Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olyan oldalt keresek ami...

Olyan oldalt keresek ami bemutatja,teologiailag Jehova Tanui hamis tanitásait?

Figyelt kérdés
Egy ismerösömnek lenne rá szüksége,ahol bemutatják a hamis tanokat,az alapitó hamis profétai munkásságát,jóslatait,stb,köszi!
2020. aug. 1. 17:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/154 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ki mondta, hogy nem teheted meg? Minek kell mártírkodni?"


Ez nem mártírkódás! Azt Jehova tanúi szokták csinálni amikor azzal jönnek hogy őket üldözik ,mert ellene mertek mondani az Őrtorony tanításainak!

Direkt megfogalmazva senki nem mondta de ne is tegye ezért is írtam le előre! És te írtad hogy gyalázkodom!


"Arról van szó, hogy szinte minden tanúkkal kapcsolatos kérdés alá beírsz valamit, hogy kritizáld őket."


Igen így van. Ahol olyan van írva amivel nem értek egyet arra reagálok. Fentebb leírtam hogy miért is tehetem meg! De ezt más is megteheti! Joga van neki is és nekem is! Ennyi!


"Minden egyes egyház a világon azt hiszi magáról, hogy ők az igaz vallás. Te talán nem vagy most pl arról meggyőződve, hogy neked van igazad?"


Van olyan dolog amiben nem vagyok biztos! Attól függ hogy mire gondolsz ,mert volt már olyan amiben tévedtem és bizony amikor ez világossá vált számomra akkor bocsánatot kértem! De igyekszem mindennek utána nézni. De ez nem jelenti azt hogy mindenben igazam lenne. De van olyan amiben nem tévedtem ,igen!


"Én nem vagyok talán meggyőződve arról, hogy nekem van igazam? Miért lenne ez gyalázatos?"


Nem tudom! De te hoztad ezt fel és nem én. Én nem vagyok róla meggyőződve hogy gyalázom Jehova tanúit!


"Gyalázatos talán az, hogy a katolikus vagy a muzulmánok gyilkoltak azért, hogy terejszteni tudják a hitüket."


Igen az! Sőt ez még több is mint gyalázat ,szerintem!


"Ami 1914-et illeti, ha nem tetszik, te nem kell elfogadd. Senki nem fog fegyvert rád, ez hit kérdése."


Nem is fogadom el! Igen valóban hit kérdése ,de ha valaki azt állítja hogy a hite alapja a Biblia akkor viszont már más a helyzet! Nekem meg ez a hitem ,meg az is hogy ez alapján (Biblia) felhívjam a figyelmet arra hogy nem jól hiszi azt amit hisz a Biblia alapján! Már ha valóban a Bibliára alapozza a hitét és nem másra! Véleményem szerint Jehova tanúinál ez nem teljesen egyértelmű! Ez az én véleményem nem kell hogy elfogadd!


"És a kérdésem: a belinkelt cikknél mivel tévedtek?"


Ő...hát ...izé ,el kellene olvasnod!

De idemásolom!

"JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?"

"Igen, voltak téves elképzeléseink arról, hogy mikor jön el a vég."

- De hogy még egyértelműbb legyen: "TÉVES IDŐPONTOKRA"


"Most ne gyere 1975-el. Az más téma, nagy hiba volt, de a lagnagyobb hiba azok részéről volt akik elhitték (mert a Biblia leírja, hogy csak Isten tudja az idejét, hogy mikor jön el a vég, ezért senki nem jósolgathat). Azok akik nem bánták meg a jósolgatós bűneiket és azok akik továbbra is hisznek a jósolgatásokban, külön váltak és ők lettek a magukat "Igaz Hitű Jehova Tanúi" - nak nevező szervezet."


Ez természetesen így ahogy van egy nagy hülyeség!

Tudod az a szöveg hogy a kellő időben kiosztja a szellemi eledelt. Miért nem osztotta ki a kellő időben a szellemi eledelt? Miért utólag voltak okosak?

Az meg még nagyobb hülyeség hogy az Igaz hitű Jehova tanúi voltak azok akik ezt kitalálták. Annak fényében meg pláne az hogy teljesen más miatt váltak ki mint csoport!

