Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták világnézete van...

Az ateisták világnézete van olyan értékes, hogy életüket is odaadnák érte?

Figyelt kérdés
Valaki, vagy valakik arra kényszerítenének, hogy vagy megtagadod, hogy ateista vagy, vagy ha nem, akkor megkínoznak és megölnek. Melyiket választanád?

2020. nov. 27. 21:39
A kérdező szavazást indított:
Odaadnám az életem
Nem adnám oda az életem
34 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
41%
Ha abban kellene hinnem, hogy ártatlan embereket és gyerekeket kell lefejezni, akkor lehet inkább meghalnék...
2020. nov. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
79%

"megtagadod, hogy ateista vagy"

És azt hogy? El kellene játszani, hogy ájtatos hívő vagyok?


Mondok egy példát: Valaki imádja a plüssmackóját. Annyira, hogy az életét adná érte. Egy másik embernek nincs plüssmackója, nem is hiányzik neki. Ez utóbbinak azt mondják, hogy vagy feladja a plüssmackótlanságát és megölel egyet, vagy megölik. Nem tudom, érthető-e a példából, mennyire értelmetlen és nevetséges a kérdés.

2020. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
84%
Gyenge lábakon állhat az istenhited ha ilyen hülyeségekkel próbálod bizonyítani hogy különb vagy az ateistáknál és neked van mélyebb hited / neked van igazad. Szerintem érdemes lenne azon is gondolkoznod, miért van erre szükséged.
2020. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Ha lehet, a kérdésre válaszoljatok, ne mellébeszéljetek.
2020. nov. 27. 22:02
 5/37 anonim ***** válasza:
84%

#3, A hit gyakran jár együtt felsőbbrendűségi komplexussal, mások elítélésével, messiás szerep kényszerképzettel. Ennek oka gyakran ugyanaz a pszichés ok, ami miatt hívők lettek, de ezt itt nem részletezem.


Amúgy nekem semmi bajom a hívőkkel, sokan kedvesek, barátságosak, csak a vakbuzgó, magas lóról lenéző személyiségzavaros "bárányokat" nem értem.

2020. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nem azt kérnék, hogy térj egy bizonyos vallásra, hanem, hogy tagadd meg a világnézetedet.
2020. nov. 27. 22:07
 7/37 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező: Tegyük fel, neked nem tetszenek az Audi autók. Ha egy máglyára kötözve állsz és valaki egy fáklyával a kezében azt mondja, elenged, ha hangosan dicséred az Audit, akkor mit teszel?


És igen, ez válasz a kérdésre.

És mielőtt megkérdezed, igen, egy ateista is meghalna sok dologért, ami számára fontos.

2020. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%
Ha olyan képzeteid támadnak, hogy az, hogy hajlandó vagy meghalni a vallásodért, bizonyítja a vallásod igazát vagy felsőbbrendűségét, akkor mindig gondolj arra, hogy az észak-koreaiak is hajlandóak meghalni Kim Dzsongunért.
2020. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
92%

Simán megtagadnám, ha az életem fügne tőle.


Az ateizmushoz nem trtozik olyan tekintetben erkölcsiség, hogy megtagadni kényszer hatására bűn.

A vallások nál a vallás eltagadása nyomás hatására bűn, és gerinctelenség.


Ugyanakkor ha engem mint ateistát arra kérnének, hogy tagadjam meg az erkölcsi értékrendem, az ideológiámat, azért már lehet az életemet is áldoznám.

2020. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%

Látom nagyon érted az ateizmust.

Az nem egy hit, így miért is halnék meg érte.

Ha az életem függne rajta, simán megtagadnám, nem félnék tőle, hogy majd emiatt megbüntet az " ateisták istene".

2020. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!