Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az miért baj, hogy én nem...

Az miért baj, hogy én nem hiszek Isten létezésèben és feleslegesnek tartom a vallásra költött rengeteg pénzt?

Figyelt kérdés
Semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen Isten létezésére. A templomokra egyházi szemèlyek fizetésére meg rengeteg pènz megy el feleslegesen. Megfelelnènek olcsóbb templomok is.

#tudomány #Isten #valláskritika #pénz #milliomos egyházi személyek #bizonyítèk hiánya
2019. dec. 9. 12:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/118 anonim ***** válasza:
76%

"ezt a stílust."

A stílus annak szól, hogy nincsenek érveid, de más dolgokban igencsak határozott vagy.

Ahogy hozol majd érveket, megfelelően visszafogom magam.


"elegánsan elkerülöd."

Hál' istennek a kereső működik. Szóval innen nálad a labda. De ha látom értelmét (értsd: érvekkel meggyőzhető vagy), akkor lehet, hogy a kedvedért leírom újból.


"Isten maga a jó. Viszont, ha Te ezt nem érted meg, mert a földi világ dolgaiból indulsz ki"

Ez mellébeszélés.

Tudod, a képére és hasonlatosságára... tehát a 𝐦𝐢𝐧𝐢𝐦𝐮𝐦 az, hogy nem értjük félre, amit csinál.


"Ne akarj Istennél okosabb lenni!"

Már ne haragudj: minden értelmes ember olyan okos akar lenni, amennyire ez csak lehetséges. Aki ezt korlátozni akarja, azzal baj van!


"ha megmutatná Neked a művét egyben és elmesélni Neked az akaratát és szándékait, akkor leesne a tantusz, megvilágosodnál és teljesen egyetértenél vele."

Nem, ez nem igaz.

Tudod, ő egy végtelen isten, aki 𝐧𝐞𝐦 kényszerül kompromisszumokra.

Tehát 𝐦𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧, ami történik, még a legkisebb részletében 𝐢𝐬 az ő szándéka!

Ha te most elesel és eltöröd a kislábujjad, vagy pedig agyalapi törést kapsz - azt is tudta már a teremtés előtt, és így volt MAXIMÁLISAN elégedett vele, ahogy történik majd!


"Teremtett egyébként egy tökéletes világot, amit a katolikus hagyományban úgy nevezünk, hogy mennyország."

Ehhez képest hatalmas háborúk voltak ott, alig a teremtés után!


"Viszont van egy földi világ is, ahol szabad akarata van mindenkinek."

A mennyországban is.

Ezen kívül az anyagi világot miért nem teremtette tökéletesre? Ez a szembeköpése saját magának.


"Isten mindenki számára meg akarja mutatni magát"

Na, ÁLLJ!

Ha meg 𝐚𝐤𝐚𝐫𝐣𝐚 mutatni magát - akkor meg is 𝐟𝐨𝐠𝐣𝐚 mutatni magát: 100% bizonyossággal és félreérthetetlenül.

Ez mikor lesz?

Csak szólok: ha 𝐦𝐨𝐬𝐭 akarja megmutatni magát, akkor nem fog várni!

Tehát most még 𝐧𝐞𝐦 akarja megmutatni magát.


"BTK? Ne vicceld el a dolgot. Megint földi ember által alkotott dolgot akarsz Isten felé helyezni."

Mint mondtam: képére és hasonlatosságára.

Ahogy ő gondolkodik, úgy gondolkodunk mi is, nem másképp. Legfeljebb alacsonyabb szinten, de ez akkor sem fordulhat az ellenkezőjére.


"A szándékos emberölés.... ezzel nem értem mit akarsz mondani."

Ezt hívom én agyblokknak. Ez van a hívőkben akkor, ha hitkérdésekről van szó.


"Én nem kényszerítek senkit"

De a hittársaid igen!


"mint ahogy Isten sem teszi ezt."

Ja: ezért ölt meg ennyi embert: személyesen, vagy parancs útján. Jónást sem kényszerítette, igaz?


"még egyszer kérdem, hogy mi abban a káros, ha valaki Isten félő, bűn nélkül akar élni és üdvözülni szeretne?"

Mihez képest?

Van 8000 vallás. Ebből csak egy a kereszténység.

Amúgy érdekes módon ha egy hívővel beszélünk, ő nem akar kényszeríteni semmire: de pl. az abortuszt ő sem engedélyezné. Hát akkor bizony kényszerít.

