Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
 301/309 A kérdező kommentje:

"Én valahogy nem érzem úgy, hogy megválaszoltad a kérdésemet, inkább csak kikerülted. Eltüntették Isten nevét mindenhonnan kivéve abból a térségből? Ez mennyire reális? Akkor mi van azzal, hogy mindenhova érkezett próféta és mind ugyanazt vallotta, mint Mohamed"


Szerintem válasszuk ketté az elméletet és gyakorlatot hátha így érthetőbb lesz. Az iszlám vallás szerint Allah Isten kizárólagos neve. Szerintem teljesen logikus hogy Isten kinyilatkoztatja a nevét amivel csak Őt lehet megszólítani. Az általad felvázolt keresztény nézet szerint viszont Isten nem mutatkozott be és egyszerűen Isten szó szerepel a Bibliában ami bármelyik pogány istenségre is használatos illetve egy tulajdonságával mutatkozott be. Szerintem a kettő közül egyértelműen az iszlám szerinti a logikusabb. Nem is értem mi a problémád azzal hogy Isten kinyilatkozott egy kizárólagos nevet. Aztán, az iszlám szerint minden néphez érkeztek valamikor próféták ugyanazzal az alapüzenettel. Keresztény vallás szerint viszont Isten nem foglalkozott a Jézus előtt élt emberiség 99%-ával csak a ki zsidó néppel. Gondolom mondanom sem kell hogy az iszlám szerinti a logikus és igazságos, a keresztény verzió pedig kimondottan logikátlan és igazságtalan. Ez volt az elmélet. Ami pedig a gyakorlatot illeti megnéztem több nagyobb vallást és nagyon sok az azonosság az iszlámmal, például simán lehet hogy Budha vagy Konfuciusz próféták voltak, de ahogy írtam az ember nagyon hajlamos a valláshamisításra. Ha csak a keresztény vallást megnézed ez teljesen egyértelmű. Amellett hogy nem néztem meg,az Allah név mint Isten neve megjelenik-e a Közel-Keleten kívűl, simán lehet hogy az idők folyamán megváltoztatták.



"Az Egy Isten arabul Allah, más nyelveken meg más. A Korán araboknak íródott arab nyelven, ha japánul íródott volna japánoknak, lemerem fogadni, hogy Isten megnevezése más lenne, hiszen ez a szó az ő nyelvükön semmit nem jelent, nincs előzménye és a nyelvi szabályaik szerint ki sem tudják ejteni."


Én ezt így gondolom, te másképp látod. Számomra logikus hogy Isten ugyanazt a nevet nyilatkozza ki magáról. Ha te bemutatkozol külföldieknek nem fogod lefordítani mindenkinek arra a nyelvre a neved igaz?



"Bárhogy is van, nem Allahot mondott és nem is mondhatott, mert azt nem értették volna. A zsidók egy percig sem tűrték volna, mivel az úgy tűnhetett volna, mintha más istent imád, hirdet."


Itt valamit csúnyán félreértesz. Az eredeti arámi nyelvű Bibliában szerepel hogy Elah, vagyis Allah, tehát a zsidók teljes mértékben megértették.



"Nem azért választotta ezt a részt, mert az Isten szó szerepel benne, hanem mert a helyzetére ráillett, olvasd el a teljes zsoltárt. Keresztény szemmel nézve azt is mondhatjuk, mert akkor teljesedett be."


Elolvastam azt a részt és egyáltalán nem illik a keresztény verzióba. Keresztények szerint Jézus azért jött hogy halálával megváltsa az emberiséget. Ilyen esetben nem kezdene el sírni hogy Isten elhagyta stb. Viszont ez a rész sokkal inkább passzol Júdáshoz. Az egyik muszlim nézet szerint Júdást feszítették keresztre. Egyrészt ez igazságos büntetés neki mert azt kapta amit Jézusnak szánt, másrészt passzol ez a zsoltár mert úgy érezhette Isten elhagyta őt az árulása miatt.



