Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a Valláskritika kategóriában feltett kérdések kb.100 %-a ütközik a kötekedés, provokáció tilalmával?

Figyelt kérdés
2020. márc. 23. 13:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
83%

"milyen jó, h megint jobban tudjátok nálunk, hogy mit gondolunk."


>Mivel annak idején én is jártam közétek, ezért tudom, mit gondoltok.


"Kár, hogy már megválaszoltuk, és tök mást, mint amit írtál."


>Azok nem valódi válaszok.


"A materialista vitakultűra kb. a béka segge alatt van. Először a szánkba adnak valami kamut, majd azt cáfolják."


>Ez nem igaz. Az összes vallás idegenkedik a valláskritktól (főleg a szekták). Ez mindig is így volt: Porfüriosz az ókorban egy 15 kötetből álló művet írt "A kereszténység ellen" címmel. A művet a hívek az ókorban elégették, így ma Porfüriosz valláskritikáját csak az ókori kersztény dokumentumokból ismerjük. Tudjuk például, hogy ő volt az első, aki megkérdőjelezte a Dániel könyvében lévő jóslatokat. Úgy látszik, hogy Porfüriosz a művével a kereszténység alapjait rengette meg, ezért semmisítették meg.


Kár, mert érdemes lett volna elolvasni, hogy a 3. században, miként látta a kereszténységet egy másként gondolkodó.



"Igaz, sok választásuk nincs, mert mindig buknak a vitában, mivel a vita logika alapú, a materializmus meg eleve kizárja a logikát."


>Ha buktunk volna a vitában, ma a kereszténység még kb. ott tartana, mint Darwin előtt, vagy legalábbis a 20. század elején, amikor még komolyan számoltak a tudósok a lélek/életerő gondolatával. Ma azonban Magyarországon a fiatalok többsége nem vallásos, vagy aki az, az nem veszi komolyan a vallását. Az ateista szemlélet, ami Isten nélkül magyarázza a világot és az életet, ma annyira elterjedt, mint talán sosem volt.


"De legalább ebben az egyben következetesek vagytok :)"


->A fentiek fényében én ebben nem lennék olyan biztos.

2020. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
A 32%-os egy troll/energiavámpír. Felesleges figyelembe venni a válaszait.
2020. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!