Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen lehet az igazi Isten?

Milyen lehet az igazi Isten?

Figyelt kérdés

Nem hiszek a vallások isteneiben. A muszlim, keresztény, hinduista, vagy az ókori egyiptoki istenek emberi elképzelések arról, hogy Isten milyen lehet, de valószínűleg egyikük sem létezik. Viszont a vallások jól keresnek ezekkel az istenekkel, - mármint azokkal, akik forgalomban vannak - szóval ez biznisz meg politika is.


Azt viszont nem tudom, hogy létezik e-valamilyen Isten, de ha igen, akkor a deista istenképet tartom elfogadhatónak. Semmit sem tudok róla, de én erre következtetnék:


Az igazi Isten:


- nincs köze egyetlen valláshoz sem

- csak félig nevethező teremtőnek. Az Ősrobbanás után ugyanis visszavonult, és nézte, mi keletkezik. Vagyis az ember tényleg csak véletlenül alakult ki.

- nemtörődöm, nem hallgatja meg az imákat. Esetleg(!) ritkán avatkozik bele a történelembe, a saját maga szórakoztatására. De az nem várható tőle, hogy az hívek mindennapi problémaira választ/megoldást adjon.

- nincsenek érzelmei, nem hatja meg a szenvedés, sem az, ha imádják.


Mi az, amit esetleg kihagytam, mennyire helyes, amit irtam?


2020. okt. 18. 17:13
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

"Kizárt dolog, hogy ennyi véletlen legyen, hogy kialakuljon egy bonyolúlt folyamat, amit életnek nevezünk"


Nem véletlenül alakult olyanra az élet, amilyen most hanem a természetes szelekció alakította olyanra. A természettudomány szerint simán kialakulhatott minden természetes úton is. Az élet nem az istenek teremtménye, hanem egy érthető biológiai folyamat terméke.


Isten - ha létezik egyáltalán - max az Ősrobbanást indíthatta be, ott hagyott még neki helyet a természettudomány. Az életet nem ő teremtette. Így Isten csak félig-meddig teremtő, mert ha létezik, ő indította a világmindenséget az útjára, de a folyamatokba nem szólt bele.


Ezt a kutatások alapján szinte biztosra mondom.

2020. okt. 19. 10:54
 22/37 Mansour ***** válasza:

"Isten - ha létezik egyáltalán - max az Ősrobbanást indíthatta be, ott hagyott még neki helyet a természettudomány."

Nem gondolom, hogy Isten fogalmát a természettudományos hiányosságok kipótlására kellene használni. Nyilván a régi időkben, amikor még nem volt ilyen körülhatárolt, és hatékonyan működő természettudomány, akkor az ismeretlen jelenségeket valamilyen isteni háttérrel magyarázták, de ez sem egészen pontos, mert ugyanakkor jelen volt az a szemlélet is, hogy az ismert, a természet erőivel magyarázható jelenségekbe is belelátták az isteni erőket.

Valahogy nem érzem helyesnek azt a képet, hogy egy tudatos teremtő valamilyen szándékkal és céllal megteremti a világot, majd teljesen magára hagyja. Nem teljesen kizárható persze ez az elképzelés sem, de akkor már valószínűbbnek érzek valamilyen panteista vagy panenteista jellegű felfogást, tehát hogy Isten a világgal azonos vagy legalábbis benne van a világban, illetve a világ van Istenben. A katolikus teológia is úgy fogalmaz, hogy Isten a lét teljessége, ez meglehetősen panenteista felfogás. Igaz, másik oldalról meg a keresztény teológia éles határvonalat húz Isten és a világ közé.

Én amúgy, őszintén szólva, a keleti vallások világképét közelebb érzem magamhoz, mint a kereszténységét. Mondjuk a hindu világkép, amiben teremtés helyett isteni emanáció útján jön létre a világ, vagy a buddhista, amiben igazából isten-fogalomról sem lehet beszélni, ezek kevesebb logikai problémát vetnek fel, mint a klasszikus monoteista világképek, és a természettudománnyal is teljesen összeegyeztethetők.

2020. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%

"Milyen lehet az igazi Isten?"

Olvasgass Bibliát. Isten megtestesült Jézusban

2020. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

" max az Ősrobbanást indíthatta be,"

Egy robbanástól még semmi nem kezdett el összeállni, főleg nem Törvényszerűségeken alapulva. Isten a rend, és nem a zűrzavar Istene, ezért a munkája szervezettségen alapszik, a legpontosabb mértékben. Igazi mérnőki munka, nem csak megtervezve van, de kellett hogy valaki össze is állitsa, összeillessze ezeket.

De hát Te tudod.