1975? Most teljesen mindegy hogy milyen évszámról/dátumról van szó. Mi a kérdés? Idézem:

"JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?"

És többesszámban van írva! "IDŐPONTOKRA"

- Tehát nem csak egy ilyen esemény volt és ezt még a szervezet is elismeri. Az igazhitű Jehova tanúi pedig csak egyszer váltak ki! És annak nem a világvége IDŐPONTOK voltak az okai és nem is ők terjesztették. De tételezzük fel hogy egyet ők terjesztettek.

- Viszont akkor adott a kérdés. Ki felelős a többiért?

2020. aug. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/154 anonim ***** válasza:

"Nem is fogadom el! Igen valóban hit kérdése ,de ha valaki azt állítja hogy a hite alapja a Biblia akkor viszont már más a helyzet! Nekem meg ez a hitem ,meg az is hogy ez alapján (Biblia) felhívjam a figyelmet arra hogy nem jól hiszi azt amit hisz a Biblia alapján! Már ha valóban a Bibliára alapozza a hitét és nem másra! Véleményem szerint Jehova tanúinál ez nem teljesen egyértelmű! Ez az én véleményem nem kell hogy elfogadd!"

Erről beszélek. Milyen jogon mondod azt, hogy valaki jól értelmezi, vagy nem? Honnan veszed, hogy te jól értelmezed? Ez is csak hit kérdése.


Igen, azt írja a cikkben. Nem tudom még mindíg, mi benne a kivetni való. Beismer egy tévedést (tévedéseket). Mivel tökéletlen emberek gyakorolják, a hit tökéletlen.

És én nem mondtam azt, hogy eleve az igazhitűek terjesztették. Viszont ők voltak azok, akik fanatikusan hitték utána is és újabb dátumot kerestek, s vita alakult ki köztük, s azok között akik nem hittek a jósolgatásoknak.

Természetesen más okai is voltak a kiválásnak. De amióta ők nincsenek a közösségben, senkinek még csak meg sem fordult a fejében felcsapni Norstradamusnak és látomásokat bediktálni.


Az, hogy miért volt a jóslás... Túlbuzgó, fanatikusok miatt. Akik megszállottan várták Armageddont, s akik azt, hogy közel van, emberi mércével mérték. A vezető testületben is voltak ilyen tagok sajnos, akiknek hirtelen elborult az agya a világvégét hallva és gondolkodni kezdtek, vajon mikor jöhet el.

Ez olyan mint amikor azt mondja neked egy meghívottad, hogy mindjárt nálatok van, te pedig sóvárogva lesed az ablakból, hogy mikor áll meg a kocsija. Aztán amikor kérdi pl a feleséged, hogy na hol vannak, mondod, hogy 5 perc és itt kell legyenek. Megint kérdi egy kis idő múlva és akkor azt mondod, na de 3 perc múlva tényleg itt kell legyenek.


Természetesen ezek a jóslatok nem ilyen csekély dolgok, hatalmas hiba volt amit tettek, nem is akarom elbagatelizálni. Viszont ma ez nem fordulhat elő. Ez volt, nagy hiba volt, de vége. Többet soha nem kerül majs ilyenre sor

2020. aug. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/154 anonim ***** válasza:

Kérdező, amennyiben hiteles információt szeretnél Jehova Tanúiról, azt kizárólag itt találod meg: jw.org


Kutakodhatsz bárhol, de a hiteles információ csakis ott van.


Értelmes embernek nem jutna eszébe, hogy almát ne almafáról szedjen, hanem pl. cseresznyefáról...

2020. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/154 anonim ***** válasza:
13 jól írja. Persze attól is függ, mit akar olvasni a tanúkról a kedves kérdező. Mert más kritikát olvasni és más megismerni őket. Én azt ajánlanám, vedd fel a kapcsolatot egy tanúval (akár egy vénnel) és tőle bátran kérdezhetsz amit akarsz.
2020. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/154 A kérdező kommentje:

12-esnek



""Nem is fogadom el! Igen valóban hit kérdése ,de ha valaki azt állítja hogy a hite alapja a Biblia akkor viszont már más a helyzet! Nekem meg ez a hitem ,meg az is hogy ez alapján (Biblia) felhívjam a figyelmet arra hogy nem jól hiszi azt amit hisz a Biblia alapján! Már ha valóban a Bibliára alapozza a hitét és nem másra! Véleményem szerint Jehova tanúinál ez nem teljesen egyértelmű! Ez az én véleményem nem kell hogy elfogadd!"


