Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui szervezet hivei...

Jehova tanui szervezet hivei miért jellenek meg mindenhol ahol róluk van kiirva kérdés? Hiába nem nekik van szegezve egy adott kérdés mégis ott eröszakoskodnak téritenek,és privátokat irnak,hiába felszolitják őket hogy ne tegyék,miért?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 21:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:

40

Mi egyszerűen nem fogadjuk be őket magunk közé. Nem ítélkezünk felettük. Te sem kell engem befogadj vagy közösseget vállalj velem. De nem is kell szapuld folyton a hitemet. Nem ártottak neked a tanúk, akkor miért szúrják a szemed?

2020. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

---Nem ártottak neked a tanúk, akkor miért szúrják a szemed?---



Nekem nem de terjesztik a nem Istentől való hamis tanokat,próféciákat,ezzel megfosztva másokat az igaz üdvösségtől. Tudom a végső időkben sok hamis vallás lesz ezek mind az ördög munkája,tudod amit te szapulásnak nevezel az simán evangelizálás,tudom te erről nem hallottál,keresztényknél megváltás van,nem tettek általi megmenekülés,gondolkozz ameddig nem késő,te érdeked.

2020. nov. 4. 16:38
 43/61 anonim ***** válasza:

"Mi egyszerűen nem fogadjuk be őket magunk közé. Nem ítélkezünk felettük."

Bocs, a hitehagyottakat pl. kiközösititek, megtagadjátok a velük való kapcsolatot, hidegen elutasitjátok őket, levegőnek nézitek őket. Ez bizony itélkezés felettük. Elitélitek őket, mert nem azt gondolják, amit ti.


" Te sem kell engem befogadj vagy közösseget vállalj velem. De nem is kell szapuld folyton a hitemet."

Te is érzed, hogy ez két különböző dolog, ezért is választottad ketté őket. Az, hogy én nem osztozom a hitedben, nem közösködöm veled, az egy dolog. Az meg egy másik dolog, ha elitélem a hitedet, és szapullak miatta. Utóbbi valóban itélkezés, én elitélem azt amiben hiszel, azért szapulom.

Ugyanez vonatkozik rátok is. Az egy dolog, hogy nem abban hiszel, amiben más, vagy más nem abban hisz, amiben te. Az viszont már itélkezés, ha amiatt, mert másként hisz, másként látja a világot, különböző retorziókat alkalmazol vele szemben. Amikor én szapulom a hitedet, akkor én retorzióként alkalmazom a szapulást ellened, mert elitélem azt, amiben hiszel. Amikor ti kiközösitetek valakit, akkor ti ezt retorzióként alkalmazzátok vele szemben, mert elitélitek azt, hogy másként hisz, nem abban hisz, amiben ti. Érted?

Szóval amint ti nem fogjátok elitélni a hitehagyottakat, a más vallásúakat, a vallástalanokat, onnantól más sem fog titeket elitélni a vallásotok miatt, mert megszűnik benne az a momentum, amiért elitélendőnek látják azt az emberek.

2020. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:
Thanks! nekem már ezekhez nincs türelmem,olyan sötétek ezek a tévelygésükben hogy az durva!
2020. nov. 4. 17:00
 45/61 A kérdező kommentje:
néha komolyan azt gondolom hogy vannak akik a tévelygésre és a sötétségre,és a vakságra vannak itélve,ja és süketségre is mert nem akarják meghallani azt amit más mond nekik az ő érdekükben. sajnálom őket hogy egy ilyen hatalmas nyomás és megkötözöttség alatt állnak. :-( valahol érzik ők hogy nem oké amit csinálnak de erősebb a rossz oldal nyomása mint ő őnmaguk.
2020. nov. 4. 17:07
 46/61 anonim ***** válasza:

42

Oh, mekkora jószívű vagy te. Szobrot neki!

Ne nevezz semmit halmis vallásnak, mert eddig semmivel nem győztél meg, hogy te az igaz vallást követnéd, vagy Isten felhatalmazott volna téged az ítélkezésre.

43

Nem,nem tekintjük levegőnek. Csak nem a szellemi testvéreink többé, így nem is viselkedünk úgy velük. Nekem is van nem is egy kiközösített rokonom és mégis heti szinten összeülünk. Csak nem olyan bensődéges a kapcsolatunk, mint a testvérekkel.

Melyik vallás ért egyet a többivel? Egyik sem. Tőlünk sem várhatod el. Mi nem politikai párt vagyunk, hogy koalíciót alakítsunk.

44

Milyen jó, hogy te világos vagy 😂😂


45

Te miért nem hallod meg amit mondanak neked? Pl a buddhisták szavát? Vagy az unitárius egyház szavát? Vagy az ateisták szavait? Miért? Mert te másban hiszel. Ugyanez van velünk is.

Senki nem áll nyomás alatt, csak a te elmédben.

2020. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

---Ne nevezz semmit halmis vallásnak, mert eddig semmivel nem győztél meg,--


De nevezek azt ami az! Nem is akarlak meggyőzni,magad kell meggyőzni.



---vagy Isten felhatalmazott volna téged az ítélkezésre.---


Mindenkit felhatalmazott a megitélésre,a recept a bibliában van leirva,figyelmeztet a hamis prófétákra hogy miről ismerjük fel,figyelmeztet az antikrisztusra,a hamis tanitókra,ez alapján mondta Jézus hogy itéljük meg,magatokra ismersz? ha nem az nem az én bajom.


---Senki nem áll nyomás alatt, csak a te elmédben.---


Magadnak is hazudsz! Bevagytok fenyitve mert különben repültök igy megy ez beszéltem nem egy emberrel aki nagy nehezen birt megszabadulni tőletek.

Sok sikert a jehovázáshoz!😂😂

2020. nov. 4. 20:23
 48/61 A kérdező kommentje:

---Te miért nem hallod meg amit mondanak neked? Pl a buddhisták szavát? Vagy az unitárius egyház szavát? Vagy az ateisták szavait? Miért?---


Mert én keresztény vagyok! Még jó hogy ti piramis,és szabadköműves hivők! Amugy mikor állitottátok a piramis siremléket a Russel papónak? már nem emlékszem.😂😂

2020. nov. 4. 20:25
 49/61 anonim ***** válasza:

47

Ki repül? Honnan veszed ezeket a sületlenségeket?

Milyen emberrel beszéltél? Vele szórakozz, ne nekem mondd az alaptalan hülyeségeidet.

48

Nem vagyunk szabadkőművesek.

Amúgy honnan tudod hogy a kereszténység az igaz hit? Onnan hogy hiszel benne. És ennyi, mert bizonyítékod nincs. És kell bizonyíték? Nem, mert ez a hit.

Nem tudom ki állított kinek, de mi biztos nem.

2020. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:

😂😂 erről sem tudssz! tényleg megérdemled hogy átvernek 😂😂


Az alapitód Russelnek piramis siremléke van! nézz utána. 😂😂


téged nagyon megvezettek! 😂😂 jó hagyj már engem,azt ha azt mondják akkor higyj a villanypásztorba! 😂😂 csak ne érj hozzá! 😂😂 nem vagytok szabadkömüvesek de az alapitotok azaz volt. 😂😂


mostantól vakon hivőnek hivlak! utolsó profécia mi volt? teszek fel találos kérdéseket okés? 😂😂 hány hamis próféciája volt a jehovista szervezetnek? nem ér megnézni a neten,tanits ki! mikor volt?

2020. nov. 4. 21:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!