Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények mire alapozzák...

Keresztények mire alapozzák Jézus istenségét mikor Jézust saját korában senki nem nézte Istennek?

Figyelt kérdés
Jézus évekig tanított, prédikált, sok ezer embert szólított meg, közöttük járt, de nem nézte Istennek senki. Igazából követője is alig volt. A Biblia sok párbeszédet ír le Jézus és a zsidó emberek között, vagy a zsidó papokkal, Pilátussal stb. Nem csak hogy nem nézték Istennek, de volt hogy a tömeg meg akarta kövezni, a zsidó papok pedig a halát akarták. Eléggé hihetetlen hogy Isten személyesen jelenik meg a földön, de senkit nem tud meggyőzni. Júdás, aki az egyik legrégebbi tanítvány volt, fillérekért elárulta Jézus. Teljesen egyértelmű hogy ő sem nézte Istennek. Kérdésem hogy keresztények miből gondolják, Jézus Isten, ha azok az emberek akik személyesen beszéltek vele, nem nézték Istennek?

2020. jún. 16. 09:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
62%

Szia,

Szerinted Germanus Gyula iszlámellenes volt?


Üdv. Péter

2020. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de hogy jön ide?

Azt kértem kérdezd meg a hangot aki szól hozzád és szerinted Isten, hogy ha már eljött személyesen a földre miért nem tudott senkit meggyőzni istenségéről? És hogy mint mond az iszlám vallásról?

2020. jún. 17. 14:22
 53/69 anonim ***** válasza:
67%

Szia,

Úgy jön ide, hogy azt állítod: "az iszlám vallásról csak a szokásos hazugságokat puffogtatjátok amiket iszlámellenes oldalakról kapartok össze, persze a források sem hitelesek és alapból ellentétesek a Koránnal."

Én pedig Germanus Gyula leírását írtam idéztem a fórumon.

Amúgy bagoly mondja verébnek, mert te a szokásos hazugságokat puffogtatod amiket keresztényellenes oldalakról kaparsz össze...


Üdv. Péter

2020. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 A kérdező kommentje:
Péter, megint mellébeszélsz. Te azt állítod magadról hogy egy rendkívüli keresztény ember vagy akihez Isten személyesen szól ha kéred. Ezt állítod. Ezért kértem hogy tedd fel az előző hozzászólásomban leírt két kérdést. Erre azzal jössz hogy Germanus Gyulának mi a véleménye az iszlámról. Semmi köze a témánkhoz. Ha szeretnéd később megbeszéljük de azt kérném maradjunk a témánál és kérdezd meg a fentieket attól akit te Istennek vélsz.
2020. jún. 17. 15:02
 55/69 anonim ***** válasza:
0%

Germanus Gyula pontosan milyen forrásra hivatkozott a kutatásai során? Mert muszlim oldalon nem láttam a Mohamed elhívatásának rémálomszerű elhívatásának leírását. Azt egyébként is a hetednapi adventisták idézik akik a Jel. 9. fejezetéből az iszlámot olvassák ki.


A kereszténység könnyen beszél, mert lényegében az Ősegyházról kersztény források maradtak fent. Szóval senki nem tudja leellenőrizni, hogy a mesebeli történtek Jézusról és a tanítványairól mennyire igazak!


Porfüriosz a 3. században egy hatalmas, 15 kötetből álló művet írt "A kereszténység ellen" címmel. Sajnos ez nem maradt az utókorra, mert a keresztények elégették. Egy kevés infó azért fennmaradt, pl. hogy ő volt az első, aki Dániel könyvének jóslatait utólag megírtaknak miősítette.


Tehát mielőtt az iszlámot kritizáljátok, igazoljátok a kereszténységet. Az ugyanis elég nevettséges, hogy az egyik vallásban hívő ember kritizálja a másik vallásban lévő embert hitét. Sem az iszlám sem a kereszténység nincs igazolva, mindkettő hamis.

2020. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 A kérdező kommentje:

"Sem az iszlám sem a kereszténység nincs igazolva, mindkettő hamis."


Milyen tekintetben gondolod hogy nincs igazolva? Teológiai értelemben vagy vallástudomány szempontjából?

2020. jún. 17. 15:38
 57/69 anonim ***** válasza:

#56


Nézd, én ateista vagyok, szóval nem hiszek a vallásokban, istenekben. Nem látom egy vallás istenét sem igazolva.

2020. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 A kérdező kommentje:
De ettől még vallástörténelmi szempontból tekintheted hitelesnek.
2020. jún. 17. 17:07
 59/69 anonim ***** válasza:
65%

Szia,

Megtalalálod Germanus Gyula: Allah Akbar című könyvében a 260-263 oldalakon: [link]

Remélem az ELTE Arab szak csak elég hitles forrás.

Örülök, hogy felhoztad Porfürioszt, jómagam is olvastam ezt, és ebből írtam a teológiai szakdolgozatomat. Dániel könyve valóban sok kritikát kapott egészen a XX. századig, amikor is feldolgozásra kerültek a Babiloni krónikák és kiderült, hogy Dániel meglehetősen pontosan beszámolt az ie. VI. századi Babilonról, Belsazár királyról - amit addig csak a Biblia őrzött meg - ajánlom figyelmetekbe Raymond Philip Dougherty: Nabonidus és Belshazzar: A neo-babilóniai birodalom záró eseményeinek tanulmánya című könyvét.


Üdv. Péter

2020. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:

Kedves Péter,


Megtennéd hogy nem beszélsz mellé? Most nem érdekes Porfürioszt. Maradjunk a témánál. Feltetted a kérdéseket a hangnak akit te Istennek vélsz?


Germánus Gyula sem a témánk. Amúgy meg az általad megjelölt 260-263 oldalakon leírja hogy Mohamed próféta értelmes erkölcsös békés embert volt, aztán meg azt hogyan történt az első találkozás Gabriel angyallal. Ebben hol látsz démoni megszállást?

És azt se felejtsük el hogy Germánus Gyula egy száz éve élt zsidó származású orientalista volt. Képzeled el hogy egy zsidó Bibliakutató milyen véleménnyel van Jézusról.

2020. jún. 17. 18:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!