"Ugyanaz, mint a magyarban. A zsidók különbséget tudtak tenni aközött, hogy mikor van szó Istenről és mikor más istenekről. Ennyi. Ha egyszer már létezett egy szó, ami istenséget jelölt, amit ismertek és bekerült a nyelvükbe, volt történelmi gyökere, egyszerűen használták. A magyarban mi a logika?"


Ebben nincs semmi logika. Isten úgy mutatkozna be mint bármely pogány istenség? Szövegkörnyezetből nyilván meg lehet állapítani de előfordulhat hogy nem egyértelmű. A magyar nyelv a katolikus keresztény verziót vette át, de az arab keresztények például nem. Ők Allahnak szólítják Istent, nem pedig ilah-nak ami az isten megfelelője, és ezt nem muszlimoktól vették át mert előtte is így volt.



"Mint mondtam, ez nem verseny. De, ha valaki szereti a húst, akkor az lemondás neki. Továbbá, volt már hogy 16 órán keresztül nem ettem, akár zsinorban több napon át, mert pl. nem figyeltem oda az étkezéseimre és csak reggel és este ettem. Egy idő után hozzá is lehet szokni. Őszintén szólva nem is értem mire jó ez az össze hasonlítgatásod."


Szó nincs versenyről. Arról van szó ki jár el Isten parancsa szerint. Annak sem nagy lemondás hogy 1-2 napig nem eszik húst aki amúgy szereti. Ettől nem fogod átérezni milyen az aki tényleg éhezik. Szóval a keresztény verzió nem éri el a célját.



"Jézus semmi konkrétat nem mondott a böjtölésről, én nem hiszem hogy különösebben új szabályokat hozott."


Hogyne mondott volna. Legfeljebb a keresztények kiollózták az Evangéliumból. Vagy szerinted azt mondta böjtöljetek ahogy akartok? Nyilván nem. Egész biztos hogy elmondta mi Isten parancsa és hogyan várja el a böjtölést.



"Egyébként szerintem talán azért is, mert folyton válaszolsz. Más kérdezők van hogy nem is írnak semmit vissza, vagy csak keveset és az is igazából még belekérdezés egy-két dologba és vége, vagy csak simán megköszönik a választ és kész."


Attól hogy én válaszolok a hozzászólóknak nem kötelező reagálniuk. Sőt, Vidiripit kértem hogy ne írjon mert nagyon fárasztó de folyamatosan ír. Volt még egy kérdésem nemrég. Ott már közel 1000 hozzászólás van :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Szerintem az van hogy a keresztény válaszolók szembesülnek az igazsággal, amit nem akarnak elfogadni, így nem mennek el egy két hozzászólás után mert az olyan mintha beismernék hogy tévedtek.

2021. febr. 13. 15:35
 302/309 anonim ***** válasza:
100%

"Vidiripit kértem hogy ne írjon mert nagyon fárasztó de folyamatosan ír."


Azért vagy fáradt mert az igazsággal szállsz szembe!

2021. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 303/309 A kérdező kommentje:

"Azért vagy fáradt mert az igazsággal szállsz szembe!"


Te komolyan gondolod hogy keresztényeknél van az igazság? De őszintén. Ne értsd félre, nem azt mondom hogy a keresztény vallás hazugság ahogy van, mert sok igazságot tartalmaz, de akkor hamisítások, ellentmondások, pogány elemek vannak benne mint a ház. Nem is értem, hogy aki egyistenhívőnek tartja magát, hogy hihet Jézus s istenségében és a szentháromságban, mert ez bálványimádás.

2021. febr. 13. 16:09
 304/309 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Te komolyan gondolod hogy keresztényeknél van az igazság?"


Máté 22:16 Majd elküldték hozzá tanítványaikat a Heródes-pártiakkal együtt, akik ezt mondták: Mester, tudjuk, hogy igaz vagy, az Isten útját igaz módon tanítod, és senkire sem vagy tekintettel, mert nem az emberek személyére nézel.


