Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők ÉS HITETLENEK! Mi a...

Hívők ÉS HITETLENEK! Mi a véleményetek az ateistákról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 19:37
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%

"Bazze, ezek még mindig élnek???"


Ezen szakadtam hívő ember létemre :D


Igazából én nem azt nézem, ki hívő és ki ateista, hanem hogy ki milyen ember. Hívők és ateisták is lehetnek jó és rossz, szimpatikus vagy nem szimpatikus emberek. Nem a vallásuk alapján kéne megítélni az embereket, hanem a tetteik alapján. Ezeket az általánosításokat meg csoportosításokat mindig is hülyeségnek tartottam.

2010. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
25%

Ateista? Én tagadom, hogy létezik olyan, mint ateista! Akkor én most aateista vagyok? :-)


Különben tényleg nincs olyan, csupán másként hívják az ő istenét. Az istennek áldozatra van szüksége. Az ateistának az az istene amiért ő a legtöbb és/vagy a legnagyobb áldozatot hozza.

Példák az ateisták isteneinek nevére: Pénz, Hatalom, Szex, Népszerűség. Persze ne legyünk egyoldalúak. Néhány teista is átkacsint ezekre.

2010. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
84%

jajj a kedvenc témám. nos én sem hiszek istenben vagy bármilyen feljebb való lényben, csupán néhány olyan dolog miatt pl


mi van a dinókkal? isten 7 nap alatt (pontosabban 6 nap alatt) megteremtette a világot, világosságot, sötétséget embert állatot, szóval mindent, ezek szerint a dínókat is, mert ugye a csontjaikat már megtalálták. de miért nem élnek még most is, mert ugyebár lett volna táplálékuk bőven, pl zebra, mert hát isten azt is akkor teremtette


azt meg kicsit nehéz elképzelni hogy Isten a szabadnapján - azaz a 7 napon - azzal foglalatoskodott volna hogy csontoknak látszó dolgokat dugdosson a földbe, de hát ki tudja


a másik

ha Isten olyan jóságos, hogy engedhette hogy megtörténjenek a II világháborúban történt dolgok (gondolok most "csak" a haláltáborokra) milyen Isten az aki "nyugisan" nézi ahogy egy ember pusztítja a báránykáit??????? na nem értem

mert ha tud csodákat tenni, mint ahogy néhányan hiszik, akkor igazán fejbe koppinthatta volna a fürert is, de úgy hogy másnap ne keljen fel.


harmadik:

biblia

most tényleg hinni kellene egy könyvnek??? én is tudnék ilyet írni, bár nem ilyen kesze-kusza nyelven (pl vala)

egyáltalán kik írták és mikor. persze tudom péter, pál, jános, mózes stb,

de ők honnan tudtak mindent? ki mondta nekik hogy ezt meg ezt kellene írni? na meg rakjuk már össze az irományokat s legyen ez a könyv a legnagyobb vallás szent könyve?


hm kérdés kérdés hátán


apropó

múltkor a keletiben vártam a vonatomra, s egy néni közeledett felé, megkérdezte hiszek e a bibliába, a válaszom persze az volt hogy "nem"

megkérdezte "miért" én elmondtam neki a fent leírtakat, a dínós kérdésre azt válaszolta "nem fértek fel a bárkára" jujjjj mondom erre nem is gondoltam, persze a bárka, azt már csak megjegyzem hogy a bárka méreteit is isten sugallta noénak, szóval ha lettek volna dínók csak bekalkulálta volna isten őket is,

az ősmeberekre illetve az előemberekre a néni csak annyit mondott hazugság, hát jó, ha az hát az


a világháborús kérdésre annyit mondott hogy akkor pont az ördög uralkodott, hm hm hm


na meg említett valami olyasmit is hogy nemsokára eljön az az idő mikor mindenki örökké fog élni, én visszakérdeztem nem leszünk akkor kicsit sokan a földön? azt mondta isten majd szabályozni fogja, na de jó nem kell majd se óvszer se fogamzásgátló, viszont akkor öregedni sem fogunk? mindeneki fitt és fiatal lesz, vagy lesznek olyanok is akik örök életükre csecsemők maradank, és lesznek olyan idősek is akiket örök életükbe csövön kell etetni és pelenkázni, szép kis élet.


amúgy a néni mint a végén kiderült jahova tanúja volt, kaptam tőle egy kis füzetet a végén, a vonaton el voltam vele de nem volt túl meggyőző


kíváncsi lennék egy pap mit mondana a fent leírt dolgokra? ti nem

2010. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
0%

11:27.


Neked van lelkiismereted? Ez most egyáltalán nem sértésből. De neked szokott olyan lenni, hogy szól egy "belső hang", hogy ezt, vagy azt nem kéne? Ilyen megérzés jelleggel, ami az erkölcsi jót és rosszat különbözteti meg, úgy hogy konkrétan gondolkodnod sem kell rajta?! :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
77%

Én a Harry Potterben nem hívő aHarryPotteristák ról szólnék.


