Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták! Mi miatt nem...

Kedves Ateisták! Mi miatt nem vagytok vallásosak? Mi a véleményetek a keresztény tanitasról, a vallásról, Istenről, Bibliáról?

Figyelt kérdés
Találkoztatok már elvakult szektással, aki erőszakkal meg akart titeket téríteni? Mi volt a reakciótok? Szépen elküldtétek őt, vagy elhajtottátok a pics*ba ?

2020. jún. 9. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 A kérdező kommentje:

Az ilyen szektásokra, bigottak pedig felsőbbrendűnek képzelik magukat.


Bocsánat, én nem vagyok annyira önállótlan hogy ne tudjam eldönteni, mi a jó és a rossz.


Vallás nélkül is tudom, hogy a gyilkosság rossz, a lopás rossz.


És nekem semmilyen szektás ne írogasson meg térítgessen, meg ne küldjön idézeteket, mert fellövöm őket a Marsra, ha szép szóból nem értenek.

2020. jún. 10. 10:21
 22/78 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom ateistának számítok -e( bár biztos annak)

Én inkább mindent megkérdőjelezek. Úgy érzem, hogy mi emberek senkik vagyunk ahhoz, hogy tudjuk az emberiság, a világegyetem eredetét.

Egyszerűen nem tudjuk, mert honnan tudnánk?

A bibliából? Azt is valószínű emberek írták, ráadusul nagyon rég, nem tudhatjuk milyen céllal, nem tudjuk bizonyítani, hogy igaz lenne amit leír (és ide nem kérek vallásos hülyeségeket, hogy dehogynem tudjuk, minden nap ott van isten bla bla)

A tudományt ugyanúgy megkérdőjelezem...mert az mindent meg akar magyarázni, még azt is amit lehetetlen.

Volt egy big bumm - de hogyan? Miből lett? Miért? Ki/mi miatt? tényleg volt?

Egyszerűen nem tudjuk a választ, ezért mindenféle dolgokhoz folyamodunk amiket elhihetünk.

Semmit nem tudunk, és bármi lehetséges, lehet olyan magyarázat van rá, amire nem is gondolnánk, és a vallás/tudományos stb magyarázatok azért lettek kitervelve, hogy elvegyék a figyelmünk a valóságról.

De az is lehet hogy a biblia igaz. Egyszerűen ha nem tudom biztosra, mert semmi bizonyíték nincs rá - így nem fogok elhinni semmi ilyet.

2020. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 A kérdező kommentje:

Azért a tudományos tézisek bizonyíthatóak racionális módon. A vallás fegyvere a "hit".


A bigott szektás keresztények meg úgy adnak elő mindent, mintha ők szarták volna a spanyol viaszt, mintha a Világ és az Univerzum mindenttudói és megcáfolhatatlan bölcsei lennének, és persze tetszelegnek abban a szerepben, hogy ők Isten egyedüli, kiválasztott, megvilágosodott gyermekei, báránykái.

2020. jún. 10. 10:37
 24/78 anonim ***** válasza:
28%

Azért az egy dolog, hogy megpróbálnak mindent bizonyítani, de nem minden 100 % fix amit mondanak a tudósok. Inkább ők is teóriákat gyártanak, amit meg is próbálnak bebizonyítani, alátámasztani. Szóval ha választani kell, persze, inkább a tudománynak hiszek. De ott sem fogok mindent elhinni.


A vallás úgy szintén, ésszerűtlennek tűnik, ott tényleg csak vakon el kell hinned amit írnak, mer az úgy van, ne is próbálj rajta vitázni. Szóval egyértelmű, hogy ezenkek nem tudok hinni, de ott van bennem az a "mivan ha mégis igaz" érzés.


Ezer féle teória van arról, hogy keletkeztünk. Még olyan elmélet is van, hogy az alien-ek hoztak minket létre, mert a földről akartak aranyat bányászni, és mi voltunk a rabszolgáik :D

Buta és hihetetlen, de ha se cáfolni se alá támasztani nem tudom, így ez is ott van lehetőség ként.


Mivel nem tudhatom mi az igazság, nem zárok ki mindent, de ugyanakkor elhinni sem akarok mindent.

2020. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 A kérdező kommentje:

Ha létezik Isten, úgy ahogy a Bibliában le van írva, miért nem jön le, miért nem mutatkozik meg előttünk??!! Ezt nem értem !!!!


Erre többféle magyarázat lehet:


1: Azért mert Isten nem létezik


2: Létezik valamilyen formában, de nem olyan végletekig leegyszerűsített, bugyuta formában, mint ahogy a Biblia elő akarja adni.


Ami engem illet, nem zárom ki egy Isten létezését, a bibliai értelmezéssel viszont nem értek egyet. Végtelenül le van ott egyszerűsítve és butítva.


