Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kicsoda Mihály Arkangyal?

Kicsoda Mihály Arkangyal?

Figyelt kérdés
Akkor kérem az érveket versekkel alátámasztva.köszi.
2020. máj. 20. 13:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
14%
Egy fiktív karakter a Biblia c. könyvben.
2020. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Egyike az arkangyaloknak.
2020. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
na ne szédits
2020. máj. 20. 14:22
 4/28 anonim válasza:
64%
A következőt ajánlom: google: Mihály Arkangyal.
2020. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
55%

Oltalmaz minket a Sátán gonosz kísértései ellen. Quis ut Deus?

Mindig látja az Úr arcát, Isten szent angyala.

Sokszor beszélgettem vele imában. Bátran kérd a segítségét az élet küzdelmeiben.

2020. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%

Ezután háború támadt a mennyben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkánnyal, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt.


Jelenések 12,7


Az igazság és a szeretet Istenének oldalán áll.

2020. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

Szia,


Érdekes ez a kérdés. Az "arkangyal" egy görög kifejezés, és ha az "ark" előtagot nézzük, akkor azt találjuk, hogy az arch- előtag jelentése első, fejedelem, fő, vezető.

Különböző igeversek egybevetéséből kitűnik, hogy "Mihály" azonos Jézus Krisztussal. Dániel könyve szerint Mihály az Isten népének fejedelme. (Dán. 10,21.) Ez a fejedelem azonban maga is Isten. (Józs. 5,13-15.) Júdás apostol pedig "arkangyalnak" mondja Mihályt. (Júd. 9.) Pál apostol viszont arról beszél, hogy Jézus visszajövetelekor az igazak feltámadása "arkangyal szózatára" történik. (I.Thess. 4,16.) Jézus pedig azt mondja el, hogy a halottak az Ő szavára, az "ember Fiának" szavára támadnak majd fel. (Ján. 5,28.)

Jézus Krisztus a történelem folyamán mindig akkor lépett fel "Mihály"-ként, amikor Isten és az Ő népe oldalán a gonoszság erőivel szemben küzdelembe indult. A perzsa uralkodóval szemben azért, hogy az Ő népét bocsássa el, és engedélyezze Jeruzsálem és a templom felépítését. (Dán. 10,13.) Mózes sírja felett Sátánnal szemben. (Júd. 9.) A végső időben, amikor Isten népét megszabadítja a bűn világából. (Dán. 12,1.)


Üdv. Péter

2020. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
7-es ne fárasz ezzel a vad gondolattal,hogy Jézus a végén Mihály arkangyal mert dobok egy hátast! :-) lesz aki szerint maga budha az? :-) ne vicceljetek csak komolyan!
2020. máj. 20. 15:04
 9/28 anonim ***** válasza:
84%
Mihály az egyik arkangyal, a Bibliában úgy látjuk, mint Isten népének oltalma, az Ószövetségben Izraelé, az Újszövetségben az Egyházé, illetve a mennyei seregek vezére, a sátán ellenfele.
2020. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező,


Ha megnézed a válaszokat én voltam az egyetlen aki eleget tett a kérésednek és "az érveket versekkel alátámasztva" írta.

Sajnálom, hogy "vad gondolatnak" titulálod ezt az érvelést a versekkel alátámasztva, mert én nem viccnek szántam, és komolyan írtam amit írtam.

Jómagam teológiát végeztem és sokat foglalkoztam ezzel a kérdéssel.

Hálás lennék, ha kikeresnéd ezeket a bibliai igéket, végigolvasnád, átgondolnád, és utána megvitatnánk a kérdést.


üdv. Péter

2020. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!