Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők ÉS HITETLENEK! Mi a...

Hívők ÉS HITETLENEK! Mi a véleményetek az ateistákról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 19:37
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
65%
tegnapi 20.27-es- nek írnám, hogy de igenis számtalanszor be lett bizonyítva, hogyan keletkezett az élet az ősrobbanás után az őstengerekben prokariótákból. Nézzél meg mikroszkóp alatt egy eukarióta sejtet. A mitokondrium, liposómák, golgi-apparátus és a különböző sejtszervecskék, amiknek mind megvan a maga feladata, akárcsak egy tökéletesen működő emberi test, csak milliárdnyiszor kisebb méretben......létezhetetlen, hogy ezt bármiféle isten teremtette. ennyire nem lehet okos és előrelátó. sokkal inkább az évmilliók során a fennmaradás érdekében tökéletesedő, alkalmazkodó fejlődés eredménye.
2010. aug. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
70%

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:37


Isten nem lehet ennyire okos és előrelátó? Azért ahhoz képest, hogy mindenható (már ha létezik, én egyébként hívő vagyok, úgyhogy most tegyük fel, hogy igen), nem lehet előrelátó? Ez elég érdekes kritika. Szóval, Isten szerintem könnyen teremthette az egész evolúciót, hiszen mindenható. A kritika a Biblia (és más vallások egyéb iratai) teremtéstörténetén alapszik. Azt könnyű megkérdőjelezni. Viszont Isten teremthette az evolúciót, és közvetett módon az élőlényeket. Egyébként már párszor leírták, hogy a hét nap jelentheti a fejlődéstörténetet, nem konkrétan 7 nap, de ezt nem részletezem (most így hirtelen nem is tudnám). Tudom, hogy ez már nagyon a bemagyarázás kategória, de ez van.

2010. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
70%
én csak leírtam a véleményem. én a tudományban hiszek, te a teremtésben. nincs ezzel semmi gond, amíg meg nem akarsz győzni az igazadról.
2010. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
42%

Csakhogy amit állítasz az nem tudományos, hiszen azt még soha senki nem tudta bebizonyítani, hogy az élettelen vízből élő sejtek keletkezzenek...


A Bibliában a növények és állatok teremtésének leírása csak annyit mond, hogy azok is Isten mindenhatóságának művei, de semmit nem mond arról, hogy mit hoz létre Isten közvetlenü, és mit a másodlagos természeti okok által.

2010. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
77%
akkor te nem tanulsz alkalmazott biológiát. én viszont igen. nézz utána az endoszimbionta elméletnek. mint mondtam, nem kötelező hinni, amit én hiszek, de fogadd el vita nélkül, hogy mások mást hisznek.
2010. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
37%

Helló.

az ateisták is emberek, nem lehet rossz véleménnyel lenni róluk, tehát a tévedésüket, amik a vallásosokban is megvannak, vagyis a hívőkben, el kell nézni, mert nem ismerik a valót. az embert a jelleme mutatja meg...s teljesen mindegy, hogy elhiszi azt van e Isten vagy nincsen. Van olyan ateista, aki saját magában hisz, maga felsőbbrendűségében, önzetlenségében, tiszta szeretetében. Én is ilyen voltam, de ráébredtem, hogy ez a felsőbbrendű énem maga Isten.

Magukat hívőnek tartók közül is van olyan, aki hiába Isten fanatikus, egyszerűen nem az eszméjének él, azt gondolja az Atya egy távoli helyen lógatja a lábát, és onnan szórja a villámokat, ha éppen dühös...ez félrevezető, és valótlan képet ad az Úrról.

A Szeretet a lényeg, ami mindenkiben ott van, amit mindenki ismer...a lelkiismeretünk szól, hogy mi az erkölcsös...meg tudjuk különböztetni jót és rosszat...de sokan, a tévedésükből kifolyólag, azt hiszik az önzés a természetes...hogy azzal jutunk előrébb...nos ez részben igaz...mert azáltal ismerhetjük meg az önzetlenséget, vagyis saját kárunkból vesszük észre, hogy nem jövedelmező az önzés. Harmónia...amiben a saját érdek magasabb szintre helyezése nem fér bele. Mindenkiben ott van a jóra való hajlam is..nehezebb elérni azt, mert alapvetően a "bűnben" égünk...de képesek vagyunk rá, és úgy, hogy hagyjuk a felsőbbrendű énünket kibontakozni, vagyis Istent...amíg ezt nem tesszük, addig egyértelműen az Ördögöt szolgáljuk...mindenki maga dönt, szabad akaratából, hogy melyiknek hódol be éppen. Mindkettő következményeit ismerjük...egyik véglete a gyűlölet...másiké a tiszta szeretet, amiben nincs fájdalom...mert az Önvalóval vagy már onnantól. :)

Ha elereszted a gondolataidat, és magadba nézel szívből keresve...kinyilatkoztatja magát neked, és tanulhatsz tőle...ÉLNI. Hangja nem győzköd...halk, világos és biztos. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
70%
Elméletekkel tele a padlás: bebizonyította már valaki, hogy nemlétezőből létező létrejöhet? Hogy élettelenből élő létrejöhet?
2010. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
72%
pl. Miller–Urey-kísérlet, vagy a cern központban svájcban a világ legnagyobb részecskegyorsítójában is vizsgálták az ősrobbanás körülményeit. az, hogy te nem tudsz róla, nem feltétlenül jelenti azt, hogy az elméletet senki sem bizonyította. de mielőtt határozottan állítasz valamit, jobb lenne tisztában lenned 1-2 dologgal.
2010. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim válasza:
66%
a tegnapelőtti 20:45-el értek 100%-osan egyet! hozzátéve még a dokumentumfilmekben látott vallási fanatizmus mindig felidegesít. Pl mikor a kolera idején a halottakat víz mellé temették, hogy így lépjen kapcsolatba istennel, közbe meg így fertőződött meg az egész folyó. És mikor egy férfi segítségért ment a kormányhoz, és elmondta ezt, az uralkodó kijelentette hogy isten akarata hogy ki hal meg. Egyébként semmi bajom a hívőkkel, elfogadom hogy más miben hisz, ha elfogadják azt is, hogy én miben hiszek, vagy miben nem.
2010. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
14%
Világéletemben hithű ateista voltam. (kis képzavar...) Negyven éves koromig sok mindennel foglalkoztam, sok tudományágba beleártottam magam, míg végül a Hubble űrteleszkóp változtatta meg kissé a problémához való hozzáállásomat. Nevezetesen arról van szó, hogy amióta láttam a csillaggyárakat, Isten szemét, a spirálgalaxisokat, azóta kissé megingott az ateizmusom. Az nem lehet, hogy ezt a sok gyönyörű csodát csak a véletlen hozza létre... Viszont azonnal megértettem azt is, hogy Isten, ha valóban létezik, már régesrég magára hagyta a Földet, és a csillaghalmazaival bíbelődik. Talán egy-két ezer évenként visszanéz - "Bazze, ezek még mindig élnek???" Na, ezért viszont az imát feleslegesnek tartom. Egyébként ez sokban hasonlít József Attila belső világára, csak őt a szegénység, a nyomor juttatta el ebbe a lelki állapotba.
2010. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!