Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen lehet az igazi Isten?

Milyen lehet az igazi Isten?

Figyelt kérdés

Nem hiszek a vallások isteneiben. A muszlim, keresztény, hinduista, vagy az ókori egyiptoki istenek emberi elképzelések arról, hogy Isten milyen lehet, de valószínűleg egyikük sem létezik. Viszont a vallások jól keresnek ezekkel az istenekkel, - mármint azokkal, akik forgalomban vannak - szóval ez biznisz meg politika is.


Azt viszont nem tudom, hogy létezik e-valamilyen Isten, de ha igen, akkor a deista istenképet tartom elfogadhatónak. Semmit sem tudok róla, de én erre következtetnék:


Az igazi Isten:


- nincs köze egyetlen valláshoz sem

- csak félig nevethező teremtőnek. Az Ősrobbanás után ugyanis visszavonult, és nézte, mi keletkezik. Vagyis az ember tényleg csak véletlenül alakult ki.

- nemtörődöm, nem hallgatja meg az imákat. Esetleg(!) ritkán avatkozik bele a történelembe, a saját maga szórakoztatására. De az nem várható tőle, hogy az hívek mindennapi problémaira választ/megoldást adjon.

- nincsenek érzelmei, nem hatja meg a szenvedés, sem az, ha imádják.


Mi az, amit esetleg kihagytam, mennyire helyes, amit irtam?


2020. okt. 18. 17:13
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

#10


Nos, ezt már valamivel jobban el tudom képzelni.

2020. okt. 18. 19:01
 12/37 anonim ***** válasza:

"Az igazi Isten"

Kis betűvel írjad, légy szíves, különben a keresztények istenéről beszélünk.


"- nincs köze egyetlen valláshoz sem"

Ez valószínű, de bizonyíték nincs rá!


"- csak félig nevethező teremtőnek. Az Ősrobbanás után ugyanis visszavonult, és nézte, mi keletkezik. Vagyis az ember tényleg csak véletlenül alakult ki."

Ez megint csak feltevés!

És lehet, hogy pont ezzel lőtted ki a megoldást.


"- nemtörődöm, nem hallgatja meg az imákat. Esetleg(!) ritkán avatkozik bele a történelembe, a saját maga szórakoztatására. De az nem várható tőle, hogy az hívek mindennapi problémaira választ/megoldást adjon."

Ez megint csak egy alap nélküli feltevés.

Lehet akár igaz is - de ki mondja meg?


"- nincsenek érzelmei, nem hatja meg a szenvedés, sem az, ha imádják."

Ugyanez.


Tehát ezek a tulajdonságok, amelyekkel megpróbáltad behatárolni, egytől egyig légből kapottak. SEMMIFÉLE alapod nincs erre, hogy ezeket kijelentsed.

Plusz továbbra is úgy érzem, hogy kizárólag a keresztény istenképet ismered, a többiről max. pár mondatot hallottál, és ebből próbáltál meg kiindulni.


8000 vallás létezik!

Legalább nagy vonalakban próbálj meg tájékozódni, mielőtt ennyire leszűkíted a kutatási területet.

2020. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%

Semennyire sem helyes.

Ismerkedj a spirituálizmussal. Isten a végtelen tökéletesség.

2020. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

"Isten a végtelen tökéletesség."


Akkor mi szüksége volt rá, hogy teremtsen? Vagy mi szüksége volt rá, hogy csináljon bármit is?

2020. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

"Akkor mi szüksége volt rá, hogy teremtsen? Vagy mi szüksége volt rá, hogy csináljon bármit is?"


Nincs szüksége rá. Megtehette, megtette. Te is kitalálhatnál egy új játékot, amelyet emberek milliói játszhatnának önfeledten. Az lenne a te saját kis teremtett világod!

2020. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy en nem vagyok isten, meginkabb nem maga a vegtelen tokeletesseg, gyarlo ember vagyok, szuksegletekkel, felelmekkel, vagyakkal.
2020. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

"Csakhogy en nem vagyok isten, meginkabb nem maga a vegtelen tokeletesseg, gyarlo ember vagyok, szuksegletekkel, felelmekkel, vagyakkal."


Na meg is érkeztünk, mintha csak a zsidók "istenéről" beszéltél volna egyenesen az ószövetségből!


Egyébként azt mondod nem vagy Isten. Mindenkiben ott van Isten, hiszen ha minden igaz ő a Teremtőd. És mint ilyen, az ő tervét végzed el (ugyanis azt mondják mindenható, tehát képtelenség ellenszegülni az akaratának, hihetsz amit akarsz, egy mindenható akaratának csak egy másik mindenható képes ellenszegülni). Szóval ha ez a dolgod, megpróbálhatod és meg is fogod tenni!

2020. okt. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Isten egyetlen módon vezeti az emberi teremtményeit. Ő nem hozott létre vallásokat, vagy vallást. Midössze a tökéletlenség bejövetele miatt hozott létre egy neki járó imádati formát, ami különbözött más népek és isteneik imádatától.

Ezzel elkülönitett egy népet magának. Azok akik felismerték ezt, azok csatlakozhattak az Igaz Istenhez, és felhagytak a hamis hiedelmek, és imádatuk gyakorlásával.

2020. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

A Teremtőnek vannak érzései, ezek közül a szeretet a lenagyobb, vagy is Isten maga a szeretet. Azért kezdett el teremteni, hogy megossza az élet érzését másokkal. Az élet nem véletlen keletkezett, ahogy semmi sem jön létre magától, Főleg tervezettség nélkül.

A Földünk nem magától ált be 23,5 fokos dőlésszögben, és nem magától állt be a nap sem a földtől a megfelelő távolságra, hogy ne legyen túl hideg, sem túl meleg.

Minden törvényszerűségeken alapulva működik, és ahol törvény van, ott törvénythozó is.

Kizárt dolog, hogy ennyi véletlen legyen, hogy kialakuljon egy bonyolúlt folyamat, amit életnek nevezünk. Már eleve maga egy sejt sem egyszerű, ahogy a DNS láncolat sem.

Ha sak az emberi dolgainkat vesszük, a legegyszerűbb szerszámnak is kellett, hogy valaki megtervezze, és összeállitsa, mert magától nem fog összeállni. Mert az élethez nem lenne szükség szinekre, izekre, illatokra, ha az érzékszerveinket vesszük.

Ahol rendezettség van, ott rendező is.

2020. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

#18


Living Witness


Mint említettem, véleményem szerint a Jehova tanúi is egy kitalált istenben hisznek, ők sincsenek kapcsolatban az igazi istennel (ha létezik egyáltalán!)


A Jehova tanúi is egy vallás, ráadásul hamisabb, mint más hamis vallások, mivel ott egyértelműen a megtévesztés dominál a vezetés részéről.

2020. okt. 19. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!