Erről beszélek. Milyen jogon mondod azt, hogy valaki jól értelmezi, vagy nem? Honnan veszed, hogy te jól értelmezed? Ez is csak hit kérdése.



Igen, azt írja a cikkben. Nem tudom még mindíg, mi benne a kivetni való. Beismer egy tévedést (tévedéseket). Mivel tökéletlen emberek gyakorolják, a hit tökéletlen.


És én nem mondtam azt, hogy eleve az igazhitűek terjesztették. Viszont ők voltak azok, akik fanatikusan hitték utána is és újabb dátumot kerestek, s vita alakult ki köztük, s azok között akik nem hittek a jósolgatásoknak.


Természetesen más okai is voltak a kiválásnak. De amióta ők nincsenek a közösségben, senkinek még csak meg sem fordult a fejében felcsapni Norstradamusnak és látomásokat bediktálni.



Az, hogy miért volt a jóslás... Túlbuzgó, fanatikusok miatt. Akik megszállottan várták Armageddont, s akik azt, hogy közel van, emberi mércével mérték. A vezető testületben is voltak ilyen tagok sajnos, akiknek hirtelen elborult az agya a világvégét hallva és gondolkodni kezdtek, vajon mikor jöhet el.


Ez olyan mint amikor azt mondja neked egy meghívottad, hogy mindjárt nálatok van, te pedig sóvárogva lesed az ablakból, hogy mikor áll meg a kocsija. Aztán amikor kérdi pl a feleséged, hogy na hol vannak, mondod, hogy 5 perc és itt kell legyenek. Megint kérdi egy kis idő múlva és akkor azt mondod, na de 3 perc múlva tényleg itt kell legyenek.



Természetesen ezek a jóslatok nem ilyen csekély dolgok, hatalmas hiba volt amit tettek, nem is akarom elbagatelizálni. Viszont ma ez nem fordulhat elő. Ez volt, nagy hiba volt, de vége. Többet soha nem kerül majs ilyenre sor"



Nem lehetünk elnézőek a hamis tanitásokkal,és hamis próféciákkal,mivel ezt a biblia is kijelenti,a jehova tanui egyház rendszeresen jósolgatott világvégét,ezt a biblia világosan leirja hogy az ilyen az hamis proféta és az antikrisztustól való,és ne sértődj meg rám,ezt a biblia irja erről.De ha te elnéző vagy ezekkel a "tévedésekkel" kapcsolatban vagyis a hamis prófétával szemben ez a te dolgod,én nem szeretnék olyan egyházhoz tartozni ahol rendszeresen hamis proféciák történtek,és ez nem véletlen mert többször rendszerességgel véletlen nem lehet,ez szándékos.De szive joga mindenkinek abban hinni amiben akar.Ezek sajnos tények.

2020. aug. 4. 09:45
 16/154 anonim ***** válasza:

Szó sincs arról, kérdező hogy rendszeresen jósolgatott. Tévedtek. Ugyanúgy ahogy a katolikusok tévedtek amikor lerohantáj jeruzsálemet, amikor megöltek milliókat eretnek címen, amikor mind a mai napig bálványokat imádnak. Tévedtek, ugyanúgy ahogy az iszlám erőszakkal akart és akar terjeszkedni. Tévedtek, ugyanúgy mint Péter apostol amikor erőszakkal akart igazságot tenni, amikor megtagadta Jézust, amikor el akart menekülni rómából. Tévedtek, mint Saul, akit aztán Isten megtísztított és onnantól kezdve új ember lett.

A tévedés emberi dolog. Belénk van programozva, ha úgy tetszik a bűnre való hajlam. Legyen szó hazugságról, kapzsiságról, hatalomvágyról.

