Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az "ISten nevét hiába szádra...

Az "ISten nevét hiába szádra ne vedd" parancsolat mire vonatokzik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Tízparancsolat szerint Isten nevét hiába nem szabad szájkra venni.


De mi Isten neve? Az, hogy "Isten", az még nem név, hanem csak kvázi "rang". De sokan azt mondják, magára az Isten szóra vonatkozik, hogy ezt a szót nem lehet szánkra venni méltatlanul.


Én viszont elgondolkodtam, mert szerintem ez így egyáltalán nem értelmes, hiszen akkor nem névént lenne definiálva a Tízparancsolatban.


Jahve? Elohim? Jehova?


Mit jelent ez a parancsolat pontosan? Mit nem szabad kimondani? Mert így akárhogyan lehet értelmezni.



2019. dec. 26. 19:10
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy nem mondhatod azt, hogy'Isten', csak úgy!

Én az előbb nem hiába mondtam, mert meg akartam mutatni, hogy mit nem szabad, így ezt szabad.

:)

Mondjuk azt is lehet mondani, hogy nincs Isten, vagy lehet gyalázni is, mert azt sem hiába teszi senki, hanem csak azért, mert rá van szokva és mocskos a beszéde, de azt lehet, mert úgysem kap érte semmilyen büntetést, ha egyszer amúgy sincs Isten, csak valami elszállt fanatikus hívő meg ne hallja, mert kupán vághatja az ipsét nagy szeretetében, ahogy a muszlim őrültek a francia vicclap humoristáit megnyuvasztották valami semmiségért, mert a vallásosak beleőrültek a fantáziálásukba.

Vagyis minden további nélkül mondhat bárki - bármit, de csak óvatosan, nem mindegy ki hallja.

2019. dec. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
30%

#6


A Jehova Tanúit szeretjük, de amit tanítanak és képviselnek azt gyűlöljük, mert félre vezetik és becsapják az embereket Jézus tanításával kapcsolatban!


Az Isten neve ez: Jézus Krisztus.

Jézus a földre leszületett Isten, ezért csak a legnagyobb tisztelettel és szeretettel szabad Róla beszélni! Aki tagadja Jézus Istenségét, az a nevét "hiába vette a szájára", mert tagadja Őt!



"Az, aki bár megismerhet, s nem fogadja el istenségemet, az előbb-utóbb emberségemmel sem fog tudni, Nekem megfelelő módon, szóba állni.


Amikor emberként éltem közöttetek, emberségemet különösképpen olyankor hangoztattam, amikor valaki istenségemből akart múlandó hasznot húzni. Az ilyen kijelentéseimből azt következtetni, hogy a lényeget tekintve Én ugyanúgy voltam EGY az Atyával, mint bárki emberfia, annak ellenére, hogy soha nem beszéltem arról, sőt mindig vigyáztam, hogy ne azonosítsam a ti kapcsolatotokat az Atyával egyenlőnek azzal a kapcsolattal, amelyet Én élek meg az Atyámmal, s ezért mondtam gyakran „az Én Atyám és a ti Atyátok” szavakat, tehát ebből azt következtetni, hogy csak azok a kijelentéseim mérvadók, amelyekkel emberségemet emeltem ki, ez nagy lelki veszéllyel jár!


Egyszerűen nemcsak arról van szó, hogy aki tagadja istenségemet, az képtelen átélni emberségemet is, hanem arról, hogy elvileg is le kell mondania arról, hogy útként vállaljon Engem, aki minden rászorulóban éppen istenségem által, valóban jelen vagyok (Máté 25:40).


Most nem térek ki ugyan részletesen arra a 6 (hat) megjelenési formámra, melyekről evangéliumaimban világosan beszéltem, de felsorolom ezeket:


1. Megtestesülésem által: emberi módon.


2. Evangéliumaimban: sugalmazott módon.


3. Egyházamban: titokzatos módon.


4. A szentségben: szentségi módon.


5. Az Engem szeretőkben: kegyelmi módon vagyok jelen.


(Ebben az ötben Én érzékeltetem veletek szeretetemet), és


6. Minden emberben: rászoruló módon valóban jelen vagyok.


(E jelenléti módomban Én vágyom a ti szeretetekre!)


