Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az "ISten nevét hiába szádra...

Az "ISten nevét hiába szádra ne vedd" parancsolat mire vonatokzik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Tízparancsolat szerint Isten nevét hiába nem szabad szájkra venni.


De mi Isten neve? Az, hogy "Isten", az még nem név, hanem csak kvázi "rang". De sokan azt mondják, magára az Isten szóra vonatkozik, hogy ezt a szót nem lehet szánkra venni méltatlanul.


Én viszont elgondolkodtam, mert szerintem ez így egyáltalán nem értelmes, hiszen akkor nem névént lenne definiálva a Tízparancsolatban.


Jahve? Elohim? Jehova?


Mit jelent ez a parancsolat pontosan? Mit nem szabad kimondani? Mert így akárhogyan lehet értelmezni.



2019. dec. 26. 19:10
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Azt a mondatot azokról irtam, akik a világban elismert forditónak számitanak a Biblia forditásukban, pedig beleirtak olyat is ami nem oda való."


És kik azok az elismert fordítók? Név szerint ,kérlek írj néhány nevet!

Neked tudnod kell hiszen azt is tudod hogy nem kritizálják a fordításukat és azt is hogy beleírtak olyat ami nem odavaló!

Ezért is kérdezlek téged mert ez a téma nagyon érdekel! Hol lehet erről bővebben olvasni?

2019. dec. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

,,Jahve? Elohim? Jehova?"


A Jehova az a Jahve (JHVH vagy YHWH יהוה) latinosítva.

Az Elohim (אֱלֹהִים) pedig nem egy szó nem Isten neve.


Egyébként én is hallottam már, hogy magára az Isten szóra is vonatkozik, de szerintem sincs így értelme hiszen a 10 parancsolatban a Isten nevéről van szó.

2019. dec. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Vuk-91 ***** válasza:
Én mindig úgy gondoltam, hogy a trágárkodásokra értik, ahol az Isten név szerepel.
2023. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!