Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők ÉS HITETLENEK! Mi a...

Hívők ÉS HITETLENEK! Mi a véleményetek az ateistákról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 19:37
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
ismerem a WoW ot , de már bocs de az se tart örökké...
2010. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim válasza:
34%

A vallásos és az ateista ugyan az,a végleteket képviselik. Nevezzük őket bubusoknak, mint gyűjtőfogalom. Mit tesznek ezek a bubusok? Hisznek valamiben de veszettül. Az egyik bubusnak már kész a szentírása(biblia, korán stb.), a másiké folyamatosan változik(tudományos folyóiratok, új felfedezésekről elhangzó hírek stb.) Az kész szentírás tele van ellentmondással és a "tudomány" szempontjából komoly hülyeségekkel, a fejlődő szentírás meg folyamatosan cáfolja a régebben leírtakat, és éppen aktuálisan megmondja a tuti frankót: ezzel gyakorlatilag a régit baromsággá nyilvánítja. Ennek egyik csúcspéldája a sötét anyag elmélet, amely szerint nem gravitáció van, hanem a föld leárnyékolja a sötét anyagot, amely minden irányba terjedne, így az lenyom bennünket a földre. Mindegyik iromány cenzúrázva van. Ami zavarja az aktuálisan hatalmon lévők érdekeit, azt kihagyatják, ami semleges,azt lehet nyomni orrba szájba.

Mindegyik bubus veszélyes, de a vallásos változat az különösen, de politikai bubus is.(Észak-Kórea stb.)

Aki csak magának köszönhet mindent, önmagát tekinti Istennek.(Mármint hogy elhiszi magáról. Ha ugyan ez a zseni Észak-Kóreába születik, nem tudom biciklin kívül mire jutott volna, hacsak nem beáll a politikai bubusok közé. A bubus jellemvonása, hogy ami zavarja a bubuját, azon egyszerűen átlép.( Tudományos alapon született ide, nem Isten kegyelméből, a másik pedig nem foglalkozik a dinók csontjaival.)

Tipikusan egyező mondatuk: engem nem zavar a másik bubus, de....

Kicsit hosszú voltam, bocs. Magamról majd legközelebb.

2010. aug. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
22%
te milyen bubus vagy? :D de most tényleg :D am tökre igaz amit leírtál csak vicces a bubus jelző xD
2010. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim válasza:
69%
Szerintem az ateizmus király viszont azt megnézném hogy a hivok hogy magyarázzák azt hogy ádám meg éva mindketten fehérek voltak mi meg tele vagyunk cigányokkal amerika négerekkel.
2010. aug. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 fodri válasza:
53%

én nem vagyok hívő se, ateista se. Annyi még a felfedezetlen dolog a tudományban hogy nem utasítom el isten létezését de semmi okom nincs hinni benne

a vallást 1 ok kivételével hülyeségnek tartom, ami pedig az hogy kitartást ad az embereknek

a halál utáni dolgokban természetesen nem hiszek, azokat valószínűleg azért találták ki mert az túl félelmetes hogy meghalsz és SEMMMI

2010. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim válasza:
34%

A saját bubumról, ha voltál olyan kedves, és rákérdeztél. 24 éves koromig nem foglaltam állást Isten, ateizmus kérdése között, mondván, hogy nem tudom a választ, jobb nem bolygatni az egészet. 25 éves koromban, egy balatoni gyerektábor egyik csoportjának vezetője voltam, és volt a csoportban egy gyerek, aki ránézett egy kanálra, vagy egy villára, késre kaja közben, és már el is hajolt. Magam mellé ültettem, és minden étkezésnél meghajlíttattam vele egy evőeszközt. Félelmetes volt látni. Akkor a nagy materialista, tudományos világképem összeomlott.