Isten megmondta, hogy aki nem fedezi fel a teremtésben az Ő tulajdonságait, és érzéseit, az menthetetlen.

(Róma 1:20) 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség az ilyeneknek.

2020. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"Igazi mérnőki munka"

Tudod, a tudósok szerint nem az.

És inkább nekik hiszek, mivel körülöttünk minden úgy működik, ahogy ők mondják, és nem úgy, ahogy a papok.

De ha szerinted ez nem így van, akkor ne használj semmit, főleg ne az internetet, hiszen nem működnek, igaz?

2020. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%

Amit irtál nem állja meg a helyét.

Sajnos, vagy nem ismered, vagy nem akarod elfogadni azt a valóságot, igazságot, amiről Isten tájékoztatja az embereket. Isten az ima meghalgatója, és a megfelelő időben és módon válaszol Rá. Nem minden esetben lesz, vagy van úgy, ahogy TE gondolod, vagy akarod.

ez azért van igy, mert Ő meghatározta az időket, és minden próféciának az utolsó pontig bekell teljesednie. Ezt senki kedvéért nem fogja megváltoztatni. És tudod miért?

Mert a Neve van benne. Vagy is az Ő személyét is érinti, no meg azokét a hűséges emberekét is, akik megértettek, és türelemmel várnak, és kitartanak mellette, annak ellenére, hogy Sátán azt állitotta, hogy minden embert el tud forditani Tőle.


Hogy ezt TE nem tapasztalod, annak okai vannak. Nyilván nem mellette foglaltál állást, és nem is érdekel, hogy miért vannak, és zajlanak jelenleg bizonyos nehezebb események.

Igy akarva, vagy akaratéanul, Sátán állitását támogatod.

2020. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Tudod, elég sok dologban tévedsz.

Én már sok éve kértem őt, hogy adjon nekem bizonyosságot.

Azóta sem kaptam kutya gumióvszert sem.

És ne gyere olyan hülyeségekkel, hogy nem megfelelően kértem (egy végtelenül jó és végtelen hatalmú istentől?) vagy nem értem a jeleit (nem jelet kértem, hanem olyat, amit értek is, egy végtelen tudású és hatalmú, valamint végtelenül jó istentől).

Vagy nincs, vagy nem érdeklem, vagy szándékosan a pokolra szán engem.

Mert az nem jó megoldás, hogy majd 1 perccel a halálom előtt jól megvilágosodom. Akkor itt, a Földön nem csináltam semmit, ugye, ami neki tetszene.


Csak az a kérdés, hogy mi lesz, ha a többi isten is jelentkezik majd értem?

Egyszer már elképzeltem, ahogy minden halálos ágynál pár milliárd angyal és ördög küzd egymással szerencsétlen haldokló lelkéért...

2020. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%

"Nem megfelelően kértem"

Nem is gondoltam, hogy ezt mondjam. Sőt nem valószinű, hogy ez itt a probléma. Hanem az, hogy ahogyan és amit felkinál, az neked nem megfelelő, vagy nem értessz vele egyet.

Jézus azért vezette be a prédikáló szolgálatot, hogy a követői megkeressék az elveszetteket. Megkeresni pedig nem azt jelenti, hogy otthon ülök és majd valaki becsönget, hanem Én magam megyek keresgélni. De ha elutasitanak, akkor hiába Isten bizonysága. Mert nem úgy fog adni neked bizonyságot, ahogy TE elgondolod, hanem ahogy Ő határozza meg. Rajtad az múlik, elfogadod-e?

2020. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"ahogyan és amit felkinál, az neked nem megfelelő"

Szerintem ő nem hülye, és nem kínál nekem úgy semmit, hogy arról én nem tudok. Ez akkor kilőve.


"vagy nem értessz vele egyet"

Ez meg azért nem lehet igaz, mert erről tudnék, hogy ő felkínált valamit. Tehát akkor ez is kilőve.


"nem úgy fog adni neked bizonyságot, ahogy TE elgondolod, hanem ahogy Ő határozza meg."

Erre is áll, amit mondtam.


"Rajtad az múlik, elfogadod-e?"

Várom az ajánlatát.

De már sok éve várok, és ez így egyre kevésbé lesz hatékony.

Egy végtelenül igazságos és jó isten nem várhat egy fél életet az ajánlatával!

Már a születésem előtt tudta, hogy engem hogyan tud megszólítani.

Akkor miért nem teszi?

2020. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Anahystor ***** válasza:

Pont azért, amiért a húsvéti nyuszi sem tojik neked piros tojást!

Mert egy nagy hazugság az, hogy létezik egy jóságos bácsi aki a létrehozta ezt az aj, de szép világot.

2020. okt. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!