Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták! Mi miatt nem...

Kedves Ateisták! Mi miatt nem vagytok vallásosak? Mi a véleményetek a keresztény tanitasról, a vallásról, Istenről, Bibliáról?

Figyelt kérdés
Találkoztatok már elvakult szektással, aki erőszakkal meg akart titeket téríteni? Mi volt a reakciótok? Szépen elküldtétek őt, vagy elhajtottátok a pics*ba ?

2020. jún. 9. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 A kérdező kommentje:

Egyébként meg 8-as, ez a kérdés az ateistáknak szólt, nem a hogyan mondjunk kortesbeszédet Isten és a Biblia mellett Mozgalom. És nem a kérdésre válaszoltál. Szóval tovább lehet repkedni innen...


Csak ateisták írjanak, mert őket szólítottam meg a kérdésben és csak a kérdésre válaszoljanak!!

2020. jún. 10. 01:09
 12/78 A kérdező kommentje:
Hittérítők kíméljenek !!!! Ez nem az a kérdés !
2020. jún. 10. 01:13
 13/78 anonim ***** válasza:
57%

Mert én tudni szeretnék, nem hinni.

A kereszténység valaha egy előre vivő tanítás volt, de már akkor is sok hátránya volt mellette.

Ma meg inkább egy visszahúzó erő, ami mellett van egy kevés előnye is.

2020. jún. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
69%

"Kedves Ateisták! Mi miatt nem vagytok vallásosak?"


Voltam vallásos, és rájöttem, hogy nem nekem való.


"Mi a véleményetek a keresztény tanitasról, a vallásról,"


Vannak benne pozitív dolgok, de nem tetszik, hogy pl. parancsba van adva a szeretet.


"Istenről,"


Nem igazán szimpatikus. Nézd meg az ószövetségi szereplését. Nézd meg, hogy - ha létezik! - mennyi mindent megenged ma, és persze minden rá van kenve a Sátánra. Mintha ő nem lenne mindenható, aki megoldhatná a dolgokat.


"Bibliáról?"


Vannak jó részei pl. zsoltárok de olyan is, ami nevetséges, pl. amikor a szamár megszólal. Mindenesetre az európai kultúra egyik alapkönyve, ezért ismerni kell legalább valamennyire.

2020. jún. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
25%

"Mert míg a keresztények, hívők 100%-ban a Bibliára hagyatkoznak"


Ez egy katolikus vagy ortodox keresztényre nem illik, mert nekik a hagyomány is fontos.

2020. jún. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
31%

#9: 100%?


Tudod te mennyien olvasták keresztények közül a Bibliát?

A Biblia az ó és új testamentum, mégis az új testentum a gyakrabban használt katolikusoknál.


Vannak keresztények, akik még olvasni sem tudnak (túl kicsik hozzá, vagy 3. és 4. világ tagjai). Szóval óvatosan ezekkel a 100% dolgokkal.

2020. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 A kérdező kommentje:

Úgy értem, ha egy vitában érvelniük kell, folyton a Bibliából idézgetnek és lopnak gondolatokat, azért mert saját gondolatuk és véleményük nincs.


Ez főleg a gyakoris szektásokra és hittérítőkre jellemző, akik nagyon fasza és menő csávóknak hiszik magukat, hogy sikerült be CTRL C CTRL V-zniük egy bibliai idézetet.

2020. jún. 10. 09:09
 18/78 A kérdező kommentje:

Ezeknek az embereknek nincs saját véleményük és 1 önálló gondolatuk mert folyton a Könyvükből idézgetnek.


Én ellenben senkire nem hivatkozó, semmilyen könyvre vagy filozófusra, nekem van önálló véleményem és vannak önálló gondolataim.

2020. jún. 10. 09:11
 19/78 anonim ***** válasza:
50%

Szertinem beszélgess hús-vér keresztényekkel is, ne csak neten.

Jelentős különbség van a két csoport között.

2020. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 A kérdező kommentje:

Ha pl van egy bűn, és azt definiálják, vagy egy tantétel, akkor azt sem saját meggyőződésből mondják, hanem szó szerint visszaöklendezik szóról szóra, ami a Bibliában van. Sajnos sok ilyen gyakoris elvetemült, elvakult szektással találkoztam.


Az a helyzet viszont, hogy az nem a saját véleményük, csak szeretnék azt hinni. Szánom őket szegényeket....

2020. jún. 10. 10:00
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!