Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők ÉS HITETLENEK! Mi a...

Hívők ÉS HITETLENEK! Mi a véleményetek az ateistákról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 19:37
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
84%

"Erkölcstelennek azt az erkölcsöt nevezzük,

amelyik nem azonos a miénkkel."

2010. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
77%
igen ezért írtam hogy mindenkinek mást jelent
2010. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim válasza:
100%
Régen, amikor hívő voltam eléggé megvetettem őket ám... fordult a kocka és végül "azzá lettem, ami ellen harcoltam". Ettől függetlenül nem érzem magam bukottnak, sőt, megvilágosultnak! Istenben való hit legnagyobb baja az, hogy meggátolja egy "jobb" ember létrejövetelét. Én egy olyan emberben hiszek, ami egy nap "túltesz" a határain, és emberhez mérve emberfelettivé válik. Ennek fő eleme a gondolkodásmód és gondolkodásunk megváltozása. Egy olyan ember, aki kész tények elé van állítva nem fog fejlődni, ugyanis jól megvan azzal amit kapott. Egy szabályszerű gát az ember elméjében. Úgy hiszem, hogy többet tudunk magunkból kihozni, és ehhez számomra nem Istenben kell hit, hanem az akaratban, hogy túltegyünk önmagunkon. Nem vetem meg a hívőket, mert tudom, hogy ez nagy menedék számukra, és értelemmel ruházza fel az életet. Mindenki másképpen értelmezi ezt.
2010. aug. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy hívő embert, akire felnézek. Fantasztikus személyiség, elbűvölő, nagylelkű, intelligens. Egyszer azt mondtam neki, hogy kivételes ember. Ő pedig azt mondta, hogy olyan szeretne lenni, mint Krisztus és a Bibliából tanulja a szelídséget, jólelkűséget stb.


Szerintem a hit pontosan arra készteti az embereket, hogy jobbak legyenek önnön maguknál.


Ettől függetlenül én még mindig csak magamban hiszek :) De ez az ember, akit én ismerek, tényleg fantasztikus :)

2010. aug. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
0%

Larkin. :)


Elhiszed nekem, hogy minden emberben ott van ez a józan ész, amiről te beszélsz? Elhiszed, hogy minden emberben szól a lelkiismeret, egységes norma alapján? Elég érdekes dolog ez...vajon miért ugyanaz mindenkinél? Miért az önzetlenség az alapja ennek?


Tudod ezt a fajta "gondolkodásmódot"(józant) hívják elfogulatlannak, vagyis tárgyilagosnak, objektívnek, amikor kizárod az önös érdekeidet, vagyis önzetlenül, erkölcsösen döntesz/cselekszel. Tehát az erkölcsösség határa az önzetlenség határa, amikor embertársainkkal szemben "működünk" szeretetteljesen.

Én ugyanabban a "hitben" voltam, amiben te most...tehát kimondott fordulat nem volt, inkább egy jó nagy löket. Én is mindvégig úgy gondoltam, hogy mindent magamnak köszönhetek...soha nem kértem senkitől "lelki" tanácsot, mindent magamban, magamtól oldottam meg...s valahogy végigkísért egy erős igazságosság az emberekkel szemben. A felsőbbrendű énemből merítettem az erőt, abból az énemből, amihez elérünk, ha ezt az alacsonyabb rendűt túllépjük. Én úgy gondoltam, hogy nem én vagyok a felsőbbrendű, inkább azt, hogy az emberek nem használják, amit én...azt a bizonyos józan ítélőképességet, amin ráadásul gondolkodni sem kell, mert a lelkiismeret megsúgja...egyszerűen csak a jót súgja meg...elég érdekes, és ráadásul minden embernél. Mindig is bennem volt egy érzet, hogy nem egy földi életre van koncentrálva a létezés, és az, hogy az önzésről kell lemondjak, ha tovább akarok lépni, tökéletes ember akartam lenni, hogy "megmutassam" lehetséges ez...jellemben tökéletes. Bennem volt, hogy van rá mód, és tudtam, hogy tennem kell érte, hogy létrejöjjön. Tettem is...kb 13 éves koromtól elindítottam a személyiségmódisítást magamban. Először csak szokásokat vettem fel, aztán gyűjtögettem a jó tulajdonságokat, mára már elég jól állok. Nekiálltam olvasgatni vallásról, mert eszembe jutott Jézus Krisztus, mint tökéletes ember. Bele kukkantottam mindenféle filozófiai és vallási eszmébe, és érdekes módon csak bizonyos részek maradtak meg bennem, igazságként. Tudtam belül, hogy az elme(lélek) magasabb rendű, mint a test(anyag). Tudomást akartam szerezni arról, hogy akkor a halált is túléljük...és e folyamat során ajánlotta egy aranyos leányzó azt a bizonyos könyvet(nem a Bibliát), ami ráébresztett, hogy minden igaz, ami a világban történik, tényleg van egy felsőbbrendű énem, amiből kinyerhetem a tudást, és nem halok meg soha, a mindenség tudását sajátíthatom el, és az emberek célja is végül is ez. Nem szeretem Istennek nevezni, mert nagyon sok szenny tapad e kifejezéshez, az önző emberek(ez nem azt jelenti, hogy meg kell őket vetni) meggondolatlan elképzelései miatt...inkább Elmének, vagy Önvalónak hívom, Keresztény körben Atyának. :)