János 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.


- Még a kérdést is felesleges volt feltenned!


"...nem azt mondom hogy a keresztény vallás hazugság ahogy van, mert sok igazságot tartalmaz, de akkor hamisítások, ellentmondások, pogány elemek vannak benne mint a ház."


Nos a problémát én abban látom hogy te a keresztény vallást összemosod a Bibliával. De külön kell választani a két dolgot!

Pl. hamis dolog a szentekhez imádkozni mert csak és kizárólag Jézus Krisztus a közbenjáró Isten és ember között és senki más. Ezt támasztja alá Isten szava!

Ellentmondás! Egyszerű példa. Hogyan kerülnek disznók a Bibliába amikor az tisztátalan állat! A gadaraiak tartottak disznókat a régészet pedig igazolta hogy azon a vidéken nem zsidók hanem görögök éltek! Ők voltak azok akik tartottak disznókat és nem a zsidók!

Pogány elemek!

Nincs olyan istenség aki feláldozta volna a saját fiát a bűnös emberekért! A pogányok istenségei nem áldozták fel a fiaikat!

A kijelentés légből kapott, nem alátámasztható semmivel. Így vitán felül áll hogy pogány elem lenne!


"Nem is értem, hogy aki egyistenhívőnek tartja magát, hogy hihet Jézus s istenségében és a szentháromságban, mert ez bálványimádás."


Nem hiszek a szentháromságban! Isten soha nem jelentette ki magát háromságként. Jézus pedig Isten Fia!

2021. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 305/309 anonim ***** válasza:
95%

"Szerintem válasszuk ketté az elméletet és gyakorlatot hátha így érthetőbb lesz." Miért? Hogy egy légbőlkapott dologról beszélgessünk, ami szimpla spekuláció, de nem támasztja alá semmi? Elsőre is értettem, amit írsz. De, ez az elmélet továbbra is lyukas. A vallások hasonlóságának vagy különbségének, semmi köze nincsen a nyelvekhez. Talán észre sem veszed, de teljesen figyelmen kívül hagytad, amit én írtam. Ráadásul az iszlám és más vallások közötti hasonlóságot mással is lehet magyarázni. Amit leírtál egy szimpla elmélet, de az én meglátásom szerint valószínűtlen.


"Én ezt így gondolom, te másképp látod." Nagyon úgy tűnik. Én tanultam, pl. japánul és amit te mondasz, az nem tudom hogyan működhetett volna a gyakorlatban az Allah névvel. Számodra logikus, számomra meg ez az elgondolás egyáltalán nem tűnik reálisnak. Miden próféta azt mondta, hogy Allah? Ezt leírni könnyű, de valamivel alá is kellene támasztani, hogy hihető legyen. Szerintem te nem gondoltál még igazán bele, hogy mit jelent az a minden nép és nyelv. Más elméletben érteni és igazán belegondolni.

Egy darabig lehet ilyen elméleteket gyártani, de egy idő után felülkéne vizsgálni az elméleteket, hogy azok mennyire illeszkednek az ismert valósághoz és ha kell újragondolni őket.


"Egész biztos hogy elmondta mi Isten parancsa és hogyan várja el a böjtölést." "Egész biztosan". Egyáltalán nem gondolkodsz rugalmasan. Annyira egy konkrét kép van a fejedbe, hogy fel se merül benned, hogy akárcsak részben is, tévedsz valamiben. Ez van minden kapcsán, a nevek, a böjt stb. Inkább figyelmen kívül hagysz mindent, ami ellentmond a te elképzeléseidnek, csak nehogy bármit is újra kelljen gondolni benne.


"Ott már közel 1000 hozzászólás van :)"

Abból az 1000 válaszból, ez alapján a kérdés alapján, felteszem 500 a tiéd. Nagyából ismerem azt a kérdést, én is szóltam hozzá. Keserves.