És aki vezető szerepben van a hívők között, az aztán tényleg kényszerít: minden létező (anyagi és szellemi) eszközzel is!


"ne tereld el a szót"

Ezt ugye most azért mondod, mert a példa, amit hozni akartál, pont engem bizonyít?

Tehát terelsz.

Na, ez nem szép tőled.


"ne tereld el a szót a végzettségekre, a tudásra"

Ez igazából azért számít, hogy mi az, amit már tudsz, és mi az, amit még el kell magyarázni neked.

Úgy látom, hogy sajnos Ádámtól kell indulni. Elég baj, így nagyon hosszú lesz.


"A hidrogén és az oxigén is hajlamos összekapcsolódni, de egy élő szervezettől még igen messze van. Szerintem lehetetlenség"

"ahogy az is, hogy egy élő sejt kialakuljon magát az anyagból."

Na, ez a baj!

Ennyire nem lehetsz tájékozatlan!

Az 𝐚𝐦𝐢𝐧𝐨𝐬𝐚𝐯𝐚𝐤 amelyek ugye a DNS alapjai, és amelyek bizonyítottan maguktól keletkeztek a Földön ÉS a csillagközi térben is - na, 𝐞𝐳𝐞𝐤 hajlamosak maguktól összekapcsolódni egy RNS lánc formájában.

Nagyjából 100 bázispár hosszúságban ez még stabil.

Nagyjából 300 bázispár a ma ismert legegyszerűbb élőlény.

És még nem tudjuk, hogy annak idején milyen katalizátorok segítették ezt a folyamatot - de azt már tudjuk, hogy az RNS lánc maga is képes arra, amire a fehérjék. Tehát kiváló alapja az életnek.


Ezen kívül azt is tudjuk, hogy az ősi Föld körülményei között MAGUKTÓL kialakultak üres sejtek: sós vízzel és aminosavakkal töltve. Erről beszéltem, hogy igazából ez mind egy-egy kísérleti labor volt, ahol KÜLÖNBÖZŐ módokon kialakulhatott az élet, elzárva a világ többi részétől.


"Isten mindenkinek a témája kell, hogy legyen, ezért írok róla."

Tudományos kérdésekben miért írsz?


"én sem kérem számon rajtad, hogy miért írsz Istenről, ha nem tudsz róla semmit"

Azért, mert ebben tévedsz.


"reál beállítottságú vagyok/voltam."

Voltál.

Talán.

Most nem vagy az.


"Szerinted én azért nem értek a természettudományhoz és azért vagyok kocamérnök és szakbarbár, mert hiszek Istenben."

Nem, hanem azért, mert lila gőzöd sincs a tudományról, és annak működéséről.

Van itt értelmes istenhívő, akivel lehet tudományról is beszélni.

Te eddig nem így beszéltél.


"A baj ott van, amikor az ember által létrehozott természettudománnyal akarnak a földi térben bizonyítani vagy cáfolni egy nem a földi térben lévő dolgot."

Valóban van néhány alapfeltevés, ami itt nem működik, ezeket figyelembe kell venni.

De a 2+2 ott is 4, és vannak azért állandó dolgok is.


"kvantumoptikával foglalkozik. Ja! És Isten hívő!"

Ez senkit nem érdekel. A kutatásaiban nem hívő, hanem kutató.


"A tradicionális vallásokról, azok kinyilatkoztatásairól, illetve az ezeket feldolgozó művekről."

Ezek biztos hasznodra válnak - viszont akkor nem olvasol egyáltalán természettudományos műveket.

Ismét kérdezem: akkor miért akarsz vitatkozni tudományról?

Egyáltalán nem értesz hozzá... de annyira, hogy még érzéked sincs. Ezt bizonyítja a sok "nem hiszem" kezdetű írásod is.


"Isten nem keletkezett és nem múlik el."

Ez a blabla.

Nézd: az még elfogadható, hogy a mi világunkon ő kívül van.

De akkor is van neki egy saját környezete, ezen belül egy saját fejlődése. Valahonnan neki is indulnia kellett, ez elkerülhetetlen.

Ennek fényében gondold újra a kérdésem.


Még egyszer: 𝐡𝐚 lenne bármiféle út az ilyen spontán létezésre, akkor a világunk létezne ELŐBB 1000 milliárd féle módon - és csak UTÁNA jönne létre egy bármiféle isten.


