Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten meddig fogja még bizonyt...

Isten meddig fogja még bizonytalanságban tartani az emberiséget!?

Figyelt kérdés

Először is, a létezése az eredete kérdéses. Másodszor a gonoszsággal kapcsolatos apologetikai válaszok nem kielégítőek, inkább tőle érdekelne a válasz. Harmadszor, a tudományos kérdésekben is tudna segíteni. Na, és ott vannak az egyéni életekre való kérdések is.


Egyszer azt gondolom, szinte biztos, hogy nem létezik, máskor meg azt, hogy talán létezik. Tanácstalan vagyok


Isten, ha esetleg olvasod ezt a kérdést, meddig fogod még ezt a bizonytalanságot fenntartani? Miért nem feded fel magad!?


2021. jan. 15. 21:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem Én vagyok az Isten. Azonban nem hagyta az emberiséget bizonyság nélkül.

az ember az, aki nem tudja azonosítani az időket, jeleket. Jézus ezt mondta egyszer a Farizeusoknak, akik nem fogadták el Jézus messiási mivoltját, pedig leírták, miről lehet felismerni:

(Máté 16:2, 3) . . .„Amikor leszáll az este, ezt mondjátok: »Szép idő lesz, mert tűzvörös az ég«, 3 és reggel: »Ma télies, esős idő lesz, mert az ég tűzvörös, de borús.« Ha az égre néztek, tudjátok, milyen lesz az időjárás, de az idők jeleit nem ismeritek fel.


A leirtak alapján sokan nem ismerik fel, nem akarják tudomásul venni Isten "jeleit". Többen úgy érvelnek, hogy: régen is voltak háborúk, meg betegségek....Stb

Nem Isten tehet arról, hogy az emberek nem akarnak tudomást venni semmiről.

2021. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek a jelek eléggé vitathatóak, én ezt nem tartom bizonyosságnak. Még az értelmezés is kérdés.
2021. jan. 15. 22:22
 3/18 A kérdező kommentje:
Kérdéses. :D
2021. jan. 15. 22:23
 4/18 anonim ***** válasza:

Hali, lemegy a zene és írok, ha addig okés...

https://www.youtube.com/watch?v=mTEnaQClsYo

2021. jan. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Már rég elment, és nem írtál.
2021. jan. 16. 00:42
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem mondtad, hogy okés :D Nem kaptam semmilyen pozitív visszacsatolást...így olyan kétségbeestem, hogy akkora trauma ért, hogy kiment a fejemből minden...

Szóval itt vagyok, bár valami rágcsáló enni akar a tiltott fáról, ezért gyorsan tett fel a kérdésedet!

2021. jan. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

:D


A kérdés adott. A topik címe.

2021. jan. 16. 01:09
 8/18 Alex Fly ***** válasza:
Már egyszer egyértelmű választ adott, amikor itt járt közöttünk. Ha ez nem elég, akkor mégis mit kellene még tennie?
2021. jan. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 Hát mondjuk úgy... ha nem is sűrűbben, mint ezer évente, egyszer eljöhetne az emberek közé, kicsit megerősíteni az emberek hitét. Ezer év az emberek életében, az emberiség létében elég hosszú idő, mindössze 5 van belőle írottként, tehát lejegyzettként visszakövethetően. Azok is erősen töredékesek, hiányosak, legalábbis az első 3-4-et illetően mindenképp. Szóval ha legalább ezer évente egyszer venné a fáradtságot, és megjelenne, illedelmesen köszöntené a hallgatóságot, tenne néhány csodát, aztán alázatosan távozna, az biztosan sokat segítene az Isteni Ügy érdekében.
2021. jan. 16. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A 9-essel maximálisan egyetértek.
2021. jan. 16. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!