adnék egy vasat se, de én nem rugózok ezen, mert értelmetlen. De megértelek Téged, mint anyagias lénynek, hogy ez a szintén partikuláris dolog ennyire foglalkoztat. Ha ez ekkora problémát jelent Neked, akkor írj Orbánnak. Egyébként olyanra gondoltam, hogy az adón felül ne fizess semmit. Bár gondolom ezt úgy sem teszed meg. :-)

Miért segítenék bárkinek is felmondani a vatikáni egyezményt? Nem én kötöttem. Magyarország is azért kötötte, mert erre társadalmi igény volt. Egyébként nagyon helyesen tette az állam ezt. Sajnos, mivel folyamatos az elsötétedés előbb-utóbb a vágyad teljesülni fog. Azaz biztos, hogy eljön az idő, amikor ez az egyezmény is fel lesz mondva (, mert a társadalmi igény ez lesz.)


"egyszerűsíthetetlen összetettségről"

Nem néztem meg a videót, a problémát mondd.

- Rendben. Nem mondom.


Az evolúcióban nem létezik ilyen témakör, ez a kreacionisták csalása. 25-ször leleplezték már, de csak nyomják tovább, hátha valaki elhiszi.

- Mellébeszélés...


############################

1. Ó, emberek! Legyetek Uratok tudatában lévők! Bizony az Utolsó Óra olyan, mint a földrengés: iszonyatosan félelmetes.

3. Van olyan ember, aki úgy vitázik Istenről, hogy fogalma sincs semmiről és közben mindenféle lázító sátánokat követ.

4. Számukra megíratott, hogy akik a Sátánt választják vezetőjüknek, azokat az el fogja tévelyíteni és a lángoló tűz martalékává teszi.

8. Van olyan ember, aki vitázik Istenről tudás, útmutatás és fényt adó kinyilatkoztatás nélkül,

9. és gőgösen elfordulva másokat is letérít Isten útjáról. Az ilyennek e világban megaláztatásban lesz része, a Feltámadás Napján pedig megízleltetjük véle a pokol tüzének kínját.

11. Van, aki ingadozva hisz Istenben. Ha jó éri, elégedett Ővéle, ám ha megpróbáltatás éri, elfordul Őtőle. Az ilyen veszít ezen a világon, a túlvilágon pedig elkárhozik. Ez a nyilvánvaló vereség.

12. Az ilyen Isten helyett másba veti reménységét, ami őnéki sem ártani, sem segíteni nem tud. Ez szélsőséges eltévelyedés.

13. Sőt, abba veti reménységét, ami inkább árt, mint segít őnéki. Milyen rossz segítő és milyen rossz barát!

14. Akik hisznek és jótetteket cselekszenek, azokat Isten be fogja bocsátani a paradicsomi Kertekbe, amelyekben patakok csörgedeznek. Isten azt tesz, amit akar.

(Korán 22)

2020. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/118 anonim ***** válasza:

"erre társadalmi igény volt."

Volt ám, egy fenét. Még a hívők 𝐬𝐞𝐦 kívánják ezt.

Magyarország annyira gazdag, hogy folyamatosan milliárdokat fizet a szegény Vatikánnak... agyrém.


"egyszerűsíthetetlen összetettségről"

Tisztességtelen módszereket használsz.

Tőlem már rengeteg dolgot megtudhattál - más kérdés, hogy aztán mit tudtál ezekkel kezdeni - míg én gyakorlatilag még nem kaptam infot tőled, semmi érdemlegeset. A legfontosabb kérdésekről még csak nem is beszélsz.


Hogy a szakmádnál maradjunk: egyszerűsíthetetlen összetettség például egy boltív.

Abból, ha bárhonnan egyetlen darabot is kiveszel, összeomlik az egész.

Ebből ugye következik az, hogy boltívet nem lehet készíteni, csak egyszerre az egészet?

Tehát precíziós gépek fognak meg minden egyes darabot belőle, és egyszerre illesztik a helyére: milliméter és másodperc pontossággal.

...vagy mégsem?

(Ja, hogy létezik állványzat is? De az már nincs ott a kész boltíven!

Tehát akkor mégse tudjuk elképzelni, hogyan épült?)


...valahogy így dolgoznak a kreacionisták.


Nem tudom, mi van a videóban, de ha az egysejtűek ostora, vagy a hólyagszem, az már réges-régen lejárt kategória. Többszörösen bizonyítva mindkettő: történettel, variációkkal, működéssel együtt.

2020. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/118 anonim ***** válasza:
50%

"erre társadalmi igény volt."

Volt ám, egy fenét. Még a hívők 𝐬𝐞𝐦 kívánják ezt.

Magyarország annyira gazdag, hogy folyamatosan milliárdokat fizet a szegény Vatikánnak... agyrém.

- Ezért mondtam, hogy eljön az idő, amikor ez megváltozik és nem lesz támogatása a Vatikánnak. Nem csak anyagi, de semmilyen.


"egyszerűsíthetetlen összetettségről"

Tisztességtelen módszereket használsz.

- Mellébeszélsz...


Tőlem már rengeteg dolgot megtudhattál - más kérdés, hogy aztán mit tudtál ezekkel kezdeni - míg én gyakorlatilag még nem kaptam infot tőled, semmi érdemlegeset. A legfontosabb kérdésekről még csak nem is beszélsz.

- Mellébeszélsz... Szaladj neki még egyszer.


Hogy a szakmádnál maradjunk: egyszerűsíthetetlen összetettség például egy boltív.

Abból, ha bárhonnan egyetlen darabot is kiveszel, összeomlik az egész.

Ebből ugye következik az, hogy boltívet nem lehet készíteni, csak egyszerre az egészet?

Tehát precíziós gépek fognak meg minden egyes darabot belőle, és egyszerre illesztik a helyére: milliméter és másodperc pontossággal.

...vagy mégsem?

(Ja, hogy létezik állványzat is? De az már nincs ott a kész boltíven!

Tehát akkor mégse tudjuk elképzelni, hogyan épült?)

- És az állványzatot ki ácsolja oda? Nem az állványzat készítője az, aki olyan állványzatot készít, amilyen boltívet szeretne? Ha kész a boltív, aki nem az bontja le az állványt, aki építi?


##########################

52. Próféta! Kérdezd meg: "Elgondolkoztatok ti már azon, hogy mi lesz akkor, ha ez a Korán valóban Allahtól ered, és ti nem hisztek benne? Ki tévelyeg súlyosabban annál, aki szilárdan vallja a rosszat?

54. Lám, kétségeik vannak az Urukkal való találkozás felől. Lám, pedig Ő bizony mindent magában foglal.

(Korán 42)

2020. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/118 anonim ***** válasza:
Most már szeretném látni, ahogy leírod, hogyan oldódott meg legalább az egyik olyan probléma, amelyikről idáig beszéltünk.
2020. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/118 anonim ***** válasza:

Rengeteg mindenről beszéltünk. Melyik problémára vagy kíváncsi.


#####################

41. És higgyetek abban, amit a magasságból leküldtem, hiszen ez megerősíti azt, ami korábban eljött tihozzátok! Ne ti legyetek az elsők, akik megtagadják ezt, s ne adjátok el az én Igéimet aprópénzért! És engem tiszteljetek!

42. És ne fedjétek el az Igazságot hazugsággal, és ne rejtsétek el az Igazságot ha már egyszer tudomásotokra jutott!

2020. jan. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!