"Nem csak az létezik, amit valaki már látott és bizonyított."

Na, ez igaz.

De fordítva nem!

Ezen kívül azért vannak szabályok a létezésre.


"még mindig ott van több térben és időben elválasztott vallás a földön, melyek ugyanarra az isteni igazságra épülnek"

Ezzel pontosan mit is akarsz mondani?


"Akkor ezek is véletlenek"

Nem.


"és nem az isteni kinyilatkoztatáson alapulnak?"

Nem.

Mi a probléma? Erről sem hallottál soha? Akkor miféle műveket tanulmányoztál?

2019. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/118 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos kezd ez a beszélgetés egyre zavarosabb lenni. Indulatos vagy és csapongsz össze-vissza. Tudod mit látok az általad leírtak alapján? Azt, hogy lázadsz! Nálad Isten létezése nem kérdés. Sokkal inkább az sejlik, hogy ellene vagy! Ellene vagy, mert nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy Neked tetszik, ahogy Te el tudod fogadni. Egyszerűen lázadsz ellene, mert nem érted és nem is akarod megérteni. Vádolni akarod minden rosszért az életedben! Tudod ki csinálja ezt? A sátán, aki tudja, hogy létezik Isten, de Őt és a művét megérteni nem akarja, csak lázad ellene. "A bibliai iratokban egy olyan Isten ellen lázadó, bukott angyal, aki Isten és az emberiség ellenségeként jelenik meg." Ez csak úgy beugrott.


Minden, ami történik Veled, legyen az jó vagy rossz, az felfogható Isten akaratának, aminek egy célja van, hogy Önmaga felé tereljen.



"Én nem kényszerítek senkit"

De a hittársaid igen!

- Engem semmilyen hittársam nem kényszerített még semmire és arról sem tudok, hogy bármely hittársam kényszerített volna bárkit is bármire. Persze biztos lehetnek kivételek.


"mint ahogy Isten sem teszi ezt."

Ja: ezért ölt meg ennyi embert: személyesen, vagy parancs útján. Jónást sem kényszerítette, igaz?

- Mindenki meg fog halni! Az a baj, hogy a halált Te eleve egy rossz dolognak tartod. Vagy azért, mert számodra ez a megsemmisülést jelenti vagy azért, mert hiszel a túlvilági életben és a hozzáállásod miatt félsz, hogy a pokolba jutsz.

Ha a halált egy olyan dolognak tudnád tekinteni, ami valaminek a kezdetét jelenti, akkor nem tulajdonítanál ennek olyan eget rengetően nagy jelentőséget. Próbálj meg békét teremteni a szívedben és harmóniában élni! Ebben segítséget nyújthatnak Neked a tradicionális vallások.


"Amúgy érdekes módon ha egy hívővel beszélünk, ő nem akar kényszeríteni semmire: de pl. az abortuszt ő sem engedélyezné. Hát akkor bizony kényszerít."

- Azon nem gondolkoztál még, hogy ha korábban lehetőség lett volna abortuszra, akkor talán meg sem születsz? A fentebbi sorokban voltál kiakadva a gyilkosságokra és most olyas valamiért vagy kiakadva ami meggátolná a magzatgyilkosságot.


"Isten mindenkinek a témája kell, hogy legyen, ezért írok róla."

Tudományos kérdésekben miért írsz?

- Barátom! Jelenleg a Kultúra és közösség kategóriában vagyunk. Van tudományok kategória, azon belül természettudományok kategória. Ha már a természettudományokból kizártál (mint igen magasan kvalifikált természettudós), mint hozzá nem értőt, akkor legalább azt vedd figyelembe, hogy oda nem írtam.


"A tradicionális vallásokról, azok kinyilatkoztatásairól, illetve az ezeket feldolgozó művekről."

Ezek biztos hasznodra válnak - viszont akkor nem olvasol egyáltalán természettudományos műveket.

Ismét kérdezem: akkor miért akarsz vitatkozni tudományról?

- Ismét jelzem, hogy nem a tudományos kategóriában vagyunk. Én elfogadom a tudományokat, mint Istentől valót. Viszont azt nem tudom elfogadni, hogy a tudomány Istent cáfolja. Ebből adódóan én nem vitatkozom tudományról és azok eredményeiről, csak akkor, ha az szembe fordul a teremtőjével.