Egy nagyon jó barátom Amszterdamban dolgozott másfél évig,és számtalanszor előfordult, hogy eszembe jutott, hogy jó lenne ha felhívna a manyus. Fél percen belül már csörgött is a telefon. Magyarul van olyan háló, amely összeköti a lelkeinket, és a gondolataink szerintem gyorsabban jutnak el egymáshoz, mint a fény. Ezt az összekötő kapcsot lehet akár Istennek is nevezni. Persze ehhez ki kell nyitni a figyelmünket ebbe az irányba, mert másképpen nem jön be az adás. Ha valaki nem kapcsolja be a rádiót, akkor nem hallja a műsort. Szerintem az önmagukat ateistáknak valló emberek nem merik bekapcsolni a rádiót, mert még a végén megijednek valamitől.

Én olyan bubus vagyok, aki hisz az élőlényeket összekötő univerzális kapocsban: a mindent átszövő Kí(keleti filozófia) törvényszerűségeiben. Barátaimmal ezeket a törvényszerűségeket kutatjuk, és elemezzük.

Ateistáknak azt javaslom, hogy teszteljék le a témát, és őszintén kérjenek valamit az életükkel kapcsolatban, amit tényleg szeretnének elérni.(Ha szárnyakat kér valaki az nem biztos hogy őszinte kérés lesz.) Azt javaslom, hogy egyedül legyenek, és mielőtt a kérést az univerzum felé elnyomatják, egy kicsit gondolkodjanak előtte békés dolgokon,szép helyeken. A kérés végét zárják le, pl: Így szeretném, így legyen stb. zárással.Aztán nem kell csinálni semmit, esetleg néha megerősíteni ezt a kérdést.

Sok ateistából lesz hívő egy idő után. Bátorság, és kérés.

Aki azt állítja, hogy egyedül van, annak teljesen igaza van, mert valóban így lehet.

A bubuskodásról meg annyit, hogy az emberi kapcsolatok, a barátság, a tisztelet,és a szeretet a lényeg, nem pedig az egyházi, vagy tudományos hierarchiák. Azok csak pozíció megőrzésre valók, és ezért a célért mindenre képesek.

Na megint hosszú voltam, bocsi.

2010. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 David82 ***** válasza:

Az ateista gondolkodás a XIX. században köszöntött be Marx, Darwin, Freud nevében. Nem más, mint materializmus, azaz anyagelvűség.

A bibliai tanításokkal szemben áll. Ők úgy tartják, hogy csak a test létezik, tagadják a szellemet.

2013. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
0%

Én egyszer kerestem összefüggést a dínók és Isten között.(hívő vagyok).Arra jutottam,hogy:a dinoszauruszok 65 millió évig uralkodtak.Isten 6 napig teremtette a földet.Lehet,hogy egy nap a bibliában az igazából 10 millió év volt.(Tehát gondolom értitek.)Lehet,hogy nem pontosan 6 nap volt a teremtés lehet,hogy volt még 5 óra.Ez az 5 óra lehetett 5 millió év.TEHÁT.6 nap = 60 millió év.5 nap = 5 millió év.6 nap + 5 óra = 60 millió év

+5 millió év =6 nap 5 óra AZAZ 65 millió év.


Isten szabad akaratot adott az embernek.Tehát NE csodálkozzatok,hogy ki tört a II.Világháború meg az ezekhez hasonló.Ez a mi,emberek hibája.Biztos szomorú volt Isten,hogy több millió ember hal meg de hát ez van.


Tudósok mondják,hogy a föld úgy jött létre,hogy valamilyen két bolygó összeütközött.A tudósok mindent mondanak ami tudományosan is igazolva van.Csak nem mondják bele Istent.

Jó ez legyen az ő hibájuk bár mondjuk lehet,hogy akkor senki sem nézné a National Geocraphic és lehet,

csődbe menne :DD.Nos,ebbe a tudományos dolgokban is van összefüggés Isten között.Isten valószínűleg úgy akarta megteremteni a világot,hogy kis bolygógkat összeütköztet.


A dínók kihalását is Isten okozta.Biztos amíg teremtgete a földet úgy gondolta,hogy mégse lesz ez így jól,hogy hatalmas hüllők vannak a földön így hát elpusztította őket azt nem nagyon tudni,hogy hogyan.


Már az ősemberek korában is voltak ateisták,azok akik a szellemekhez imádkoztak.


Remélem meggyőző voltam.Imádkozzatok a Jó Istenhez.



Isten veletek legyen!

2014. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!