Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/309 anonim ***** válasza:
92%

A keresztények nem gondolják, hogy hozzájuk fog visszatérni. Már a kérdésben a hamisság bújik meg. A Biblia se állít ilyet. Az is hatalmas ostobaság, hogy Jézus a muszlimokhoz menne. Miért menne egy hamis próféta szektájába?


Amikor Jézus visszatér, minden emberhez tér vissza, a Biblia is azt írja, hogy minden szem meglátja majd. Azért tér vissza, hogy megítélje a világot, benne minden embert. Ezt is a Bibliában olvashatod, a keresztények innen szedték.

2020. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/309 A kérdező kommentje:
Mikor visszajön nyilván azokat fogja először felkeresni akik hívők. Hogy miért menne a muszlimokhoz kifejtettem. Kérdés az miért menne a keresztényekhez?
2020. nov. 24. 09:24
 3/309 anonim ***** válasza:
82%

"Mikor visszajön nyilván azokat fogja először felkeresni akik hívők."

Senkit nem fog "felkeresni".

"Akkor majd meglátják az Emberfiát, amint eljön a felhőben, nagy hatalommal és dicsőséggel." (Lk 21, 27-28)

Vagy Máté evangéliumából:

"Akkor feltűnik az égen az Emberfia jele, és a mellét veri a föld minden népe, mert látja, amint az Emberfia eljön az ég felhőin, nagy hatalommal és dicsőséggel. Elküldi angyalait hangos harsonaszóval, s összegyűjtik a választottakat a szélrózsa minden irányából, az ég egyik szélétől a másikig." (Mt 24, 30-31)

Vagy:

"Amikor eljön dicsőségében az Emberfia és vele minden angyal, helyet foglal fönséges trónján. Elébe gyűlnek mind a nemzetek, ő pedig különválasztja őket egymástól, ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kosoktól." (Mt 25, 31-32)

Krisztus második eljövetele nem úgy lesz, mint ahogy megszületett: elrejtve, hogy a világ nem tudott róla, hanem hatalommal és dicsőséggel jön el. Krisztus második eljövetelét a teológia úgy mondja, hogy epiphania, azaz végső és teljes megnyilatkozása Istennek. Mindenkinek világos lesz, hogy Krisztus az Úr és Isten a történelem Ura. Nem kell látogatnia senkit, mert látható és érthető lesz mindenki számára.

2020. nov. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/309 A kérdező kommentje:

"s összegyűjtik a választottakat a szélrózsa minden irányából"

"Elébe gyűlnek mind a nemzetek, ő pedig különválasztja őket egymástól,"


Akkor úgy kérdezem, kik a választottak? Kiket fog összegyűjteni? Mi alapján választja külön az embereket?

2020. nov. 24. 10:07
 5/309 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a #3 hozzászóló írta, nagyjából hasonlót írtam volna én is.


Olvasgasd kérdező a Bibliát, mert halvány fogalmad sincs róla. Ezért ostoba a kérdésed is, hogy szándékos hazugság vagy egyszerű és együgyű tudatlanságból fakadt-e, azt nem tudom.

2020. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/309 A kérdező kommentje:
Máris kezdődik a sértegetés? :) Szerintem elég jól kifejtettem a kérdést. A 3-as csak annyit ír hogy Jézus majd visszatér és összegyűjti az embereket és kiválaszt egy csoportot. Én pedig akkor leírtam mi alapján fog választani. Akkor a muszlimok lesznek a kiválasztottak?
2020. nov. 24. 10:27
 7/309 anonim ***** válasza:
0%
A keresztények rengeteg ártatlan embert égettek meg, temettek el élve, válogatott kínzásoknak vetették alá őket, miközben a lopott pénzekből származó arany fuxtól szinte már majd leszakadt a nyakuk, úgy hogy értük inkább sanszos hogy az ördög jön el, nem Jézus.
2020. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/309 anonim ***** válasza:
23%
Rég visszatért, ma Orbán Viktornak hívják.
2020. nov. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/309 anonim ***** válasza:
100%

#6

Miért választaná a muszlimokat, amikor egy új szövetséget kötött, ami a keresztényekre vonatkozik. A muszlimok meg vannak keresztelve? Ha nincsenek, akkor biztos nem ez lesz az adott csoport.


Egyébként a 3-as nem annyit írt, amit te vélsz belelátni. Például ez is kimaradt nálad:

"Elébe gyűlnek mind a nemzetek"

2020. nov. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/309 A kérdező kommentje:

"Miért választaná a muszlimokat, amikor egy új szövetséget kötött, ami a keresztényekre vonatkozik. A muszlimok meg vannak keresztelve? Ha nincsenek, akkor biztos nem ez lesz az adott csoport."


Hogy miért választaná a muszlimokat felsoroltam a kérdés alatt 6 pontban.



"Elébe gyűlnek mind a nemzetek"


Muszlimok is elé gyűlnek ha visszajön, mert az iszlám szerint Jézus próféta. Sőt, lehet az ateisták is odagyülnek majd. Tehát ez semmit nem jelent.

2020. nov. 24. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!