Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/309 anonim ***** válasza:
100%

Jézus Isten volt, aztán ember lett. Az idézet a Bibliából való:

Filippiekhez írt levél 2:6 "A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.

2:7 Filippi 2:7 Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

2:8 Filippi 2:8 És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig."


Nem sokat tudsz amúgy a Bibliáról, nevetségessé teszed magad.

2020. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/309 A kérdező kommentje:

"Amiket beidéztél, azok a Biblia arámi nyelven írt részeiből valók. Az Ószövetség nyelve a héber, csak nagyon kevés verset írtak arámiul, az Elah szó viszont csak ott fordul elő. Ezeknek a verseknek egy része használja az Elah szót az egyetlen Istenre, de használj a pogány istenek leírására is, vagyis az Elah biztosan nem az Isten kizárólagos neve."


Az Elohim és Elah szó kb 2500-3000 helyen szerepel a Bibliában. Tehát te azt akarod mondani hogy Isten 2500-3000 alakalommal úgy mutatja be magát mint bármilyen más istenség? Ez nevetséges állítás. Teljesen egyértelmű hogy ezek Isten kizárólagos nevei.



"Továbbra sem igaz, hogy az Allah lenne Isten kizárólagos neve, erről nem tudtál bizonyítékkal szolgálni. Kérj bocsánatot a hazug állításodért."


A hazug te vagy és a saját Bibliádat is megtagadod ha érdeked úgy kívánja.

2020. nov. 30. 10:34
 133/309 A kérdező kommentje:

"Jézus Isten volt, aztán ember lett. Az idézet a Bibliából való:"


Idéznél nekem a Bibliából olyan verset amiben Jézus azt mondja "Isten vagyok, imádjatok" ?

2020. nov. 30. 10:35
 134/309 anonim ***** válasza:
100%

Itt a Földön emberként élt, nem világos, kérdező? Olvasd el kicsit figyelmesebben, amit idéztem korábban.

Ha elolvasnád a 4 evangéliumot, több helyen érzékelnéd az olvasottakból, hogy Jézus nem csupán egy próféta volt, hanem ennél sokkal több.

2020. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/309 A kérdező kommentje:
Megismétlem. Idéznél nekem a Bibliából olyan verset amiben Jézus azt mondja "Isten vagyok, imádjatok" ?
2020. nov. 30. 11:16
 136/309 anonim ***** válasza:
100%
Te meg idézd azt, hogy Jézus azt mondja "a muszlimokhoz fogok visszajönni".
2020. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/309 A kérdező kommentje:

"Te meg idézd azt, hogy Jézus azt mondja "a muszlimokhoz fogok visszajönni"."


6 pontban összefoglaltam.

Idéznél nekem a Bibliából olyan verset amiben Jézus azt mondja "Isten vagyok, imádjatok" ? Ez a vallásod alapja és nem tudod idézni a Bibliából?

2020. dec. 1. 00:30
 138/309 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

én nem értek valamit. Amennyiben a bibliai prófécia beteljesedik, és Jézus visszatér hogy ítélkezzen az emberek felett, te tényleg komolyan gondolod, hogy ilyen apróságokkal fog bárki is foglalkozni, hogy ki hogyan köszöntse Jézust, meg milyen ételt akarjon adni neki? Az egész mostani ismert világ megszűnik létezni a végítélet napján, és szerinted az embereknek az lesz a legnagyobb bajuk közben, hogy milyen kajával kínálgassák Jézust? Ezt tényleg komolyan gondoltad? De meg egyébként is, hol láttál te olyat, hogy egy bírót a tárgyaláson a vádlott étellel kínálgat? Nem életszerű a dolog.

Ezek annyira semmi kis mellékes külsőségek, amiket összegyűjtögettél, én aligha hiszem, hogy ezeknek lenne bármi jelentősége is Jézus visszatérésekor.

2020. dec. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/309 tgt ***** válasza:
100%

Kérdező:

Azt írod:

„Az Elohim és Elah szó kb 2500-3000 helyen szerepel a Bibliában. Tehát te azt akarod mondani hogy Isten 2500-3000 alakalommal úgy mutatja be magát mint bármilyen más istenség? Ez nevetséges állítás. Teljesen egyértelmű hogy ezek Isten kizárólagos nevei.”


Kevered a dolgokat. Az Elohim héber szó, az jelenti: istenség. A Biblia akkor használja, ha a törvényeket alkotó és batartató Istenről ír, de a pogány isteneket, illetve világi hatalmasságokat is ezzel fejezi ki.


Az Elah arámi szó Istenre, nagyon kevés helyen szerepel a Bibliában, mivel az Ószövetség nyelve a héber, csak néhány könyv néhány fejezete van arámi nyelven írva. Az elah jelentheti az egy Istent, de használták a pogány istenekre is.


Isten a négybetűs nevet nyilatkoztatta ki közvetlenül, a JHVH-t, ezért azt tartják a legszentebb nevének.


Ha te azt állítod, hogy az Allah Isten kizárólagos neve, amely magában foglalja az összes nevet, akkor mutass egy olyan közvetlen kinyilatkoztatást Istentől, amely felülírná azt, amit Mózesnek mondott:


„Mózes ezt mondta Istennek: „Ha megérkezem Izrael fiaihoz és így szólok hozzájuk: Atyáitok Istene küldött, akkor majd megkérdezik: Mi a neve? – mit feleljek erre?” Isten ezt válaszolta: „Én vagyok, aki vagyok.” Azután folytatta: „Így beszélj Izrael fiaihoz: Aki van, az küldött engem hozzátok.” Azután még ezt mondta Isten Mózesnek: „JHVH, atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene küldött hozzátok. Ez az én nevem minden időkre, s így kell neveznetek nemzedékről nemzedékre.”


Ha ilyet nem tudsz mutatni, akkor el kell ismerned, hogy Allah nem Isten kizárólagos neve és nem foglalja magában az összes istennevet.

2020. dec. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/309 A kérdező kommentje:

"én nem értek valamit. Amennyiben a bibliai prófécia beteljesedik, és Jézus visszatér hogy ítélkezzen az emberek felett, te tényleg komolyan gondolod, hogy ilyen apróságokkal fog bárki is foglalkozni, hogy ki hogyan köszöntse Jézust, meg milyen ételt akarjon adni neki? Az egész mostani ismert világ megszűnik létezni a végítélet napján, és szerinted az embereknek az lesz a legnagyobb bajuk közben, hogy milyen kajával kínálgassák Jézust? Ezt tényleg komolyan gondoltad? De meg egyébként is, hol láttál te olyat, hogy egy bírót a tárgyaláson a vádlott étellel kínálgat? Nem életszerű a dolog.

Ezek annyira semmi kis mellékes külsőségek, amiket összegyűjtögettél, én aligha hiszem, hogy ezeknek lenne bármi jelentősége is Jézus visszatérésekor."


Ezek csak neked tűnnek jelentéktelen dolgoknak. Valójában ezekből derül ki, hogy kik Jézus valódi követői, és mint látod a muszlimok azok. Keresztények még azt sem tudják mi Jézus valódi neve. Ha Jézus valóban visszatér, akkor a muszlimokhoz fog.

2020. dec. 1. 08:47
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!