Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olyan oldalt keresek ami...

Olyan oldalt keresek ami bemutatja,teologiailag Jehova Tanui hamis tanitásait?

Figyelt kérdés
Egy ismerösömnek lenne rá szüksége,ahol bemutatják a hamis tanokat,az alapitó hamis profétai munkásságát,jóslatait,stb,köszi!
2020. aug. 1. 17:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/154 A kérdező kommentje:

---Ha egy szervezet rossz kezekbe kerül---


Nem került! Ezt a szervezetet russel az alapitotta,és ő jósolgatott a brigádjával agyba főbe. egyáltalán minek tovább vinni egy hamis proféta gyülekezetét?

2020. aug. 4. 22:24
 32/154 A kérdező kommentje:

---A Biblia azt is írja, hogy sokan lesznek akik hisznek majd a hamis tanokban. Igen. Akik hittek, már nem a szervezet tagja---


A Tanrendszer változott amit a hamis proféta terjesztett? nem azt viszi tovább a mai napig a jt szervezet,változott rajta valami? nem! de vagyis hogy a jóslatok nem valosultak meg,de minden más meg maradt.

2020. aug. 4. 22:26
 33/154 anonim ***** válasza:
Hmm ez érdekes. Russel jósolta meg szerinted pl az 1975-ös dátumot? Olvastad te ezt valahol? Nagyon kíváncsi vagyok rá 😂
2020. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/154 A kérdező kommentje:
1975 azt nem russel,ez a 75ős évszám az ékes bizonyitéka annak hogy tul sok dolog nem változott a szervezetben
2020. aug. 4. 22:28
 35/154 A kérdező kommentje:
saját butaságodon nevethetsz, russel ügye jósolgatott,ő meghalt,se ezt a vonást megtartotta jt szervezet és 1975re is lett egy jóslat,szerintem lesz még,mostaniról tudssz valaimit? 2020?
2020. aug. 4. 22:29
 36/154 anonim ***** válasza:

35. Ha tudsz olvasni (szerintem kéne tudj), nézd vissza amit írtam ezek előtt. De ha akarod megismétlem,nem fáradtság. EZ MA NEM LEHETSÉGES. 1975 volt az a pillanat,amikor a tökéleteln emberek szeme felnyílt, hogy rosszat tettek azok, akik jósoltak. Azóta ez nem lehetséges. Ha úgy tetszik, "megtiltották", hogy valaha is bárki ilyesmit tegyen.

De amúgy itt van valami, ami azért megmagyaráz egy fontos dolgot:

"Jehova Tanúi Jézus második eljövetelének buzgó várásában olyan dátumokat említettek, amelyek végül téveseknek bizonyultak. Ezért némelyek hamis prófétáknak nevezték őket. Ám ők egyik esetben sem ’Jehova nevében’ tették bejelentéseiket azt feltételezve, hogy azok egyenesen Tőle származnak. Soha nem mondták: ’Ezek Jehova szavai.’ Az Őrtorony, Jehova Tanúi hivatalos folyóirata kijelentette: „Mi nem rendelkezünk a prófétálás adományával” (1883. január, 425. oldal [angolban]). „Nem tartjuk vagy tekintjük úgy írásainkat sem, mintha azok tévedhetetlenek lennének” (1896. december 15., 306. oldal [angolban]). Az Őrtorony kinyilvánította azt is, hogy bár némelyek rendelkeznek Jehova szellemével, ez „nem jelenti azt, hogy akik Jehova tanúiként szolgálnak, azok ihletettek lennének. Nem jelenti azt, hogy Az Őrtorony-ban megjelent írások ihletettek, tévedhetetlenek és mentesek a hibáktól” (1947. május 15., 157. oldal [angolban]). „Az Őrtorony nem tartja magát ihletettnek sem kifejezéseiben, sem tanításában” (1950. augusztus 15., 263. oldal). „A testvérek, akik ezeket a kiadványokat készítik, nem tévedhetetlenek. Írásaik nem ihletettek abban az értelemben, ahogy Pálé és más bibliaíróké azok voltak (2Tim 3:16). Ezért aztán a növekvő ismeretek fényében szükségessé válhat egyes nézetek kiigazítása (Péld 4:18) "