"Isten nem keletkezett és nem múlik el."

Ez a blabla.

Nézd: az még elfogadható, hogy a mi világunkon ő kívül van.

De akkor is van neki egy saját környezete, ezen belül egy saját fejlődése. Valahonnan neki is indulnia kellett, ez elkerülhetetlen.

- Szerintem meg ez a blabla.


Még egyszer: 𝐡𝐚 lenne bármiféle út az ilyen spontán létezésre, akkor a világunk létezne ELŐBB 1000 milliárd féle módon - és csak UTÁNA jönne létre egy bármiféle isten.

- Akkor most mondok valamit, amitől hanyatt dobod magad. A tradíciók szerint a világ a születésed előtt nem is létezett és a halálod után nem fog létezni. Nem Te születsz bele a világba, hanem Benned születik meg a világ, ami kifejlődik, kibontakozik, aztán a haláloddal ez a világ(od) megszűnik. Tehát tradicionális szemlélet szerint nem a világ van először. Tehát Istent sem előzheti meg. Ismételten csak az a baj, hogy Istent e világi "lényként" definiálod. Egyszerűen nem tudsz attól elvonatkoztatni, hogy mindennek anyagból vagy valami anyag szerűből kell létrejönnie.


"még mindig ott van több térben és időben elválasztott vallás a földön, melyek ugyanarra az isteni igazságra épülnek"

Ezzel pontosan mit is akarsz mondani?

- Ezzel azt akarom mondani, hogy voltak a földön civilizációk térben és időben elkülönülve. Térben, mondjuk különböző kontinenseken. Az időt gondolom nem kell magyarázni. Ezek fennmaradt lenyomatait (Szent Iratok, stb.) megvizsgálva kiderül, hogy olyan kultúrák, akik semmilyen kapcsolatban nem voltak egymással, gyakorlatilag ugyanarra az Isteni igazságra alapoztak mindent. A lényegi szabályok megegyeztek.

2019. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/118 anonim ***** válasza:
31%

Akkor kezdjük azzal, amit kihagytál, pedig elég fontos:

tehát akkor végre megértetted az élet keletkezését és egyetértesz azzal, amit írtam?


"lázadsz! Nálad Isten létezése nem kérdés. Sokkal inkább az sejlik, hogy ellene vagy! Ellene vagy, mert nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy Neked tetszik"

Nem tudom... nem tűnsz túl értelmesnek.

Már tisztáztuk, hogy ez az isten nem létezik, akkor miért lázadnék?

A többi isten ellen meg, ha lázadnék, akkor egyszerűen lejönnének és eltaposnának. Azok nem szívbajosak.


"A sátán, aki tudja, hogy létezik Isten, de Őt és a művét megérteni nem akarja, csak lázad ellene."

Mondtam, hogy nem vagy okos... nézd már meg a Bibliát!

A sátán az égvilágon mindent ért. A világon a harmadik legnagyobb hatalom, minden tekintetben.

Csak az egészen buta hívők szokták hülyének nézni.


"Minden, ami történik Veled, legyen az jó vagy rossz, az felfogható Isten akaratának, aminek egy célja van, hogy Önmaga felé tereljen."

Ezt megint csak a buták gondolják így.

Isten - ha azt akarná, hogy odamenjek hozzá - akkor odamennék hozzá. Most, ebben a pillanatban.

Istennek 𝐧𝐞𝐦 𝐤𝐞𝐥𝐥 kerülő utakon járnia! Amit akar, egészen pontosan az történik minden egyes pillanatban.

Azt, hogy naponta Kongóban 1100 nőt erőszakolnak meg - ezt is ő akarta így.

Ő teremtette a sátánt is, aki ugye 𝐧𝐞𝐦 végtelen - és egy az egyben az ő akaratát követi, mint mindenki más.


"Engem semmilyen hittársam nem kényszerített még semmire és arról sem tudok, hogy bármely hittársam kényszerített volna bárkit is bármire. Persze biztos lehetnek kivételek."

Ja! Inkvizíció ugye neked ismeretlen szó?

És még mielőtt jönnél, hogy ma már nincs ilyen: 𝐃𝐄 𝐕𝐀𝐍. Napjainkban is halnak meg pl. ördögűzés közben, Európában is emberek.

