Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/309 anonim ***** válasza:
100%

"Biztosan vannak, de engem ez hol érdekel szerinted? Én csak reagáltam a marhaságodra."

Lol... Normális vagy? Tehát biztos vannak, de fogalmad sincs róluk. Értelmi képességeid hatalmas magasságokban szárnyalnak.


"Nálad azért jobban ismerem a Bibliát, meg úgy a keresztények 80-90%-ánál."

Igen, a Biblia 99%-t nem ismerted, de közel mindenkinél jobban ismered. Még az egyik legnagyobb prófétát se ismerted, Keresztelő Szent Jánost.


"Nem követhetnek el bűnt. Ezt jelenti hogy nem hajlamosak bűn elkövetésére, de ettől még van szabad akaratuk."

Ha korlátozva van, hogy mit tehetnek, akkor nincs szabad akaratuk. Ha téged börtönbe zárnak, s közben azt mondják szabad vagy, akkor valóban szabad vagy? Gondolkodsz is vagy csak írod a sok ökörséget?


"Meg akkor a te gagyi logikád alapján akkor az emberek is bábok lesznek a Mennyországban mert ugye ott nem lesz bűnre való hajlam."

Az emberek nem lesznek bábok, mert tudatos döntéseik által kerülnek oda.

2020. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/309 A kérdező kommentje:

"Lol... Normális vagy? Tehát biztos vannak, de fogalmad sincs róluk. Értelmi képességeid hatalmas magasságokban szárnyalnak."


Te észlény, kb minden vallásban megvan az angyalok és démonok megfelelője. Például zoroasztrizmus. A logikád alapján a zsidók innen másolták, a keresztények pedig a zsidó vallásból. Ennyi az értelmi szinted.



"Igen, a Biblia 99%-t nem ismerted, de közel mindenkinél jobban ismered. Még az egyik legnagyobb prófétát se ismerted, Keresztelő Szent Jánost."


Nem azt mondtam hogy Keresztelő Szent Jánost nem ismerem hanem a pusztában szőrmében járkálós rész nem volt meg. De ettől még a Bibliát jobban ismerem mint te.



"Ha korlátozva van, hogy mit tehetnek, akkor nincs szabad akaratuk. Ha téged börtönbe zárnak, s közben azt mondják szabad vagy, akkor valóban szabad vagy? Gondolkodsz is vagy csak írod a sok ökörséget?"


Ha választhatsz aközött hogy segítesz a szomszéd néninek vagy elmész vért adni akkor nincs szabad akaratod? Csak akkor van ha elmész bankot rabolni? Érdekes logika a tiéd. Vedd akkor úgy hogy korlátozott szabad akartuk van ha így fel jobban fel tudod fogni.



"Az emberek nem lesznek bábok, mert tudatos döntéseik által kerülnek oda."


Nem azt kérdeztem hogyan kerülhetnek a Mennyországba hanem azt hogy a Mennyországba bűnözhetnek vagy nem. Ha nem, akkor a te logikád alapján bábok lesznek, te észlény. Gondolkozz mielőtt hülyeségeket írnál.

2020. nov. 26. 14:24
 103/309 anonim ***** válasza:
97%

Ebből azért látszik, hogy fogalmad sincs miről beszélsz.


A kérdésben állítod:

"Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa."


Írta egyik válaszoló:

"Jézus arab neve nem Isa már mondtuk, Jézus neve arámiul Yešū‘, arabul pedig Yasū‘"


Erre te:

"Mondta te nem érted a magyar nyelvet? Nm azt mondtam hogy Jézus arab neve Isa hanem az arámi nyelven ami Jézus anyanyelve."


Ha lenne valami fogalmad arról amiről beszélsz, akkor tudnád hogy a keresztény arabok Yashu'-nak hívták, a Koránban pedig mint 'Isa szerepel, ennél fogva a muszlim arabok már így nevezik.


Akkor kezdjük ott, hogy egyiket sem úgy kell ejteni ahogy te azt az adott nyelvek ismerete nélkül gondolnád. Az teljesen világos hogy egyik nyelvet sem ismered, ezért segítek.

