Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten szabad akaratot...

Ha Isten szabad akaratot adott Ádámnak és Évának, akkor utána miért kéri őket számon a tettükért ? Ugyanis a szabad akaratban benne van az, hogy jót /vagy rosszat teszünk.

Figyelt kérdés

Minek tette oda a Minden Tudás fáját, ha nem akarta, hogy Ádámék egyenek róla ? Miért nem lépett közbe, amikor a kígyó, azaz a Sátán megkísértette őket ?


Az Istennek hatalma lenne a Gonosznak, a Sátánnak is parancsolni, hovatovább elpusztítani a Sátánt. Most a szabad akarat azzal jár, hogy az ember hoz jó és rossz döntéseket, mert ugye a döntés a miénk.


Ha Isten azt akarta, hogy CSAK JÓ DÖNTÉSEKET hozzunk, akkor miért nem teremtett minket TÖKÉLETES, HIBÁK NÉLKÜLI, ELŐRE BEPROGRAMOZOTT ROBOTNAK ? Ezt nagyon nagyon nem értem.


Ha Isten belénk programozta a rossz döntésének LEHETŐSÉGÉT, akkor utána meg ne szidjon, vagy kérjen már számon minket.


Ez olyan, hogy valaki létrehoz egy szar számítógépet, akkor az alkotó a hibás, nem a számítógép.


Kérem minden pontra reagáljatok !!



2020. jún. 7. 23:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Bárhogy keverjük-kavarjuk,aki hagyja meghalni a gyerekét bármilyen indokkal,az csapnivaló szülő. Az NEM szülő.
2020. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Azt, hogy a gyerekem kirohanjon az autók közé, természetesen nem engedném.


Én abban adnék szabad kezet a gyerekemnek, hogy maga dönthesse el, mi a jó és rossz, és el tudja DÖNTENI.


Ezt hívják BIZALOMNAK. És semmilyen retorziót nem alkalmaznék vele szemben.


Tiszteletben tartanám a szabad akaratát, egy önálló autonóm személy.


De Isten úgy tűnik másképp gondolkodik.

2020. jún. 10. 11:42
 23/27 A kérdező kommentje:

Nem hagynám meghalni Rachel !!!!


Olvasd el az előző kommentemet!

2020. jún. 10. 11:43
 24/27 anonim ***** válasza:
Te is olvashatnál,mert az a válaszom nem neked szólt.
2020. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánat :D
2020. jún. 10. 11:48
 26/27 anonim ***** válasza:
Istenre céloztam,mert a szülő-gyerek példáról szóló vitában benne voltam egy tanúval és sajnos most sem érti,hogy miről beszéltem.
2020. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, visszautalnék a 15. kommentedre, ahol ezt írod:

űHát de épp ez az, Isten a szabad akarattal megadta nekünk a jogot, hogy mi eldönthessük mi a jó és a rossz.

Én előtte a hozzászólásomban épp azt fejtegettem, hogy NEM dönthetünk arról, mi jó és mi rossz. Megteszed, hgy visszatekersz és újra elolvasod? Isten már meghatározta, mi a jó és mi a rossz. Az első emberpár arról dönthetett szabadon, hogy engedelmeskedik-e Istennek , megbízik-e benne annyira, hogy elhiszi neki, hogy ha Ő mondja, hogy ne egyél a fáról, akkor biztosan jót akar és valóban az a legjobb az embernek, ha nem eszik róla.

A szabad akaratodat tehát arra használhatod, hog szabadon válassz az Istennek való engedelmesség , vagy az engedetlenség közt, de arra nincs felhatalmazásunk (és nem is vagyunk alkalmasak), hogy megállapítsunk alapvetéseket, hogy mi a jó és mi a rossz. (Most ne ragadjunk le evidens kérdéseknél, pl gyilkosság, erőszak stb).

És itt rögtön átköthetünk a töképletesség kérdésére is, arról is kicsit korábban írtam, hogy a tökéletesség is a cél függvénye. Az első emberpár tökéletesen alkalmas volt arra, amire Isten teremtette őket, de arra nem, hogy a jó és rossz FOGALMÁT meghatározzák.

Amikor megszegték a tilalmat, megkérdőjelezték Isten jogát, hogy Ő mondja meg valamiről, hogy az jó-e, vagy rossz. Viszont mivel az ember teljességgel alkalmatlan erre, látszik is az eredmény.

2020. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!