Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A LaVey-i sátánizmus egy...

A LaVey-i sátánizmus egy oximoron?

Figyelt kérdés

LaVey ateista volt, LaVey és az egyháza nem hiszi, hogy igaziból létezik a Sátán, és nem is imádják a Sátánt istenségként, ez így rendben is van, de akkor miért nevezik magukat sátánistának?

Ennek kb. annyi értelme van mintha valaki ateistának nevezné magát de közben hinné, hogy létezik Isten.



2020. ápr. 18. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Polgárpukkasztás, semmi más.
2020. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék,mert mikor én sátánistának mertem nevezni őket,virtuálisan halálra lettem kövezve,hogy hát ők ateisták...de bakker,ők hívják így magukat,nem én találtam ki.
2020. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
De szegénykék nem túl népszerűek,legalábbis nem a jó hírükről...ateistáktól,spirituális sátánistáktól és keresztényektől is hallottam már elég egyöntetűen,hogy ez valami bohócirányzat.
2020. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében oximoron, vallásos fanatikusok csoportja, szóval nekik úgy is mindegy.
2020. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
lényegében ateistek, de olyanok mint akik ezen az oldalon az ezotéria kategóriában tesznek fel kérdéseket, tehát nem komplettek az biztos
2020. ápr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Azért nevezik magukat sátánistának, mert a bibliai, és egyéb pogány Sátán figurák által képviselt életszemléletet követik. Ahogy egy másik kérdésnél már írtam, nevezhetnék magukat prometheus-istának, vagy pán-istának is, hiszen az elv hasonló, de a Sátán jobban ismert. Egyébként a LaVey-i sátánizmus kicsit több, mint ateizmus + hedonizmus, LaVey úgy gondolta, hogy némely ateistának szüksége van vallásos keretre az életében, akkor is, ha nem hisz semmiben, illetve módot kell találni arra, hogy bizonyos érzéseket kiélhessen egy rituális környezetben. Ezért is vannak rituáléink. LaVey 1966-ban alapította meg az első sátánista egyházat. Ha egy teista csoport képes lett volna 66-ig egyházzá szerveződni, akkor ma ők lennének az original sátánisták, de ez nem történt meg. A többi vallásnak pedig nem kell szeretnie minket, nem azért vagyunk.
2020. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Keresztényellenes ateisták.
2020. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyanok mint egy átlag ember. Ennek a fajta sátánizmusnak pont az a lényege hogy mindenki benne van aki nem is tud róla. Mivel már az is sátánistának számít aki nem veti alá magát a teremtő törvényeinek hanem a szabad akarata szerint él
2020. dec. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!