Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/309 A kérdező kommentje:

"Kevered a dolgokat. Az Elohim héber szó, az jelenti: istenség. A Biblia akkor használja, ha a törvényeket alkotó és batartató Istenről ír, de a pogány isteneket, illetve világi hatalmasságokat is ezzel fejezi ki."


Tehát szerinted mikor Isten a törvényeket alkotó és betartató tulajdonságát ismerteti, úgy mutatkozik be mint pogány istenség 2500 helyen? Ezt te komolyan gondolod? Mondjuk bálványimádó keresztényeknek ez lehet nem gond, de egyistenhívő emberek ezen fennakadnak és nem fogadják el. Szóval nem. Az Elohim Isten neve.



"Az Elah arámi szó Istenre, nagyon kevés helyen szerepel a Bibliában, mivel az Ószövetség nyelve a héber, csak néhány könyv néhány fejezete van arámi nyelven írva. Az elah jelentheti az egy Istent, de használták a pogány istenekre is."


Mivel Jézus anyanyelve arámi, Jézus is Allahnak szólította Isten. Az szír Újszövetségben is Allah szerepel ami arámi nyelven íródott, tehát kizárt hogy pogány istenekre is használták.



"Ha te azt állítod, hogy az Allah Isten kizárólagos neve, amely magában foglalja az összes nevet, akkor mutass egy olyan közvetlen kinyilatkoztatást Istentől, amely felülírná azt, amit Mózesnek mondott"


A kettő nem zárja ki egymást. A Jahve mint mondtam az iszlámban Al-Hayy aminek jelentése A Mindörökké Létező tehát Isten egyik neve a 99-ből, viszont ez tulajdonság.

2020. dec. 1. 09:02
 142/309 A kérdező kommentje:

"Nincs megírva hogy emberként fog visszatérni Jézus! Az viszont meg van írva hogy angyal seregek élén fog visszatérni és hidd el nem azért jön majd hogy egyen! Vagy ezzel arra akarsz utalni hogy te megakarod majd vesztegetni Jézust? Sok sikert hozzá ,de nem fog menni!"


Ha megkínálod Jézust valamivel az szerinted vesztegetés? Te tényleg ennyire értelmileg visszamaradott vagy?



"És miért vagy arról meggyőződve hogy a muszlimokhoz fog menni? Jézus első alkalommal is a zsidókhoz küldetett!


A zsidók nem tekintik Jézust sem prófétának sem messiásnak, Istennek pedig semmiképpen sem. Miért menne a zsidókhoz? Hogy miért menne a muszlimokhoz, 6 pontban kifejtettem.



"És miből gondolod hogy amikor Jézus visszatér ,akkor a keresztényeknek nem jut eszébe hogy hogyan köszöntsék Őt?"


Mert a keresztények nem Jézust követik hanem az egyházat. Keresztények úgy köszönnek, már aki vallásos, ahogy az egyház parancsolja.



"Nem az összes keresztény eszi meg a vért a hívők nem eszik meg!"


De minden keresztény megeszi a vért. Az állat kóser vagy halal levágása azt a célt szolgálja hogy le legyen benne vér. Ha nem ilyen módon levágott állat húsát eszed akkor vért eszel.



"Ha Jézus még azt sem tudja hogy ki miben hisz akkor a te Jézusodat be lehet csapni és az a Jézus nem Istentől való!"


Mivel Jézus ember. Júdás is becsapta Jézust a Biblia szerint.



"Majd így szólítják a keresztények és tudni fogja! De akkor is tudni fogja ha úgy szólítják hogy Jézus Krisztus!

Jézus minden embert a nevén szólítja és Ő fogja majd szólítani őket nem pedig fordítva! "


A messiáas nem személynév. Ez nem Jézus neve. Még ezt sem érted.