Akár a héber, akár az arámi forrásokból ha átírjuk a jelölt hangzókat akkor ezekből áll Jézus neve:

yod-shin-waw-ayin. Ebből attól függően hogy a yod-ot hogy ejtik (ez kb. egy mássalhangzó "i" ami nincs a magyar nyelvben) kaphatunk egy Yéshua vagy Íshua alakot, amit te arámi alaknak hívtál a valóság az hogy az aráminak több dialektusa van volt és nem tudjuk Jézus idejében az általuk ebszélt dialektusban hogy ejtették a yod-ot szóval ettől tekintsünk el. (ezek megközelítőleges átíratok). A keresztény arabok által használt Yashua alak is stimmel. Itt jön képbe a '<- amit nem véletlen használtam. Az ker. arab alak Yasu' az muszlimok ezzel szemben 'Isa-t mondanak. Az ' az ayin hangzót jelöli. Tehát amiről te azt hiszed hogy hasonlít az arámi alakra, az nem hasonlít. A Koránban szereplő alak ayn-ya-sin-ya (vagy alif) tehát nagyjából Áyisha. Köze nincs az eredeti alakhoz, nem tudni miért került az ayn a szó elejére.

A görög alak Iesous csak annyiban tér el a megfelelő héber/arámi formától amennyiben a görög nyelv maga akadályozta annak tökéletes átvételét. A görögben nem volt shin-nek megfelelő hang ezért a pösze ejtés. Az ayinnak megfelelő szintén nem volt, ezért kapott egy általános -s alanyeset végződést. Ebből ered a legtöbb európai nyelvben található alak, amik még így is közelebb állnak az eredetihez mint a muszlimok által használt forma. És akkor ne felejtsük hogy nem minden egyház a görög-latin alakot használja. De mint egyszer már mondtam az elnevezés pontosságának nincs nagy jelentősége véleményem szerint, kicsit abszurd lenne hogy Isten, Jézus neve csak egy adott nyelv több ezer évvel ezelőtti kiejtése szerint legyen "érvényes". Egy idegen nyelv tanulása során a tökéletes kiejtést a legnehezebb elsajátítani talán. Van akinek soha nem is sikerül. De ha szerinted ilyen óriási jelentősége van akkor még pár békát le kell nyelned.

Egyébként ha muszlim vagy, de még arabul sem tudsz és ezáltal a Koránt eredeti nyelve szerinti szempontok alapján sem tudod elemezni, akkor lehet nem azzal kéne foglalkoznod hogy a Biblia szövegét, Jézus arámi és héber nevének kérdését boncolgasd. Főleg amennyiben alkalmatlan vagy rá, mivel egyik nyelvet sem ismered csak buta youtube videókban mondottaknak dőlsz be és nyelvtudományi szintű forrásként állítod be azokat :D Elgondolkodtató, hogy nem tudod hogy kell ejteni a Koránban szereplő 'Isa szót, de másokat kritizálsz mert szerinted helytelen ahogy Jézust hívják. :D Amire te gondolsz az a halotti beszéd és könyörgésben szerepel: isá, por es homou vogymuk, most már tisztáztuk hogy ez nem az :D


További jó dühöngést

2020. nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/309 A kérdező kommentje:

"Ha lenne valami fogalmad arról amiről beszélsz, akkor tudnád hogy a keresztény arabok Yashu'-nak hívták, a Koránban pedig mint 'Isa szerepel, ennél fogva a muszlim arabok már így nevezik."


És miért érdekes az hogy keresztény arabok hogy hívják? Szerintem te vagy az aki nem érti vagy szándékosan félrebeszélsz. Nem vagyok nyelvész és nem is állítottam, de utánanéztem. Az alábbi videóban egy arámi nyelvet beszélő mondja el hogyan kell ejteni Jézus nevét.


https://www.youtube.com/watch?v=lLOE8yry9Cc


Kiejtve így hangzik: Íso. A Korán azt írja Ísa. Ez bőven elég bizonyíték, így hiába kötözködsz.



"Egyébként ha muszlim vagy, de még arabul sem tudsz és ezáltal a Koránt eredeti nyelve szerinti szempontok alapján sem tudod elemezni, akkor lehet nem azzal kéne foglalkoznod hogy a Biblia szövegét, Jézus arámi és héber nevének kérdését boncolgasd. Főleg amennyiben alkalmatlan vagy rá, mivel egyik nyelvet sem ismered csak buta youtube videókban mondottaknak dőlsz be és nyelvtudományi szintű forrásként állítod be azokat "


"Áyisha. Köze nincs az eredeti alakhoz, nem tudni miért került az ayn a szó elejére."