Az egyikről utólag derült ki, hogy epilepsziás volt. Orvos csak a halála után láthatta.


"ezért ölt meg ennyi embert: személyesen, vagy parancs útján. Jónást sem kényszerítette, igaz?"

Mi lenne, ha megértenéd a kérdésem?

Szerintem fuss neki még egyszer.


"Ha a halált egy olyan dolognak tudnád tekinteni, ami valaminek a kezdetét jelenti"

Hát... a halál egy jól felépített szervezet széthullása, komoly veszteség.


"akkor nem tulajdonítanál ennek olyan eget rengetően nagy jelentőséget."

Ugyanakkor van egy olyan jelentősége is, hogy utat nyithat a további fejlődésnek. Szóval a többi élőlénynek jó 𝐢𝐬 lehet a másik halála. Ezért is alakult ki a tervezett halál. Tehát igenis 𝐯𝐚𝐧 jelentősége és értelme.

Amúgy egy-két érdekesség: előbb született meg az élet, és utána 1-2 milliárd év múlva a tervezett halál.

Azok a sejtek, amelyek most téged (is) alkotnak, 4 milliárd éve élnek és még nem haltak meg (bár be vannak programozva a halálra).


"ha korábban lehetőség lett volna abortuszra, akkor talán meg sem születsz?"

És?

Még mindig sokkal jobb, mint rossz körülmények közé születni.

Nem mindenki félti annyira az életét, mint te.

Viszont akkor mondok valamit, ami biztos nem fog tetszeni:

a majdani tökéletes világba közülünk 𝐬𝐞𝐧𝐤𝐢 nem fog bekerülni!

Mivel egyikünk sem tökéletes.

Tehát, ha a lelked majd esetleg be is kerül valahogyan, ahhoz olyan komoly átalakítás kell, hogy gyakorlatilag semmi sem marad belőle: pl. a keresztények szerint a tökéletes világban többé nem leszel szerelmes sem.

Így meg érdemes egyáltalán?


"nem a tudományos kategóriában vagyunk"

Ez itt a valláskritika, ahol értelmesen illik beszélni.


"nem tudom elfogadni, hogy a tudomány Istent cáfolja"

Pedig cáfolja... mármint a te istenedet... ez van. Túl lehet élni.


"Szerintem meg ez a blabla."

Ja.

Csak szokás szerint egy fél érved nincs.


"hanyatt dobod magad. A tradíciók szerint a világ a születésed előtt nem is létezett és a halálod után nem fog létezni. Nem Te születsz bele a világba, hanem Benned születik meg a világ, ami kifejlődik, kibontakozik, aztán a haláloddal ez a világ(od) megszűnik"

Jé!

Feltaláltad a spanyolviaszt!

Ezt hívják szolipszizmusnak, nézz csak utána!


"Tehát tradicionális szemlélet szerint nem a világ van először. Tehát Istent sem előzheti meg."

Mármint a sor a következő:

ÉN -> a világom -> az isten.

Tehát a második mondatod tömény butaság.


"az a baj, hogy Istent e világi "lényként" definiálod. Egyszerűen nem tudsz attól elvonatkoztatni, hogy mindennek anyagból vagy valami anyag szerűből kell létrejönnie"

Már ne haragudj: ezt miből szűrted le?

Semmi ilyet nem mondtam.


Mondok viszont mást:

te azt mondod, hogy az istent semmilyen módon nem lehet megérteni.

Tehát ebből az következik, hogy ha ő azt mondja: "ÉN JÓ VAGYOK" - az simán jelentheti azt is, hogy "Akkor gyilkolok, amikor csak akarok!"

Igaz?

Hiszen őt sehogy se lehet megérteni emberi ésszel!

Jól tudom?


"olyan kultúrák, akik semmilyen kapcsolatban nem voltak egymással, gyakorlatilag ugyanarra az Isteni igazságra alapoztak mindent. A lényegi szabályok megegyeztek."

Hát, valami nagyon sötét vagy!

Már ne haragudj: 𝐦𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 emberi kultúra közös ősből származik!

Az emberiségnek egyetlen bölcsője volt, és ez Afrika. Innen származott szét mindenki - és BŐVEN akkor, amikor már volt kultúrája és vallása is! Az összes vallás ugyan nem volt teljesen egyforma, viszont a közösségek kezdetben kapcsolatot tartottak egymással és megbeszélték a dolgokat.