"Amikor Jézus visszatér akkor nem azért jön hogy imádkozzon. Ítélkezni jön! És nem az összes templomban vannak szobrok és képek. Sok olyan van ahol nincsenek ilyesmik! Ha mindenképpen be akarna menni imádkozni akkor egy ilyenbe menne be."


Ne magadból indulj ki. Az egy dolog hogy keresztények nem imádkoznak, de Jézus biztosan fog ha visszajön. Szinte az összes keresztény templomban bálványimádás történik mert Jézust Istennek tekintik. Egy ilyenbe Jézus be nem tenné a lábát.



"Nem templomban imádkozott ,hanem egy kertben a szabad ég alatt!2


Ki mondta hogy kötelező templomban imádkozni?



"Vannak olyan hívő keresztények akik igen is rendesen böjtölnek ,mert vállalták azt és nem csak a húst hagyják el!"


Mit értesz az alatt hogy rendesen? Hajnalhasadástól naplementéig nem esznek nem isznak semmit? Nem hiszem.



"Ha visszatérne? Te még a Koránnak sem hiszel? Hát milyen muszlim vagy te? HA VISSZATÉRNE? Nem HA ,hanem AMIKOR Jézus visszatér!"


A Korán nem írja le így hogy Jézus biztosan visszatér. Hadiszok írnak erről.



"Amikor Jézus visszatér akkor nem azért jön hogy jól érezze magát! Azért jön hogy szétválogassa az embereket! És ez az iszlámban sincs másképp ott is ezt vallják!"


Mondtam én olyat hogy szórakozni jön?

2020. dec. 1. 09:25
 143/309 tgt ***** válasza:
100%

Kérdező:

Azt írod:

„Tehát szerinted mikor Isten a törvényeket alkotó és betartató tulajdonságát ismerteti, úgy mutatkozik be mint pogány istenség 2500 helyen?„


Nem. A szövegkörnyezetből lehet tudni, hogy az Egy Istenről van-e szó, a pogányok isteneiről van-e szó, vagy a világi hatalmasságokról. A Biblia az elohim szót mindhárom esetben használja.


Azt írod:

„Mivel Jézus anyanyelve arámi, Jézus is Allahnak szólította Isten. Az szír Újszövetségben is Allah szerepel ami arámi nyelven íródott, tehát kizárt hogy pogány istenekre is használták.”


Az Újszövetség nyelve az ógörög, és biztosan nem szerepel benne Allah. Jézus pedig atyának szólította Istent, ami arámiul Abbá. A Gecsemáné kertben is így imádkozott: „ Abbá, Atyám! Minden lehetséges neked: vedd el tőlem ezt a poharat; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te.” A legfontosabb keresztény imában, a Miatyánkban is az Abbá szó szerepel, Jézus Főpapi imájában is végig Atyának szólítja Istent, és a halála előtt is az Atyához szólt.

Pál így így buzdítja a híveket: „Mivel pedig fiak vagytok, Isten elküldötte Fiának Lelkét a mi szívünkbe, aki ezt kiáltja: „Abbá, Atya!”

„Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!”


Továbbra is várom tőled azokat a közvetlen Isteni kinyilatkoztatásokat, amelyek szerint az Allah Isten kizárólagos neve, amely magában foglalja az összes nevet.

2020. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/309 anonim ***** válasza:
100%

"6 pontban összefoglaltam."

Továbbra se érdekel a 6 pontod. Idézd azt, ahol mondja "a muszlimokhoz fogok visszatérni". Te is ilyen idézetet vársz Jézus istensége kapcsán, akkor illene neked is az általad felvetett kérdésre legalább ilyen pontos idézetet hozni.

2020. dec. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/309 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek csak neked tűnnek jelentéktelen dolgoknak. Valójában ezekből derül ki, hogy kik Jézus valódi követői, és mint látod a muszlimok azok. Keresztények még azt sem tudják mi Jézus valódi neve. Ha Jézus valóban visszatér, akkor a muszlimokhoz fog."