Nem értem miért gondolod, hogyha valaki mond neked valamit, azt azért teszi, mert igazad van. Furcsa elgondolás. Így eleve kizárod azokat az információkat, amik arra figyelmeztethetnének, hogy valamiben tévedsz. Ha elég sokan mondják, hogy tévedsz, akkor az azt jelenti, hogy igazad van? Ez úgy hangzik, mintha direkt nem akarnál tudomást venni az ellenérvekről.

Nézd, én ebben a kérdésben egyáltalán nem értek veled egyet, de inkább hagyom és nem fejtegetem tovább a véleményemet, mert úgy tűnik az csak megerősít a tévedésedben. Nagyjából már leírtam mit gondolok, tovább úgy látszik nem éri meg erről beszélni.

2021. febr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 306/309 A kérdező kommentje:

"Miért? Hogy egy légbőlkapott dologról beszélgessünk, ami szimpla spekuláció, de nem támasztja alá semmi?"


Látod te vagy az aki kitér a válaszadás elől. Elég logikusan levezettem amire csak ennyit reagáltál.



"Ráadásul az iszlám és más vallások közötti hasonlóságot mással is lehet magyarázni. Amit leírtál egy szimpla elmélet, de az én meglátásom szerint valószínűtlen."


Például? És akkor szerinted az a valószínűbb hogy Isten nem foglalkozott az emberiség 99%-ával csak a kis zsidó néppel. Ez tényleg nagyon logikus és igazságos :)



"Allah névvel. Számodra logikus, számomra meg ez az elgondolás egyáltalán nem tűnik reálisnak. Miden próféta azt mondta, hogy Allah? Ezt leírni könnyű, de valamivel alá is kellene támasztani, hogy hihető legyen. Szerintem te nem gondoltál még igazán bele, hogy mit jelent az a minden nép és nyelv. Más elméletben érteni és igazán belegondolni."


Ahogy korábban is írtam, Isten már az emberiség kezdetekor kommunikált az emberekkel. Ez a Bibliából is kiderül. Akkoriban nyilván nem voltak nyelvek. Egy nyelv lehetett és később alakultak ki a különféle nyelvek. Az is logikus hogy Isten kinyilatkozta a kizárólagos nevét. Idáig egyet kell hogy érts a leírtakkal. Hogy utána is szó szerint ezt a nevet nyilatkozta ki vagy az adott nép nyelvén, ebben értünk egyet de ez van.



"Egyáltalán nem gondolkodsz rugalmasan. Annyira egy konkrét kép van a fejedbe, hogy fel se merül benned, hogy akárcsak részben is, tévedsz valamiben. Ez van minden kapcsán, a nevek, a böjt stb. Inkább figyelmen kívül hagysz mindent, ami ellentmond a te elképzeléseidnek, csak nehogy bármit is újra kelljen gondolni benne."


Szerintem meg ez pont rád igaz és a többi keresztényre. Hozzá szoktál ahhoz a lájtos keresztény felfogáshoz hogy magad döntöd el hogyan imádkozol, böjtölsz stb. Ne mondja már meg neked senki, még a próféták sem hogyan kell és Isten pedig biztos elfogadja úgy ahogy neked tetszik, ha meg neked nem tetszik valami azt Isten biztos nem is várja el. Na ez a keresztény felfogás.



"Abból az 1000 válaszból, ez alapján a kérdés alapján, felteszem 500 a tiéd. Nagyából ismerem azt a kérdést, én is szóltam hozzá. Keserves."


Keserves? :) Nagy mértékben bizonyítottam hogy a Bibliában is rituális kötelező ima szerepel, ami igazolja az iszlám vallást. Az hogy neked ez nem tetszik, más kérdés.



"Nem értem miért gondolod, hogyha valaki mond neked valamit, azt azért teszi, mert igazad van."


Sok olyan kérdés van ami keresztényeknek nem tetszhet, de egyiknél sincs 1000 hozzászólás de még 500 sem. Az én kérdéseim viszont általában ilyen hosszúak. Hétköznapi nyelven ezt úgy mondják fáj az igazság, ezért írnak ennyit a kérdéseimhez.

