Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények mire alapozzák...

Keresztények mire alapozzák Jézus istenségét mikor Jézust saját korában senki nem nézte Istennek?

Figyelt kérdés
Jézus évekig tanított, prédikált, sok ezer embert szólított meg, közöttük járt, de nem nézte Istennek senki. Igazából követője is alig volt. A Biblia sok párbeszédet ír le Jézus és a zsidó emberek között, vagy a zsidó papokkal, Pilátussal stb. Nem csak hogy nem nézték Istennek, de volt hogy a tömeg meg akarta kövezni, a zsidó papok pedig a halát akarták. Eléggé hihetetlen hogy Isten személyesen jelenik meg a földön, de senkit nem tud meggyőzni. Júdás, aki az egyik legrégebbi tanítvány volt, fillérekért elárulta Jézus. Teljesen egyértelmű hogy ő sem nézte Istennek. Kérdésem hogy keresztények miből gondolják, Jézus Isten, ha azok az emberek akik személyesen beszéltek vele, nem nézték Istennek?

2020. jún. 16. 09:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
49%

Hát Péter, hiába tanultál teológiát. Még maga Sir Isaak Newton matematikus is közelebb állt a Biblia igazságaihoz, pedig nem volt, vagy végzett teológiát.

Ha igaz lenne amit irsz, akkor a Bibliában irtak többi részével összhangban kellene lennie, de ellentmond. Jézus soha nem mondta, és nem is Tette egyenlővé magát az Atyjával, akinek Ő maga is az Életét köszönheti. Jézus nem rendelkezik az Atyja hatalmával, képességével.

Az "isteni mivoltjáról" pedig csak annyit mondott, hogy onnan felülről való, a Többi emberrel ellentétben.

2020. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:
Ehhez még csak teológiát sem kell végezni. Ha csak a számokkal tisztában vagyunk már egyértelműen kizárható hogy Jézus Isten lenne.
2020. jún. 16. 11:56
 23/69 anonim ***** válasza:
62%

Sziasztok,

Először is Jézus Krisztus Isten voltának elsődleges bizonyítéka maga a feltámadás volt. Ez az esemény nem más, mint az, hogy visszavette az életét ami felett szabadon rendelkezett. Isten egyedül az, aki szabadon rendelkezik az életével, a többi lény a világegyetemben egyszerű teremtmény, akinek az élete Istentől függ. Pontosan ezért halt meg, mert ő volt az egyetlen Isteni személy, aki képes volt ezt az áldozatot meghozni az emberért, hogy megszabadítsa a haláltól.

Szerintem irreleváns kérdés az, hogy hány ember hitte el amit magáról állított, mégpedig azt, hogy ő Isten. Az evangéliumi beszámolók szerint egyébként nem 1-2 emberről beszélünk, hanem tömegekről, akiket meggyógyított és akik hittek benne.

Ahogyan írtam, neki éppen azért kellett meghalnia, mert az állította magáról, hogy Isten Fia, és ezzel egyenlővé tette magát az Istennel.

Én azt gondolom, hogy mindent lehet vitatni, de vajon érdemes?

Jómagam 15 éves koromban találkoztam személyesen az Úr Jézus Krisztussal, így számomra teljesen irreleváns az, hogy te mit állítasz, mert ezt az éleményt nem fogod tudni megcáfolni. A hívő emberek jelentős többsége hasonlóan van ezzel.


Üdv. Péter

2020. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:

"Először is Jézus Krisztus Isten voltának elsődleges bizonyítéka maga a feltámadás volt."


Miért lenne ez az esemény elsődleges bizonyíték? Hány ember látta? A teljes eseményt senki és a négy Evangélium eltérően írja le. Tehát ez semmit nem bizonyít.



"Szerintem irreleváns kérdés az, hogy hány ember hitte el amit magáról állított, mégpedig azt, hogy ő Isten."


Már hogyne számítana. Szerinted az nem problémás hogy Isten eljön a földre személyesen de senkit nem tud meggyőzni Istenségéről? Az pedig nem igaz hogy Jézus Istennek nyilvánította magát, mert egy ilyen vers sincs.



"Az evangéliumi beszámolók szerint egyébként nem 1-2 emberről beszélünk, hanem tömegekről, akiket meggyógyított és akik hittek benne."


Nincs semmiféle tömeg. A fontosabb eseményekkor csak néhány tanítvány és családtagjai vannak jelen. Pilátus előtt a nép Jézus ellen szavaz. És mégha volt is több követője, ők sem nézték Istennek.



"Ahogyan írtam, neki éppen azért kellett meghalnia, mert az állította magáról, hogy Isten Fia, és ezzel egyenlővé tette magát az Istennel."


De ezért miért kellett meghalnia? Szerinted nem tudta Isten hihetően előadni hogy Ő Isten? Ez az ellentmondás nem zavar?