Aztán innen váltak szét később, és különült el a nyelvük, vallásuk, alkatuk, bőrszínük...


ahogy beszélgetünk, egyre több sötét dolog derül ki rólad.

Nem lesz ez így jó!

Azt mondtad, hogy legalább vallástudományból képezted magad, ha már másból nem is.

De amit mondasz, az mást mutat!

2019. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/118 anonim ***** válasza:
20%

Egyáltalán nem baj, sőt egyetértek veled.


Nézd, a vallás ma tulajdonképpen egy jól menő üzlet. A vallási vezetők üzletemberek, akik tudják hogyan kell pénzt csinálni a sok naiv, babonás, hiszékeny, lelki beteg emberből. Sőt azt is elérik, hogy egyfajta félistenként tekintsenek rájuk. A vallási vezető Isten szolgája, ezért a nyomorult, babonás, naiv hívőtömeg FELTÉTLEN BIZALMÁT élvezi.


Számomra a vallási vezetők, aljas alakok, és ha valóban létezik túlvilág, akkor remélem, hogy bérelt helyük van a pokolban. Amiért az embereket tudatla ságra nevelik, bűntudatot keltenek bennük, lehúzzák őket pénzzel. Hívő koromban tőlem behúzták a tizedet, + adományokat, noha szűkölködtem.


Csak a vallás tehet valakit ennyire ostobává, mint amilyen akkor voltam.

2019. dec. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/118 anonim ***** válasza:
50%

Mivel én sötét vagyok és buta, Te pedig a mindentudás állapotában vagy, ezért úgy gondolom nincs értelme ennek a beszélgetésnek, mert nem vagyunk egy szinten. Nincs türelmem Hozzád és inkább lépek, mert nem akarom felvenni azt a bunkó, lekezelő stílust, amit jogosnak tartasz használni. Ez a beszélgetés engem nem visz előbbre.

Viszont azt elérted, hogy Veled kapcsolatban kezdek hinni az evolúcióban. Te az egysejtűektől származol és a majommal vagy rokonságban. Én magamat Istentől eredeztetem. Végül is nincs ezzel baj. Mindenki onnan eredezteti magát, ahonnan akarja. :-)

2019. dec. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/118 anonim ***** válasza:
48%

Fordítok:

semmit nem tudsz válaszolni.

De valami miatt azt akarod, hogy te tűnjél győztesnek ebben a vitában: legalább a buta emberek számára.


Amúgy elég sötét dolog, ha valaki a 3. évezredben nem fogadja el az evolúciót.

Ezt eddig meg se kérdeztem tőled, mert értelmesebbnek tűntél...

2019. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/118 A kérdező kommentje:
Az is Isten létezèse ellen szól, hogy 80-90 éves emberek mèg mindig itt kukorékolnak és bosszantják a családjukat és környezetüket sok esetben (akinek nem inge ne öltözködjön) 30-as 40-es vagy még fiatalabb családanyàk, családapák akikre óriási szüksège lenne a gyerekeiknek meg meghalnak.
2019. dec. 14. 12:21
 58/118 anonim ***** válasza:

semmit nem tudsz válaszolni.

- Igyekeztem mindenre normálisan válaszolni ellenben Veled. Te amikor nem tudtál valamire reagálni, akkor támadni kezdtél és leminősítettél. Én egyszer sem mondtam Rád, hogy buta vagy és sötét. Nem azért, mert esetleg nem így gondolom, hanem pusztán illendőségből. Sebaj, talán az evolúciós fejlődésed során bekövetkezik az illem terén is valami pozitív változás. Az evolúciós származásodból adódóan megértően tekintek Rád. :-)


De valami miatt azt akarod, hogy te tűnjél győztesnek ebben a vitában: legalább a buta emberek számára.

- Én nem akarok előtted győztes lenni. Nem akarlak megtéríteni, nem érdekel, hogy elfogadod-e Istent, csak leírtam egy olyan megközelítést, amit Te szemmel láthatóan indulatosan gyűlölsz. Mivel tanult vagy és okos, biztosan mindent tudsz a Kali-jugáról is. Végül is olyan emberek kellenek ahhoz a törvényszerűséghez, amit a hinduk tartanak. Ez ellen a törvényszerűség ellen én nem küzdök. Értelmetlen. A saját életemet próbálom az üdvösség útján terelgetni. A történelmi Buddha azt mondta, „azok számára beszélek, akiknek a szemét csak kevés por fedi”, tehát nem azok számára, „kiknek szemét nem fedi por”, és nem is azoknak, „akiknek a szemét teljesen beborította a por”. A Te szemedet teljesen beporította a por. Veled, ezért értelmetlen foglalkozni. Nincs Neked mondanivalóm, de sajnos úgy néz ki, hogy Istennek sem.