Ha létezik is ilyen isteni entitás, akkor szerintem az nem egy személy, hanem inkább van a Világmindenség, az, Univerzum, különböző erejű, és egymással ellentétes irányba ható energiák, ciklikusság, erő, Teremtő erő, körforgás, folyamatosság.


Meg ilyen hülyeségekkel etetni, hogy csodatételek, meg hogy Menny és Pokol.... Hagyjuk már, ezt még Móricka sem hiszi el....

2020. jún. 10. 11:11
 26/78 A kérdező kommentje:

Vagy inkább úgy képzelem el, hogy minden ami ebben a Világban megnyilvánul, meg mutatkozik, ember, állat, növény, az energiák, erők, hatások és ellen hatások, azok mind-mind egy darabocska az isteni egészből.


Tehát az úgynevezett Isten az maga a Világmindenség, az Univerzum.


Mi pedig, minden élőlény, energia, erő, hatás, ellen hatás egy egy darabocska istenből és ezek alkotnak egy nagy egészet, amit istennek, azaz az, Univerzumnak hívunk.


Szerintem ez sokkal ésszerűbb és logikusan magyarázat, mint a bibliai értelmezés, és valljuk be szerintem elfogadhatóbb is.

2020. jún. 10. 11:20
 27/78 anonim ***** válasza:
50%

Igen az tök jó, ha van egy elméleted, úgymond van egy hited, amit te logikusnak találsz.

Nekem is megvan ez.

Szerintem valaki/valami vagy akár valakik létrehozták a földet vagy csak az embereket, és önző célra használják. Az igazságot pedig jól mélyen el akarják titkolni, hogy még csak ne is gondolkodjunk el a dolgokon. De ez csak az én teóriám, és én ki vagyok ahhoz hogy tudjam mi az igazság? :D


Épp ezért inkább csak megkérdőjelezem a dolgokat, de valamilyen szinten ott van az a "mivan ha mégis úgy van" érzés (bocsi ha túl sokat ismétlem önmagam)

Nyilván, ha az Istenben való hitről van szó, én sem úgy képzelem el ahogy a bibliában van :D

Plusz ha létezik egy hasonló bibliaszerű Isten, aki egyszer csak gondolt egyet és pár nap alatt megteremtette a földet, akkor mit csinált előtte?

Addig is léteznie kellett. Csak úgy lazult? Vagy ha nem létezett, akkor mi/ki hozta őt létre? A semmiből keletkezett az isten is? Ha valaki létrehozta őt, akkor neki is van úgymond teremtője, nemde?


A biblia csak arról ír, hogy a földet és az embereket, meg pár égitestet megteremtett. De a tudomány mégis hatalmas univerzumot fedezett fel. Akkor azt ki hozta létre? Vagy ha ekkora univerzumot is a bibliai Isten teremtett, akkor miért csak pont a földre tett élőlényeket? Akkor mi értelme volt ennyi galaxist létrehoznia, ha ott semmi nincs?


Én személy szerint nem tud elképzelni, hogy csak itt lenne élet, matematikailag is kb lehetetlen, hogy máshol ne alakult volna ki valamilyen életforma. Akkor azokat ki teremtette?


Ezekről órákig tudok vitatkozni a hívő nagynénémmel, de ész érvei egyszerűen nincsenek, csak hogy hinni kell a bibliában és kész :D

2020. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
100%
Nem ateista,hanem agnosztikus vagyok,tehát a létezését Istennek nem zárom ki teljesen. De az,hogy szeretne...voltam keresztény,de úgy érzem,hogy sok kérdésre meg se próbáltam választ keresni. És nem áll össze a kép a szeretet meg a bűneset között,ugyanis szerintem egy szerető Isten jelenlétében elő se fordulhatna ilyesmi. Egy szerető Isten nem átkozná végig az egész emberiséget olyanért,amiről már a 3. ember se tehetett.
2020. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 A kérdező kommentje:

Meg Ádámot és Évát ki szülte a világra ? Vagy csak úgy lettek ? Csak úgy lenni ellentmond a biológia törvényeinek, egy emberi élethez kell spermium és petesejt, 1.emberpár hogy jöhet létre apa meg anya nélkül ?


Szóval itt tényleg inkább az evolúció figyelhet be, meg az is abszurd, hogy Ádám és Éva előtt senki sem létezett.


Keletkezett egyáltalán a Világ, vagy mindig is létezett, ez sem világos számomra. Ha meg egyszer létrejött a Világ, akkor annak mi volt a gyújtózsinórja, a beindítója ?

2020. jún. 10. 12:07
 30/78 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon fura ez az egész..... Ha lenne ilyen isteni létező, vagy entitás, akkor miért nem fedi fel magát ? Miért rejtőzködik ? Egyáltalán létezik ?????
2020. jún. 10. 12:11
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!