AHarryPotterista? Én tagadom, hogy létezik olyan, mint aHarryPotterista! Akkor én most aaHarryPotterista vagyok? :-)


Különben tényleg nincs olyan, csupán másként hívják az ő HarryPotterét. A HarryPotternek áldozatra van szüksége. Az aHarryPotteristának az a HarryPottere amiért ő a legtöbb és/vagy a legnagyobb áldozatot hozza.

Példák az aHarryPotteristák HarryPottereinek nevére: Pénz, Hatalom, Szex, Népszerűség. Persze ne legyünk egyoldalúak. Néhány HarryPotterista is átkacsint ezekre.


Remélem már mindenkinek világos hogy a Harry Potterben nem hívő emberek milyen sekélyes, gonosz, buta lények.

2010. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
63%
Ateistának számítok, de hiszek a felsőbb intelligenciában. A hívőkkel az a bajom hogy a hit nem enged megkérdőjelezni semmit sem, és így még a blődségeket is elhiszik a hívők, ez pedig sokszor a logikus gondolkodás és a tisztánlátás akadálya!!!!
2010. aug. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim válasza:
100%
Én személy szerint egyetértek a 11:27es válaszolóval. Ha van is valami ami kétes eredetű, esetleg magyarázatra vár a Bibliával és annak tartalmával kapcsolatban értelmes választ rá soha nem kapunk mert az hogy "nem fért fel a bárkára" őszintén szólva tényleg gyenge. Egyébiránt nekem semmi bajom a hívőkkel,de ha megpróbálja nekem egy is közülük elmagyarázni, hogy mért nem lehet nekem semmilyen formában igazam és csak Isten az igazság akkor be tudok gurulni. Az hogy én is elfogadom hogy valaki hisz a ebben a vallásban szerintem maga után kellene hogy vonja azt hogy a hívők is elnéznek a mi "hitetlenségünk" felett.
2010. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

11:40


van lelkiismeretem, hogyne lenne, de hogy jön ez most ide?? meg hogy mit súg a megérzésem? hm? semmi nem sugallja hogy higgyek valamiben, ha erre gondolsz.

én nem akartam senkit bántani, mindenkinek joga van hinni és nem hinni valamiben, nem ítélem el azokat akik hiszenk IStenben, Jehovában, Allahban vagy bármelyik felsőbb lényben.

de adjon már valaki magyarázatot arra amit kérdeztem!!!!!!!!!!!! ha valaki tisztességes magyarázattal tud szolgálni, el fogom fogadni, de még ilyet nem olvastam és nem is hallottam

gondolom te hívő vagy, ha választ adsz én elfogadom


ennyi (meg egy bambi)

2010. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
0%

21:09 :)


Azt állítod van lelkiismereted. A másik két kérdésre, ha válaszolsz, akkor közelebb jutunk a megoldáshoz. Tudod magadon belül, gondolkodás nélkül, mi a erkölcsi jó? Hiába nem teszed mindig azt. Amikor épp készülsz valamilyen döntést hozni, és esetleg erkölcstelenül akarsz cselekedni, akkor szokott szólni a lelkiismereted, ilyen sugallatjelleggel úgy, hogy gondolkodnod sem kell rajta?! Ezekre válaszolj légyszi. S nem azt mondtam, hogy van e súg e valamit, hogy higgy. :)


várom válaszod.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%

10:21


Én úgy gondolom van lelkiismeretem, és mikor megszólal nem hiszem hogy Isten szólna hozzám, sokkal inkább a józan eszem és a hozott valamint a tanult erkölcsi normák.

úgy gondolom hogy tudom mi a jó s mi a rossz, mikor cselekszek jól és rosszul, mert előfordul hogy döntést hozok és az a döntés rossz döntés, de pont ezekből a (rosszul meghozott) döntésekből tanulok és válok talán jobb emberré


én hiszek önmagamban, de nem tartom felsőbbrendűnek magam egyik embernél sem. hiszem hogy tudok (még) tisztán és őszintén szeretni, és hogy tudok önzetlen lenni.

úgy gondolom amit idáig elértem, magamnak köszönhetem (illetve szüleimnek akik támogattak)


ami az erkölcstelenséget illeti, kinek mit jelent, én úgy gondolom tettem már erkölcstelen dolgot (szerintem nem csak én vagyok így), tettem olyat is ami mások szerint volt az, szerintem viszont nem. tehát, kérdezem én hol a határ, erkölcs és erkölcstelenség között.


olvastam az korábbi bejegyzésed, amiben megemlítetted hogy korábban te sem hittél, mégis minek köszönhető ez a fordulat (persze amennyiben publikus) hogy most úgy gondolod ahogy?!


üdv

larkin

2010. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!