Nagyon jól látod a helyzetet azzal kapcsolatban, hogy saját rossz döntéseidből tanulsz. A többi embernek sem ártana ezt végiggondolnia. Az erkölcstelenség elkövetése is minden emberben ott van, nem ezt akartam kihozni, hogy valaki tiszta és érintetlen...de el lehet érni olyan állapotot...önfejlesztéssel, ahol már nincs meg a hajlamod a "bűnre".

Továbbolvastam a válaszokat, és látom, azt írtad, hogy az Istenben való hit az blokk. Tévedsz, ha azt hiszed, hogy a "kész tények" elé rakás gátló effekt, és az ember nem fog fejlődni emiatt...ha ez így van, akkor nem a kész tények lettek elé rakva, csak félremagyarázott, elferdített tények...:P

Viszont nagyon szépen fogalmaztál, amikor az írtad, hogy a gondolkodásmód az, amin változtatni kell az embereknek...el sem hinnéd mekkora szerepe van ennek a cselekedetnek(gondolatalkotás).


S még egy kérdés a végére...Mit értesz azalatt, hogy hozott erkölcsi norma?!


ui.: én mindig is hittem, és mindig is ugyanabban...magamban...de most már tudom, mi vagyok valójában, így felölelem a mindenséget, és abban hiszek immáron, tehát ugyanúgy minden emberben is. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%

LastOne.Left


most gyors leszek, mert sietek, de ígérem később válaszolok a kérdésedre

némi helyesbítés, én nem írtam olyat hogy az Istenbe vetett hit gát lenne, az nem az én irományom, ezen az oldalon (5) csak a 20.34-es illetve ez származik tőlem


üdv

larkin

2010. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
0%
az, hogy sokkal nehezebbé teszik a saját életüket azzal, hogy úgy csinálnak, mintha minden az ő kezükben lenne és mintha segítség nélkül, egyedül képesek lennének helytállni.
2010. aug. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

22:47

miért, mi a bizonyítékod arra hogy valaki (nevezzük Istennek) létezik, s segít nekünk?

2010. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
55%

semmi bizonyítéka nincs ő egy megszállott mint egy WoW os...a WoW os nak is mondhatod , hogy a Call of Duty ( csak példákat írok ) jobb játék lefog hurrogni , hogy a WoW a király....viszont állítsunk szembe egy WoW 80 as karaktert ( legyen fullos pala vagy lock nemtom ) egy géppisztollyal felvegyverzett COD katonával , melyik nyerne? hát na ná , hogy a katona mivel mire a WoW karakter el-cast-olja a spelljét , a katona már lelőtte..


Ugyan így : ateista>isten

2010. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
0%

Larkin. :)


A megtévesztő a százalék...de akkor elnézésed kérem, s várom véleményed. :)


A WoW-os CoD-s hozzászólónak. :D

Nagy poén amit írsz, de nyilván azért gondolod ezt, mert nem ismered a WoW- ot. Példaképp a paladinnak van olyan spellje, hogy Divine Shield...na most ez egy "instant" cast, és sérthetetlenséget ad, mindennemű ártó effekt ellen, sebzés ellen, x időre...mégis hogy lövöd le? :D

Bocsi csak poénkodom. :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!