Ez kiejtve Ísa. Szóval miről is beszélsz?



Az arab betűket ismerem. Amúgy szerinted hány keresztény tud héberül, arámiul és ógörögül? :))) Te beszéled ezeket a nyelveket? Legtöbb keresztény még saját anyanyelvén sem olvasta a Bibliát és közük nincs ezekhez a nyelvekhez.



"Ebből ered a legtöbb európai nyelvben található alak, amik még így is közelebb állnak az eredetihez mint a muszlimok által használt forma."


Hát ezen jót nevettem :)


Arámi kiejtés: Íso.

Muszlim kiejtés Ísa

Keresztény kiejtés: Jesus


Erre te behazudod hogy a keresztény kiejtés közelebb áll az arámihoz :))))



"De mint egyszer már mondtam az elnevezés pontosságának nincs nagy jelentősége véleményem szerint, kicsit abszurd lenne hogy Isten, Jézus neve csak egy adott nyelv több ezer évvel ezelőtti kiejtése szerint legyen "érvényes"."


Csak annyiban van jelentősége hogy keresztények nem tudják Jézus valódi nevét.

2020. nov. 26. 16:54
 105/309 A kérdező kommentje:

"Értem én, hogy a muszlimok Allahnak szólítják az istenüket, nincs ezzel gond, minden vallás úgy nevezi el az istenét, ahogy akarja. A Bibliában szereplő Istent azonban nem így hívják."


Szokásos hazudozás. Jézus Allahnak szólította Istent. Ez tény. Az egyik legrégebbi arámi nyelvű Újszövetség a Peshitta. Ebben Aalah szó szerepel mint Isten neve.



"Bizonyára az Elohim szó egyes számú alakjából, az Eloah-ból találta ki Mohamed az Allah nevet, de az teljes tévedés,"


Látom a hazudozástól már gondolkodni sem tudsz. Arab keresztények már jóval Mohamed próféta előtt Allah-nak szólították Istent, és a Szír arámi nyelvű Újszövetségben is Allah szó szerepel mint Isten neve.


Azt is leírtam már hogy az El ,Eloah, Elohim az Allah szóból ered. És ezt héber források is megerősítik.



Az alábbi videóban egy héber anyanyelvű is megerősíti hogy Allah Isten neve. Azt is hozzáteszi hogy keresztények ebben is hazudoznak.


https://www.youtube.com/watch?v=NqHdVhVGwK8



Egy másik rabbi. Nem csak hogy megerősíti amit mondtam de totál idiótának nevezi azokat a keresztényeket akik tagadják hogy a Biblia Istene más lenne mint a Korán Istene.


https://www.youtube.com/watch?v=6-13LjTuEyk


"a JHVH inkább Istennek a gondviselő, szerető, megbocsátó tulajdonságait hangsúlyozza,"


JHVH jelentése: aki mindig létezett, mindig létezni fog, magyarul Örökkévalónak fordítják. A hájá héber szóból ered. Az iszlám Allah 99 nevét tartja számon amik nagyrészt egyben tulajdonságok is. Al-Hayy az egyik, aminek jelentése A Mindörökké Létező.



"Jézus pedig leginkább Atyának szólította Istent. Javaslom az evangéliumok tanulmányozását."


Már mondtam hogy az Atya nem név és nem kizárólagos. Atyának mást is szólíthatsz. Az Allah viszont maga Isten által kinyilatkoztatott kizárólagos neve.



"Pontosan beidéztem neked az evangéliumi részt. Sajnálom, ha nem értetted meg."


Egy újabb ellentmondást idéztél a Bibliából.



"Mint már többször is írtam, az étkezési törvényeket Isten a zsidóknak adta, azok betartása csak a zsidóknak kötelező. Az ókori Izraelben sem várták el a jövevényektől, vagyis a nem zsidóktól az étkezési törvények betartását, ugyanis az rájuk nem vonatkozott."


És annak mi a logikája szerinted hogy a zsidóknak sok minden fogyasztása tiltott mert ezek tisztátalan, mocskos állatok, ételek, de ugyanezeknek a tisztátalan, mocskos ételeknek a fogyasztása nem zsidóknak megengedett? Normális az olyan aki eben komolyan hisz?



