Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui hivei miért...

Jehova tanui hivei miért ragadtak bele a szervezetbe?

Figyelt kérdés
Hallottam aki egyszer belép nehezen szabadul.de miért nem ismerik meg az igaz kereszténységet? hallottam olyan szerencsétlenekről akik 40 évig voltak benne,miért vártak addig,azt mondták családi hagyomány igy illet,de kérem ha utána nézz valaki világosan látszik hogy se nem keresztények se nem hiteles tanitók,itt is sokan a fórumon segitik őket hogy nem jó helyen vannak,mivel vannak megfélemlitve?
2020. okt. 27. 20:37
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

Senki nem utasítja el a Bibliát. Ez a te agyszüleményed...


Én megtértem. Olyan felekezetről, hogy Jezus Krisztus nem hallottam. Akkor te saját magad értelmezed a Bibliát ezek szerint. Miből gondolod, hogy az a sajátos, és egyedi értelmezés igaz? Miért lenne igazabb, mint bármelyik? Ekkora zseninek tartod magad?

Ne foglalkozz az üdvösség gemmel, s ne nevezz semmit hamisnak.

2020. nov. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

---Én megtértem. Olyan felekezetről, hogy Jezus Krisztus nem hallottam---


Bigott!


--- Akkor te saját magad értelmezed a Bibliát ezek szerint. Miből gondolod, hogy az a sajátos, és egyedi értelmezés igaz? Miért lenne igazabb, mint bármelyik? Ekkora zseninek tartod magad?---


Zseni vagyok! Azért mert olvasni tudok! Nincs sehol a bibliában hogy kell őrtorony és egyéb szintén emberek általi hazug napilap! A Biblia bőven elég,elhiszed nem kell zseninek lenni ahhoz hogy elolvasd? probáld meg! De ami ellent mond a bibliának az hamis,ne hazudtold meg azt amit Jézus leirt benne,az hamis proféta aki jövendölget és egyéb,mond Jézusnak is hogy az nem igaz,tiszteld már a bibliát ne azt a szutyok őrtornyot ami félrevezet titeket.

2020. nov. 4. 16:47
 23/49 A kérdező kommentje:

---Senki nem utasítja el a Bibliát. Ez a te agyszüleményed...---


de aki ellene megy az elutasitja sajnos hiába nem tetszik ez neked.

2020. nov. 4. 16:48
 24/49 anonim ***** válasza:

Tudom, lelkem. Én vagyok bigott, mert hiszek valamiben, nem te, mert betegesen rá vagy szállva a tanúkra. Legyen meg a te akaratod 😂😂


Örülök, hogy tudsz olvasni. Sok sikett hozzá!


A Biblia azt sem írja, hogy kell Biblia, megis van. Mert remélem tudod, hogy nem csak ezek az evangéliumok, iratok leteznek, hanem így állították össze.

Hol írja hoyg pont ezeket a könyveket kell betenni? Sehol, megis elfogadod így ahogy van, te is, én is.

Elolvasni akárki el tudja. De megérteni? A Biblia sok könyve és verse homályokkal teli és metaforikus.

Szutyoknak magazd nevezd! Az Őrtorony pedig nem a valládunk alapja.


Ki ment a Biblia ellen? Szerinted a tanúk. De szerintem nem.

2020. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

---Én vagyok bigott, mert hiszek valamiben---


Miben hiszel? Russel tan? Smith tan? Piramis tan?



---Elolvasni akárki el tudja. De megérteni?---

Annyira nem értitek hogy ferditettetek egyet magatoknak,aminek még fórditója sincs,mondhatom hiteles a hited. 😂😂


De ha ennyire nem értesz azzal egyet amit kiirtam akkor mit rontod itt a levegőt,ahol nem értek egyet valamivel,nem leledzem ott,nem?

2020. nov. 4. 20:28
 26/49 A kérdező kommentje:

ügye itt se marad el a gyerek molesztálásos dolgok.


https://www.youtube.com/watch?v=ROUMmhB1Xis

2020. nov. 4. 20:40
 27/49 anonim ***** válasza:
0%

25

Nem. A Biblia tanaiban.

406 fordítója van. De nincs pl nekem szüksegem arra a fordításra, minr mondtam a Károlit is értem. Akkor hogy is van ez?

26

Milyen gyerekmolesztálás? Szerinted minden tanú úton-útfélen meghúz egy 8 évest? Ennyire beteg nem lehetsz...

2020. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Károliból áthuzzátok vagy kitépitek ami nem egyezik a tanaitokkal,ez nem akadály nálatok,ezt már tapasztalatam. 406 fórditója? Látod még berken belül is hazudnak nektek,4db ember fórditotta, akik nem rendelkeztek semmilyen nyelvtudással,laikusok,látod azt sem tudod miben hiszel,jol teszik hogy félrevezetnek,akit lehet...


belinkeljem kik a fórditói? látod ti akik ott vagytok alaposan megvagytok vezetve,én jobban tudom kik fórditották,röhely vagy,és teljesen hiteltelen.😂😂


szerintem az érdemtelen vitát fejezd be mert csak amit hazudnak ott neked azt mondod itt,a szótáratokat is ismerem már sajnos gyülölködő=jehovista tanokat elutasitó ember


a továbbiakban kérlek a kiirt kérdésre válaszolj!


Jehova tanui hivei miért ragadtak bele a szervezetbe?

2020. nov. 4. 21:31
 29/49 anonim ***** válasza:

28

Ennyi marhaságot honnan szedsz össze?

Mitépni, áthúzni stb. Semmi ilyesmi nincs. Ezt honnan a fenéből szoptad?


Igen, 4 konkrét szövegfordító volt (Johnson, Davison, Müller és Witthem). Ők a 406 tagú testület tagjai voltak.

De ott volt Jackrief, Kottmann, Panders, Paloti, Reczegi (igen, pl egy magyar) stb.

Milyen nyelvtudással kellett volna rendelkezzenek? Hogy angolról angolról fordítsanak,nyelvtudás kell?


Nem hinném, hogy jobban tudod. Én személyesen is ismerek jópár tagot a testületből.

Nem tehetek róla, hogy te ezt nem akarod elfogadni.

2020. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

-Milyen nyelvtudással kellett volna rendelkezzenek? Hogy angolról angolról fordítsanak,nyelvtudás kell?-


Tudtom szerint nem angol volt a biblia amit le kellett forditani hanem ógörög.

2020. nov. 5. 20:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!