Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui hivei miért...

Jehova tanui hivei miért ragadtak bele a szervezetbe?

Figyelt kérdés
Hallottam aki egyszer belép nehezen szabadul.de miért nem ismerik meg az igaz kereszténységet? hallottam olyan szerencsétlenekről akik 40 évig voltak benne,miért vártak addig,azt mondták családi hagyomány igy illet,de kérem ha utána nézz valaki világosan látszik hogy se nem keresztények se nem hiteles tanitók,itt is sokan a fórumon segitik őket hogy nem jó helyen vannak,mivel vannak megfélemlitve?
2020. okt. 27. 20:37
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

30

Károli sem az ógörögöt, hanem a latin Bibliát fordította és a görög iratok csak segítsegül szolgáltak. A mi esetünkben is, csak nálunk az angol nyelvű volt az alap, nem a letin. És mi nem a 0-ról fordítottuk, hanem egy modern nyelvezetű és könnyen érthető megfogalmazású szöveget alkottunk.

2020. nov. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
akkor még hiteltelenebb...
2020. nov. 5. 21:49
 33/49 anonim ***** válasza:
Ja, persze. Mert te azt mondod? Akkor dobd ki pl a Károlit is. Vagy szinte bármelyiket.
2020. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
mert rajtatok kivül mindenki azt mondja! már unlak hogy javitanom kell!
2020. nov. 6. 11:56
 35/49 anonim ***** válasza:

34

A katolikusokon kívül senki nem vallja a katolikus tanokat. Egy keresztény vagy hindu sem vallja a muzulmán tanokat. Az amerikai polgárokon kívül senki nem szavaz most Trumpra vagy Bidenre.

Akkora hülyesegeket mondasz... Meg szép, hogy nem értnek egyet, mert akkor azzal egyszerűen saját maguknak adnának öngólt... Te, ha van egy álláspontod, akkor nyilván a te álláspontodat fogod tartani és nem alkuszol meg.

2020. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

mert rajtatok kivül senki nem fogadja el hitelesként az ujvilág fórditást, már unlak hogy javitanom kell!


vajon más biblia fórditásokat miért használ számtalan egyház,felekezet stb? nem nehéz kérdés,mert hiteles és elfogadható.

2020. nov. 6. 14:14
 37/49 anonim ***** válasza:

36

A katolikus tanokat is a katolikusok fogadják el. A buddhista tanokat is buddhisták fogadják el. Nagyobb hülyeség get ne mondj! Normális, hogy egy református a református tanokat fogja osztani, nem a tanúk álláspontját.

Vajon miért használunk, mi tanúk pl Károli fordítást is?


Amúgy nekem mindegy hogy mit használsz. Felőlem olvad a Koránt. Csak ne foglalkozz másokkal

2020. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

---Csak ne foglalkozz másokkal---


forditva ülssz a lovon,te irkálsz az én kiirt kérdésemhez,ne nevetesd már ki magad jobban,talán valaki puskát tart a fejedhez,senki nem hivott ide,te foglalkozol másokkal.

2020. nov. 6. 20:41
 39/49 A kérdező kommentje:
ezért is ne rontsd itt tovább itt a levegőt.
2020. nov. 6. 20:42
 40/49 anonim ***** válasza:

38

*a te kiírt kérdésed, amely érint engem, hisz az én hitemet ócsárolod

39

Ezt nem te mondod meg. És te vagy az legfeljebb, akinek bármilyen háros hatása van akár a levegőre nézve is.

2020. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!