Nem, ezekből az derül ki, hogy ilyen piszlicsáré dolgokon fontoskodsz, miközben ezeknek a világon semmi jelentőségük. Jézus nem a muszlimokhoz fog visszajönni, nem is a keresztényekhez, hanem az emberekhez, hogy ítéletet adjon mindenkinek.

De egyébként ebből is látszik, hogy te kizárólag provokálni jöttél ide. Feltetted a kérdésedet, mi válaszoltunk rá, erre azóta is csak itt erősködsz, hogy márpedig neked van igazad, és minden keresztény rosszul tudja. Miért vagy képtelen elviselni azt, hogy mások másban, máshogy hisznek? Mert muszlim vagy, azért. Ennyire nem tolerálja a vallásod a más vallásúakat, más vallásokat. A muszlim vallás az egyik legkirekesztőbb, legkevésbé toleráns vallás a világon.

2020. dec. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/309 anonim ***** válasza:
100%

" Az állat kóser vagy halal levágása azt a célt szolgálja hogy le legyen benne vér. Ha nem ilyen módon levágott állat húsát eszed akkor vért eszel."

A kóser vagy halal kivéreztetés alkalmával sem távozik az összes vér az állatból, akárhogyanis vágod át a torkát, valamennyi mindenképpen marad benne. Valóban kevesebb, de attól még marad benne. Szóval ha eszel húst, akkor eszel vért is valamennyit, akár halal, akár kóser vágással ölték meg azt az állatot. Tehát te is eszel vért, szóval ezt kár felróni a keresztényeknek.

2020. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/309 anonim ***** válasza:
100%

"Megismétlem. Idéznél nekem a Bibliából olyan verset amiben Jézus azt mondja "Isten vagyok, imádjatok" ?"


Péter apostol megvallja: „Te vagy a Krisztus, az élő IStennek Fia” (Máté evangéliuma 16:16), erre maga Jézus mondja: „nem a test és vér nyilatkoztatta ezt ki neked, hanem az én mennyei Atyám” (Máté ev. 16:17).


Márk ev. 15:37 "Jézus hangosan felkiáltott, és kilehelte lelkét. 38A templom függönye ekkor kettéhasadt felülről egészen az aljáig. 39Amikor a százados, aki ott állt, látta, hogyan lehelte ki lelkét, kijelentette: „Ez az ember valóban az Isten Fia volt.”"

2020. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/309 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Ez a vallásod alapja és nem tudod idézni a Bibliából?"


A keresztény vallásnak nem ez az alapja! Muszlim barátom látszik hogy nem ismered a kereszténységet vagy csak adod az együgyűt!

A kereszténység alapja az hogy az ember a bűn miatt elfordult a mennyei Atyától. És ekkor jött be a világba a halál is. De mennyei Atyánk ezt nem hagyta annyiban ,mert egyrészt tudta hogy az ember nem képes szabadulni a bűn és halál rabságából és mindezek ellenére szerette teremtményeit!

Ezért elküldte az Ő Fiát Jézus Krisztust aki a kifolyt vére által megváltást hozott minden embernek aki elfogadja azt és hisz benne! Elfogadja azt hogy bűnös és megváltásra szorul és hiszi hogy Jézus az út a mennyei Atyához! Róma 8:15


"Ezek csak neked tűnnek jelentéktelen dolgoknak. Valójában ezekből derül ki, hogy kik Jézus valódi követői, és mint látod a muszlimok azok. Keresztények még azt sem tudják mi Jézus valódi neve. Ha Jézus valóban visszatér, akkor a muszlimokhoz fog."


Először is! Nem HA ,hanem AMIKOR Jézus visszatér! És nem ,nem a muszlimokhoz fog visszatérni!

Az emberekhez fog visszatérni és IGAZSÁGOSAN fog ítélkezni az emberek felett!

Nagyon jól írta a válaszoló hogy a vádlott nem fogja a bírót kínálni sem étellel sem itallal! És a Bírónak nem is lesz szüksége ilyesmire.

