Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak! Mit válaszolnátok...

Vallásosak! Mit válaszolnátok erre? A keresztények istene ráadásul nem létezik. Jézus pedig ki tudja? Érv az ő létezésére sincs. Miért hiszel olyan istenben, aki teljesen biztos, hogy nem létezik? Egy vallási link sem tudná őt meggyőzni...

Figyelt kérdés
Vajon akkor sem hinné el ha Jézus Krisztus megjelenne a harcos ateista előtt?

2020. okt. 4. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 Anahystor ***** válasza:
A link ott van, annyira nem beszélek jól angolul, hogy az elhangzottakat érdemben kommentáljam, mert lehet, hogy nem jól értem, te viszont nyilván a videóban elhangzó érvekkel egyetértve alakítottad ki az álláspontodat, ezért szeretnélek arra kérni, hogy írd le tömören téged mi győzött meg!
2020. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező a 28-as válaszodig nem hogy fogyatékosnak, de hülyének sem néztelek.


De ritka nagy kretén vagy.

Nem godolkozni jöttél ide, hanem valami jó beszólásért amit egy ateistának adhatnál, ahelyett hogy megértenéd, vagy megértettnéd az álláspontodat.


Kretén vagy és a saját vallásod megbecsülését tépázod a viselkedéseddel amit nem érdemelt ki.

2020. okt. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:

# 42 Bart Ehrman amerikai Újszövetség szakértő elmondja, hogy Jézus biztosan létezett, mert korai független forrásokban emlík amiket a könyvében részletez, + van feljegyzésük valakitől aki ismerte Jézus testvérét és Péter apostolt, és hogy nincs egyetlen egyetem, főiskola a nyugati világban, ahol akár egyetlen szakértő az anktivitás, az ősi törtélem, az Újszövetség, a korai kereszténység, bármilyen kapcsoló témakör terén aki azt gondolná hogy Jézus nem létezett, ez még csak nem is vita tárgya a szakértők között.

A videó elején Mike Licona amerikai Újszövetség szakértő fel sorolja, hogy Flavius Iosephus, Tacitus, Szamoszatai Lukianosz, és Mara Bar Serapion is említik Jézust.

2020. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
Bocsi, a 41-esnek szólt az előző válasz.
2020. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:

43-as

Szerintem még csak most kezdhetted magad beleásni a témába, különben nem írtál volna ilyesmit.


Bart Ehrman lehet, hogy megadta, hogy létezett Jézus, de nem mondta, hogy valaha is csodát tett volna vagy bármiféle alátámasztható bizonyíték létezne arra, hogy halála után feltámadt volna. Ha már írsz valakiről, akkor ne csak az állítása azon részét hangoztasd, ami a te szájízednek felel meg.


"nincs egyetlen egyetem, főiskola a nyugati világban, ahol akár egyetlen szakértő az anktivitás ... azt gondolná hogy Jézus nem létezett" --> Ez bizony nem igaz. kérlek mutasd meg a forrást, honnan vetted ezt.


Licona egyike azoknak a "szakértőknek", akik többszörösen, nagy közönség előtt tették magukat nevetségessé. Például az említett Iosephus nem Jézus életéről írt, hanem arról, amit a szájhagyományból össze tudott gyűjteni, azt jegyezte le. A szájhagyomány annyira igaz, mint amit a Régi magyar mondák című könyvben olvashattál.


Hogy értsd mit jelent a "... is említik Jézust": nem csak három ember említi a Pókembert, hanem millióan msélnek minden nap a történeteiről. Ha 1000 év múlva olvasnád a Pókember sztorikat, elhinnéd csak mert sokan említik?


Bónusz kérdés: ugye az megvan, hogy az Újszövetség első könyvét is csak évtizedekkel Jézus halálát követően írták le? Nem semmi lehetett visszaidézni akkora távlatból, mit mondott Jézus a egyi beszédben. Fogadok te a mai híradó egyetlen szpotját sem tudnád visszaidézni ilyen precizitással :o)

2020. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

# 45 Ilyet nem is mondtam, hogy Bart Ehrman szerint Jézus csodát tett vagy hogy feltámadt, csak azt mondta, hogy szerinte biztos létezett Jézus.


"Ha már írsz valakiről, akkor ne csak az állítása azon részét hangoztasd, ami a te szájízednek felel meg."


Mikor mondtam én ilyet?


"Ez bizony nem igaz. kérlek mutasd meg a forrást, honnan vetted ezt."


Ezt is Bart Ehrman mondta, el is hangzik a videóban amit linkeltem.


"Bónusz kérdés: ugye az megvan, hogy az Újszövetség első könyvét is csak évtizedekkel Jézus halálát követően írták le? Nem semmi lehetett visszaidézni akkora távlatból, mit mondott Jézus a egyi beszédben. Fogadok te a mai híradó egyetlen szpotját sem tudnád visszaidézni ilyen precizitással :o)"


Nem is mondtam ilyet, csak annyit állítottam, hogy Jézus biztos nem kitalált alak hanem történelmi személy, semmi mást. Az, hogy létezett még nem érv amellett, hogy csodát tett, sem a Feltámadás mellett, sem Isten létezése mellett, én kajak nem vágom, hogy honnan vetted, hogy én ezt állítom.

2020. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

Bart Ehrman új könyve - A kereszténység diadala - magyar nyelven is megjelent. Ha már szóba került a neve, akkor gondoltam megemlítem.


Nagyon jól körüljárja, hogy miért lett sikeres a kereszténység.

2020. okt. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
13%

Az iszlám is tanítja Jézust, sőt még Mária szeplőtelen fogantatását is. Hoppá, még néhány százmillió ember vallja Jézus létezését.


Ha már egy másik vallás is tanítja Jézust, akkor ezer év múlva Pókembernek bálvány bácsinak befellegzett. Pláne akkor, ha ezer év múlva már iszlám országok lesznek túlsúlyban Európában.

2020. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
21%
Ez olyan, mint pl. ki tudja nekem bebizonyítani, hogy létezik a világban szerelem, ha én nem voltam soha szerelmes. Hogy bizonyítod be? Nekem biztos nem tudod!
2020. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 Tevenyereggyarto ***** válasza:
47%

#49


“ki tudja nekem bebizonyítani, hogy létezik a világban szerelem, ha én nem voltam soha szerelmes.”


Ez érdekes. Szóval amit nem tapasztaltál személyesen azt nem lehet neked bebizonyítani ?

Bizonyítsd be nekem ,hogy létezik súlytalanság az űrben, elsülyedt hajók és lezuhant repülők a tengerben, rákban vagy bármilyen random betegségbe bele lehet halni stb. Ezeket én eddig nem tapasztaltam személyesen. Persze lehet mutogatni a tengerfenéken hajó és repülőroncsokat de azokra simán rámondom ,hogy direkt rakták oda. Rákba se haltam bele eddig szóval azt sem tudod nekem bebizonyítani, jól sejtem ?

2020. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!