Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten szabad akaratot...

Ha Isten szabad akaratot adott Ádámnak és Évának, akkor utána miért kéri őket számon a tettükért ? Ugyanis a szabad akaratban benne van az, hogy jót /vagy rosszat teszünk.

Figyelt kérdés

Minek tette oda a Minden Tudás fáját, ha nem akarta, hogy Ádámék egyenek róla ? Miért nem lépett közbe, amikor a kígyó, azaz a Sátán megkísértette őket ?


Az Istennek hatalma lenne a Gonosznak, a Sátánnak is parancsolni, hovatovább elpusztítani a Sátánt. Most a szabad akarat azzal jár, hogy az ember hoz jó és rossz döntéseket, mert ugye a döntés a miénk.


Ha Isten azt akarta, hogy CSAK JÓ DÖNTÉSEKET hozzunk, akkor miért nem teremtett minket TÖKÉLETES, HIBÁK NÉLKÜLI, ELŐRE BEPROGRAMOZOTT ROBOTNAK ? Ezt nagyon nagyon nem értem.


Ha Isten belénk programozta a rossz döntésének LEHETŐSÉGÉT, akkor utána meg ne szidjon, vagy kérjen már számon minket.


Ez olyan, hogy valaki létrehoz egy szar számítógépet, akkor az alkotó a hibás, nem a számítógép.


Kérem minden pontra reagáljatok !!



2020. jún. 7. 23:01
1 2 3
 11/27 Mansour ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én is írtam már ki hasonló kérdést, érdemes végigolvasnod: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2020. jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Illetve még az is eszembe jutott, hogy szerintem a jó relatív.


Úgy értem, mindenki a saját értelmezése, értékítélete alapján dönti el, mi a helyes, helytelen, mi az erkölcsös, erkölcstelen. Kinek van joga eldönteni, mi a jó ?


Nem olyan egyértelmű a választóvonal. Olykor alig látszik a határ a jó és rossz között.


Lehet, hogy Béla valamit jószándékúlag csinálna, de rosszul sül el. Béla tesz valamit, amit jónak, erkölcsösnek gondol, de Sári nem ért ezzel egyet, pont ellenkező a véleménye.


Akkor ennél a szituációnál most a jó szándékot nézzük, vagy azt, hogy rossz lett az eredménye, végkimenetele az adott tettnek ? Melyik lesz a releváns, perdöntő információ ?


Vagy mit tudom én, Béla tesz valamit, ami neki jól esik, viszont senkinek sem árt vele. Akkor itt beszélhetünk arról, hogy Béla rossz volt ?


Kérlek titeket erre és a 10-es KOMMENTEMRE IS REAGÁLJATOK !!!

2020. jún. 8. 15:00
 13/27 A kérdező kommentje:

Ha 2 ember csinál valamit, amiben mindketten örömüket lelik, úgy, hogy közben nem ártanak vele senkinek és nem okoznak gondot senkinek, akkor az például miért lenne bűn ?


Abban az esetben persze, ha mindkét fél beleegyezett és mindkettőjüket boldoggá teszi.

2020. jún. 8. 15:06
 14/27 anonim ***** válasza:

Szia

12-es kommentedben írod:

Úgy értem, mindenki a saját értelmezése, értékítélete alapján dönti el, mi a helyes, helytelen, mi az erkölcsös, erkölcstelen. Kinek van joga eldönteni, mi a jó ?

Nos hát ez a fő probléma, hogy mindenki jogot formál magának arra, hogy eldöntse,mi a jó és mi a rossz.

Az Édenben Ádámnak és Évának nem azt kellett eldönteniük, hogy mi a jó és mi a rossz! Ezt Isten már megállapította. Egyedül Neki van ehhez joga. Ő tudja, hogy abszolút értelemben mi a jó és mi a rossz. Mi emberek valóban csak "relatíve" látjuk a dolgokat, általában a saját szemszögünkből. Épp ezért van szükségünk Isten vezetésére, aki a teljes képet látja és minden fölött áll. Tehát visszatérve az édeni történésekhez, itt Isten konkrétan meghatározta mi a jó és mi a rossz: Jó, ha nem eszel a fáról, a rossz pedig, ha eszel, és ezért járt a büntetés is. Nekik nem eldönteni kellett volna mi a jó és mi a rossz, hanem jól dönteni, vagyis engedelmeskedni Istennek. Jól kellett volna használni a szabad akaratukat. Az a bizonyos "jó és rossz tudásának fája" is épp ezt a jogát szemléltette Istennek és azzal, hogy az ember mégis szakított róla, tulajdonképp magának akarta ezt a jogot. Vagyis azt mondta:"Nekem ne mondja meg senki, majd én eldöntöm, mi jó nekem..."

Ma is hányszor hallod ezt!

2020. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Hát de épp ez az, Isten a szabad akarattal megadta nekünk a jogot, hogy mi eldönthessük mi a jó és a rossz.


Ha nem akarta volna, hogy mi dönthessünk erről, akkor nem adott volna, vagy nem kellett volna szabad akaratot adnia.

2020. jún. 9. 17:42
 16/27 A kérdező kommentje:
Ha Isten szolgákat akar, ne adjon nekünk szabad akaratot.
2020. jún. 9. 17:47
 17/27 anonim ***** válasza:
A magad nevében beszélj kérdező,mivel sokan ennek ellenére se adnánk fel a szabad akaratunkat. Én speciel nem szeretnék robot lenni.
2020. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szia


Az ember amikor szabad akaratot kapott gyakorlatilag gyermek volt - nem volt tapasztalata.

Isten ezért mondta meg hogy mi az amit tegyen és mi az amit ne, hiszen mindennek vannak következményei.


Hasonlat ként: a szülő elmondja a gyermekének hogy ne nyúljon a forró tűzhelyhez, mert....

A gyereknek szabad akarata van és legtöbben jól döntöttünk és nem nyultunk a forró tűzhelyhez.

Ám voltak és vannak akik már csak azért is kipróbálják - ilyen esetben valóban a szülő a hibás a fájdalomért amit a gyermek elszenved?

2020. jún. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
18-as, én viszont szülőként, ha a gyerek tesz valamit, azt rábíznám, hadd feszegesse a határait. Nem büntetném meg őt.
2020. jún. 10. 08:25
 20/27 anonim ***** válasza:
53%
Így van,ahogy a kérdező írta. De ha látom,hogy épp olyasmire készül,ami életveszélyes is lehet,akkor bizony közbeavatkozom,pl az úttestre se engedem kirohanni a gyereket a szabad akaratra hivatkozva. Mutass egy szülőt,aki így tesz és ennek ellenére jó szülőnek tartják (Istenen kívül persze,mert felőle aztán felfordulhatnak a gyerekei,a szabad akarat úgyis mindent megmagyaráz...)
2020. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!