"A Biblia elítéli a részegeskedést és az alkoholizmust, de megengedi a mértékletes alkoholfogyasztás, számtalan helyen ír pozitívan a borról, azt pedig tudjuk az evangéliumokból, hogy Jézus is fogyasztotta."


Ez senkit nem érdekel. Az alkohol nagyon könnyen függőséget okoz és nagyon káros. Ezt is hamisításnak tartom a Bibliában.



"Nem véletlen, hogy sok keresztény felekezet szertartásaiban szerepel a bor. Nem kötelező alkoholt inni természetesen sem a zsidóknak, sem a keresztényeknek, de az, hogy Isten megtiltotta volna a fogyasztását, egyszerűen hazugság."


Szerintem pedig Isten megtiltotta csak az emberek hamisították a Bibliába hogy megengedett. Ennyi erővel egy keresztény akkor kábítószereket is fogyaszthat.



"A Biblia a teremtéssel kezdődik, és sok prófétáról ír. Mohamed viszont hamis próféta, mivel mást hirdetett, mint amit a Bibliában Isten kinyilatkoztatott. A keresztény vallás pedig foglalkozik a Jézus előtt élt nem zsidó emberekkel is: Ádám és Éva nem voltak zsidók, Noé és fiai sem voltak zsidók, Jób és családja sem, Ruth pedig moabita volt."


Sehol nem írja a Biblia hogy minden néphez érkeztek próféták. A Jézus előtt élt emberek nyilván nem is tudhattak Jézusról, így csak azért nem üdvözülhetnek mert előbb születek mint Jézus. És szerinted ez Isten szava? Megáll az eszem tőletek.

2020. nov. 26. 23:53
 106/309 tgt ***** válasza:
100%

Kérdező:

Annyi tévedés/hazugság van az előző kommentedben, hogy érdemes egyesével megbeszélni azokat.


Azt írod:

„ Az Allah viszont maga Isten által kinyilatkoztatott kizárólagos neve.”


Idézd légy szíves a Bibliából azt a részt, ahol Isten kinyilatkoztatja, hogy az ő kizárólagos neve Allah.

2020. nov. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/309 anonim ***** válasza:
100%

Jézus Istennel volt egyenlő, mielőtt emberré lett és Istenként jön újra vissza.

Az iszlám szerint pedig Jézus csak egy ember.

Na, szerinted, kérdező, ki van mellékvágányon a történetben?

2020. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/309 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te hatalmas troll vagy 😂
2020. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/309 A kérdező kommentje:

"Idézd légy szíves a Bibliából azt a részt, ahol Isten kinyilatkoztatja, hogy az ő kizárólagos neve Allah."


Megnéztem és azt írják 2500 helyen szerepel a Bibliában az Elohim szó mint Isten neve. Azt is leírtam, hogy az Elohim az Allah szóból származik amit több héber forrás is megerősít. Allah pedig Isten kizárólagos neve.



Arab keresztények már jóval Mohamed próféta előtt Allah-nak szólították Istent, és a Szír arámi nyelvű Újszövetségben, ami az egyik legrégebbi, is Allah szó szerepel mint Isten neve. Te pedig azt hazudtad hogy Mohamed próféta találta ki az Allah nevet. Kérdés hogy Mohamed próféta hogy találhatta ki az Allah nevet ha előtte a keresztények többszáz évvel korábban is így szólították Istent? :))))

2020. nov. 27. 13:19
 110/309 A kérdező kommentje:

"Jézus Istennel volt egyenlő, mielőtt emberré lett és Istenként jön újra vissza."


Megmutatnád a Bibliában azt a verset amiben Jézus kijelenti hogy "Isten vagyok" ? És nem zavar az az apróság hogy azok az emberek akik személyesen látták Jézust nem nézték Istennek?



"Az iszlám szerint pedig Jézus csak egy ember.

Na, szerinted, kérdező, ki van mellékvágányon a történetben?"


Nem csak egy ember hanem próféta. Mellékvágányon meg te vagy és a többi bálványimádód keresztény, mert Jézus nem Isten. Ez egy pogány hamisítás a keresztény vallásban.

2020. nov. 27. 14:10
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!