2021. febr. 14. 15:14
 307/309 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Sőt, Vidiripit kértem hogy ne írjon mert nagyon fárasztó de folyamatosan ír."


Tudod kérdező az illogikus gondolkodásodat még jobban alátámasztod ezzel a kijelentéseddel.


"Szerintem ez inkább annak a jele hogy rátapintottam a lényegre ami nem tetszik a keresztényeknek."

- Azzal a hipotézissel álltál elő hogy azért van ennyi hozzászólás a kérdésed alatt, mert rátapintottál valamire! Engem még is arra kértél hogy ne írjak. Pedig elvileg alátámasztja a hipotézisedet az hogy ha minél több hozzászólás van!

- De ugye ez abszolút nem igaz! Sőt ez az önbecsapás egy elképesztő formája!


"Elég logikusan levezettem amire csak ennyit reagáltál."


Te kitérsz az én írásaim elől és semmit nem reagálsz rájuk. Ez biztos hogy azért van mert én tapintottam rá a lényegre! Hiszen az igazsággal vitázni rendkívül fárasztó és ezt be is vallottad!


"És akkor szerinted az a valószínűbb hogy Isten nem foglalkozott az emberiség 99%-ával csak a kis zsidó néppel. Ez tényleg nagyon logikus és igazságos"


De igen foglalkozott és foglalkozik Isten az emberiséggel. Erre a legfőbb bizonyíték hogy elküldte a Fiát az Úr Jézus Krisztust!


"Az is logikus hogy Isten kinyilatkozta a kizárólagos nevét."


A Biblia szerint Isten jóval később nyilatkoztatta ki a nevét!

És a Koránban nincs benne az hogy Isten kinyilatkoztatja a nevét!


"Hozzá szoktál ahhoz a lájtos keresztény felfogáshoz hogy magad döntöd el hogyan imádkozol, böjtölsz stb."


Ez nem igaz! Jézus tanította a követőit imádkozni.


"Ne mondja már meg neked senki, még a próféták sem hogyan kell és Isten pedig biztos elfogadja úgy ahogy neked tetszik, ha meg neked nem tetszik valami azt Isten biztos nem is várja el. Na ez a keresztény felfogás."


Nem! Ez a te felfogásod mert te csak ezt látod! Nem vagy képes megérteni hogy mi is a valós helyzet! Mondjuk ez nem változtat a tényeken!


"Nagy mértékben bizonyítottam hogy a Bibliában is rituális kötelező ima szerepel, ami igazolja az iszlám vallást."


Nagy mértékben? :D :D :D

Dehogy bizonyítottál te bármit is nem hogy ezt! Az iszlám előírásokat akarod ráhúzni a Bibliára. De minduntalan felsülsz vele. Senki de senki nem hisz neked. Amit állítasz azt nem tudod alátámasztani mert nincs semmi amivel alátámaszthatnád!


"Az én kérdéseim viszont általában ilyen hosszúak. Hétköznapi nyelven ezt úgy mondják fáj az igazság, ezért írnak ennyit a kérdéseimhez."


Engem még is arra kértél hogy ne írjak!

Tehát nem igaz hogy azért írnak. De elmondom neked hogy miért írnak. Azért mert nem értenek veled egyet nem hisznek abban amiben te hiszel és így fejezik ki azt hogy nem értenek egyet az állításaiddal és azt hogy nem igaz amit beakarsz magyarázni!

Egyszerűen ellenállnak a hazugságaidnak és megtagadják azokat!

2021. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 308/309 qkker1 ***** válasza:

""Sőt, Vidiripit kértem hogy ne írjon mert nagyon fárasztó de folyamatosan ír.""


Azért kérted, mert szanaszét szedi a marhaságaidat! Vallási kérdésekben az oldal egyik legtájékozottabbja!

2022. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 309/309 anonim ***** válasza:
Igen, túl sok kínos kérdést szokott feltenni...
2022. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!