"Jómagam 15 éves koromban találkoztam személyesen az Úr Jézus Krisztussal, így számomra teljesen irreleváns az, hogy te mit állítasz, mert ezt az éleményt nem fogod tudni megcáfolni."


Megkérdezhetem hogy történt? Ha nem akarod nem kell, csak kíváncsi vagyok. Honnan tudod hogy tényleg Jézus volt? Lehet csak hallucináció. Vagy lehet csak a Sátán jelent meg Jézus alakjában.



"A hívő emberek jelentős többsége hasonlóan van ezzel."


Én is hívő vagyok de én az eszemre hallgatok. Isten nyilván azért adott józan észt hogy használjuk.

2020. jún. 16. 12:21
 25/69 anonim ***** válasza:
62%

Szia,

Megmondom őszintén, hogy nagyon furcsa számomra, hogy te így szemezgetsz a Bibliai leírásokból, van amit elhiszel és van amit nem. Persze nem vagy ezzel így egyedül a tudományos teológia is ezt teszi: ami a materialista világnézetnek megfelel azt elfogadja, ami pedig természetfeletti azt mítoszként kezeli. Csakhogy a Biblia mítosztalanításával gyakorlatilag kiöntöd a fürdővizzel együtt a gyermeket is, éppen a lényeg veszik el, kicsoda valójában az Úr Jézus Krisztus és mit tett az emberért.

Amikor kamasz fiú lettem magam is hasolnóképpen gondolkodtam. Sőt még rosszabbul: azt mondtam magamnak: nincs mit veszítenem, ha van Isten akkor nyertem és a mennybe kerülök, ha nincs akkor némi időveszteség ért a templombajárással, de amúgy köszi szépen jól elvagyok.

Aztán 15 éves koromban elmentem egy refomrátus bibliatáborba Tahiba, és egyik reggel korán felkeltem, és kimentem Bibliát olvasni a kertbe. Valahogy éreztem, hogy ennek így semmi értelme, és így imádkoztam: na Isten ha vagy akkor szólíts meg. Hát megtette. Azóta eltelt 34 év, és minden alkalommal ha kérem szól hozzám.

Azt kérded honnan tudom? Előtte egy zárkozott közepes tanuló voltam. Megtérésem után hirtelen osztályelső lettem, lett egy csomó barátom, mindenki megszeretett, teljesen kinyíltam, naponta tapsztaltam a vezetését, mindig tudtam mit kell tennem. De nem csak úgy adhoc döntésekkel, minden döntésnél pontosan tudtam mi a helyes.

Isten gazdagon megáldotta az életemet. Átlagon aluli emberből rendkívüli emberré tett.

Bár sajnos nincs nyelvérzékem, de elvégeztem a teológát is, a holt nyelvek nagyon jól mentek, és már eredeti nyelveken tudom olvasni a Szentírást.

Nagyon hálás vagyok Istennek!


Üdv. Péter

2020. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
78%

"Az Újszövetség feltételezett írói nem mind szemtanúk."


Számomra az is kérdés, hogy az újszövetségi szerzők közt van-e egyetlen szemtanú?


Az apostolok nevei keresztény hagyományban maradtak fent, egyetlen történtelmi dokumentumban sem szerepelnek.

2020. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt a százezrek egy kissé merész szám. Nem egy rocksztárról van szó. A hegyi beszédnél voltak néhány ezren, Jeruzsálemben is talán néhány tízezren lehettek, akik foglalkoztak vele. Nem százezrek.


Másrészt meg akár milliók is lehetnek ostobák. Jézus az igazságot képviselte, nem a hatékonyságot. Ha mindössze húsz ember lett volna, aki hisz neki, az sem bizonyíték amellett, hogy nem mond igazat. Az igazság nem népszerűség kérdése.


Akkor Ábrahám Istene sem az Isten, mert egyetlen ember volt, aki hitt neki? Miért nem rovod fel Mózesnak ugyanezt, ő sem tudta meggyőzni a fáraót.

2020. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
46%

"Egyrészt a százezrek egy kissé merész szám. Nem egy rocksztárról van szó. A hegyi beszédnél voltak néhány ezren, Jeruzsálemben is talán néhány tízezren lehettek, akik foglalkoztak vele. Nem százezrek."


Nagyszerű érv, csakhogy a történelmi források nem ismerik Jézus hegyi beszédét. Sőt, a történelem nem ismeri Jézus egyetlen mozzanatát sem.


A kesőbbi ókori történészek, - feltehetően a szószedere támaszkodva - leírták a keresztény mitológia eredetét, de nem ismerik Jézus egyetlen mondásat, tettét, csodáját sem.

2020. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
22%
*szóbeszédre támaszkodva
2020. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
55%

"Akkor Ábrahám Istene sem az Isten, mert egyetlen ember volt, aki hitt neki? Miért nem rovod fel Mózesnak ugyanezt, ő sem tudta meggyőzni a fáraót."


Erről sincs történelmi forrás.

2020. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!