Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olyan oldalt keresek ami...

Olyan oldalt keresek ami bemutatja,teologiailag Jehova Tanui hamis tanitásait?

Figyelt kérdés
Egy ismerösömnek lenne rá szüksége,ahol bemutatják a hamis tanokat,az alapitó hamis profétai munkásságát,jóslatait,stb,köszi!
2020. aug. 1. 17:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/154 A kérdező kommentje:

---Vagy szerinted a tökéletlen ember egyetlen egyszer hibázik életében és slussz? ---


olyan mintha szándékosan értelmetlenkednél,ugyanazt a bakit többször elkövetni nem tévedésnek nevezzük,természetesen az ember tökéletlen,de nem rendszeresen sportotüzve ugyanabból a hibából az szándékosság,de ha anyira nagy bibliakutató volt russel és társai,akkor nem rémlett nekik hogy eleve meg se kéne probálni a jövendöléseket,mert ezt a biblia tiltja,vagy igy voltak a lopás,a paráznaság és a többi parancsal is? te önmagadat akarod nyugtatni és ámitani nem? te miért nem lopsz feltételezem mert tudod hogy a biblia tiltja,miért nem paráználkodsz? mert tudod hogy tiltja a biblia,miért nem jövendölgetsz? mert az okkultizmust tiltja a biblia, a jehova tanui szervezet nem tulzok az okkultizmus határait surolták.de ha téged ez nem zavar és te egy ilyen szervezethez akarsz tartozni ennek tudatában,ez a te személyes választásod,én személy szerint inkább kihagytam!

2020. aug. 5. 10:53
 42/154 anonim ***** válasza:
Még mindíg ez a te véleményed. Azóta rengeteget változott minden, tanultak a hibából. De nem kell elfogadd ezt, szíved joga
2020. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/154 A kérdező kommentje:
esetleg teszem fel ha a feleséged megcsal egyszer és megbocsátod neki,és elköveti 77szer ugyanazt te elhinnéd neki hogy ez mind véletlen volt? ez nem az én véleményem,ez minden józanul gondolkdó ember véleménye sajnos,tudom fájdalmas mert érzelmileg kötödtök ehhez a szervhez,ezek szerint a józan ész ott kihalóban van.
2020. aug. 5. 11:00
 44/154 A kérdező kommentje:

---Még mindíg ez a te véleményed---


Nem! ez a biblia véleménye a hamis profétákról! bemásoljam az igét? tudod te magadtól is.

2020. aug. 5. 11:01
 45/154 anonim ***** válasza:
És te fogod megállapítani, ki a hamis próféta?
2020. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/154 A kérdező kommentje:
arról sem olvastál a bibliában hogy a hamis proféta együtt dolgozik az antikrisztussal? nagyon elnéző vagy ezzel a szervezettel kapcsolatban,érredj már fel,és nézz utána a bibliában,full vakságban élssz,nem szokásod olvasni a bibliát?
2020. aug. 5. 11:07
 47/154 A kérdező kommentje:

---És te fogod megállapítani, ki a hamis próféta?---


te most trollkodsz velem? olyan mintha gunyolodnál! nem én olvasd el a bibliát és majd az eldönti.

2020. aug. 5. 11:08
 48/154 anonim ***** válasza:

47.

Nagyon is komolyan kérdeztem. Mióta vagy te a szívek és vesék vizsgálója? Mióta tudod te, halandó ember eldönteni, ki a hamis próféta és ki nem. Én egy emberre sem merném ráaggatni az antikrisztus jelzőt,hisz csakis Isten ismer mindnekit igazán. A biblia nem egy meséskönyv, hogy elolvasod és hú de vagány történet. Ezt meg kell érteni is

2020. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/154 A kérdező kommentje:

---Nagyon is komolyan kérdeztem. Mióta vagy te a szívek és vesék vizsgálója? Mióta tudod te, halandó ember eldönteni, ki a hamis próféta és ki nem---


Direkt azért irja le a biblia a hamis tanitók ismérveit,neked nekem,hogy ne legyünk megtévesztve.A biblia az emberiségnek irodott ismeretre,nem? miért vannak leirva benne a hamis tanitók,ismertető jelei? azért hogy nehogy megtéveszen valaki téged engem,leirja ha ezt és ezt tapasztaljátok akkor ezek a hamis tanitók. irja is hogy vizsgáljátok meg a tanitásokat és amelyik hamisnak itéltek azt felejtsétek el. ennyi erővel nem szabad megvizsgálni semmit csak vakon hinni valamiben,igazad lehet! neked valszeg amit a szádba adnak azt feltétel nélkül el is hiszed hiába a biblia pont az ellenkezőjét irja,most erre mit mondjak? te nagyobb tekintélyt adsz egy szervezetnek mint a bibliának? hát sulyos gond ez neked.

2020. aug. 5. 11:40
 50/154 anonim ***** válasza:

Nem adok nagyobb tekintélyt. De mint mondtam, Jehova tanúi kiszűrték a hazugságokat terjesztőket. Ma senkinek nem jutna eszébe jósolni. A katolikusok sem indítanának szetintem ma keresztes háborút. És biztos, hogy te is máshogy értelmezted a Bibliát első olvasásra, mint a sokadikra. Én is.

A hit fejlődik, mert tanul a hibájából. Maga Péter pl nem akart bemenni a római házába, mert tisztátalannak tartotta. De fejlődött, hisz kinyilatkoztatott előtte, hogy nem tisztátalan, amit Isten megtisztított.

2020. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!