Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az "ISten nevét hiába szádra...

Az "ISten nevét hiába szádra ne vedd" parancsolat mire vonatokzik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Tízparancsolat szerint Isten nevét hiába nem szabad szájkra venni.


De mi Isten neve? Az, hogy "Isten", az még nem név, hanem csak kvázi "rang". De sokan azt mondják, magára az Isten szóra vonatkozik, hogy ezt a szót nem lehet szánkra venni méltatlanul.


Én viszont elgondolkodtam, mert szerintem ez így egyáltalán nem értelmes, hiszen akkor nem névént lenne definiálva a Tízparancsolatban.


Jahve? Elohim? Jehova?


Mit jelent ez a parancsolat pontosan? Mit nem szabad kimondani? Mert így akárhogyan lehet értelmezni.



2019. dec. 26. 19:10
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%
Jav: 40 ember
2019. dec. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

#20

És ezt miből tudod? Hiszen állítod, hogy ilyen nincs leírva a Bibliában.

2019. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
0%

Az idézeteket tekintve, mindig a Bibliát idézem, ami nem egyenlő azzal, amilyen magyarázat tartozik hozzá.


Ebben a tekintetben, nem csak a Tanúkat vádolják, hogy mást értenek egy vers magyarázata alatt, mint amit az egyházak akarnak emberekbe súlykolni.

2019. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
35%

Húha. :(

Kinyitottam a Bibliát, és megszámoltam az iratokat.

39. Héber, és 27 Görög irat van.

Te is megtudod számolni.

2019. dec. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

Én 72 könyvet számoltam. Számold újra, lehet már a számolás sem megy neked.

De újra kérdezem, hol hivatkozik erre a Biblia?


Az pedig továbbra sem igaz, hogy csak a Bibliát idézed. Számtalan alkalommal másolsz ki egész cikkeket az őrtoronyból, ami szintén felhasznál számtalan másik idézetet különböző íróktól, enciklopédiákból, stb...

2019. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

Valószinüleg az apokrif iratokat is beleszámoltad. A Te dolgod.

Ami pedig az örtorony folyóiratot jelenti, az a Biblia alapján készült. Ezt már számtalanszor elmondtam,


S ezt lehet elutasitani, vagy elfogadni, semmi sem kötelező. Szabad akarat van.

2019. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

"Valószinüleg az apokrif iratokat is beleszámoltad. A Te dolgod."

Hol írja a Biblia, hogy melyik az apokrif? Vagy nem az az elvetek, hogy egyedül az Írás?

2019. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%

Nem irtam, hogy a Biblia hivatkozik arra hogy 66 könyv van.

Sajnos félreérted a szavaimat.

De a teljes irás ennyiből áll, amit Isten ihletetsége alapján irtak. A Többi, betoldás, és sem a Biblia hangvételével, sem a mondanivalójával nem egyezik.

2019. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%
Az elv az, hogy összhangban legyen az adott irás Isten szándékával, gondolataival, és személyével. Ami mellékvágányra viszi ezeket, az már nem ide tartozik.
2019. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Jó, de mi alapján döntöd el azon felül, hogy az őrtoronyban ez van megírva? Főleg ha mint állítod, még utalás sincs erre a Bibliában? Ha nem lenne benne a Bibliádban az Énekek éneke, valószínűleg apokrifnek titulálnád a parázna versek miatt.
2019. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!