Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények mire alapozzák...

Keresztények mire alapozzák Jézus istenségét mikor Jézust saját korában senki nem nézte Istennek?

Figyelt kérdés
Jézus évekig tanított, prédikált, sok ezer embert szólított meg, közöttük járt, de nem nézte Istennek senki. Igazából követője is alig volt. A Biblia sok párbeszédet ír le Jézus és a zsidó emberek között, vagy a zsidó papokkal, Pilátussal stb. Nem csak hogy nem nézték Istennek, de volt hogy a tömeg meg akarta kövezni, a zsidó papok pedig a halát akarták. Eléggé hihetetlen hogy Isten személyesen jelenik meg a földön, de senkit nem tud meggyőzni. Júdás, aki az egyik legrégebbi tanítvány volt, fillérekért elárulta Jézus. Teljesen egyértelmű hogy ő sem nézte Istennek. Kérdésem hogy keresztények miből gondolják, Jézus Isten, ha azok az emberek akik személyesen beszéltek vele, nem nézték Istennek?

2020. jún. 16. 09:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:

"Megmondom őszintén, hogy nagyon furcsa számomra, hogy te így szemezgetsz a Bibliai leírásokból, van amit elhiszel és van amit nem."


Ez így van, de most nem ezt tettem, egyszerűen számszerűsítettem hogy a Biblia alapján hányan nézték Jézust Istennek, és hányan nem. Ez alapján max 1-2 ember nézhette Istennek és százezer nem. Ismétlem, a Biblia alapján, tehát a Biblia szerint szinte senki nem nézte Jézust Istennek.



"Azt kérded honnan tudom? Előtte egy zárkozott közepes tanuló voltam. Megtérésem után hirtelen osztályelső lettem, lett egy csomó barátom, mindenki megszeretett, teljesen kinyíltam, naponta tapsztaltam a vezetését, mindig tudtam mit kell tennem. De nem csak úgy adhoc döntésekkel, minden döntésnél pontosan tudtam mi a helyes.

Isten gazdagon megáldotta az életemet. Átlagon aluli emberből rendkívüli emberré tett."


De ebből miért következik az hogy Isten szólított meg? Honnan tudod hogy nem a Sátán? Egy ateista életében is lehet ilyen fordulat. Egy ateista is lehet hirtelen jó tanuló, érezheti úgy hogy jól megy az élete, hogy jó döntéseket hoz, hogy a körülötte lévő emberek szeretik stb. És mit értesz az alatt a hogy rendkívüli ember vagy?

2020. jún. 16. 14:10
 32/69 A kérdező kommentje:

"Számomra az is kérdés, hogy az újszövetségi szerzők közt van-e egyetlen szemtanú? Az apostolok nevei keresztény hagyományban maradtak fent, egyetlen történtelmi dokumentumban sem szerepelnek."


Így van. És még a keresztény hagyomány szerint sem mind szemtanú.

2020. jún. 16. 14:14
 33/69 A kérdező kommentje:

"Egyrészt a százezrek egy kissé merész szám. Nem egy rocksztárról van szó. A hegyi beszédnél voltak néhány ezren, Jeruzsálemben is talán néhány tízezren lehettek, akik foglalkoztak vele. Nem százezrek."


Százezret írtam nem százezreket. De nyilván pontosan nem lehet tudni, csak megbecsülni. Ha figyelembe vesszük hogy Jézus több évig tanított és merre járt, a százezer nem is olyan nagy szám.



"Másrészt meg akár milliók is lehetnek ostobák. Jézus az igazságot képviselte, nem a hatékonyságot. Ha mindössze húsz ember lett volna, aki hisz neki, az sem bizonyíték amellett, hogy nem mond igazat. Az igazság nem népszerűség kérdése."


Nem veszed számításba hogy keresztények szerint Jézus Isten. Ha Isten jön el személyesen akkor kb mindenkinek követnie kellene. Mindenkit meg kellene hogy győzzön, de mi történt? Gyakorlatilag senki nem követte, sőt sokan a halálát akarták. Ez alapján kizárt hogy Jézus Isten.



"Akkor Ábrahám Istene sem az Isten, mert egyetlen ember volt, aki hitt neki? Miért nem rovod fel Mózesnak ugyanezt, ő sem tudta meggyőzni a fáraót."


Azért én látok némi különbséget :) Ábrahám és Mózes ember, egyik sem Isten. Próféták akik egyes embereket meggyőztek másokat nem. Volt aki hitt nekik, volt aki nem. De keresztények azt mondják Jézus Isten, de mégsem tudott meggyőzni erről senkit. Ez egy hatalmas nagy ellentmondás. Mózes népe jelentős részét meggyőzte pedig "csak" egy próféta, ami lehet többszáz ezer ember, vagy ki tudja, Jézusnak meg volt 12 követője de abból is az egyik elárulta, pedig azt mondjátok Isten.