- Ilyesmi nincs megírva sem a Bibliában sem a Koránban hogy Jézust az emberek étellel és itallal kínálják. A keresztények sokkal jobban ismerik Jézust hiszen a Bibliában benne van szinte a teljes földi élete. A Koránban alig van valami Jézusról. Vitán felül áll hogy aki meg akarja ismerni Jézust annak a Bibliát kell olvasnia mert abból ismerheti meg Jézust és az Ő földi életét ,tanításait ,cselekedeteit ,példamutatását stb.


"Ha megkínálod Jézust valamivel az szerinted vesztegetés? Te tényleg ennyire értelmileg visszamaradott vagy?"


Írja a Korán hogy Jézust meg kell kínálni amikor visszatér?


"A zsidók nem tekintik Jézust sem prófétának sem messiásnak, Istennek pedig semmiképpen sem. Miért menne a zsidókhoz? Hogy miért menne a muszlimokhoz, 6 pontban kifejtettem."


Először is nő azon zsidók száma akik Messiás hívők.

2. Jézus elsősorban a zsidókhoz küldetett!

3. Jeruzsálem! Mi is a jelentése ennek a városnévnek?

4. Én meg 6 pontban leírtam hogy miért nem életszerű és hihető az elképzelésed!


"Mert a keresztények nem Jézust követik hanem az egyházat. Keresztények úgy köszönnek, már aki vallásos, ahogy az egyház parancsolja."


Részben igazad van. Valóban nem minden ember követi Jézust. Ezt Jézus kijelenti a Bibliában is. Máté 7:21

De ez nem jelenti azt hogy senki nem követi Jézust és azt sem jelenti hogy csak a muszlimok követik őt! Nincs megírva sem a Bibliában sem a Koránban!

És hogyan is köszönnek az egyházi parancs szerint? Mert én nem tudom hogy mire is gondolsz pontosan!


"De minden keresztény megeszi a vért. Az állat kóser vagy halal levágása azt a célt szolgálja hogy le legyen benne vér. Ha nem ilyen módon levágott állat húsát eszed akkor vért eszel."


Hahó ébresztő muszlim barátom. Tényleg ideje lenne már felébrednek a ködös álmaidból. Annyira de annyira szűklátókörű vagy. Miért nem szemléled a világot szemellenző nélkül?

Hiába van szemed még sem látsz?

Sok keresztény vegetáriánus! Sőt van olyan keresztények akik kifejezetten csinálnak bemutatókat hogy milyen változatosan lehet hús mentes ételeket készíteni! Így azt állítanod hogy minden keresztény megeszi a vért egyenesen hazugság! Hiszen nálad nem létezik az a fogalom hogy valaki tudatlanságból téved. Tehát akkor te tudatosan hazudsz!


"Mivel Jézus ember. Júdás is becsapta Jézust a Biblia szerint."


Júdás nem csapta be Jézust! Amikor Jézus a földön élt akkor valóban ember volt. De Jézus már nem a földön van!

Egyébként ha úgy ember ahogy te állítod és a Korán szerint is Jézus lesz az aki majd megítél akkor a Korán is téved. Hiszen ha Jézust be lehet csapni akkor nem ítélhet igazságosan! Tehát a Koránban - illetve nálad nem létezik tévedés csak hazugság - van hazugság!

Akit be lehet csapni az nem tud igazságosan ítélni és ez hazugság!


"A messiáas nem személynév. Ez nem Jézus neve. Még ezt sem érted."


Hány próféta viseli ezt a címet? Te érted hogy miről van szó?


"Az egy dolog hogy keresztények nem imádkoznak, de Jézus biztosan fog ha visszajön. Szinte az összes keresztény templomban bálványimádás történik mert Jézust Istennek tekintik. Egy ilyenbe Jézus be nem tenné a lábát."