E megjelenéseim istenségem valósága nélkül, csak szép szóvirágok lennének, melyek inkább csak bódítanának, semmint boldogíthatnának benneteket.


Ne feledd! Jönnek majd hamis krisztusok, hamis próféták, és ha lehet, még a választottakat is megtévesztik. Nemcsak úgy, hogy magukat krisztusoknak és prófétáknak mondják, hanem úgy is, hogy tagadják Bennem azt, Aki éppen értetek, valójában vagyok!


A teremtő Istennek feltétlenül meg kellett teremtenie az Önmagához méltó teremtményt. Önmagához pedig csak Önmaga méltó. Ezért feltétlenül teremtményesülnie kellett. Ez történt Általam, Velem és Bennem! Az értetek vállalt Önmagam kiüresítése nem más, mint az, hogy istenségem alapján olyan tökéletes ember tudtam lenni, aki mindenkor és minden embernek nemcsak példaképe, de az emberré váláshoz szükséges erőforrása is lettem! Tehát nemcsak arról van szó, hogy Nélkülem semmit sem tehettek, hanem arról is, hogy Általam, Velem és Bennem, mindenre és mindenkor képesek vagy, ami a benső békéteket, boldogságotokat illeti!


Megáldalak benneteket


istenségem teljességében,


emberségem elfogadására!"

Jézus; A HANG - könyv 3731

2019. dec. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos az előttem válaszoló, olyan idézeteket hoz fel, amik nem Isten ihletettsége által iródott. Még is azt állitja, hogy Mi csapjuk be az embereket.

Roppant érdekes, hogy a Biblia nem tartalmazza ezeket a gondolatokat, még is igazságnak nevezi, holott, Jézus a teljes irásokat nevezi igazságnak, amit a Biblia néven ismerünk, 66. könyvből áll, apokrif iratok nélkül.


Hogy miért van ez igy, arra nem térnék ki, sokan tudják, a választ erre.

2019. dec. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

#13

Te is elég gyakran idézel olyanokat, amik nem "Isten ihletettsége által íródtak", akkor miért nem gond?

2019. dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
28%

"Te is elég gyakran idézel olyanokat, amik nem "Isten ihletettsége által íródtak", akkor miért nem gond?"


Személy szerint a Bibliából idézek, ami Istentől ihletett, és elfogadott. Nem idézek más könyvekből.

Esetleg, egy magyarázat az ami lehet nem elfogadható másoknak. De az idézet Istentől származik.

2019. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

#15

Valóban csak a Bibliából idézel? Mutassam a hozzászólásaidat, ahol rendre hozod az idézeteket máshonnan?


Illetve ki mondta, hogy a Biblia 66 könyvből áll? Mert ennek a 16. század előtt semmi előzménye sincs. Egyik apostol sem írt ilyet, ha ezt mondod nekik, kiröhögnének.

2019. dec. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
28%

Nem 66. könyvből áll?

A Mózes 1 könyvétől a Jelenések könyvéig, 66 tekercset számolok, amiket a modern könyvkötészet, és nyomtatás kötött ennek megfelelően össze.

Egyébként a ha a Tekercsekben kellene kutatgatnod, igencsak nehezen találnád meg azokat a verseket, hivatkozásokat, amiket keresel.

2019. dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál arra, amit felvetettem, sőt semmire sem abból... Látom kényes neked.
2019. dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
Vagy inkább halvány lila gőzöd sincs róla, azért adsz kitérő választ.
2019. dec. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
0%

Az meglehet, hogy nem értek egy kérdést.

Viszont annyira nem vagyok hülye, hogy ne tudjak számolni.

Azt nem mondtam, hogy valaki a Bibliában leirta, hogy 66. könyvből áll Isten szava. Hanem azt irtam, hogy a 4 ember, akiket felhasznált ennek megirására, 66 beszámolót hoztak össze, amit legtöbb esetben a nevükhöz kötődik.

2019. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!