2020. aug. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/154 A kérdező kommentje:
akkor legyen igy ha ez téged megnyugtat! pl, egy gyilkos sem gyilkos ha ugy nézzük,csak picit megölte azt a másik embert,nem akarta de még utána vagy négyet is eltett láb alól,de nem gyilkos ő,háthát, egy picit gyilkos csak,nem volt szándékos csak az áldozatok akarták hogy megöljék őket stb,lehet ezt is kozmetikázni,de nem is értem,de aki ennyire ragaszkodik egy ilyen alakulathoz,hát legyen.
2020. aug. 4. 22:55
 38/154 anonim ***** válasza:

Itt nem gyilkosságról van szó. Viszont a példádra reagálva: ha tévedésből történt (pl Pál apostol esetében), s megbánja, Isten megbocsájt. Leírtam tisztán és érthetően az álláspontomat, azt is, hogy bármely ember tévedhet.

Konkrét példa:gyerekkoromban apám elvitt lovagolni. Ő csak látásból ismerte a lovaglást, de azt hitte, segítrni tud, ezért tévesen mondta hogy kit csináljak és leestem. Eltört a karom. Télen elvitt korcsolyázni, azt mondta, úgy hallotta, előre kell hajoni. Elvesztettem az egyensúlyom, csúnyán leestem és megütöttem magam. A korábban eltört kezem is megsérült, de nem lett komolyabb baja. Akkor megesküdött, hogy többet nem mond olyat, amit nem tud biztosan, akkor sem, ha csak segíteni akar. Talán haragudnom kéne rá, mert egymás urán többször hibázott? Megbántaxbelátta, hogy tévedett, változtatott a hozzáállásán és a mentalitásán. Szerintem mindennek az az alapja, hogy tökéletlenek vagyunk, ezért tökéletességet semmi olyanban ne várjunk el, amihez ember csak hozzáér, vagy hozzászól.

2020. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/154 A kérdező kommentje:

---Leírtam tisztán és érthetően az álláspontomat, azt is, hogy bármely ember tévedhet.---


Ez szándékosság! a tévedés az az ha tévedésből a 7-es busz helyett 8as buszra szállok fel. ha egymás után vagy 5ször a 8asra az mi ha nem szándékosság? te inkább az önámitás kategoriában vagy! de ha jól érzed magad jt-ként lelked rajta.sokan inkább érzelmi alapon ragaszkodtok a szervezethez,hiába leirja fehéren feketén a tényeket. jézus is kidobálta a kereskedőket a templomból elég nyersen és szárazon kompromisszumot nem ismerve. nem kérdezte meg hogy tévedtek-é vagy sem. jézus is mindig mit mondott,mert megvan irva,és nem kezdte el csürni csavarni a dolgokat,mondta mert meg van irva.

2020. aug. 4. 23:18
 40/154 anonim ***** válasza:

Sorozatos tévedés, ha többször rossz buszra szállok fel. Vagy szerinted a tökéletlen ember egyetlen egyszer hibázik életében és slussz? Aztán minden tökéletes, csak egyezer hibázik? Egy ember száján akaratlanul is kijöhet egy káromkodás, akaratlanul, tudat alatt is megkívánhatja felebarátja javait, lehet irigy vagy kapzsi.

Gépelsz egy szöveget. Elgépelsz egy betűt. Többet soha nem fog előforsulni, hogy nem gépelsz ele egyetlen betűt sem?

Vagy pl nekem egyszer volt egy Skoda-m és egy BMW-m. A BMW dieseles volt. Mivel azt a kocsit többnyire csak hosszabb utakra használtam, s a Skoda-val voltam megszokva, amikor tankolni mebtem, benzint tettem bele. Ez négyszer ismétlődött meg, amíg meg nem elégeltem és ragasztottam egy "D" betűt a kormányra. Örökre megtanultam, a betűt le is szedtem hamarosan. Talán szándékosan akartam magamnak rosszat? Egyszerűen volt amikor fáradt voltam, volt amikor fgyelmetlen vagy ideges voltam, volt amikor összezavarodtam és ezért követtem el sorozatosan ugyanazt a hibát.

2020. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!