Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták! Mi miatt nem...

Kedves Ateisták! Mi miatt nem vagytok vallásosak? Mi a véleményetek a keresztény tanitasról, a vallásról, Istenről, Bibliáról?

Figyelt kérdés
Találkoztatok már elvakult szektással, aki erőszakkal meg akart titeket téríteni? Mi volt a reakciótok? Szépen elküldtétek őt, vagy elhajtottátok a pics*ba ?

2020. jún. 9. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 A kérdező kommentje:

Én attól megyek a falnak, amikor a mesekönyvükből másolnak be oldalas idézeteket. Az ilyen embereknek miért nincsen önálló gondolatuk ????


Amit írnak, az nem saját gondolat, hanem a Bibliából veszik. Hogy lehet valaki ennyire önállótlan és önálló gondolkodásra képtelen ?

2020. jún. 9. 22:57
 2/78 anonim ***** válasza:
68%
Az ember alapból ateista.
2020. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
80%
4 év piarista gimnázium miatt lettem ateista.
2020. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
87%
A gyerekkorom a szuleimnek hala Jehova tanui kozott telt. Boven eleg volt, tobbet semmilyen bibliai temaval nem foglalkozom.
2020. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:
4-es részvétem, borzalmas lehetett...
2020. jún. 9. 23:24
 6/78 A kérdező kommentje:

Szerintem a vallás csak egy eszköz, amit politikai és hatalmi célokra használnak, illetve amivel manipulálni tudják a tömeget.


Írjatok még bátran :)))

2020. jún. 9. 23:32
 7/78 anonim ***** válasza:
29%

A vallás erkölcsi és lelki útmutatás is. A vallás támasz is. A vallás diszciplina. A vallás segített meditációt tanulni.

De ettől még ateista vagyok. Mert ezek mennek vallás nélkül is. De megtanulni nem tudtam volna vallás nélkül. Legalábbis én nem.

2020. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
21%

"Én attól megyek a falnak, amikor a mesekönyvükből másolnak be oldalas idézeteket."


Én inkább arra volnék kíváncsi, ha valami (=a vallásosság) nem érdekel, akkor miért foglalkozol vele ilyen szinten? :) Mesekönyvezgethetsz itt, de ez csak az indulatodat mutatja, nem az intellektuális fölényedet. Már az sem vall nagy észre, sem jóindulatra, hogy a szektákat és a vallásokat összemosod. Mifelénk eztet' buta provokácijónak' hívják, kérem alássan :)


"Amit írnak, az nem saját gondolat, hanem a Bibliából veszik. Hogy lehet valaki ennyire önállótlan és önálló gondolkodásra képtelen ?"


Ugyanúgy, ahogy te egy hívővel való vita során a kedvenc ateista filozófusod érveit vennéd elő emlékezetedből, nem a saját eredeti gondolataiddal operálnál. Ilyen egyszerű, én nem hiszem, hogy ettől butább vagy intelligensebb lennél, mint egy hívő.

2020. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 A kérdező kommentje:

Képzeld, ez nem igaz. Mert míg a keresztények, hívők 100%-ban a Bibliára hagyatkoznak és minden más racionális észérvet egyből lesöpörnek az asztalról, én kritikusan állok a dolgokhoz, merek megkérdőjelezni dolgokat.


És képzeld, én semmiféle ateista filozofustól nem idézgetek, mégpedig azért, mert nincs szükségem rá, ezeket a gondolatokat teljes mértékben saját meggyőződésből mondom.


Egy ezeréves elavult könyvnél előrébb tartom a saját gondolkodásomat, értékítéletemet és saját hitemet. Van egy hitem, és én abból nem engedek, semmilyen könyv hatására.


Elég a szolgai mentalitásból, a kritikai gondolkodásé a jövő, merni kell feltenni kérdéseket, hovatovább felülbírálni dolgokat.


Nekem nem kell hogy a szájamba adják mi a jó, el tudom dönteni én magam is.


Csupán logikai gondolkodásra és józan gondolkodásra van szükség, és megtudhatjuk, a vallás és a Biblia úgy sületlenség ahogy van.

2020. jún. 10. 00:26
 10/78 A kérdező kommentje:

Én nem idézgetek senkitől és semmitől, mert nincs szükségem rá. Van egy saját világképem, kritikusan állok a Világhoz és sok tekintetben kérdőjelezem meg pl a Bibliát is.


Úgyhogy 100%-ban az én meggyőződésem ez, semmiféle ateista filozófustól nem idézgetek, lopok dolgokat, mert az nem az én gondolatom.


Az idézgetés a gondolkodásra képtelen és saját véleménnyel nem rendelkező emberek "kenyere". Nekem van önálló, saját gondolatom és Világom és büszke vagyok rá.

2020. jún. 10. 00:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!