2020. jún. 16. 14:27
 34/69 anonim ***** válasza:
73%
Okés, de akkor miért nem azt mondod, hogy a római vagy egyiptomi istenek az igaziak, hisz nagysegrendekkel több ember hitt bennük, mint Ábraháméban? Ez alapján Mohamed sem az elő Isten prófétája, ellenben Imhoteppel.
2020. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
25%

Péter:

"Jézus Krisztus Isten voltának elsődleges bizonyítéka maga a feltámadás volt."

NA ez egy hatalmas tévedés. Ugyan is a feltámadást az Atyja hajtotta végre, és nem saját magát támasztotta fel, ellenben nem lett volna halott.

Jehova több embert is feltámasztott a halálból, akár a Héber iratokat nézzük, akár a keresztény időket. Nem Jézus támasztotta fel ezeket a személyeket, s maga Jézus is elismerte, hogy az Atya viszi véghez ezeket, amivel bizonyitja, hogy Ő a küldött a messiás.

Jézus Az Atyjának hatalmát, és dicsőségét emelte ki, amikor feltámadás, vagy gyógyitás történt. Soha nem saját magának tulajdonitotta, hogy Ő feltámaszt, vagy gyógyit. Erre kizárólag az Atyjának van képessége, és hatalma.

2020. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:

"Okés, de akkor miért nem azt mondod, hogy a római vagy egyiptomi istenek az igaziak, hisz nagysegrendekkel több ember hitt bennük, mint Ábraháméban?"


Ezt a kérdést keresztényeknek kellene megválaszolniuk ugyanis a keresztények és az ókori pogány vallások követői hisznek az emberek között járkáló istenségekben.



"Ez alapján Mohamed sem az elő Isten prófétája, ellenben Imhoteppel."


Mohamed próféta sosem állította magáról hogy Isten és a muszlimok sem tekintik Istennek, így nem tudom hogy jön ide.

2020. jún. 16. 16:44
 37/69 anonim ***** válasza:
96%
Én nem látok abban ellentmondást, hogy a mennyben lévő Isten néhány prófétát választ magának, a Földön lévő pedig néhány tanítványt. Isten miért csak néhány prófétának hajlandó megnyilatkozni? Ez nem probléma?
2020. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 A kérdező kommentje:

Látom keresztényeknél ez még nem tiszta. Nincs olyan hogy mennyben lévő Isten vagy Földön lévő Isten. Ha ezt állítod, azt jelentené hogy Istennek fizikai korlátai vannak mert ha éppen itt van, akkor nem lehet jelen máshol. Ugyanezért olyan sincs hogy Isten odamegy vagy idejön.

Ahhoz nem kell emberként megjelennie hogy kiválasszon néhány embert, mint tanítványt. A prófétákat sem így választotta.



"Isten miért csak néhány prófétának hajlandó megnyilatkozni? Ez nem probléma?"


Ez a kérdés kicsit ateistásra sikeredett, de nem probléma. Legalábbis az iszlám vallásban megvan a válasz. Azért mert ez egy próbatétel minden ember számára. Ha Isten azt akarja hogy minden ember hívő legyen, nyilván könnyedén elérhetné, mivel Isten mindenható, de ez egy próbatétel. Sokat segít, de neked is tenned kell.

2020. jún. 16. 18:14
 39/69 anonim ***** válasza:
61%
A kérdező valószínűleg a fanatikus mohamedán, csak az első 10 hozzászólást olvastam, mert innentől fogva nem is érdekel tovább. Neki aztán teljesen mindegy, hogy ki milyen érvet ír, hiába vallotta Jézust Istennek egyik apostola, egyszerűen ignorálja azt is.
2020. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 A kérdező kommentje:

"A kérdező valószínűleg a fanatikus mohamedán, csak az első 10 hozzászólást olvastam, mert innentől fogva nem is érdekel tovább."


Nem vagyok sem mohamedán sem fanatikus. Muszlim vagyok, te pedig fanatikus kamu keresztény vagy akinek köze nincs Jézushoz.



"Neki aztán teljesen mindegy, hogy ki milyen érvet ír, hiába vallotta Jézust Istennek egyik apostola, egyszerűen ignorálja azt is."


Még jó hogy ignorálom hiszen ott van vele szemben százezer szemtanú akik nem tekintették Jézust Istennek. Meg ugye nem tudhatjuk hogy aki ezt írta valóban Jézus tanítványa volt-e.

2020. jún. 16. 18:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!