Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui hivei miért...

Jehova tanui hivei miért ragadtak bele a szervezetbe?

Figyelt kérdés
Hallottam aki egyszer belép nehezen szabadul.de miért nem ismerik meg az igaz kereszténységet? hallottam olyan szerencsétlenekről akik 40 évig voltak benne,miért vártak addig,azt mondták családi hagyomány igy illet,de kérem ha utána nézz valaki világosan látszik hogy se nem keresztények se nem hiteles tanitók,itt is sokan a fórumon segitik őket hogy nem jó helyen vannak,mivel vannak megfélemlitve?
2020. okt. 27. 20:37
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

---*a te kiírt kérdésed, amely érint engem, hisz az én hitemet ócsárolod---


ballagj máshova mindenhol kritizálják a hamis tanaitokat,akkor ezek szerint a többi egyház tagjai is rátok ronthat amikor meg ti ócsároljátok az ő hitüket,ne légy ballga,vallás szabadság van.Mindenki azt mond mindenkire amit akar,ha ez nem tetszik ne rontsd itt a levegőt,ennyire egyszerű,ha meg ez éltet hogy itt nyálazzol,akkor jó mazoizmust kivánok.

2020. nov. 6. 23:10
 42/49 anonim ***** válasza:
0%

Írni néha tanulhatnál egy-egy kicsit... Pl olyna szó nincs hogy ballga.. Ezt előszeretettel írod.


Mi nem ócsárolunk más egyházakat. Ez ismét egy rágalom. Mutasd kérlek, mikor ócsároltunk bármilyen felekezetet?


Mindenki azt mond mindenkire amit akar? Te egy nagyon liberális világban élsz, de tudod itt a Föld nevű bolygón (mégha te máshol is érzed magad) létezik olyan, hogy jóérzés, s annak határain belül szoktak cselekedni az emberek. Na nem te, hanem akik itt élnek, leszállva a földre.


Förtelmesen inkult vagy, látszik hogy a provokátorok rosszabb fajtájához tartozol...😂

2020. nov. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
42 örülj neki megerösitelek a hitedben,mert ti annak tudjátok be az ilyet. a liberális szót ugy irtad mintha az valami negativ lenne,netán te illiberális vagy? na az a rossz igazán,elöször légy tisztába a szvak jelentésével,utána okoskodj!
2020. nov. 7. 08:41
 44/49 A kérdező kommentje:

ha te olyan agyon iskolázott vagy hogy nem hallottál valamiről az nem jelenti azt hogy nincs. A Balga jelentése:

balga (melléknév)

Balga.

1. Bárgyún együgyű (személy); tetteiben, szavaiban meggondolatlan, gyámoltalan (személy), aki oktalanságokat mond vagy tesz.


A balga embert könnyű rászedni és beleugrasztani olyan dologba, amit később megbán. A balga férj könnyen elhitte, hogy a felesége megcsalja, és egyre inkább féltékeny lett mindenkire, akivel az asszony szóba állt.



2. Együgyű személyre jellemző (gondolkodás, döntés, megnyilvánulás, tett); vele kapcsolatos.

2020. nov. 7. 08:43
 45/49 A kérdező kommentje:
de ugy látom az értelmi szint nálad nem egy erős dolog,kivel is beszélgetek? na hagyjuk.
2020. nov. 7. 08:43
 46/49 anonim ***** válasza:

43

Az a fajta liberalizmus amit képviselsz, káros. A világban nem szabad mindent. Ha úgy lenne, káosz alakulna ki.

Igen, a balgának van jelentése.

De a "ballgának" nincs. Nincs olyan szó, hogy "ballga". ☺️ Ha te olyan iskolázott vagy, tudhatnád ezt. Én tudtam. Ki az iskolázott?

2020. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

A "BALLGA" ha nem vetted volna észre kihangsulyozás! Tudom nálatok szervezeten belül nincs liberalizmus,mert ott kemény szankciók és törvények vannak + lelki terror.



---Az a fajta liberalizmus amit képviselsz, káros.---


Ehhez te kevés vagy ezt megitélni. Akkor itt aki keményen elutasitja a hamis tanaitokat,az mind káros rátok nézve? Értem. Akkor lennék károk ha fizikailag is kárt okoznák valakinek,de azért mert véleményt nyilvánitok,és főleg nem is a ti oldalatakon az pont hogy az egészságes szolás és vallás szabadság. Tudom ti inkább illiberalisták vagytok ha lehetne betiltanátok minden más vallást hogy csak a tietek legyen.


---Az a fajta liberalizmus amit képviselsz, káros. A világban nem szabad mindent.---


Itt gondolom a szabad vélemény nyilvánitásra utalsz? Kicsit anarchikus vonásaid vannak ,nem gondolod? Egyébként egy fajta liberalizmus van. Tudom nagyon nem tetszik az ha valaki nem ért ezzel egyet,de sajna ez a káros liberalizmus jellemzője,te inkább szeretnél egy diktatorikusabb világban élni? Akkor ne aggodj nem lennél jehovista,ujra be lenne tiltva,és csak templomokba járhatnál.Hát sajnálattal de megint megállapitást nyert hogy nem egy észkombájnok ezek a jehova tanuinak nevezett valamik.

De ennek örülök sőt erről szól hogy akik nem ismernek benneteket itt a hozzászolások alapján legalább csodálkozhatnak rajta hogy milyen mélységeket surol az értelmetek.

Szerintem azért is lettél jehovista mert tetszik neked a szervezeten belüli rendszer,ami anarchikus,és neked fura hogy a barlangodból kijössz és itt van aki/akik nem ért egyet a hamis tanitásaitokkal,tudom ez rendszeren belül elképzelhetetlen mert szankciózálnak benneteket,nem szabad megkérdőjelezni amit az őrtorony szervezet kiokádik havonta,ami benne foglaltatik az ugy igaz és szent. De itt egy videó a bambaságotokról hogy miről is beszélek amikor megkérdezed a vénembert a szervezetbe mi is azaz 1914? Itt a válasz a videóban!


https://www.youtube.com/watch?v=qTEQdEfUp6E


Mit mondjak? Nálad a liberalizmus az ennek tudatában elképzelhetetlen,pedig csak te tiltod el magad az igazság megismerésétől,hidd el aki kimenekült ebből a démoni szervezetből az tudja hogy mi az önálló szabad gondolkozás,nálad ez kizárt.

2020. nov. 7. 11:39
 48/49 anonim ***** válasza:

Nem, nem vettem észre. Mit akarsz hangsúlyozni?

Nem emelted ki, hanem megdupláztad a mássalhangzót.

Nincs sem terror, sem kemény szabályok.de azt képzelsz be magadnak amit akarsz.


Én egy vallást sem tiltanék be. Sőt. Nem is lenne szabad. Másépp nem teljesednenek be Isten szavai.

Nem fura, hogy van aki nem ért egyet. Normális higy kell legyenek, akik nem értenek egyet. Az nem normális viszont, hogy itt mocskoskodsz!


Ég veled, higgy amiben akarsz, auf vieder sehen!

2020. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Nem mernek kilépni,félnek a retorzióktól. A szekta mindent megtorol,nem ilyed vissza semmitől sem.
2022. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!