De mint mondtam, egyáltalán nem minden tanú volt félrevezethető. Pl a nagyszüleim sose hittek ezeknek a jóslatoknak, mert a jóslás szemben állt a Bibliával. És az ők gyülekezetükből szinte senki nem hitt ezekben a jóslatokban. Állítom, hogy ezek az emberek hatalmasat nőttek Isten szemében, amikor kiálltak a Bibliai igazság mellett. Azok pedig akik jósolgattak, s azok is akaik elhitték, biztosan megkapták a bűntetést Istentől.

Tény az, hogy a hit tökéletlen, mert tökéletlen emberek gyakorolják. Bárkit megfertőzhet a becsvágy, elvakíthat a hatalom. De nem a mi tisztünk ítélkezni. Csakis Isten jogosult rá

2020. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/154 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Erről beszélek. Milyen jogon mondod azt, hogy valaki jól értelmezi, vagy nem? Honnan veszed, hogy te jól értelmezed? Ez is csak hit kérdése."


Nem egészen! De nem kell hogy egyetértsünk!


"Nem tudom még mindíg, mi benne a kivetni való."


Te egy nagyon értetlen ember vagy! Nincs semmi kivetni való a cikkben ahogy írtam az a múlt. Hamisat tanítottak de ők maguk is elismerik!


"Mivel tökéletlen emberek gyakorolják, a hit tökéletlen."


Ebben az esetben nem erről van szó! Többször is tévedtek ,mi nem volt nekik elsőre világos? Költői kérdés nem várok rá választ!


"És én nem mondtam azt, hogy eleve az igazhitűek terjesztették. Viszont ők voltak azok, akik fanatikusan hitték utána is és újabb dátumot kerestek, s vita alakult ki köztük, s azok között akik nem hittek a jósolgatásoknak."


Maga az Őrtorony szervezet ismeri el ,hogy voltak téves várakozásaik a véget illetően. Akkor ki is kezdte el ezt a jósolgatást? Az Őrtorony szervezet hű és értelmes rabszolgája. Tehát ki adta az alapot? Maga a szervezet! Megszabad kérdőjelezni a szervezet tanításait? Következmények nélkül alig ha!

És egyébként is minek kevered állandóan ide az igazhitű Jehova tanúit amikor ők nem ezért szakadtak ki a szervezetből.


"De amióta ők nincsenek a közösségben, senkinek még csak meg sem fordult a fejében felcsapni Norstradamusnak és látomásokat bediktálni."


Akkor van egy hírem kedves barátom. Visszatérte a szervezetez. Egyébként a szervezet sokszor próbálkozott azt illetően hogy visszavezessék ezeket az embereket az anyaszervezethez!

Nézd csak meg!

[link]


"Viszont ma ez nem fordulhat elő. Ez volt, nagy hiba volt, de vége. Többet soha nem kerül majs ilyenre sor"


Állítod ezt úgy hogy ma is ugyan olyan tökéletlen emberek vannak a szervezetben mint akkor voltak! Te is jósolgatsz?

2020. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/154 anonim ***** válasza:

Állítod ezt úgy hogy ma is ugyan olyan tökéletlen emberek vannak a szervezetben mint akkor voltak! Te is jósolgatsz?


Nem jósolok. Hanem ráébredtek erre a súlyos hibára és nem megengedett most már semmilyen jósolgatás senki részéről.

2020. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/154 A kérdező kommentje:
De amugy mi ez maszlag valami,ez az őrtorony ugy Istenitik,a jt-k kik vagy mik firkálják ezt,hogy a bibliát meg annyira a háttérbe szoritják,elismerem a rajzok szépek bennne minden más pedig randa benne.
2020. aug. 4. 20:54
 20/154 anonim ***** válasza:

19

Ki isteníti az Őrtornyot? Tudsz mutatni akár egyet is? A Biblia koránt sem szorul háttérbe, hisz az a Szent írás. Az Őrtorony és az Ébredjetek hétköznapi dolgokban próbál segítrni az embereknek. Erkölcsi kérdések, szerelemmel vagy tanulással kapcsolat os kérdések, stb. Sőt! Az Ébredjetek nagy része ismeretterjesztő cikkeket (állatokról, növényekről, akár gépezetekről) és érdekes történeteket ismertet meg az olvasóval

2020. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!