Te állítod hogy templomban fog imádkozni. Én azt állítom hogy ha imádkozni fog akkor azt a szabad ég alatt teszi és nem templomban!


"Ki mondta hogy kötelező templomban imádkozni?"


Te írtad ,idézem! "Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna."

- És kiemelem hogy azt írtad - "FONTOS KÉRDÉS"

Te csináltál belőle fontos kérdést hogy templom vagy mecset!

De én azt mondom egyik sem!


"Mit értesz az alatt hogy rendesen? Hajnalhasadástól naplementéig nem esznek nem isznak semmit? Nem hiszem."


És hiába is mondom hogy járj után menj el keresztény gyülekezetekbe úgy sem teszed meg. Pedig csak így győződhetnél meg saját magad hogy vannak ilyen hívő keresztények!


"A Korán nem írja le így hogy Jézus biztosan visszatér. Hadiszok írnak erről."


A legtöbb muszlim isteni kinyilatkoztatásnak tartja azokat is!


"Mondtam én olyat hogy szórakozni jön?"


Írtam én olyat hogy szórakozni jön? Nem emlékszem hogy ilyet írtam!

2020. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/309 A kérdező kommentje:

"Nem. A szövegkörnyezetből lehet tudni, hogy az Egy Istenről van-e szó, a pogányok isteneiről van-e szó, vagy a világi hatalmasságokról. A Biblia az elohim szót mindhárom esetben használja."


Tehát azt akarod mondani hogy Isten 2500 helyen a Bibliában úgy mutatja be magát mint bármilyen pogány istenséget és csak a szövegkörnyezetből derül ki hogy nem egy pogány istenségről van szó. Ez nevetséges. Meg akkor miért nem a Jahve szerepel ebben a 2500 esetben is ha szerinted ez Isten kizárólagos neve. Totál vicc kategória megint az érvelésed. Az Elohim és Elah kizárólag Isten neve. Ha a zsidók ezt más istenségek esetében is használják ez az ő hibájuk.



"Az Újszövetség nyelve az ógörög, és biztosan nem szerepel benne Allah. Jézus pedig atyának szólította Istent, ami arámiul Abbá."


Az eredeti Evangélium arámi nyelven kellett hogy íródjon mivel ez Jézus anyanyelve. A szír Újszövetség arámi nyelven íródott és abban is Allah szerepel. Tehát Jézus biztosan Allahnak szólította Istent. Az Atya nem Isten neve. Jézus tiszteletből szólította így. Ugyanez vonatkozik az Úr megszólításra is.



"Továbbra is várom tőled azokat a közvetlen Isteni kinyilatkoztatásokat, amelyek szerint az Allah Isten kizárólagos neve, amely magában foglalja az összes nevet."


Több Bibliai verset is mutattam. Ha ezeket megtagadod te bajod. Ha azt állítod Isten a Bibliában 2500 helyen úgy mutatkozott be mint pogány istenség, te bajod.

2020. dec. 1. 17:12
 150/309 A kérdező kommentje:

"Továbbra se érdekel a 6 pontod. Idézd azt, ahol mondja "a muszlimokhoz fogok visszatérni". Te is ilyen idézetet vársz Jézus istensége kapcsán, akkor illene neked is az általad felvetett kérdésre legalább ilyen pontos idézetet hozni."


Muszlim azt jelenti hogy az illető aláveti magát Isten akaratának. Ez pedig a gyakorlatban azt jelenti betartja Isten törvényeit. Ez a 6 pont mind ilyen. Tehát Jézus azokhoz fog visszatérni akik betartják ezeket. Keresztények nem tartják be így Jézus egyáltalán nem éreznél jól magát keresztények között.


Az pedig hogy nem tudsz mutatni olyan verset amiben Jézus kijelenti hogy "Isten vagyok, imádjatok", azt bizonyítja hogy Jézus istensége egy pogány hamisítás.

2020. dec. 1. 17:17
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!