Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak! Mit válaszolnátok...

Vallásosak! Mit válaszolnátok erre? A keresztények istene ráadásul nem létezik. Jézus pedig ki tudja? Érv az ő létezésére sincs. Miért hiszel olyan istenben, aki teljesen biztos, hogy nem létezik? Egy vallási link sem tudná őt meggyőzni...

Figyelt kérdés
Vajon akkor sem hinné el ha Jézus Krisztus megjelenne a harcos ateista előtt?

2020. okt. 4. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:

"Vajon akkor sem hinné el ha Jézus Krisztus megjelenne a harcos ateista előtt?"


Arról a Jézusról beszélsz, akiről - felettébb magas történelmi és kulturális műveltségedről bizonyságot téve - kijelented, hogy "nincs érv a létezésére"?

Szívj magadba egy kis logikát és történelmi ismereteket előbb. Mondjuk végezd el az általánost, aztán gyere vissza kérdést kiírni.

2020. okt. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
Az érdekel engem, hogy az emberiség Jézusa. Szó sincs olyasmiről, hogy csak a miénk. Jézus mindenkié. És ha nem végzem el az általánost, akkor mi lesz? :D
2020. okt. 5. 00:54
 13/63 anonim ***** válasza:
68%

1-es vagyok.

Nem vagyok vallásos, de ettől még tisztában vagyok vele, hogy a kultúránk a kereszténységre épül, és ha nem is hiszek de fontosnak tartom, hogy ezt tiszteljük.


Mindazonáltal olyan, hogy „számomra bizonyíték”, vagy „csak számodra nincs bizonyíték” nem létezik.

A bizonyíték objektív és megkérdőjelezhetetlen.

Ezt takarja maga a kifejezés.


Bizonyíték Isten létezésére nincs.


Elhiszem, hogy egyesek számára vannak jelek, amik azt sugalják, hogy létezik, de ezek nem bizonyítékok.

2020. okt. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:

"Vallásosak! Mit válaszolnátok erre? A keresztények istene ráadásul nem létezik. Jézus pedig ki tudja? Érv az ő létezésére sincs."

Ezeket kár kétnaponta megkérdezni. Isten létét természettudományosan nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni, mert ez körkörös érvelés lenne: [link]

Még a példa is jó. De ezt sosem hajlandóak megérteni, mivel akkor nem tudnák azt mondani, hogy Isten nincs bizonyítva. És bizony természettudományos bizonyításra gondolnak.


Isten szellem, szellemben kell és lehet bizonyítani a létét.

[link]


Jézus létét még az ateista történészek sem tagadják, de ha bárki tagadja, nem tudsz vele mit kezdeni.

2020. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:
Értem. De cáfolni miért kell? Ekkor jönnek, hogy az űrlényeket is cáfolni lehet, meg a repülő spagettiszörnyet is.
2020. okt. 5. 09:30
 16/63 anonim ***** válasza:
0%

Kijavítanám, hogy a keresztény egyház istene nem létezik, de ha a bibliát mint kódkönyvet nézzük, már is csupa spirituálitássá változik az egész, és az igaz isten útmutatása lesz.

Jézus meg 2000 éve élt, nem csodálom ha valakinek nincs elegendő tudása róla...

2020. okt. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
20%

Amikor Jézus megjelent, akkor sem hittek benne.

Sokan kérték is, hogy náluk is tegyen csodákat, hogy higyjenek.

Jézus azt válaszolta, hogy ha az nem győzte meg amit hallottak szemtanuktól, akkor semmilyen jel sem fogja meggyőzni.

Jézus soha nem beszélt arról, és nem is mondta, hogy világ megtérés lesz.

Azt mondta, nagyon kevesen lesznek akik megmentésben részesülnek a hitük, és az azt bizonyitott tetteik, életük miatt.


Sajnos hiába állnál tótágast, a Föld népességének nagyrésze sajnos Noé idejéhez hasonlóan megfognak halni.

Mert Én hiba szeretném hogy az emberiség megmeneküljön, ha a személyek nem szeretnék, és akadékoskodnak.

2020. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ. Szerinted a sima ateisták, és a harcos ateisták is kapnak örök boldog életet?

sima ateista = nem hisz Istenben.

harcos ateista = reklámozza, hogy milyen rossz a vallás, és hülyeség hinni Istenben stb... Mi lesz a sorsuk? Jézus a bűnösökért halt meg, nem?

2020. okt. 5. 10:04
 19/63 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem létezne, nem tetted volna fel ezt a kérdést!
2020. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:
Tehát létezik. Ennyi. :D
2020. okt. 5. 10:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!