Nem Neked írom, mert Te mindent tudsz. Inkább azoknak írnék ide néhány jellemzőt a jelenleg zajló Kali-jugáról (hindu tradíció szerinti világkorszak, amit nem tegnap jegyeztek le), akik nem hallottak még erről (csak a wikipediáról másolok, akit érdekel az ott bővebben olvashat erről):

>A Kali-juga időszakában általános a vallástalanság, a viszály és az erkölcsi, morális állapotok romlása.

>a társadalom légköre romlott, működése önző számításokon és üzleti érdekeken alapul

>Betegségek pusztítanak, félelem, nyugtalanság jellemzi az emberek csoportjait, éhség, türelmetlenség, düh és bánat uralkodik rajtuk.

>A politikai vezetés elvtelen gazemberek, bűnözők és terroristák kezébe kerül, akik kihasználják a társadalmak gyengeségeit.

>A világ megtelik fanatikusokkal, szélsőségesekkel és spirituális csalókkal, akik hatalmat nyernek a hedonizmus, valamint a kulturális és erkölcsi relativizmus rabjai körében.

>A társadalom egész körében a vallás, igazmondás, a tisztaság, a tolerancia, a kegyelem erénye, a fizikai erő és az emlékezet napról-napra csökken.

>Az istentelenség, az ateizmus virágzik.

Stb. stb. tehát törvényszerű, hogy ennek kell történnie.


Amúgy elég sötét dolog, ha valaki a 3. évezredben nem fogadja el az evolúciót.

- :-) Pedig nem fogadom el magamra nézve. Ha Te elfogadod az Téged minősít. Mint ahogy írtam: elfogadom, hogy a majomtól származol.


Ezt eddig meg se kérdeztem tőled, mert értelmesebbnek tűntél...

- Sajnálom, hogy csalódnod kellett... :-)

2019. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/118 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Elég földi szemszögből fogod meg a dolgokat. Attól, hogy nem érted Istent, még nem jelenti azt, hogy nem létezik. Szerintem el kellene mélyülnöd a tradicionális vallások tanulmányozásába és rájönnél, hogy a földi életre nem úgy kell tekinteni mint egyetlen és legnagyobb kincsre. Ez egy út. Ki mint vet úgy arat. Úgy is felfoghatod, hogy a földi életedben kell előkészítened az örök életedet.


Egyébként a szolipszizmus tanulmányozása és tényleges megértése szerintem nagyban hozzájárul a halállal kapcsolatos félelem rendezésére.


Tegyük fel, hogy nincs Isten és a földi életed végén a teljes megsemmisülés vár. Ez esetben minek bármit is tenni? Mi értelme van élni? Mindegy, hogy 1 percet élsz vagy 100 évet, mert az úgy is semmivé válik. Mindegy, hogy hogy és milyen módon éled az életed, mert a végén úgyis a nagy semmi lesz, a megszűnés. Tehát még arról sem érdemes vitatkozni, hogy van-e Isten vagy nincs. Lényegtelen, hogy hiszel-e Istenben vagy nem, mert úgy is a nagy semmi lesz.


Viszont, ha van Isten, és földön túli élet, akkor a halál órájában, amikor Isten előtt kell majd állni, nagyon nem lennék a helyetekben!


Ti döntötök! Ha józan paraszti ésszel gondolkozik valaki, akkor már az "eső előtt köpönyeg" mondásból adódóan is érdemes Isten létezésére felkészülni, de hogy ez mire lesz majd elég??? Hát az majd kiderül...

2019. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/118 anonim ***** válasza:

"érdemes Isten létezésére felkészülni"

Mármint... melyikére?

8000 vallást ismerünk.

Melyikre készülsz? Ezek szinte mind különböznek, az istenük még csak véletlenül sem azonos!

És ráadásul sok isten olyan, hogy ha másik istent (is) imádsz, azt kegyetlenül megbosszulja!

2019. dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!